صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 41

موضوع: ارتباط با استاد برای نوشتن مقاله!

Junior Member

Talking پاسخ : ارتباط با استاد برای نوشتن مقاله!

بچه ها سلام-من واقعا از مطالب این سایت لذت می برم-همینطور دیشب شانسی به یکی ازاساتید بزرگ مرتبط ایمیل زدم که برا ادیت مقاله و راهنمایی کنه...اون هم سریع چنین جوابی داد
    I have no funds to support students at this time.
    من 2 تا ازش سوال پرسیدم-و اون به ادیت مقاله اشاره نکرد و گفت در این زمان من فان ندارم...به نظرتون باز بهش ایمیل بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟آیا میشه ازش فاند گرفت؟؟؟؟؟؟؟؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارتباط با استاد برای نوشتن مقاله!

دوستان سلام
    بنده هم اجازه بدید تحربه خودم رو بگم... رشته من مدیریت MBA سیستم اطلاعات هستش و نزدیک به 3 ماهی میشه با یک فول پرفسور امریکایی که میشه گفت از نظر گوگل اسکالر، چاپ مقاله در بهترین ژورنال سیستم اطلاعات دنیا یعنی MISQ، سابقه ادیتور ارشد همین ژورنال، فرد شماره یک سیستم اطلاعات، و نویسنده چندین و چند کتاب سرشناس سیستم به حساب میاد ارتباط دارم و همه روزه ایمیل میزنم و خیلی راحت ج میده بااینکه سرش خیلی شلوغه. مقاله تزم هم زیر دستشه و قراره با کمک اون ایراداتش گرفته بشه. این رو هم بگم که تز من یک مبحث نوین در زمینه کاری ایشون باز کرده و شاید دلیل همکاری همین بوده. از شخصیت والا و برجسته این استاد نمیشه براحتی گذشت. خیلی خیلی آدم منعطف و وظیفه شناسی هستن ایشون و تا الان هر مقاله و رفرنسی بوده واسم آپلود کرده. نکته جالبش اینجاست که یکبار که ازش درمورد سطح مینیم نمرات تافل و جی آر ای دانشگاه پرسیدم و سرش شلوغ بود و نتونست پاسخ بده سریع فوروارد کرد به مسوول کمیته پذیرش و اون بهم ج داد و گفت پروفسور گفته به سوال شما ج بدم. البته مابقی همکاری رو باید ببینیم خدا چی می خواد. قراره همین روزها ج بده و کیفیت کار رو برای ارسال مقاله تز به MISQ تایید کنه. البته من صراحتا اسمش رو در مقاله ذکر کردم و بهش هم گفتم اون هم مخالفتی نکرده و نظری نداده فعلا وفقط گفت این هفته کار تو توی To-do list این هفته هست و بابت صبر و شکیبایی ممنونم. نکته جالب اینه که کل همکارای ایشون در این رشته هم منو هم در لینکدین به لیستشون اضافه کردن و هم با هاشون در ارتباطم. فعلا که گل و بلبله....امیدوارم ختم به خیر هم بشه...شما هم دعا کنین

کسی از دوستان متنی رو نداره که بشه به استادا داد باسه پیشنهاد همکاری؟

اگه آدم خودش ایده نداشته باشه و به استاد ایمیل بزنه که من علاقه مند ام با شما همکاری علمی داشته باشم و اگه شد مقاله بدیم ضایع است؟؟؟(استاد خیلی معروف نیست عادیه منتها دانشگاه خوبیه)
    من به استادهای ایرانی سایق خودم گفتم هیچکدوم تحویلم نگرفتند فقط یکی شون گفت بیا همون تز ارشدتو با هم ادامه بدیم (استاد راهنمای خودم از دنیا رفته) که دیدم چرت و پرت میگه خودم بلد بودم اونو ادامه بدم کمک نمیخواستم، به یه استاد خارجی هم که برا دکتری خوندن ایمیل زده بودم و گفته بود در ارتباط باشیم یه بار گفتم چند تا کتاب و مقاله معرفی کن بخونم اصلا سنگ رو یخ کرد ما رو ..

