صفحه 3 از 13 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 129

موضوع: فوق لیسانس مدیریت یا مهندسی ؟

پیش فرض پاسخ : فوق لیسانس مدیریت یا مهندسی ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Guardiola
    آقا من فقط یه نکته ای به چرت و پرت های قبلیم اضافه کنم. من و مکانیک هم مثل زوج های قدیمی که اول می رفتن زیر یه سقف، بعد عاشق هم میشدن، کم کم به هم علاقه مند شدیم... ;D
    به نظر من شما اول مشخص کن بعد از دکترا می مونی یا برمی گردی؟
    چون اینجا داستانش فرق داره. دیروز تو روزنامه دنیای اقتصاد خوندم مشاور عالی اقتصادی رئیس جمهور دامپزشکه! پس شما هم اگه بر می گردی برو تو کار دامپزشکی ;D...

نمی خوام برگردم ولی اگه خواستم حتما به توصیه شما عمل می کنم .

Member
    رشته و دانشگاه
    Malaysia

من خودم لیسانسم علوم پایه بودم (ریاضی)

ولی برای فوق رشته ام رو عوض کردم رفتم مدیریت- اون هم نوبرترین گرایش مدیریت (آموزش و برنامه ریزی)- ولی خدایش همین فوق خیلی توی کارهام کمکم کرد و دیدگاهم رو نسبت به .... عوض کرد
    خودمون از ریاضی هم خیلی راحتتره ولی در عوض باید وقت زیادی روش گذاشت

ادامه دادنش هم راحتتره
    بماند که فارغ التحصیلان مدیریت زیاد هست ولی دیدگاهی که یک فارغ التخصیل مهندسی و علوم پایه می تونه به مدیریت داشته باشه خیلی فرق داره و همین اختلافهاست که باعث میشه شما خیلی جلوتر از بقیه باشید

در هر صورت چه مدیریت و چه مهندسی موفق باشی

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

ببینا ! ..
    من یه روز رفتم برای پاسپورت ببین اینجا چی شده ... ما اینجا این همه مدیریتی داشتیم و خبر نداشتم !

1. حرفهای کیوان به نظرم خیلی مفید بود ... کاری که خودم می خوام کنم اینکه اگه با فوق finance اینجا نتونم برای دکتری همین رشته اپلای کنم ، برم سراغ فوق Economics, MBA finance و master Finance ! بعدش برای دکتری دوباره اپلای کنم ... فقط یه سالی باید دوباره مستر بخونیم که به نظر من به خاطر عقب بودن ایران از این مسائل بد که نیست هیچی! یه جورایی لازمه ...

2. یه ذره صحبت لیسانس مدیریت شد :
    موافقم .. متاسفانه بچه های لیسانس مدیریت اکثرآ بچه هایی هستند که حال و حوصله حساب دیفرانسیل رشته ریاضی فیزیک رو نداشتن و همین باعث شده که دید عموم مردم نسبتآ به رشته های مهندسی بالاتر از مدیریت باشه ... اما توی ارشد اصلآ اینطوری نیست ... خیلی ها با لیسانس مهندسی اومدن و دارن فوق مدیریت می خونن ... توی مقطع ارشد دیگه اونطوری که فکر می کنین نیست ...

4. صحبت دوستمون در مورد تئوری های مدیریت کاملآ درسته ... من الان با بچه هایی همکلاس هستم که رشته لیسانسشون مدیریت بوده ... شما یه سوال در مورد فلان نظریه در قرن فلان بپرسین من توش می مونم اما اونها مثل بلبل براتون می گن داستان چی بوده ... اما سر کلاسهایی مثل Financial Mathmatics داستان برعکسه ... بهترین حالت برای یه مدیر اینه که علاوه بر اینکه از نظریه های مدیریت بدونه قدرت تجزیه و تحلیل خوبی داشته باشه !

5. در مورد کلاس مدیریت :
    بله ! ... شما درست می گین که دید جامعه نسبتآ به لیسانس برق با لیسانس بازرگانی فرقی نمی کنه ... اما یادتون باشه که توی همین جامعه مدیر بازرگانی رو با ویزیتور اشتباه می گیرن ... کسی که finance خونده رو می ذارن جای مدیر حسابداری ! ... شما بهتره برای چنین تصمیماتی توی زندگی حرف این مردم رو معیار قرار ندی ! ... این مردم همونایی هستند که:

اوایل انقلاب فقط یه قشر جرات داشتند کروات بزنن و اون پزشک ها بودند ... حالا شما می تونین پزشک های بیکار رو بشمارید ! ... وقتی همه حمله می کنن سمت یه چیز ، شما باید توجهتون رو به چیزایی جلب کنین که کسی بهش اهمیت نمی ده ... فکر نکنم سهام باز باشی !

