صفحه 4 از 45 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 441

موضوع: مدارک لازم برای ویزای دانشجویی

پیش فرض پاسخ : مدارک لازم برای ویزای دانشجویی

نقل قول نوشته اصلی توسط vaheed_nzh
    این نامه ی تمکن مالی که باید در دو نسخه باشه آیا هر دو تا نسخه باید اصل باشه؟
    من 1 نسخه گرفتم فقط! نمیشه از همین یک کپی بگیرم؟اینجوری یک هفته دیگه عقب می افتم که!!!لطفا زود جواب بدین چون من برا فردا بلیط گرفتم بیام تهران(از مشهد!)
    تو اولین پست توضیح دادن که یک نسخه اصل، یک کپی هم قابل قبوله.

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

بچه ها من امروز مدارکمو دادم سفارت .
    قبلا تلفنی باهاشون تماس گرفتم. گفتن چون این هفته تعداد دانشجوها کمتره لازم نیست وقت بگیری....
    حدود ساعت ۱ اونجا بودم مدارکو تحویل دادم و ۲ رفتم تو . کارم ۴-۳ دقیقه بیشتر طول نکشید.

فقط یه نکته :

از شما یه پاکت نامه هم که مهر داشته باشه میخوان که اگه خدای نکرده ریجکت شدید با نامه بهتون اطلاع بدن. این یکی رو من تو لیست مدارک ندیدم شما با خودتون ببرید. راستش وقتی اینو گفتن من یاد ویزای کانادای پارسال افتادم و داغ دلم تازه شد . شما آمادگیشو داشته باشید.

لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

من دیروز سفارت بودم و رفتم داخل و پرونده تشکیل دادم ، مدارک مورد نیاز :

1. 2 سری کپی پاسپورت امضا شده 7 صفحه اول

2. 2 سری فرم پرشده 105031 ( تاکید 2 سری )
    امضایی که داخل فرم میزنید حتما با امضا پاسپورت یکی باشه وگرنه ازتون قبول نمی کنند ،سعی کنید 2 تا شماره تلفن از خودتون تو اون قسمت فرم که شماره خواسته بنویسید

3. فرم تمکن مالی یا همون bank statement اصلش + 1 کپی نرخ برابری حتما به دلار باشه نه یورو و کرون
    ( اگه به یورو یا کرون زده حتما زیرش به نرخ دلار و جمع کل رو به دلار با خودکار بنویسید لازم نیست حتما مبلغ دقیق باشه حدودی زیرش بنویسید ، اینو به خیلی ها گیر دادن و گفتن زیر فرم بانکشون با خودکار معادل رو به دلار هم اضافه کنند )

مثلا اگه 20 میلیون تو حساب زده شما با خودکار زیر فرم بانکتون با خودکار بنویسید
    cash account is 20000 $ , Exchange rate is USD 1 = IRR 9750
    ّ
    4. 128000 تومان به شماره حساب 0200317741000 بانک صادرات نوع حساب سپهر ، در وجه سفارت سوئد

5. 2 قطعه عکس روتوش نشده ( روتوش شده باشه اصلا قبول نمی کنند )

6. یه پاکت نامه تمبردار ( تمبر 100 تومنی کافیه ) که در آدرس گیرنده به فارسی آدرس خودتون نوشته شده باشه ( اینو از نزدیک سفارت هم می تونید تهیه کنید )

7. 2 سری پرینت از پی دی اف جواب استودرا

اصل پاسپورت هم حتما باید همراهتون باشه رفتین اونجا

آقا همش همیناست کسی چیز اضافه با خودش نبره ، کمو کسری هم داشتی نزدیک سفارت همه چیز هست میتونید اونجا تهیه کنید

در مورد اینکه بچه هایی که فوق یک ساله قبول شدن آیا بیمه نامه می خوان یا نه خود کارکنان سفارت هم بدرستی اطلاع نداشتن فقط میگفتن اگه حتی یک روز هم زیر یک سال اونجا باشی بیمه نامه می خواد وگر نه لازم نیست در این مورد به کسی گیر ندادن
    هر سوالی درباره تحصیل، کار وغیره تو سوئد دارید از من بپرسید / امضا مهاجر تحصیلی قدیم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UCD

