صفحه 4 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 129

موضوع: فوق لیسانس مدیریت یا مهندسی ؟

Global Moderator

Simon آواتار ها

پیش فرض پاسخ : فوق لیسانس مدیریت یا مهندسی ؟

تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

من سوال مشابهی دارم.خیلی خلاصه می گم. سال سوم رشته مکانیک دانشگاه تهرانم.می خوام تصمیم بگیرم که فوق MBA می خوام بخونم یا فوق مکانیک.چیزی که برام مهمه اینه که:
    1. اصولا با فوق MBA، می تونم از دانشگاه خارجی(نه لزوما top10) واسه دکترا پذیرش بگیرم؟
    2. DBA با دکترای مدیریت چه فرقی داره؟احتمال پذیرش گرفتن از کدومش بیش تره؟
    3. توی ایران فرصت شغلی مناسبی برای آدمی با لیسانس مکانیک و فوق MBA وجود داره؟
    4. فوقMBA رو حداقل در چند وقت می شه تموم کرد؟!

من سوال مشابهی دارم.خیلی خلاصه می گم. سال سوم رشته مکانیک دانشگاه تهرانم.می خوام تصمیم بگیرم که فوق MBA می خوام بخونم یا فوق مکانیک.چیزی که برام مهمه اینه که:
    این تصمیم بستگی به علایقتون داره .
    1. اصولا با فوق MBA، می تونم از دانشگاه خارجی نه لزوما top10) واسه دکترا پذیرش بگیرم؟
    بله می تونید ولی نه به راحتی مکانیک .2. DBA با دکترای مدیریت چه فرقی داره؟احتمال پذیرش گرفتن از کدومش بیش تره؟
    Dba سلبقه کار می خواد و کمتر آکادمیک و تحقیقاتی هستش . تابحال ندیدم کسی برای dba اقدام کنه . چرا رو نمی دونم.3. توی ایران فرصت شغلی مناسبی برای آدمی با لیسانس مکانیک و فوق MBA وجود داره؟
    بله وجود داره .
    4. فوقMBA رو حداقل در چند وقت می شه تموم کرد؟!
    هم فوق یکساله داره تو خارج از کشور و هم دوساله . توی ایران هم حدود 2 سال

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    نیما
    به نظر شما اگه هدف کسی ادامه تحصیل تو 10 تا بیزینس اسکول خوب دنیا باشه می ارزه بجای فوق لیسانس مهندسی بره فوق لیسانس یک گرایش مدیریت(مثلا تو رشته هایی مثل کارآفرینی ، نوآوری ) تو جایی بخونه که خیلی تو تحقیقات فعالند ؟
    اصلا دکترا تو مهندسی بهتره یا بیزینس ؟
    منم مهندسی مکانیک خوندم تا چند وقت پیشم تمام نگرانیم سر این بود که ارشد برم مکانیک یا هوافضا؟که البته به کمک "فرهان" عزیز تونستم تصمیم گیری کنم.ولی با توجه به اینکه ام. بی.ای را هم میتونم به عنوان رشته دوم انتخاب کنم احتمالا اونم شرکت میکنم. البته قبول شدنش ظاهرا خیلی سخته؟؟؟مثل اینکه پول خفنی داره؟؟

من چند نکته ایی به نظرم رسید بگم:
    یکی اینکه خیلی از مدیران دولتی و خصوصی معمولا بدون داشتن تحصیلات مدیریتی و صرفا با تحصیلات مهندسی مدیریت میکنند پس اگر قصد مدیر شدن باشه ظاهرا رشته های مهندسی بهتره؟ و از اون طرف فکر میکنم بچه های مهندسی که ارشد مدیریت میخونند عملا از دوره کارشناسی استفاده ایی نمیکنند؟ پس چه تاکیدی روی لیسانس مهندسی یا علوم پایه؟

نکته دیگه اینکه من خودم وقت انتخاب رشته اصلا مدیریت رو رشته حساب نمیکردم(از مدیریتی های عزیز معذرت میخواهم) و فکر میکردم مدیریت یک کار ذاتی نه اکتسابی ؟ولی بعد از خوندن این تایپیک رفتم چند تا کتاب مدیریتی گرفتم و نگاهی کردم مثل مدیریت پروژه و مدیریت تحول در سازمان انصافا مدیریت هم دنیای وسیعی دارد و از طرف دیگر بحثهایی خیلی جذابی هم دارد. ولی این رشته های مهندسی یک حسی داره که در عین سخت بودن آدم نمیتونه ازش دل بکنه!!!

