صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 67

موضوع: همه چیز درباره LaTex

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره LaTex

نقل قول نوشته اصلی توسط Saamaaneeh نمایش پست ها
    سلام

نیم فاصله رو در لاتک چطوری باید ایجاد کرد؟
    سلام دوست عزیز
    لینک زیر را مطالعه بفرمایید:
    http://tex.stackexchange.com/questio...en-to-use-them
    موفق باشید
    .You can either have results or excuses; not both

ApplyAbroad Senior Veteran

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد سابمیت مقاله

سلام مهربانان

ممنون می شم راهنمایی بفرمایید منظور از این جمله چیست که بعد از سابمیت برایم آمده :
    Please edit your submission

* Please insert continuous line numbers in the text of the manuscript. In Word files, this can be found under File > Page Setup > Layout > Line numbers > Add line numbering > Continuous.

منظور از
    continuous line numbers چه چیزی می تونه باشه ؟ و این امکان تو لاتکس چطوری می تونه اعمال بشه ؟

از آسمان طلا می بارد

نقل قول نوشته اصلی توسط shasa نمایش پست ها

به معنی‌ این است که شماره خط به صورت پیوسته اضافه شود (عدم آغاز از یک , برای صفحه یا بخش جدید.)
    این دستور رو به کد اضافه کنید، مشکل حل خواهد شد.

\usepackage{lineno}
    \linenumbers

سلام

این دستور رو من بعد از document class وارد می کنم خطا میده . حتی پکیج lineno رو هم دانلود می کنه توسط خود لاتکس ، تو موقع اجرا خطا میده. اگر راهی هست بی نهایت ممنون می شم راهنمایی بفرمایید.
    به خود اون ژورنال هم ایمیل زدم تا ازشون بپرسم ولی فکر کنم جواب ندن.
    راستی این که می گید عدم شماره یک برای هر صفحه، کلا تو فایل من شماره خط زده نمیشه بعد از اون فایل نهایی که باید approve بشه ! یعنی کلا نیست شماره خط.

ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaafshar8 نمایش پست ها
    سلام

این دستور رو من بعد از document class وارد می کنم خطا میده . حتی پکیج lineno رو هم دانلود می کنه توسط خود لاتکس ، تو موقع اجرا خطا میده. اگر راهی هست بی نهایت ممنون می شم راهنمایی بفرمایید.
    به خود اون ژورنال هم ایمیل زدم تا ازشون بپرسم ولی فکر کنم جواب ندن.
    راستی این که می گید عدم شماره یک برای هر صفحه، کلا تو فایل من شماره خط زده نمیشه بعد از اون فایل نهایی که باید approve بشه ! یعنی کلا نیست شماره خط.

ممنونم
    فایل افزوده شده (lineno.sty)رو در محلی که کد مقالتون هست و یا محل نصب کامپایلر کپی‌ نمایید. به احتمال زیاد مشکل حل خواهد شد.

در غیر اینصورت:

۱. از طریق ترمینال کامپایل نمایید (دستور : latex Filename.tex) که احتمالا در حین کامپایل با خطا همراه خواهد بود و آنگاه "r" رو بزنید. خروجی‌ رو چک کنید که آیا شماره خطها اضافه شده یا نه.

۲. از فایل "Filename.log" خط اول رو که ورژن کامپایلرتون هست را چک کنید و ببینید که با پکیج مورد نظر سازگار هستش یا خیر. گاه با عوض کردن کامپایلر مشکل حل می‌شه.

من با این ورژن کامپایل کردم و مشکلی‌ برای سخت پی‌دی‌اف نداشتم: Version 3.1415926-1.40.10 (TeX Live 2009/Debian)

-
    فایل تست رو نگاه کنید، می‌‌بینید که با عوض شدن صفحه شماره از یک شروع نشده.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    ویرایش توسط shasa : December 20th, 2013 در ساعت 11:57 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط Saamaaneeh نمایش پست ها
    سلام

نیم فاصله رو در لاتک چطوری باید ایجاد کرد؟
    نیم فاصله بحث کیبورد شماس. البته می‌تونین از روش‌های دیگه هم کاراکترش رو وارد کنید، ولی بهترین راه که کلا در همه محیط‌ها شما رو بی‌نیاز می‌کنه استفاده از صفحه‌کلید استاندارد فارسیه. چندتایی ازش وجود داره با یه سری فرق‌های کم.
    ویژگیشون هم اینه که همه اعراب‌ها و موارد دیگه رو مرتب کرده و شیفت‌+اسپیس نیم‌فاصله هست.
    The Future you see is the Future you get.

