صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 41

موضوع: ارتباط با استاد برای نوشتن مقاله!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارتباط با استاد برای نوشتن مقاله!

نقل قول نوشته اصلی توسط sava نمایش پست ها
    سلام حنما اعتماد کنید من نزدییک به دوساله که با این استاتید خارجی به صورت ریموت دارم کار میکنم و کار بسیار عالی هست و به همه پیشنهاد میکنم.

ح
    میشه بگین چجوری ارتباط رو باهاشون شروع کردین؟ تو ایمیل چی گفتین بار اول؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Food science and Technology

سلام دوستان میشه از تجربیاتی که دارین من رو راهنمایی کنید.
    من بتازگی مقطع کارشناسی را تمام کردم و مقاله با یکی از اساتیدم کارکردم.
    یه موضوع دارم درزمینه یه ماده ای که تو رشته خودم هیچجای دنیا کارنشده خواص دارویی بالایی داره میشه در زمینه رشته خودم و داروسازی مشترکن کارکرد و اینجور که به استاد گفت فقط زمینه خودمون بیش از 9 تا مقاله ISI استخراج میشه. من به استادم پیشنهاد دادم الان کارش کنم گفت فعلا کارای کوچیک تحقیقاتی کن بزار واسه تز ارشدت. من دوست دارم مشترکن با اساتید دانشگاه کرنل کارکنم. ازشانسم استادی که تخصصش این زمینه است ایرانیه. حالا موندم الان شروع کردم به نوشتن پروپوزال به انگلیسی هم بنویسم بفرستم براش ؟ بهش ایمیل بزنم؟ برم یه استاد از یه دانشگاه دیگه پیدا کنم ؟ از طرفی گروه ارشد اجازه میدن چون میخوام مشاورم بشه یا حتما باید از خود دانشکده باشه؟ چنین اجازه ای رو به من میدن اصلا؟ یا اینکه همین الان شروع کنم کارهاشو و بعنوان تحقیقات غیر تز اراعه بدم؟ فقط اینو میدونم به دانشجویان دکتری بعنوان مشاور دومی اجازه میدن
    اگر کسی اطلاعی داره ممنون میشم راهنمایی کنه

ApplyAbroad Senior Veteran
    Sara.A آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food Science and Technology.TMU

سلام دوست خوب هم رشته ای
    اول بهتون تبریک میگم بخاطر این پشتکار خوبتون و دوم اینکه براتون آرزوی موفقیت دارم تو این مسیر که قطعا آینده روشنی داره

این استاد رو که میگید کاملا میشناسم و بهتون قول صد در صد میدم که حتما با کمال میل استقبال خواهند کرد. پس بهشون ایمیل بزنید با یه متن و سابجکت جذاب! موضوع رو باهاشون در میون بذارید و ایده هاتون رو بصورت کلی و بگید که قصد دارین باهاشون کار کنید. ببینید پیشنهادشون چی هست! چون اگر زمینه کاریتون با ایشون میخونه یه مقدار شاید اینجا کار کردن سخت باشه به دلیل تکنیک های ازمایشگاهی ایشون میگم! شاید قسمتتون شد برای ارشد رفتین کرنل (چون میدونم میگم!!!!).

براتون ارزوی موفقیت دارم

نقل قول نوشته اصلی توسط zahraj522 نمایش پست ها
    سلام دوستان میشه از تجربیاتی که دارین من رو راهنمایی کنید.
    من بتازگی مقطع کارشناسی را تمام کردم و مقاله با یکی از اساتیدم کارکردم.
    یه موضوع دارم درزمینه یه ماده ای که تو رشته خودم هیچجای دنیا کارنشده خواص دارویی بالایی داره میشه در زمینه رشته خودم و داروسازی مشترکن کارکرد و اینجور که به استاد گفت فقط زمینه خودمون بیش از 9 تا مقاله ISI استخراج میشه. من به استادم پیشنهاد دادم الان کارش کنم گفت فعلا کارای کوچیک تحقیقاتی کن بزار واسه تز ارشدت. من دوست دارم مشترکن با اساتید دانشگاه کرنل کارکنم. ازشانسم استادی که تخصصش این زمینه است ایرانیه. حالا موندم الان شروع کردم به نوشتن پروپوزال به انگلیسی هم بنویسم بفرستم براش ؟ بهش ایمیل بزنم؟ برم یه استاد از یه دانشگاه دیگه پیدا کنم ؟ از طرفی گروه ارشد اجازه میدن چون میخوام مشاورم بشه یا حتما باید از خود دانشکده باشه؟ چنین اجازه ای رو به من میدن اصلا؟ یا اینکه همین الان شروع کنم کارهاشو و بعنوان تحقیقات غیر تز اراعه بدم؟ فقط اینو میدونم به دانشجویان دکتری بعنوان مشاور دومی اجازه میدن
    اگر کسی اطلاعی داره ممنون میشم راهنمایی کنه
    "من به طرزی معجزه آسا به بزرگترین آرزوهایم میرسم."
    ذکر یوگایی (روزی سه بار لطفا)!