&quot;برای کودکانی که شب هم آغوش نگاه معصومشان شده است سرآغاز طلوعی دگرباره باشیم.&quot;<br /><br />http://egoft.com/index.php?topic=1494.0

Junior Member

سلام بچه ها میشه منو کمک بدین
    آیا با لیسانس مهندسی صنایع/تحلیل و ارشد مدیریت مالی امکان این هست بمن برای دکترا مهندس مالی بهم پذیرش بدن
    خیلی ضروریه لطفا جواب بدین
    کسی که حفظ جان را مقدم بر آزادی بداند.....لیاقت آزادی ندارد

نقل قول نوشته اصلی توسط samanpuk
    آیا با لیسانس مهندسی صنایع/تحلیل و ارشد مدیریت مالی امکان این هست بمن برای دکترا مهندس مالی بهم پذیرش بدن
    امکانش که هست....
    باشد که از کسانی باشیم که این جهان را تازه می گردانند
    اشو زردشت

Member mrjalali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Advanced managemant - CGU

نقل قول نوشته اصلی توسط samanpuk
    بله. به شرط داشتن شرایط خوب کاملا امکانپذیر هست
    به دریا که می اندیشم، بهانه ای برای جاری شدن پیدا می کنم؛
    باید بروم؛ تا دریا راهی نیست اما تا دریایی شدن راه بسیار است.

Junior Member

شرایط که معدل لیسانسم 14 از آزاد
    ارشد 17.5 از علوم تحقیقات
    1 مقاله خارجی 1 داخلی toefl 90
    کسی که حفظ جان را مقدم بر آزادی بداند.....لیاقت آزادی ندارد

Junior Member

سلام به دوستان
    در حال حاضر مدير واقعي در ايران خيلي كمه و به نظر من اگر كسي رشته فني خونده و به مديريت علاقه داره بهتره رشته مديريت رو بخونه چون در اين صورت خيلي بهتر مي‌تونه مفيد باشه ... الان تنوع رشته‌هاي مديريت در دنيا بويژه آمريكا خيلي زياده و خيلي راحت مي‌توان گرايشي رو پيدا كرد كه به علايق آدم نزديك باشه
    من خودم ليسانس فني دارم و 8 سال سابقه كار در حوزه خودم . با اين حال تمام مقالاتي كه نوشتم در حوزه مديريت بوده و الان هم به فكر ادامه تحصيل در حوزه مديريت هستم.
    تاكيد مي‌كنم رشته مديريت يه جورايي تلفيق علم و هنره و علاقه خيلي در موفقيت شما تاثير داره

Junior Member

با سلام به دوستان . تو یه دوراهی گیر کردم که شدیدا نیاز به راهنمایی و اطلاعات شما دارم
    تا یک ماهه دیگه دوره لیسانس مکانیکم (گرایش سیالات) تموم میشه. امسال در کنکور ارشد شرکت نکردم ولی میخام برای سال بعد جدی بخونم
    بین خوندن ارشد مکانیک یا ارشد mba (البته در ایران) خیلی دو دلم. اون هم به این دلیل که:
    میدونم اگر MBA بخونم خیلی بهتر و راحت تر میتونم یه دانشگاه عالی در این زمینه در ایران قبول شم ولی هدفم ادامه تحصیل در مقطع دکترا در امریکا یا کاناداست ( با فاند کامل) و با توجه به این که خیلی از دوستان میگن که در این کشورها برای MBA فول فاند نمیدن واقعا موندم چی کار کنم و راهم رو چطور انتخاب کنم؟
    مکانیک رو ادامه بدم که سخت تره و من توش ضعیفتر هستم و لی برای دکترا احتمال فاند گرفتن بالاتر هست و یا MBA رو برای ارشد بخونم با احتمال کمتر رسیدن به هدفم( با توجه به اینکه مطمئنم تو رشته ای مثل MBA میتونم جز دانشجوهای تاپ باشم)
    خودم میدونم که جزییاتی مثل دانشگاه و معدل و وضعیت زبانم رو نگفتم . چون میخام یه دید کلی نسبت به این دو راه پیدا کنم. من الان نمیخام دانشگاه دکترامو پیدا کنم پس دوستان خوبم لطف کنن بیشتر در مورد شدن یا نشدن تحصیل دکترا ( مخصوصا در امریکا) با وضعیت من کمکم کنن .
    لطفا نظرتون رو در مورد سایر رشته هایی مدیریتی که میشه بهتر برای فاند گرفتن در دکترا روشون حساب کردو نیز بگین
    فقط لطفا توضیحاتتون رو کامل بگین چون بدجوری دو دلم
    پیغامم رو در قسمت " فاند برای رشته مدیریت" هم گذاشتم چون نمیدونستم کجا بهتره مطرح منم. لطفا مدیران سایت به بزرگی خودشون ببخشن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)