صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 41

موضوع: ارتباط با استاد برای نوشتن مقاله!

saeede83
    Guest

پیش فرض پاسخ : ارتباط با استاد برای نوشتن مقاله!

بستگی به زمینتون هم خیلی داره، توی فیلدی که من هستم، اساتید اصلا نمی خوان ایده هاشون رو در اختیار غریبه ها بذارن، مگر اینکه لینک شما یک استادی در ایران باشه

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

البته دوست عزیز بنظرم شما تو این مورد خیلی خوشانس بودید.موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط davoudi
    من با یک استاد تراز اول از روسیه کار کردم و مقالمون در یکی از بهترین ژورنال ها (بدیهیه که ISI هم هست) چاپ شد و ان شاء الله به زودی دومیش رو هم می فرستیم. یک مقاله هم توی کنفرانس بین المللی فرستادیم که پذیزفته شد. ایشون با این که خیلی آدم باسوادیه و حتی چهارتا کتاب تو زمینه ی ما دارد که دو تاش به انگلیسیه و Springer چاپ کرده، آدم فوق العاده متواضعیه و خیلی روی مقاله کار کرد و حتی شکل ها رو هم درست کرد. حالا مقایسه کنید با اکثر استادهای ایران که هیچ کاری نمی کنند و تازه وقتی مقاله هم در میاد حتی اسم دانشجو رو هم نمی گذارند (خودم سراغ دارم).
    ارتباط ما هم فقط از طریق ایمیله!!
    What Goes Around...Comes Around

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

البته یه مشکلی هم هست. بعضی ها وقتی با اساتید ارتباط برقرار میکنن، خیلی گیر میدن و زیادی پیگیر هستن. یا مثلا ممکنه ایمیلی که میفرستن رو به همه آدرس هایی که از استاد دارن ( به غیر از ایمیل دانشگاه ) cc کنن . بعضی ها هم خیلی عجله دارن و حتما در تماسی که با استاد دارن ممکنه بهشون بگن من حتما میخام تا 2 ماه دیگه از این همکاری 2 تا مقاله بیرون بدیم . اصلا توجه ندارن که ممکنه دادن کار کردن رو پروژه بیشتر از 2 ماه طول بکشه و فقط 2 ماه یا بیشتر طول میکشه تا مقاله بررسی بشه برای چاپ.
    یه همچین موردی برای یکی از اساتید من پیش اومده بود که یکی از دانشجوهای ایرانی که رشتش هم با استادم یکی نبود، باهاش کلی تماس گرفته بود و اونم آخرش بیخیال شده بود.
    با عرض پوزش از همه دوستان گرامی‌، به دلیل برخورد نامناسب مدیران انجمن، از ادامه فعالیت معذورم

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

پس صدرا جان می بینی که اینکار چقدر می تونه بی نتیجه باشه.
    چرا اساتید در ابتدا به دانشجوی نمیگندکه نمی خواند باهش کار کنند؟آهان فهمیدم چرا .چون حتما مشکلی که داشته خودش اساسی بوده و بعد از اینکه چندین فروم خارجی هم این موضوع مطرح می کنه و باز کسی نتونسته کمکش کنه .میگه دوستانی که پا هستند یا علی!!
    بعدشم همیشه جا واسه دبه کردن وجود داره عزیزان!!!
    عجب استادای با حالی داره این اروپا. ;D
    در هر حال اول طرفو خوب بشناسید بعدش واسش از جون دل مایه .... :P :P
    What Goes Around...Comes Around

Member AmirCS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Stanford

به نظر من ایده شما یا باید خیلی توپ باشه یا استاد بی کار باشه، چون تو دانشگاههای خوب استادا به اندازه کافی دانشجو خوب دارن که وقتشونو واسه اونا بزارن از طرف دیگه از کجا معلوم که کمک کنن بعد ما اسمشونو تو مقاله ننویسیم ;D ( خیلی حال میده )
    من با دو تا استاد یکی تو دانشگاه بیلر تگزاس و یکی تورنتو تا مرحله اول رفتم جلو و جواب دادن ولی از ایمیل دوم هیچ خبری نشد، ضمنا با یه استاد ایرانی تو تورنتو هم تا 3 مرحله رفتیم جلو تو هر بار ایمیل که می زد می گفت تو از من توصینامه می خوای منم بهت نمی دم من هی می گفتم نه من قصدم خیره می خوام از نظر علمی سطحمو ببرم بالا ... ;D ولی اون حرفه خودشو می زد که در نهایت بیخیال شدم. استادای اونطرف 100 برابر تیز تر و زرنگتر هستن و راحت دم به تله نمی دن چون فکر می کنن به دردسرش نمی ارزه.

در کل کار فوق العاده سختی هستش چون کلا فلسفه ارتباط با ایمیل و تفهیم مسائل از طریق ایمیل وقتگیره. (این بود نظر من، شاید اشتباه باشه)
    When you first dont succeed, google- google again
    AmirCS

صبر خیلی مهمه. این همکاری ما بیش از یکسال و سه - چهار ماهه که ادامه داره. خب ایده ی من اوایل ساده بود و هرچی اون می گفت که این کار رو هم بکن می گفتم نمیشه تا بالاخره فهمیدم حق با اون بوده و میشه.

