صفحه 11 از 13 نخستنخست ... 2345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 129

موضوع: فوق لیسانس مدیریت یا مهندسی ؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فوق لیسانس مدیریت یا مهندسی ؟

خیلی ممنونم از دو دوستمون که پاسخ دادن ولی بازم تهش من رسیدم به دو نظر از دو دیدگاه متفاوت . ولی mba تو ایران این قدر دور از استاندارد هاست تو یران؟ در مقایسه با مهندسی ای که وسایل ازمایشگاهیش خیلی محدود باشه چی؟ من دو سال هست پشت در اپلای موندم و متاسفانه امسال با علم اینکه 100 درصد رفتنیم ارشد اپتیک امیرکبیر رو نرفتم ولی متاسفانه موقع ارسال مدارکم خوردم به سری دوم بن ها و نتونستم مدارکمو پست کنم. دیگه امسال واقعا باید تکلیفمو مشخص کنم و از این وقفه در بیام برای همین گفتم در کنار اپلای برای ارشدکنکور ایرانم بدم ولی کدوم کنکور؟ اتفاقا در نظر داشتم همون جور که دوستمون گفت برای Mba خارج از ایرانم اقدام کنم ولی اکثرا یا gre میخواستن یا gmat که امادگی برای اینام اگه یه سالم نه یه ترمو باز خونه نشینم میکنه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sehiyuk نمایش پست ها
    خیلی ممنونم از دو دوستمون که پاسخ دادن ولی بازم تهش من رسیدم به دو نظر از دو دیدگاه متفاوت . ولی mba تو ایران این قدر دور از استاندارد هاست تو یران؟ در مقایسه با مهندسی ای که وسایل ازمایشگاهیش خیلی محدود باشه چی؟ من دو سال هست پشت در اپلای موندم و متاسفانه امسال با علم اینکه 100 درصد رفتنیم ارشد اپتیک امیرکبیر رو نرفتم ولی متاسفانه موقع ارسال مدارکم خوردم به سری دوم بن ها و نتونستم مدارکمو پست کنم. دیگه امسال واقعا باید تکلیفمو مشخص کنم و از این وقفه در بیام برای همین گفتم در کنار اپلای برای ارشدکنکور ایرانم بدم ولی کدوم کنکور؟ اتفاقا در نظر داشتم همون جور که دوستمون گفت برای Mba خارج از ایرانم اقدام کنم ولی اکثرا یا gre میخواستن یا gmat که امادگی برای اینام اگه یه سالم نه یه ترمو باز خونه نشینم میکنه.

mba ایران خیلی بد نیست، چون هستن افرادی که وارد این محیط شدن و خیلی موفق بیرون اومدن، بستگی به خود آدم داره که چی میخواد
    بنظرم قبل از کنکور دادن شما یه سر به دانشکده کارآفرینی، دانشکده مدیریت و دانشکده فنی دانشگاه تهران (که MBA برای مهندسی ها برگزار می کنه) و mba شریف بزنید، با اساتید و دانشجوها صحبت کنید و نظرشون رو بپرسید
    میتونید گرایش های مختلف و واحدها و سرفصل درس ها رو هم چک کنید
    خیلی دید بهتری بهتون میده
    راستی شنیدم MBA دانشکده مدیریت مثل تمام دانشکده های مدیریت GMAT میخواد، شریف و بقیه دانشگاه ها رو نمیدونم
    و اینکه علاوه بر کنکور میتونید تو دوره های آزاد تمام این دانشکده ها هم ثبتنام کنید که هزینه و شرایط و فضاش متفاوت و یکی از این تفاوت ها اینکه تو دوره های آزاد معمولا رییس شرکت ها و مدیرهای رده بالا شرکت می کنن و می تونید لینک های خوبی برای آینده کاریتون بسازید

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط sehiyuk نمایش پست ها
    دوست عزیز
    شما اسم 10-15 تا بیزنس موفق ایرانی رو نام ببرین؟
    اسم 10 تا مدیر تاپ ایرانی رو نام ببرین؟
    10 تا فرد نام ببرین که تو بیزنس صاحب نظر ، ایده پرداز یا بیزنسمن هستن؟

نداریم. آقا جان ، خودت رو خسته نکن.
    دانشکده مدیریت شریف هم اگه قرار بود نابغه بیزنس بیرون بده ، از سال 1384 (که من یادم میاد) تا امروز باید ایران گلستان میشد ، نه یه مشت دانشجو که در به در دنبال اپلای برای دکتری مدیریت هستن و میخوان برن!!
    هرچیزی رو باید تو مهدش خوند...
    شما میری لهستان مهندسی نفت بخونی؟ شما میری امارات متحده عربی مهندسی هوا فضا بخونی؟
    چند درصد از استارت آپ های موفق ایرانی از بچه های این دانشکده های بیزنس و mba بودن؟ ( الان یکی میاد 3 تا اسم مینویسه! برای اینکه جلو جلو جواب داده باشم باید بگم: سالانه صدها نفر از این دانشکده ها mba میگیرن ، اگه فقط 10 درصد هم موفق میشدن ما باید صدها بیزنس بسیار موفق از سال 84 تا الان میداشتیم !