منم امروز سفارت بودم کارها رو انجام دادم.
    همونطور که بچه ها گفتن پاکت نامه یادتون نره. منم اونجا فهمیدم و همونجا از یک نفر پاکت نامه خریدم.
    همچنین یک پوشه هم باید همراهتون باشه. اگر برگه ها رو مرتب شده درون پوشه بزارین کارتون سریع تر راه می افته.
    وقتی رفتم سفارت نفر سوم بودم که توی صف ایستادم و مدارکم رو گرفتن و طرف گفت کامله. بعدش گفت بیا داخل.
    ما هم رفتیم داخل سفارت و رفتیم داخل اتاق 2. یک خانمی پشت شیشه یک سری سوال از من پرسید که آیا
    برای اولین بار هست که تقاضا می دی و اینکه توی کامپیوتر ما اطلاعات شما ثبت نشده. من هم گفتم نه برای اولین باره.
    بعد گفت یک شماره تلفن بیشتر ندادی. شماره مبایلت رو هم بنویس.
    پاسپورت رو هم نگاه کرد و دوباره تحویل من داد. کلا خیلی حال داده چون واقعا کارم سریع راه افتاد.

بچه هایی که تجربه دارن نمی دونن که سفارت کی به ما زنگ می زنه ؟
    کی باید به اونا پاسپورت رو دوباره بدیم ؟ چون می خوام پاسپورتم رو به سفارت کانادا هم بدم مشکلی ایجاد نمی کنه ؟

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

راستی یه نکته دیگه :

کلا وقتی کنسول میخواد پاسپورت رو نگاه کنه فقط صفحه اول رو نگاه میکنه که آیا کپی با اصل برابر هست یا نه !
    من فکر کردم فقط واسه خودم اینطوری بوده ولی از چند نفر دیگه هم که پرسیدم همینو گفتن.

نتیجه گیری : اگه سفارت کشورهای دیگه تو پاسپورتتون مهری مبنی بر رویت پاسپورتتون زدن (مثلا سفارت استرالیا اخیرا اینطوری شده)نگران نباشید. مساله ای نیست.
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Automotive Engineering

این لیست مدارکو من از سفارت گرفتم. موبه مو رعایت کنین، (من دیروز همه رو رعایت کردم و به راحتی تحویل دادم) نکات مهم:

1. کلا مدارکتونو دو دسته کنین و توی دو تا کاور بزارین:
    دسته اولی:

- فرم اصلی که پر کردین
    - عکساتون که روتوش نداره (از هر جا که خواستین میتونین بگیرین، من عکسمو با دوربین دیجیتال خودم گرفتم و بردم همون عکاسی صاحبقرانیه با 250 تومن ظاهر کردم، ;D
    البته اگه میخواین مو لا درز کارتون نره ببرین همون صاحبقرانیه)
    - اصل فیش واریزی
    - پرینت نامه پذیرش،
    - گواهی حساب بانکی که انگلیسی باشه، بعضی بانک ها مثل پارسیان و سامان و مسکن خودشون انگلیسی میدن و نیاز به ترجه رسمی نیست ولی مال بقیه بانک ها رو باید ترجمه رسمی کنین که یک هفته طول میکشه، از بانک بخواین که معادل دلار و کرون رو هم بنویسه، مال من پارسیان بود، انجام دادن، اگه ننوشتن، خودتون با خودکار هم بنویسین هم قبول میکنن
    - کپی از تمام صفحات گذرنامه
    - پاکت تمبر دار

دسته دوم:

- کپی فرم با امضای اصلی (فرم اصلی رو که پر کردین امضا نکنین و بعد از کپی کردن، هم اصل و هم کپی رو امضا کنین)
    - نامه پذیرش دانشگاه
    - کپی گواهی حساب بانکی
    - کپی تمام صفخات گذرنامه
    - کپی فیش بانکی هم اگه بدین بهتون برمیگردونه

این دو دسته مدارک رو منظم بچینین و بدون دادن هر مدرک اضافه تحویل بدین

نیاز نیست صبح خروس خون برین سفارت، ساعت 12 برین، اسمتونو بگین به آقای حیدری که توی لیست بنویسه، و وایسین توی صف (حتما) تا حیدری مدارکتونو چک کنه و یه شماره بهتون بده، بعدشم وایسین، معمولا تا ساعت 2 یه سری برای ویزای توریستی میان و خیلی شلوغش میکنن و دعوا میشه ولی از 2 به بعد کارکنان نهار میخورن و میان کار دانشجوها رو سریع راه میندازن، فعلا سفارت خلوته.

