صفحه 8 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 129

موضوع: فوق لیسانس مدیریت یا مهندسی ؟

پیش فرض پاسخ : فوق لیسانس مدیریت یا مهندسی ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sobehravesh نمایش پست ها
    سلام . من یکی از دوستانم کارشناسی ناپیوسته معماری آزاد مشهد داره و زبانشم خوبه ولی هنوز مدرک زبان نداره . می خواستم ببینم شانسی داره که واسه MBA ارشد یکی از دانشگاه های اروپا بتونه اقدام کنه که هزینه تحصیلم نداشته باشه ؟ نمره تافل یا ایلتسو می تونه بالا بگیره . ممنون از راهنمایی دوستان
    اگه میخاد فاند بگیره و بورس اونجا بشه خب احتمالش نیست چون دانشگاه ازاد بوده و من از رزومش چیزی نمیدونم. اما اگه با پول خودش میخاد بره که اره میتونه

نقل قول نوشته اصلی توسط soubasa نمایش پست ها
    اگه میخاد فاند بگیره و بورس اونجا بشه خب احتمالش نیست چون دانشگاه ازاد بوده و من از رزومش چیزی نمیدونم. اما اگه با پول خودش میخاد بره که اره میتونه
    ممنون از پاسخت سوباسای عزیز . خوب کجاها میتونه بره ؟ چقد خرج داره ؟ معدلش دوروبر 14 ایناست . یا مثلا برای کشورهای اروپایی که هزینه تحصیل نداره مثل آلمان نروژ فنلاند اینا نمیتونه اقدام کنه ؟
    ویرایش توسط sobehravesh : November 10th, 2015 در ساعت 08:21 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Behzad13700917 نمایش پست ها
    من یه سوال داشتم
    من ارشد مدیریت اجرایی میخونم دانشگاه تهران و تصمیم داشتم برای دکترای مدیریت اپلای کنم . اما تو مطالب خوندم که خیلی ها نوشتن وقتی برای دکترای مدیریت اپلای می کنی بیشتر باید شغل تدریس و پژوهشی رو پیش بگیری . الان نمیدونم چیکار کنم چون خیلی به تدریس علاقه ای ندارم .
    باید دکترا یک رشته نزدیک دیگه اپلای کنم ؟ یا متونم ارشد یک رشته دیگه اپلای کنم باز ؟
    سپاس
    شما علاقه تون به چطور شغلی هست؟ اجرایی یا مشاوره ای؟ یعنی به هیات علمی بودن در دانشگاه علاقه ندارید؟ تدریس فقط بخشی از کارهایی هست که یک Faculty member انجام میده، بقیه اش می تونه پزوهش، راهنمایی پژوهش دانشجو ها و همکاری با بخش صنعت در امور پژوهشی لازم و مسوولیت های مربوط به دانشکده باشه

ارشد که می تونید اپلای کنید اما خب باید شرایطتون طوری باشه که مناسب باشید برای اون رشته

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mah2000 نمایش پست ها
    سلام. آیا دررشته های مهندسی در کانادا راحت تر میشه فاند یا بورسیه گرفت یا در رشته های مدیریت؟؟ و کدام به آیلتس کمتری نیاز دارن؟؟

منظور من در مقطع فوق لیسانس هست
    مهندسی
    و مهندسی!