با عذرخواهی فراوان، به دلیل مشغله کاری نمیتونم پاسخگوی پیامهای خصوصی کاربران عزیز باشم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Food science and Technology

ممنون دوست عزیز بابت پیامتون من از اخلاق این استاد با مکاتبات با دانشجویی گفت خیلی سختگیره و یجورایی ارتباط باهاش سخته. تو ایرانم تکنیک ازمایشگاهیشون را دانشگاه تبریز پیداکردم چون تبریز در این زمینه تو ایران تاپ کشوره. با استاداشون صحبت کردم درست جواب ندادن و منو بعنوان دانشجو قبول نکردن چون دانشجوی تبریز نبودم منم منصرف شدم تا حدودی. ولی راه و چاه ارتباط با استاد و قانع کردنش رو بلد نیستم
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sara.A نمایش پست ها
    سلام دوست خوب هم رشته ای
    اول بهتون تبریک میگم بخاطر این پشتکار خوبتون و دوم اینکه براتون آرزوی موفقیت دارم تو این مسیر که قطعا آینده روشنی داره

این استاد رو که میگید کاملا میشناسم و بهتون قول صد در صد میدم که حتما با کمال میل استقبال خواهند کرد. پس بهشون ایمیل بزنید با یه متن و سابجکت جذاب! موضوع رو باهاشون در میون بذارید و ایده هاتون رو بصورت کلی و بگید که قصد دارین باهاشون کار کنید. ببینید پیشنهادشون چی هست! چون اگر زمینه کاریتون با ایشون میخونه یه مقدار شاید اینجا کار کردن سخت باشه به دلیل تکنیک های ازمایشگاهی ایشون میگم! شاید قسمتتون شد برای ارشد رفتین کرنل (چون میدونم میگم!!!!).

براتون ارزوی موفقیت دارم

ApplyAbroad Senior Veteran
    Sara.A آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food Science and Technology.TMU

نقل قول نوشته اصلی توسط zahraj522 نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز بابت پیامتون من از اخلاق این استاد با مکاتبات با دانشجویی گفت خیلی سختگیره و یجورایی ارتباط باهاش سخته. تو ایرانم تکنیک ازمایشگاهیشون را دانشگاه تبریز پیداکردم چون تبریز در این زمینه تو ایران تاپ کشوره. با استاداشون صحبت کردم درست جواب ندادن و منو بعنوان دانشجو قبول نکردن چون دانشجوی تبریز نبودم منم منصرف شدم تا حدودی. ولی راه و چاه ارتباط با استاد و قانع کردنش رو بلد نیستم
    خواهش میکنم خانم پرتلاش

ببینید بعنوان نکته کلی میگم، اگر موضوعت رو یه استاد تأیید کردن پس موضوعت مشکلی نداره! حالا اگر من استاد باشم و یه دانشجوی کارشناسی به من بگه که من همچین ایده ای دارم، خیلی خوشحالم میشم و باعث افتخارمم هست که با یه همچین دانشجوی باانگیزه ای کار کنم

با همکاری یه استاد خوب تمرکز کنید رو یه متن ایمیل خوب و کمی تسلط بیشتر رو موضوع! نه در حد یه پروپوزال (=پیشنهاده که حاوی تعریف مسأله، هدف از پروژه و روش انجام تحقیق)، بلکه کمی ساده تر! در حدی که تا حدی بدونی میخوای چکاری بکنی آماده بکنی و به انگلیسی روون بنویسید.
    یه سابجکت خوب مثلا Proposal یا یه چیزی مثل این رو انتخاب کنید و براشون ارسال کنید. قول میدم نتیجه بگیرین.
    "من به طرزی معجزه آسا به بزرگترین آرزوهایم میرسم."
    ذکر یوگایی (روزی سه بار لطفا)!

با عذرخواهی فراوان، به دلیل مشغله کاری نمیتونم پاسخگوی پیامهای خصوصی کاربران عزیز باشم.

عرض سلام و احترام خدمت اساتید محترم

خواهشا فرض کنید که بنده یک مقاله خوب (رو به بالا) که قابلیت چاپ شدن توی ژورنال های رده بالای رشتم رو داره آماده کردم. در حال حاضر قصد دارم که این مقاله رو برای یکی از اساتیدی که زمینه تحقیقاتیش به بنده می خوره بفرستم. لازم به ذکر است که هدف اصلی بنده ایجاد ارتباط با این استاد و نهایتا افزایش شانس برای گرفتن پذیرش و فاند هست. بدین ترتیب، سوال های زیر برای بنده پیش آمده است:

1- در صورت پذیرش توسط استاد، این کار اثر گذار هست؟

2- آیا استادی این پیشنهاد رو قبول می کند؟

3- آیا از دادن این پیشنهاد ناراحت نمی شوند؟

4- به چه صورت می توانم مطمئن شوم که این استاد قابلیت دادن فاند به بنده را دارد؟

5- به چه صورت مطمئن شوم که ایشان توانایی سوپروایز بودن در مقطع دکتری را دارد؟

6- نهایتا، آیا مزیت های این کار به ضرر های احتمالی اش می ارزد؟

خواهشا اگر پرسش های دیگری نیز در رابطه با این مهم وجود دارد که به ذهن شما می رسد بیان کنید تا بتوانم نتیجه بهتری بگیرم. ضمنا، دوستان مطلع خواهشا پاسخی برای پرسش های بالا ارایه کنند.