من بازم نظرم رو تکرار می کنم ... توی علوم مهندسی ایران خیلی باسواد داره ... شما اگه یه مدیر باسواد باشی با رقبای کمتری مواجه هستی ! ...

6. به قول آسمان : شما که خودت 7 سال درس های مدیریتی خوندی ! ... چرا فرق مهندسی رو می خوای ! ... بالاخره شما داری این حرف ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amsal

دوستان عزیز اگر مردد نبودم نمی پرسیدم . تصمیم گرفتم با دیدی منفی به رشته مدیریت نگاه کنم و با راهنمایی شما دوستان بتونم تصمیم گیری کنم .
    رو از دید خودت می گی یا دوستت !!! .... بهتره اول موضعت رو مشخص کنی تا دوستان بدونن مشکل چیه ! ?????????

8. یه نصیحت دوستانه ... اردیبهشت و من ، حرف های مردم و خانواده رو توی تصمیم نهاییمون دخالت ندادیم ... شما که می خوای با دید منفی نگاه کنی، کسی نمی تونه هیچ کمکی به فردی کنه که خودش رو بخواب زده بکنه ...
    شما که اینقدر دیدت منفیه بهتره برین برای فوق مهندسی یا دکتری مهندسی ... راستی ! .. گفته بودین که خودتون مدیرتی هستین و حسابداری خوندین ! ... این حرف از جانب دوستتونه ؟ ... دوستتون کجاست ؟؟! ... می شه یه ذره شفاف سازی کنین ... من دارم قاطی می کنم ! : ))) !!! ;D
    پیغام خصوصی تون رو هم برای این جواب ندادم که توش تناقض زیاد دیدم ...

9. در مورد این :
    نقل قول نوشته اصلی توسط simon
    اما در مورد
    جمع بندی :
    - مهندسي از هر نظر بهتره .
    - مهندسي از هر نظر سخت تره.
    - نابرده رنج گنج ! .... ( بسته به محل زندگيت داره ;D )
    من خودم خیلی راضی هستم که لیسانس ام مهندسی بود وموافقم که مهندسی یه چیزه دیگس .. اما از اون بیشتر از تغییر رشته ام راضی هستم ... حتی الان که هر کاری دارم می کنم تنها دارم پیش می رم! و همین یکی دونفری که دورم هستند هم خیلی مفیدن ! ..

10.
    شما منکر کلاس اجتماعی رشته ها هستید ؟ برای خود شما فوق لیسانس برق با مدیریت بازرگانی یکیه ؟ به نظرم بازم برق حداقل تو افراد تحصیل کرده جایگاه خودشو داره .
    یه نصیحت دیگه در مورد این صحبتتون ... به نظر من یه ذره آینده نگری توی بعضی موارد خیلی خوبه ! ... نه زیاد ! ... فقط یه ذره ...

11. ببخشید خیلی حرف زدم .. از بحث دور بودم .. دلم نیومد حرف ها رو نزنم ...
    12. پایان !!!
    13. 13 هم عدد خیلی خوبیه !

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    USA

نقل قول نوشته اصلی توسط hoseinn
    ببینا ! ..
    من یه روز رفتم برای پاسپورت ببین اینجا چی شده ... ما اینجا این همه مدیریتی داشتیم و خبر نداشتم !

1. حرفهای کیوان به نظرم خیلی مفید بود ... کاری که خودم می خوام کنم اینکه اگه با فوق finance اینجا نتونم برای دکتری همین رشته اپلای کنم ، برم سراغ فوق Economics, MBA finance و master Finance ! بعدش برای دکتری دوباره اپلای کنم ... فقط یه سالی باید دوباره مستر بخونیم که به نظر من به خاطر عقب بودن ایران از این مسائل بد که نیست هیچی! یه جورایی لازمه ...

شما تجربت از من بیشتره ولی آمارمنم حرف نداره.... مطمئنم phD Mng گرفتن راحتتر از MBA finance و master Finance .........
    where ignorance is bliss ....tis fool to be wise

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط Big Boss
    ببینا ! ..

شما تجربت از من بیشتره ولی آمارمنم حرف نداره.... مطمئنم phD Mng گرفتن راحتتر از MBA finance و master Finance .........
    همه اومدیم اینجا به اطلاعاتمون اضافه بشه ... منم مستثنی نیستم بیگ باس جان ...
    منظورت از phd mng همون phd fin هست ؟
    البته برای من برای اینکه یه بار ارشد fin خوندم شاید راحتتر باشه ... اما قبول دارم ... مخصوصآ برای mba fin !
    یه چیزی هم اضافه کنم که دانشگاه های اروپایی راحتتر این ها رو می دن تا امریکایی ... برای Phd امریکایی ها خیلی بهتر هستند.