منم رشته مهندسی خودرو چالمرز قبول شدم، اگه کسی علاقه منده با هم خونه بگیریم، به riazi@arr.ir ایمیل بزنه حتما

نقل قول نوشته اصلی توسط amirnir2002
    http://arr.ir/temp/madarek.jpg

این لیست مدارکو من از سفارت گرفتم. موبه مو رعایت کنین، (من دیروز همه رو رعایت کردم و به راحتی تحویل دادم) نکات مهم:

1. کلا مدارکتونو دو دسته کنین و توی دو تا کاور بزارین:
    دسته اولی:

- فرم اصلی که پر کردین
    - عکساتون که روتوش نداره (از هر جا که خواستین میتونین بگیرین، من عکسمو با دوربین دیجیتال خودم گرفتم و بردم همون عکاسی صاحبقرانیه با 250 تومن ظاهر کردم، ;D
    البته اگه میخواین مو لا درز کارتون نره ببرین همون صاحبقرانیه)
    - اصل فیش واریزی
    - پرینت نامه پذیرش،
    - گواهی حساب بانکی که انگلیسی باشه، بعضی بانک ها مثل پارسیان و سامان و مسکن خودشون انگلیسی میدن و نیاز به ترجه رسمی نیست ولی مال بقیه بانک ها رو باید ترجمه رسمی کنین که یک هفته طول میکشه، از بانک بخواین که معادل دلار و کرون رو هم بنویسه، مال من پارسیان بود، انجام دادن، اگه ننوشتن، خودتون با خودکار هم بنویسین هم قبول میکنن
    - کپی از تمام صفحات گذرنامه
    - پاکت تمبر دار

دسته دوم:

- کپی فرم با امضای اصلی (فرم اصلی رو که پر کردین امضا نکنین و بعد از کپی کردن، هم اصل و هم کپی رو امضا کنین)
    - نامه پذیرش دانشگاه
    - کپی گواهی حساب بانکی
    - کپی تمام صفخات گذرنامه
    - کپی فیش بانکی هم اگه بدین بهتون برمیگردونه

این دو دسته مدارک رو منظم بچینین و بدون دادن هر مدرک اضافه تحویل بدین

نیاز نیست صبح خروس خون برین سفارت، ساعت 12 برین، اسمتونو بگین به آقای حیدری که توی لیست بنویسه، و وایسین توی صف (حتما) تا حیدری مدارکتونو چک کنه و یه شماره بهتون بده، بعدشم وایسین، معمولا تا ساعت 2 یه سری برای ویزای توریستی میان و خیلی شلوغش میکنن و دعوا میشه ولی از 2 به بعد کارکنان نهار میخورن و میان کار دانشجوها رو سریع راه میندازن، فعلا سفارت خلوته.

منم رشته مهندسی خودرو چالمرز قبول شدم، اگه کسی علاقه منده با هم خونه بگیریم، به riazi@arr.ir ایمیل بزنه حتما

آقا فرم اصلی و فرعی یعنی چی؟. من که می خوام از فرم پرینت بگیرم دیگه اصلی و فرعی نداره که؟؟؟؟؟؟
    I am in Uppsala, feel free to ask questions

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Automotive Engineering

فرقی نداره، میتونن کپی یا پرینت بدین، مهم اینه که دو سری با امضای اصلی بدین

من عكس مدارك مورد نياز را با حجم كمتر همين جا آپلود مي كنم
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست

دوستان پاکت تمبر دار باید چه مبلغی تمبر بخوره روش؟ تمبر کاغذی یا مهر باشه؟

یه سوال دیگه اینکه من که چند سال لیسانس گرفتم بنویسم کار می کنم؟ چون الان چند ماهه از کارم بیرون اومدم. اگر بنویسم کار می کنم گواهی شغلی می خوان یا چک می کنن؟
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)