Junior Member

با سلام
    میخواستم بپرسم کسی که لیسانسش فنی مهندسی هست چطور میتونه برای ارشد MBA اقدام کنه؟ اونطور که من دیدم حتی دانشگاه های آلمان هم که به کم هزینه بودن معروفن شهریه بالایی میگیرن...میخواستم بدونم راه جایگزینی هست؟! مثلا به کسی که کارشناسی مهندسی برق خونده اجازه میدن ارشد finance بخونه که تو آلمان شهریه نداره؟!؟ غیر از نمرات زبان بالا چه چیزی توی رزومه من میتونه مهم باشه برای اون ها؟!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdirh نمایش پست ها
    با سلام
    میخواستم بپرسم کسی که لیسانسش فنی مهندسی هست چطور میتونه برای ارشد MBA اقدام کنه؟ اونطور که من دیدم حتی دانشگاه های آلمان هم که به کم هزینه بودن معروفن شهریه بالایی میگیرن...میخواستم بدونم راه جایگزینی هست؟! مثلا به کسی که کارشناسی مهندسی برق خونده اجازه میدن ارشد finance بخونه که تو آلمان شهریه نداره؟!؟ غیر از نمرات زبان بالا چه چیزی توی رزومه من میتونه مهم باشه برای اون ها؟!
    MBA محله درآمده برای دانشگاه ها ...
    می تونید رشته هایی مثل اقتصاد یا finance را انتخاب کنید که با بکگراند ریاضی شما جور در میان.
    نمرات دروس ریاضی شما برای اونها می تونه مهم باشه به جز معدل کل شما

Junior Member

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام دوستان
    رشته کارشناسی من مهندسی فناوری اطلاعات it بود و برای ارشد به نظرتون گرایش مدیریت بازرگانی مالی بهتر هست یا از رشته it و شبکه؟ از لحاظ استخدام و بازار کار؟

و از این منابع که برای هر درس معرفی میشه همش رو باید خوند؟ مثلا برای درس طراحی الگوریتم توی سایتها سه تا منبع معرفی شده , چطور باید خوند؟
    ان شاءالله سربلند باشید

Junior Member itmmit آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid3pnn نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام دوستان
    رشته کارشناسی من مهندسی فناوری اطلاعات it بود و برای ارشد به نظرتون گرایش مدیریت بازرگانی مالی بهتر هست یا از رشته it و شبکه؟ از لحاظ استخدام و بازار کار؟

و از این منابع که برای هر درس معرفی میشه همش رو باید خوند؟ مثلا برای درس طراحی الگوریتم توی سایتها سه تا منبع معرفی شده , چطور باید خوند؟
    ان شاءالله سربلند باشید
    گرابس مالی از مدیریت بازرگانی حذف شده از امسال. شما برای مالی میتونید مدیریت مالی شرکت کنید که قبول شدن تو این رشته واقعا سخته. اگه یه چیزی بین مهندسی آی تی و مدیریت میخواید به نظرم مدیریت آی تی بهتره. ولی بازم اگه من بودم شاید همون مهندسی آی تی یا کامپیوتر شرکت میکردم. موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

دوستان عزیز لطفا منو راهنمایی کنین
    من لیسانس مهندسی شیمی دارم با یه معدل فوق العاده پایین اصلا به رشتم علاقه نداشتم
    برای همین برای ارشد میخوام یه رشته دیگه بخونم برنامم اینه که برای دکترا خارج از ایران اروپا یا امریکا هر جا شد فاند بگیرم و میخوام رشته آسونی توی ارشد بخونم که معدلمو بالا ببرم و جوری هم باشه که بتونم فاند بگیرم
    از مهر ماه برای مهندسی صنایع مدیریت سیستم و بهره وری مطالعه میکردم ولی این رشته رو امسال کلا حذفش کردن. یه سری دوستان پیشنهاد کردن برم مدیریت مالی یا بازرگانی یخونم.
    حالا من توی دوراهی موندم نمیدونم سیستم های اقتصادی اجتماعی صنایع رو بخونم یا مدیریت بازرگانی
    میخوام برگردم و توی ایران تدریس کنم و از طرفی دلم میخواد رشته ای باشه که توی ارشد خیلی اذیتم نکنه فکر میکنم با علوم انسانی بیشتر میتونم رابطه برقرار کنم ولی خوب پیش زمینه ریاضی و مهندسی که دارم و اینکه میترسم برای پذیرش توی مدیریت به مشکل بخورم دودلم کرده
    نظر شما چیه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

و یه سوال دیگه اگه مهندسی صنایع سیستم اقتصادی بخونم با توجه به اینکه لیسانسم هم صنایع نیست امکانش هست که برای دکترا مدیریت بتونم پذیرش بگیرم ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)