نقل قول نوشته اصلی توسط Big Boss
    همه اومدیم اینجا به اطلاعاتمون اضافه بشه ... منم مستثنی نیستم بیگ باس جان ...
    منظورت از phd mng همون phd fin هست ؟
    البته برای من برای اینکه یه بار ارشد fin خوندم شاید راحتتر باشه ... اما قبول دارم ... مخصوصآ برای mba fin !
    یه چیزی هم اضافه کنم که دانشگاه های اروپایی راحتتر این ها رو می دن تا امریکایی ... برای Phd امریکایی ها خیلی بهتر هستند.

http://chaay.ghoddusi.com/2008/04/po....html#comments
    حسین جان احتمالا این وبلاگو دیدی تازه بحث آقای قدوسی رو فاینانس با رویکرد اقتصادیه که بنظرم قابل تعمیم به مدیریت هم میشه )می دونی اینا ما ( من که بیزینس خوندم و دوستم که مهندسی خونده ) رو برای ادامه تحصیل تو مدیریت مردد کرده (منظورم اینه که اصلا لازمه کسی مدیریت حالا هر گرایشی چه فاینانس و علم مدیریت و چه بازاریابی و ... بخونه وقتی هر کسی می تونه بیاد و اگه پشتوانه کمی داشته باشه تحقیق انجام بده ). در ضمن منظور شما رو از تناقض نمی دونم . (بهتره اونو تو پیام خصوصی مطرح کنید تا بحث منحرف نشه من بهمین خاطر سوالمو اونجا مطرح کردم )

Bobbygm
    Guest

سلام

دوستانی که در زمینه رشته های مدیریتی اطلاعات دارن لطفا می تونن منو راهنمایی کنن که مزایای رفتن به Top 10 Business School چیه؟ می خوام از جنبه های مختلف مثل مالی، کیفیت زندگی، فرصت های شغلی و ... بدونم

ممنون

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

http://chaay.ghoddusi.com/2008/04/po....html#comments
    حسین جان احتمالا این وبلاگو دیدی تازه بحث آقای قدوسی رو فاینانس با رویکرد اقتصادیه که بنظرم قابل تعمیم به مدیریت هم میشه )می دونی اینا ما ( من که بیزینس خوندم و دوستم که مهندسی خونده ) رو برای ادامه تحصیل تو مدیریت مردد کرده (منظورم اینه که اصلا لازمه کسی مدیریت حالا هر گرایشی چه فاینانس و علم مدیریت و چه بازاریابی و ... بخونه وقتی هر کسی می تونه بیاد و اگه پشتوانه کمی داشته باشه تحقیق انجام بده ). در ضمن منظور شما رو از تناقض نمی دونم . (بهتره اونو تو پیام خصوصی مطرح کنید تا بحث منحرف نشه من بهمین خاطر سوالمو اونجا مطرح کردم )

بله آقا amsal .. من این بلاگ رو زیاد می خونم ... آقای قدوسی هم باید بگم اگه دید باشیشون ، از اون افراد activeیی هستند که توی حرف هاشون بیشتر از اینکه نظر شخصیشون رو بگن حقایق رو مطرح می کنند ...
    من صحبت شما رو قبول دارم .. مخصوصآ توی رشته هایی مثل مارکتینگ که متاسفانه تجربه کاری و پشتوانه ها و رابطه ها خیلی به کمک شخص می آد .. حتی اگه تمام اینها هم نباشه ، اگه شما بخواین مثلآ از یه شرکت خدماتی وارد یه شرکت تولیدکننده کالا نقل مکان کنین انگار باید دوباره از صفر شروع کنین ... برای اینکه شناخت بازار این دوتا شرکت خیلی متفاوته !!! ... و از اون مهمتر توی بازار ایران بعلت وجود اقتصاد دولتی و عدم وجود رقابت (بهتره بگم بازار رقابت کامل!) مصرف کننده ها مجبور هستند بخرن و راضی باشن و شکایت ها اینقدر طولانی و هزینه بر هستند که کسی عملآ فکر نارضایتی رو هم نمی کنه ...