در مقالات elsevier بالای اسم نویسنده ای که به عنوان corresponding author هست، یک ستاره میزارن تا در پاورقی گفته بشه. حالا در مقاله ما این ستاره روی دو تا اسم رفته (روی اسم اول و اسم دوم). هرکار میکنیم که یکیشو پاک کنیم نمیشه. کسی راه حلی داره؟ به این مشکل کسی برخورده؟

نقل قول نوشته اصلی توسط arashmirh نمایش پست ها
    در مقالات elsevier بالای اسم نویسنده ای که به عنوان corresponding author هست، یک ستاره میزارن تا در پاورقی گفته بشه. حالا در مقاله ما این ستاره روی دو تا اسم رفته (روی اسم اول و اسم دوم). هرکار میکنیم که یکیشو پاک کنیم نمیشه. کسی راه حلی داره؟ به این مشکل کسی برخورده؟
    لطفا این قسمت از برنامه را آپلود کنین.

Junior Member

کسی میتونه بگه این ارور یعنی چی؟؟ من یه متن فارسی رو با xelatex کامپایل کردم:

Fatal fontspec error: "cannot-use-pdftex" The fontspec package requires either XeTeX or LuaTeX to function. You must change your typesetting engine to, e.g., "xelatex" or "lualatex" instead of plain "latex" or "pdflatex". For immediate help type H <return>.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

باید فایل در دسترس باشه تا بشه اظهار نظر کرد و با دیدن خطا به تنهایی چندان قضیه معلوم نیست!
    دوم اینکه به نظرم اگر شما این دست مشکلات در کار با tex رو بجای اینجا در سایت http://tex.stackexchange.com مطرح کنید بهتر هست و قطعا زودتر به جواب میرسید.

نقل قول نوشته اصلی توسط zesb نمایش پست ها
    کسی میتونه بگه این ارور یعنی چی؟؟ من یه متن فارسی رو با xelatex کامپایل کردم:
    Fatal fontspec error: "cannot-use-pdftex" The fontspec package requires either XeTeX or LuaTeX to function. You must change your typesetting engine to, e.g., "xelatex" or "lualatex" instead of plain "latex" or "pdflatex". For immediate help type H <return>.
    (Effort is only effort when it begins to hurt. Jose Gasset (1883-1955

سلام دوستان
    من تا پنج ساعت پیش حتی نمیدونستم لاتکس چی هستش
    الان با مطالعه یه سایت خیلی خوب و دیدن چند تا فیلم که لینکاشو براتون میزارم خیلی خوب لاتکس رو یاد گرفتم .
    خواستم شما هم مثلمن سر در گم نشین و از همون اول با این لینکا شروع کنید. واقعا عالی و تضمینیه.
    یه کتاب خیلی خوب که لینکش رو براتون میزارم:

http://tug.ctan.org/tex-archive/info...ian/lshort.pdf

این کتاب هم مکمل مطالب سایت هست.

البته من تو سرچ هایی که انجام دادم یه فایل پی دی اف دیگه پیدا کردم که اینجا آدرسشو میزارم. بدردتون میخوره.

http://fa.uk.ac.ir/Images/UserUpload...latex-book.pdf

امیدوارم بهتون کمک کنه . چون به من خیلی کمک کرد . عرض پنج ساعت ازز مرحله ای که حتی نمیدونستم لاتکس چیه ؟ منو به مرحله ای رسوند که بتونم مقالمو با لاتکس بنویسم.

با سپاس
    ویرایش توسط soroush88 : March 30th, 2015 در ساعت 09:34 PM دلیل: حذف لینک تبلیغ

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)