باید خالص باشید چون من توقع خاصی ازش نداشتم. بعد هم آدم های این طوری کم پیدا میشوند. من قبلش چند بار به اساتید دیگه از آمریکا ایمیل زده بودم و همه گفته بودند که سرشون خیلی شلوغه. خوب این ترس اون ها رو هم در نظر بگیرید که اگه اون ها بپیچونید و مقاله رو فقط به نام خودتون چاپ کنید چی میشه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط davoudi نمایش پست ها
    من با یک استاد تراز اول از روسیه کار کردم و مقالمون در یکی از بهترین ژورنال ها (بدیهیه که ISI هم هست) چاپ شد و ان شاء الله به زودی دومیش رو هم می فرستیم. یک مقاله هم توی کنفرانس بین المللی فرستادیم که پذیزفته شد. ایشون با این که خیلی آدم باسوادیه و حتی چهارتا کتاب تو زمینه ی ما دارد که دو تاش به انگلیسیه و Springer چاپ کرده، آدم فوق العاده متواضعیه و خیلی روی مقاله کار کرد و حتی شکل ها رو هم درست کرد. حالا مقایسه کنید با اکثر استادهای ایران که هیچ کاری نمی کنند و تازه وقتی مقاله هم در میاد حتی اسم دانشجو رو هم نمی گذارند (خودم سراغ دارم).
    ارتباط ما هم فقط از طریق ایمیله!!
    سلام خيلي جالبه لطفا توضيح بديد براي اين كار از كجا شروع كرديد، چه طور اون استاد رو پيدا كرديد؟ چطور اون استاد رو انتخاب كرديد؟ ايميل استاد رو از كجا آورديد؟ كلا همه چيز رو دقيق بگيد.

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

برای یه استاد ایمیل زدم واسه گرفتن فاند یا کمک هزینه واسه دوره دکتری، جواب داد که تو دانشگاه ما موقعیت های دکتری هست و من دارم تو این پروژه کار می کنم اگه دوست داری کار کنی خبر بده!
    این یعنی چی؟ یعنی پیشنهاد کار پروژه ای می ده یا مقاله یا می گه جز تیم پژوهشیش باشم واسه دکتری؟
    به نظرم غیر معقول می یاد از راه دور کار پروژه ای انجام دادن باز لااقل اگه دعوت نامه بفرسته سفر کنی یه چیزی، این جوری زیاد بهش اعتباری نیست.

منم یک بار به چند تا استاد برای همکاری مقاله ایمیل زدم یا جواب نمی دن یا اونهایی که جواب می دن می گن ما با دانشگاه کار می کنیم ، یکیشون که خیلی مهربون بود من ازش چند تا سئوال کردم جوابم علمی داد اما گفت کار کردن با دانشجوی غیر از اون دانشگاه از نظر دانشگاه ایراد داره. البته در رشته ما (مدیریت ) کلا ایمیل زدن به استاد ها عرف نیست اما گفتم بدونید تجربه باشه واسه دوستان. اما اگر مثلا در یک زمینه ای دنبال یک منبع معتبر جهانی می گردید می تونید ایمیل بزنید واقعا بعضی هاشون نه همشون، کتاب و مقاله های خوبی معرفی می کنن که کار ادم رو خیلی جلو می اندازه
    قبلا فوق لیسانس مدیریت خواندم حالا شمال کالیفرنیا لیسانس مهندسی کامپیوتر می خونم. علاقمندم دوستان خیلی زیادی داشته باشم ازسراسر دنیا، در صورت تمایل برای کانکت شدن در شبکه اجتماعی مورد علاقه تان پیام خصوصی بدهید.جهت تشکر ، از دکمه تشکر استفاده کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

تجربه ی شخصی من مس گه اگر ازشون کمک بخواهی بدلیل شرافت و وجدان کاریشون برات انجام می دن،مقاله هم کار سختیه اعتماد و اونا که مستقیم نمی شناسن،واسه همین از استاداتون بهشون لینک زدنید عالی می شه
    من برای تز فوقم یک مقاله لازم داشتم که تازه چاپ شده بود و غیز ابسترکش چیزی پیدا نکردم!طرف فول پروفسور ترینیتی کالج دابلین بود بهش ایمیل زدم جواب داد خودم پی دی افش رو ندارم اما برام اسکن کرد و همش رو برام فرستاد تازه گفت اگر بخواهی می تونم برات پست هم کنم،یه چند وقت بعدش هم باز ایمیل زد که کارت راه افتاد یا نه،من توی همون موضوع چند تا مقاله خوندم اخیرا!اما برای کار مشابه 1 ماه دنبال یکی از استادای بهشتی بودم،بعد یه بار تل گفت میل بزن،میل که زدم بعد 2 هفته جواب داد،گوگل رو بگرد حتما پیدا می کنی،اگر نبود بیا اتاقم راجبش بحرفیم!

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)