اما اینجا ایرانه ! ... این مسائل وجود داره و چند نفر هم نمی تونن درستش کنند ... یه نیرویی از اون بالا لازم داره که کسانی که مسئولش هستند بهش توجهی ندارند.
    شما گفتین قصد برگشتن ندارین ... اگه این سوالات رو از کسانی که دارن توی اروپا و امریکا business می خونن بپرسین شاید اصلآ منظورتون رو متوجه نشن ...
    فقط برای اینکه یه نمونه از مشکلات بنیادین مدیریتی ایران رو بگم :

این همه اصل 44 ، 44 ، 44 می کنند ... 3% فولاد مبارکه رو می ریزن توی بورس ... یه ذره ش رو سازمان بازنشستگی کل کشور می خره ، یه ذره ش رو تامین اجتماعی ، بقیه ش رو هم بازنشستگی کارکنان شرکت نفت (وابسته به وزارت نفت) ... 10 تا سهم هم من و شما می خریم ... پول دولت از جیب فولاد مبارکه می ریزه توی جیب بقیه سازمانهای دولتی ... پس اینجا هیچ خصوصی سازی ایی صورت نگرفته ... کسی هم اصلآ عین خیالش نیست ..
    اقتصاد دولتی = اقتصاد مریض !
    درمان این اقتصاد مریض هم دست کسایی که کار رو به کاردون نمی سپارن ... کاردون ها هم از تنش بیزار هستند ... پس خودش رو درگیر نمی کنه و همین وضعیت تا آخرش همینه ! ... حرف پروفسور حسابی رو مطمئنم خوندی ، بچه ها هم اینجا بارها تکرارش کردند ... همون داستانه که پروفسور حسابی گفت .. ما که از اون دانشمندتر و ایران پرست تر نیستیم !

اگه قصد برگشت داری ، شاید فوق و دکتری مهندسی معرکه باشه ... عوام مردم ایران گوششون با یه لقب دکتر پر می شه و آدم می ره سر یه سدی، کارخونه ای، کار دولتی بریز بپاشی پولش رو می گیره و اگه هم طرح شکست خورد کسی اهمیتی نمی ده ... این همه پول نفت !

در مورد تناقض ها :
    شما که بیزینس خوندی ! چرا دارین آمار فوق فنی رو می گیری ؟ ... اگه برای دوستتون دارین می پرسین توی صحبت هاتون یه چیزایی رو می گین دوستتون نباید بپرسه ... چون اون فنی ه ! و ذهنیتش یه چیز دیگس ... اگه می خواین رای اون رو بزنین یه چیزه دیگس ;D;D !!! ... آخر ما نفهمیدیم باید جواب کسی رو بدیم که مهندسی خونده می خواد بره مدیریت یا مدیری رو قانع کنیم که با یه دید منفی نسبت به فوق مدیریت مونده ادامه تحصیل بده یا نه تا همین جا بسه ! ...

( پ . ن : بچه هایی که می آن اینجا و در راه خدا ، صلواتی اطلاعاتشون رو share می کنند از وقت کار و تحقیقات و زبان خوندنشون می زنن ! ... همگی این حق رو برای خودشون قائل هستند که اول مشکل و ذهنیت شخص سوال کننده رو بدونن تا وقت گذاشتنشون یه ثمری داشته باشه .. بعضی سوال ها اینقدر گنگ هستند و توی بحث ها بیراهه ایجاد می شه که کسی دیگه رغبت نمی کنه وارد صحبت بشه ... من می خوام اینطوری نباشه !)

پ . ن : من توی حرف هام هیچ حرفی از علائق شخص نزدم .. چون همگی می دونیم که علاقه و استعداد فرد حرف اول رو می زنه ... بچه ها هم حرف ها و مثال های خیلی خوبی زدند ... با تمام این ها اگه دوستتون به بحث های مدیریتی علاقه داره که می آد مدیریت می خونه ، حتی اگه اطرافیانش نظرشون این نباشه ... اگه شما مدیریتی که خوندین دوست ندارین یا باید این علاقه رو ایجاد کنین یا برین دنبال اینکه می تونین یه جوری وارد مقولات مهندسی بشین یا نه !

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط Bobbygm
    سلام

دوستانی که در زمینه رشته های مدیریتی اطلاعات دارن لطفا می تونن منو راهنمایی کنن که مزایای رفتن به Top 10 Business School چیه؟ می خوام از جنبه های مختلف مثل مالی، کیفیت زندگی، فرصت های شغلی و ... بدونم

ممنون
    علاقتون رو دنبال کنین ... !

اگه علاقه داشته باشین به مدیریت تمام این آیتم ها می ره توی حاشیه و همش هم می آد ...

Top 10 Business School رفتن هر حرفش مزیته ! ... یه چرخی توی فروم و حتی نت بزنین تمام خوبی ها و مشکلاتش رو پیدا می کنین ! ...

Global Moderator

Simon آواتار ها

حسين جان سخنراني بسيار عالي بود . فقط مدير اين پ ن ج كه گاهي مي گي يعني چي ؟ بعدم بله حق با شماست من به اين رفيقمون گفتم آقا بچسب به دلت . نگرفته خوب . حالل شايد شما بگي قبول كنه . ;D
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)