نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: آيا استادي مايل به گرفتن دانشجو باشه ميتونه بغير از ترم پاييز بگيرتش؟

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

پیش فرض آيا استادي مايل به گرفتن دانشجو باشه ميتونه بغير از ترم پاييز بگيرتش؟

سلام.
    اگه بشه استادي رو متقاعد كرد آيا او ميتونه مثلا در ترم بهار دانشجو PhD بگيره با اينكه دانشگاه فقط ترم پاييز براي اون رشته پذيرش داره؟ يا اينكه خلاف قوانين دانشگاه هست و امكان پذير نيست؟؟( در اروپا شنيدم كه ميشه وليكن اين سوال من مختص امريكا هست). كسي از دوستان تجربه اي داره؟

پیش فرض پاسخ : آيا استادي مايل به گرفتن دانشجو باشه ميتونه بغير از ترم پاييز بگيرتش؟

من بعد از لیسانس و واسه فوق لیسانس می خواستم برم یه دانشگاه کانادایی و چون به ترم اول نمی رسیدم استاده گفت می تونی ترم دوم بیای. آمریکا هم بعید می دونم خیلی فرق کنه. حالا واسه اطمینان بیشتر هم بپرس.
    ای آفتاب آهسته نه، پا در حریم یار من      ترسم صدای پای تو، خواب است بیدارش کند

پیش فرض پاسخ : آيا استادي مايل به گرفتن دانشجو باشه ميتونه بغير از ترم پاييز بگيرتش؟

خانم Maryamgoli

حقیقتش خودم دارم همین کار را می کنم. یعنی یه استادی در آمریکا داره مدارکم را بررسی می کنه که من را در ترم بهار پذیرش کنه (برایم دعا کنید). به عبارتی Fund من قراره از Grant ایشان تامین بشه.

معمولا استادها برای ترم پاییز برنامه ریزی می کنند ولی اگر پروژه ای در وسط کار هم گیرشان بیاید، مسلما دانشجو را در ترم Spring هم پذیرش می کنند.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

خیلی از دانشگاه های آمریکا توی ترم بهار هم پذیرش دارن ولی تعداد دانشجو کمتر یا اینکه بدون fund.
    اگه سیاست دانشگاه اجازه بده که استاد برای ترم بهار دانشجو بگیره و استاد حاضر باشه به شما fund بده مشکلی پیش نمی آد.
    کلاً مساله fund با apply دو مقوله جداست که fund (البته از نوع RA) دست استاده ولی TA و Fellowship ها اکثراً برای ترم های پاییز هستن و دست استاد نیست و مساله گرفتن دانشجو در ترم بهار بستگی به سیاست دانشگاه داره که آیا این کار رو می کنه یا نه.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط yaserb
    خانم Maryamgoli

معمولا استادها برای ترم پاییز برنامه ریزی می کنند ولی اگر پروژه ای در وسط کار هم گیرشان بیاید، مسلما دانشجو را در ترم Spring هم پذیرش می کنند.
    د
    سلام
    يعني استاد بخواد دانشجو رو ميتونه بهار هم بگيره بدون اينكه در برنامه دپارتمان و يا دانشگاه ترم بهار وجود داشته باشه؟؟؟ .

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ars
    خیلی از دانشگاه های آمریکا توی ترم بهار هم پذیرش دارن ولی تعداد دانشجو کمتر یا اینکه بدون fund.
    اگه سیاست دانشگاه اجازه بده که استاد برای ترم بهار دانشجو بگیره و استاد حاضر باشه به شما fund بده مشکلی پیش نمی آد.
    کلاً مساله fund با apply دو مقوله جداست که fund (البته از نوع RA) دست استاده ولی TA و Fellowship ها اکثراً برای ترم های پاییز هستن و دست استاد نیست و مساله گرفتن دانشجو در ترم بهار بستگی به سیاست دانشگاه داره که آیا این کار رو می کنه یا نه.
    همين... سياست دانشگاه نباشه رو حرف استاد نميشه حساب كرد بله؟

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamgoli
    همين... سياست دانشگاه نباشه رو حرف استاد نميشه حساب كرد بله؟
    بله متاسفانه همین طوره. گرفتن پذیرش کلی کارای اداری دیگه داره مثل صدور I-20 و ... اگه سیاست دانشگاه طوری باشه که دانشجو برای پاییز نگیره حتی اگه استاد بخواد نمی شه ولی همون طور که گفتم خیلی از دانشگاه ها برای بهار پذیرش می دن و مشکل اصلی که بچه ها برای ترم بهار اقدام نمی کنن کم بودن یا نبودن fund هست و اگه استاد حاضر باشه fund بده برای خیلی از دانشگاه ها مشکلی نخواهید داشت.
    اساتید اکثراً از قوانین دانشگاه آگاهن اگه بگه می شه به احتمال زیاد این کار شدنیه و می شه رو حرفش حساب کرد
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

اکثرا پاییز پذیرش می گیرن ولی بعضی دوستان من بهار هم گرفتن البته با فاند و خوبیش این بود که سفارت برای بهار خلوته
    پروردگارا ملت و کشور مرا از دروغ و خشکسالی مصون بدار.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)