Junior Member

با سلام به همه دوستان
    سوالی دارم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.من با یکی از استادان امریکایی که توی موضوع مربوطه مقالات و کارهای پژوهشی زیادی داره مکاتبه کردم تا مقاله ای بصورت مشترک داشته باشیم.مقاله رو قبلا نوشتم و به ایشون پیشنهاد دادم در صورت بازبینی مقاله,اسمشون بعنوان نویسنده قید بشه.که قبول کردن.حالا مردد هستم که میشه بهشون اعتماد کرد و متن کامل مقاله رو بهش سپرد؟بنظر شما چکار کنم؟میشه مثلا مراجع رو حذف کنم از متنی که به این استاد میدم؟بی احترامی نمیشه؟(مکاتبه با استاد خارجی رو برای گرفتن فاند میخوام.خیلی برام مهمه)

لطفا کمکم کنید.واقعا نمیدونم چی درسته...

Junior Member

سلام حنما اعتماد کنید من نزدییک به دوساله که با این استاتید خارجی به صورت ریموت دارم کار میکنم و کار بسیار عالی هست و به همه پیشنهاد میکنم.

ح
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahzab94 نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان
    سوالی دارم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.من با یکی از استادان امریکایی که توی موضوع مربوطه مقالات و کارهای پژوهشی زیادی داره مکاتبه کردم تا مقاله ای بصورت مشترک داشته باشیم.مقاله رو قبلا نوشتم و به ایشون پیشنهاد دادم در صورت بازبینی مقاله,اسمشون بعنوان نویسنده قید بشه.که قبول کردن.حالا مردد هستم که میشه بهشون اعتماد کرد و متن کامل مقاله رو بهش سپرد؟بنظر شما چکار کنم؟میشه مثلا مراجع رو حذف کنم از متنی که به این استاد میدم؟بی احترامی نمیشه؟(مکاتبه با استاد خارجی رو برای گرفتن فاند میخوام.خیلی برام مهمه)

لطفا کمکم کنید.واقعا نمیدونم چی درسته...

Junior Member

با سلام
    دوستان من بتازگی دفاع کردم میخواستم چندتا مقاله خوب که بشه تو ژورنالهای معتبر چاپ کرد استخراج کنم. خواستم ببینم اول باید خودم متن کامل انگلیسیش رو بنویسم بعد با استاد مورد نظرم مکاتبه کنم یا همون اول بگم چنین موضوعی هست دیتاها و تحلیلش هم حاضره فقط نوشتنش مونده که به کمک شما نیاز دارم ؟؟؟ کدوم مورد بهتره ؟
    ممنون از راهنماییتون

دوستان سلام
    امیدوارم این تاپیک رو کسی ببینه و کمک کنه. مطالب تاپیک قدیمی هستن و نیاز به نظرات و تجربیات جدید هستش.
    آیا برای نوشتن مقاله با استاد میشه بدون هدف و با علاقه روی یک حوزه به استاد ایمیل زد؟ یعنی موضوع نداری ولی از یک حوزه خوشت میاد و به استاد ایمیل بدی که ....؟
    آیا مقاله ای که میخایم بنویسیم حتما باید در راستای مقاله قبلیمون باشه و همچنین در راستای کار استاد تا باهامون همکاری کنه؟
    آیا استاد آمریکایی مدنظر ما قابل اعتماد هست؟ یا اینکه مثل ایرانی ها میگه اسم چن نفر دیگه رو هم باید اضافه کنی آخر قضیه؟
    تجره خودم میگه که استادهای پیر و به اصطلاح بازنشسته برای کار کردن بهتر هستن و خیلی آدمو کمک میکنند! من از ادیتور مقاله م که خیلی کمکم کرد (بعنوان ادیتور!) اینو بخاطر دارم. استاد جوان باشه بهتره یا مسن؟

سوال اولی رو کلی پرسیدم. ولی احتمالا موضوع رو با یک شرایظ کلی و موضوع تقریبا منسجم به استاد بفرستم(موضوع+چکیده) و بعد بهش بگم میخام رو این حوزه کار کنم، قاعدتا اسم اولش خودم میشم و ایشون دوم (مشکلی نداره اسمش دوم باشه؟؟؟) . میشه تقریبی بگید مثلا استاد نقشش اینجا چی میشه؟ و مثلا رابطه ما چه جوری خواهد بود؟ مثلا بنده مینویسم میدم ایشون غلط گیری و نظر دهی میکنه؟ یا در مورد روشهای آماری ریاضیاتیش ازش نظر بخام؟

مرسی از راهنماییهاتون

پی نوشت: هدف بنده با گرفتن توصیه نامه از ایشون و یا اپلای برای دانشگاهشه(هدف بسیار ضعیف تر)!