باز هم میگم ، شما لازم نیست بیزنس اسکول بری. شما یه سری مفاهیم پایه از بیزنس راه انداختن رو لازم داری که میشه یاد گرفتش.
    فک کن ، مستر برق واترلو بخونی ، همون واترلو براتون کلاس های بیزنس میذاره و کمک میکنه سرمایه گذار بیاد دانشگاه و بیزنس رو راه بندازین.

اگه مطمئنی حرفی برای گفتن داری ، برو یه دانشگاه نسبتا خوب کانادا ، بقیه اش درست میشه.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member

واقعا از نظرات دو دوستمون قدر دانی میکنم. من درباره ی دوره های ازاد مدیریت اطلاعی نداشتم به نظر گزینه ی خوبی میان در کنار مهندسی ادامه داد. خب الان با این وجود سوالی که میمونه توی ایران باید چیکار کرد؟ من اگه اپلای بگیرم و برم 100/ برقو ادامه میدم ولی اگه موندم و باز نشد چی؟ نظر استادم و خیلی از دوستان اینه که واقعا در زمینه اپتیک کاری نمیتونی بکنی و زیاد چشم امیدی بهش نداشته باش مخصوصا با شرایط الانن که بدتر هم شده و تهیه کردن وسایل ازمایشگاهی هزینه ی بالایی برای دانشگاهها داره. تئوری و فقط با نرم افزار ادامه دادن هم ممکن نیست. میمونه رشته های نرمافزاری مثل بازی سازی یعنی یه راست برم سر یادگیری اون و در کنارش هر چی برای کار افرینی و گسترشش هستو یاد بگیرم؟ کلا قید تحصیلات اکادمی رو باید زد تو ایران؟

سلام به همه من میخام واسه ارشد یا دکتری اپلای کنم اما یکم در مورد انتخاب رشته و مقطع تردید دارم، شرایط خودم رو میگم ممنون میشم راهنمایی کنید.
    لیسانس مکانیک جامدات - رازی کرمانشاه - سال ۹۰ - معدل ۱۵.۳
    ارشد MBA - پیام نور تهران غرب - سال ۹۷ - معدل ۱۷.۷
    مدرک آیلتس ۷
    سابقه کار سه سال دارم که یک سالش بیمه است
    ۱۳ تا مدرک فنی حرفه ای مرتبط دارم
    میخاستم بدونم با توجه به فاصله ای که الان هست میتونم ارشد مکانیک اپلای بگیرم ؟ یا چون تغییر رشته دادم واسه ارشد مدیریت شانس دارم؟
    بین این دو رشته کدوم رو انتخاب کنم، چون میخام بعدش اقامت بگیرم و قصد برگشتن ندارم
    ممنون میشم پاسخ بدین
    با تشکر

Junior Member

با سلام
    جمع بندی بحث تا اینجا! ارشد مدیریت بخونیم یا مهندسی؟
    چیزی که من دستگیرم شد اینه که اگه میخواهید برای دکتری فول فاند بگیرید راحت ترین راه خواندن ارشد مهندسی هست. ظاهرا با ارشد مدیریت خیلی ها نظرشون اینه که گرفتن پذیرش و فاند سخت تر هست و مهم تر از همه اینکه پیدا کردن کار بعد از دکتری هم سخت تر خواهد بود.
    پس در نهایت ارشد مهندسی بخونید و برای دکتری مهندسی فاند گرفته و تحصیلات را اتمام و به راحتی جذب بازار کار شوید که تمام اینها با ارشد مدیریت سخت تر خواهد بود.
    حتما حتما دوستان صاحب نظر بفرمایند که درست فهمیدیم یا نه؟

Junior Member

دوستان عزیز با تجربه کجان؟

Junior Member

سلام دوستان
    ممنون ميشم پاسخ سوال من بديد
    ٣٣ سال دارم
    ليسانس من مديريت بازرگاني و فوقم مديريت بازرگاني گرايش بين الملل هست
    ٤ سال سابقه تدريس و ٣ سابقه كار دارم البته بدون بيمه متاسفانه

كار من در مورد كشاورزي هست و مي خواستم حوزه مطالعاتي هم به اين رشته سو بدم

براي فوق ليسانس گرايش تجارت كشاورزي مي تونم فاند و پذيرش بگيرم باتوجه به اينكه براي فوق دوم دارم اقدام مي كنم

