نقل قول نوشته اصلی توسط s.kavenejad نمایش پست ها
سلام، من شرایطم خیلی مشابه جناب mehranism هست، برق دانشگاه تهران خوندم و انتخابم برای ادامه تحصیل فایننسه. قبلا تو یک تاپیک از دوستان نظر خواهی کردم و خب نتیجه این بود پذیرش گرفتن برای ارشد فابننس خیلی مشکله و از این جهت تصمیم گرفتم ارشد رو همین جا بخونم. تصمیم هم روی مدیریت مالی تهران بود اما خیل عظیم دوستانی که میخوان mba شریف برن من رو به تردید واداشت. حالا سوالم اینه که آیا ارشد در mbaشریف با توجه به اعتبار دانشگاه شانس رو برای پذیرش گرفتن دکترای فایننس بالاتر میبره؟ یا ارشد خود فایننس در دانشگاه تهران که خب چندان شناخته شده نیست.
من دوره های MSc را برای ادامه تحصیل دکترا نسبت به MBA بیشتر توصیه می کنم، چون امکان متخصص تر شدن در یک فیلد خاص و کسب دانش و انجام پژوهش در زمینه ای خاص (که برای ورود به دوره های دکترا بسیار پوئن مثبتی محسوب میشه) در دوره های فوق لیسانس مدیریت نسبت به MBA بیشتره.
اسم و شهرت شریف در رشته های مدیریت و مدارس بازرگانی هنوز چندان شناخته شده نست و علاوه بر آن دانشگاه تهران هم اسم و رسم خودش را داره. البته از نظر اساتید ممکنه شریف وضعیت بهتری داشته باشه.
اما در کل اگر هدف شما ادامه تحصیل دکتراست من همون دوره فوق لیسانس مدیریت مالی دانشگاه تهران را توصیه می کنم. البته اگر می تونید بخشی از خرج زندگی و تحصیل خودتون را بپردازید به نظرم برای هدف شما بهترین راه رفتن به دانشگاه های خارجه. البته دانشگاه های آمریکا و کانادا شهریه های بالایی دارند و فاند چندانی ندارند و هزینه زندگی هم گرونه اما مثلا بعضی کشور های اروپایی یا سایر نقاط ممکنه گزینه های مناسبی باشند.