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arshia2020 نمایش پست ها
    دوستان سلام
    امیدوارم این تاپیک رو کسی ببینه و کمک کنه. مطالب تاپیک قدیمی هستن و نیاز به نظرات و تجربیات جدید هستش.
    آیا برای نوشتن مقاله با استاد میشه بدون هدف و با علاقه روی یک حوزه به استاد ایمیل زد؟ یعنی موضوع نداری ولی از یک حوزه خوشت میاد و به استاد ایمیل بدی که ....؟
    آیا مقاله ای که میخایم بنویسیم حتما باید در راستای مقاله قبلیمون باشه و همچنین در راستای کار استاد تا باهامون همکاری کنه؟
    آیا استاد آمریکایی مدنظر ما قابل اعتماد هست؟ یا اینکه مثل ایرانی ها میگه اسم چن نفر دیگه رو هم باید اضافه کنی آخر قضیه؟
    تجره خودم میگه که استادهای پیر و به اصطلاح بازنشسته برای کار کردن بهتر هستن و خیلی آدمو کمک میکنند! من از ادیتور مقاله م که خیلی کمکم کرد (بعنوان ادیتور!) اینو بخاطر دارم. استاد جوان باشه بهتره یا مسن؟

سوال اولی رو کلی پرسیدم. ولی احتمالا موضوع رو با یک شرایظ کلی و موضوع تقریبا منسجم به استاد بفرستم(موضوع+چکیده) و بعد بهش بگم میخام رو این حوزه کار کنم، قاعدتا اسم اولش خودم میشم و ایشون دوم (مشکلی نداره اسمش دوم باشه؟؟؟) . میشه تقریبی بگید مثلا استاد نقشش اینجا چی میشه؟ و مثلا رابطه ما چه جوری خواهد بود؟ مثلا بنده مینویسم میدم ایشون غلط گیری و نظر دهی میکنه؟ یا در مورد روشهای آماری ریاضیاتیش ازش نظر بخام؟

مرسی از راهنماییهاتون

پی نوشت: هدف بنده با گرفتن توصیه نامه از ایشون و یا اپلای برای دانشگاهشه(هدف بسیار ضعیف تر)!
    سلام
    تماس با استاد برای همکاری بر روی مقاله بد نیست اما باید دید شما چرا و به چه شکل میخواهید این کار را بکنی
    صرف گرفتن ریکام از استاد، انگیزه کاملا مردودی هست. گرفتن پذیرش از یک دانشگاه پارامترهای خیلی خیلی مهمتری نسبت به داشتن ریکام (حالا از هر استادی) داره، مثلا معدل، مثلا نمره جی آر ای و ...
    اینکه شما بدون هیچ مقاله ای در رزومه خود، بردارین به ی استاد اونم از اساتید آمریکایی ایمیل بزنید به احتمال نزدیک به 100% پاسخ نخواهد. منظورم این هست که صرف علاقه داشتن کاری را ازپیش نمیبره. حالا بیایید فرض کنید شما چند تا مقاله هم دارید که میخاهید درباره یک موضوع در همان زمینه مقاله ای را کار کنید، خوب سوال این هست که این بار چرا؟ در این حالت هم باز نیازی به استاد ندارید، و اینکه این استاد جز اینکه مقاله شما را نگاه کنه و نهایت نهایتش ی چند تا کامنت بده هیچ کاری برایتان نخواهد کرد بنظرم. منظورم اینه که باز در این حالت نمیصرفه شما یکی را با خودتون بکشید. حالا فراتر از این ها، کار ریسرچ با ایمیل و ارتباط های این شکلی با یک استاد نیست. در اکثر رشته ها، مقاله های خوب در کنار کارهای تحلیلی و ریاضی، بحث های تجربی را هم داره که با ایمیل و ارتباط این شکلی نمیشه انجام داد.
    نحوه رفتار و شخصیت هر استاد به سن طرف نیست که برای شما ملاک انتخاب استاد باشه!!
    نخیر قاعده این نیست که اسم استاد یا شما اول بیاد حتما. ترتیب اسامی به ترتیب مشارکت در کار هست. با توصیفاتی هم که کردین، درباره نقش استاد هم مشخصه، ایشون کاره ای نیستند. کارها به عهده شماست! تازه نکته ای که هست اینه که اساتید درست حسابی سرشون شلوغه و به اندازه کافی گرفتار کار دانشجویان خود هستند و اساسا مجال پرداختن به کارهای "نامتعارف" این چنینی ندارند.
    توصیه آخر و مهمتر از همه هم اینکه صرف گرفتن ریکام این کار را انجام ندین
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Junior Member

میشه لطفا راهنمایی کنین که چجوری ارتباطتون رو شروع کردین و تو اولین ایمیل چی گفتین به اون استاد؟

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)