Junior Member

دوستان عزیز سلام. میخواستم یه چیزی رو بهتون بگم که شاید بد نباشه بدونيد
    تا حالا براتون سوال نشده چرا کشورهای پیشرفته برای رشته های مهندسی که به نسبت مدیریت خیلی واحد های عملی و آزمایشگاهی و خلاصه کلی تجهیزات لازم دارن چرا برای اونا فاند و حتی فول فاند میدن ولی برای رشته مدیریت که کمترین تجهیزات سخت افزاری رو لازم داره فاند نمیدن ؟
    من دوستان زیادی در آمریکای شمالی دارم ببینید علت این قضیه تفکر امپریالیستی هستش اگه تاریخ رو بخونيد زمانی که کشور ما رو فتح کردن ما رو از نظر علوم پزشکی و مهندسی محدود نکردن بلکه کلی خدمات هم دادن که بعلت طولانی نشدن بحث خیلی راجبش صحبت نمیکنم اما یه جوری فرهنگ سازی کردن که در نظر مردم رشته های انسانی رشته های پستی جلوه کنن و جوری که حتی همین الانش هر کی انسانی بخونه دید بهش جوری هستش که انگار از ضریب هوشی کمی برخورداره در صورتیکه اصل قضیه این نیست همین علم کسب و کار که به نوعی MBA هم همینه 20 سال قبل اینکه به دنیا عرضه بشه بصورت خاص فقط تو دانشگاه های آمریکا و انگلیس تدریس میشد اونم به دانشجوهای ***** شده و برگزيدشون حقیقت امر اینه که مهندس در واقع یک ابزاره ولی مدیر این ابزار رو در بهترین جهت استفاده میکنه من خودم مهندسی عمران خوندم.ساده تر بگم یه مهندس فقط بلده با محاسبات و فرمول و اندازه گیری یه محصولی رو به بهترین شکل تولید کنه اما اینکه چه محصولی و چرا تولید بشه تصمیم اون مدیره و در آخر اینو بگم دوستان یه فرق اساسی بین علم مهندسی و مدیریت هست اون هم خلاقيته که در علم مدیریت باید داشته باشید( برعکس تصور اکثريت ) چون مهندسی علم روتينيه و وقتی شما اون دانش رو فرا بگیرید با همون فرمولا به همون نتایج از پیش تعیین شده می رسید ینی برای مثلا طراحی یه ساختمون تمام مراحل کار و از صفر تا صد رو با مطالعه و تمرین همون درس های دانشگاهی تقریبا بهش می رسید اما کسی که مدیریت ميخونه الزاما مدیر نمیشه چون مدیریت تو بخش آکادمیک فقط شما رو با اصطلاحات و نماد ها و روند ها آشنا میکنه و یه جورایی تیکه های پازل رو جدا جدا به شما میده اما اینکه آیا واقعا می تونید بعد دانشگاه اون مفاهیم رو که خوندين به بازار و المان های واقعی جامعه تعمیم بدین یا نه میشه همون کامل کردن تیکه های پازل ،هرکسی بخواد میتونه تیکه های پازل رو داشته باشه اما الزاما همه اون افراد نمیتونن کاملش کنن ینی اینجوری فکر نکنید که مثلا تو علم MBA صاف و پوست کنده تو کتاباش براتون نوشتن اگه کار x و کار y رو بکنید حتما فلان قدر میلیارد سود میکنید نه اصلا اینجوری نیست این توانایی و وسعت دید تجاری شماست که اون مبانی رو میتونه با بازار واقعی مطابقت بده چون شما تو علم مهندسی مثلا مهندسی عمران 70درصد مطالب تو گذر زمان ثابتن مثلا زلزله همیشه زلزلس و یه سری فرمول و روابط وجود داره که در گذر زمان اونم هر چند ده سال یکبار کامل تر میشه اما ماهیت پدیده زلزله تغییری نمیکنه ولی در علم مدیریت اینجوری نیست شما یک بار برای همیشه اونم مثلا تو سال 2020 تحصیلات مدیریت رو ميخونيد ولی رخدادهای اقتصادی و تجاری که تو سال مثلا 2040 برای یه کشور یا یه کمپانی یا هرچی که یک تیم مدیریتی داره قطعا یه اتفاق جدید و منحصر به فرد همون زمان خواهد بود در صورتیکه شما علم مدیریت رو در سال 2020 ینی بیست سال پیش فرا گرفتین پس تنها چیزی که شما رو مدیری میکنه تو طوفان های مختلف اقتصادی و تجاری موفق و سربلنده اون وسعت دید و هوش مدیریتی شماست به نظرم بعضی ها ذاتا مديرن اکثر بنیانگذاران کمپانی های دنیا هرگز تحصیلات مدیریتی نداشتن و بعضا حتی سواد آکادمیک هم ندارن اما ذاتا هوش مدیریتی دارن
    امیدوارم مفید باشه این مطالب براتون ببخشید که طولانی شد

دوستان شما MBA رو پیشنهاد می کنین برای خوندن، مسترز و یا دکتری برق؟ مرسی
    به شرینی یک لبخند و هر روز بهتر از دیروز

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)