پیشاپیش باید بابت وقتی که صرف خواندن و پاسخ دادن به پرسش های اینجانب می کنید تشکر کنم.
    ویرایش توسط moosavi_69 : January 19th, 2018 در ساعت 02:59 AM

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط moosavi_69 نمایش پست ها
    عرض سلام و احترام خدمت اساتید محترم

خواهشا فرض کنید که بنده یک مقاله خوب (رو به بالا) که قابلیت چاپ شدن توی ژورنال های رده بالای رشتم رو داره آماده کردم. در حال حاضر قصد دارم که این مقاله رو برای یکی از اساتیدی که زمینه تحقیقاتیش به بنده می خوره بفرستم. لازم به ذکر است که هدف اصلی بنده ایجاد ارتباط با این استاد و نهایتا افزایش شانس برای گرفتن پذیرش و فاند هست. بدین ترتیب، سوال های زیر برای بنده پیش آمده است:

1- در صورت پذیرش توسط استاد، این کار اثر گذار هست؟

2- آیا استادی این پیشنهاد رو قبول می کند؟

3- آیا از دادن این پیشنهاد ناراحت نمی شوند؟

4- به چه صورت می توانم مطمئن شوم که این استاد قابلیت دادن فاند به بنده را دارد؟

5- به چه صورت مطمئن شوم که ایشان توانایی سوپروایز بودن در مقطع دکتری را دارد؟

6- نهایتا، آیا مزیت های این کار به ضرر های احتمالی اش می ارزد؟

خواهشا اگر پرسش های دیگری نیز در رابطه با این مهم وجود دارد که به ذهن شما می رسد بیان کنید تا بتوانم نتیجه بهتری بگیرم. ضمنا، دوستان مطلع خواهشا پاسخی برای پرسش های بالا ارایه کنند.

پیشاپیش باید بابت وقتی که صرف خواندن و پاسخ دادن به پرسش های اینجانب می کنید تشکر کنم.
    سلام
    وقتی مقاله اماده هست علت ارسال برای استاد دقیقا چی هست؟ فراموش نکنید اساتید از مقاصد شما اطلاع دارند. اساتیدی که زمان پاسخ به ایمیل ندارند فکر نمی کنم زمان برای کامنت گذاشتن داشته باشند شاید در نهایت یک خط بنویسند و این برای شما کافی نیست. شما باید از ابتدا ی کار کانکشن ایجاد کنید.

من فرض می کنم شما در ابتدا ی کار هستید و پاسخ سوال ها می نویسم.
    1. بله
    2. بعضی قبول می کنند حتی برخی پیشنهاد می کنند برخی قسمت های کار را در lab خودشون با هزینه خودتون یا دانشگاه خودتون انجام بدهید یا حتی ممکن هست بتونید به عنوان یک فرصت استفاده کنید. خیلی وابسته به شما و کار شما و استاد مورد نظر داره.
    3. نه. خیلی وابسته به نوع ایمیل زدن و بیان شما داره و اینکه ایا شما از یک استاد واسط استفاده کردید (مثلا استاد راهنما ی خودتون در ایران یا یکی از پست داک های استاد) یا هیچ کانکتی نداشتید.
    4. از طریق کانکشن واسط یا سوال از استاد
    5. از طریق کانکشن واسط یا سوال از استاد
    6. ضرری نداره.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط maxi1 نمایش پست ها
    سلام
    وقتی مقاله اماده هست علت ارسال برای استاد دقیقا چی هست؟ فراموش نکنید اساتید از مقاصد شما اطلاع دارند. اساتیدی که زمان پاسخ به ایمیل ندارند فکر نمی کنم زمان برای کامنت گذاشتن داشته باشند شاید در نهایت یک خط بنویسند و این برای شما کافی نیست. شما باید از ابتدا ی کار کانکشن ایجاد کنید.

من فرض می کنم شما در ابتدا ی کار هستید و پاسخ سوال ها می نویسم.
    1. بله
    2. بعضی قبول می کنند حتی برخی پیشنهاد می کنند برخی قسمت های کار را در lab خودشون با هزینه خودتون یا دانشگاه خودتون انجام بدهید یا حتی ممکن هست بتونید به عنوان یک فرصت استفاده کنید. خیلی وابسته به شما و کار شما و استاد مورد نظر داره.
    3. نه. خیلی وابسته به نوع ایمیل زدن و بیان شما داره و اینکه ایا شما از یک استاد واسط استفاده کردید (مثلا استاد راهنما ی خودتون در ایران یا یکی از پست داک های استاد) یا هیچ کانکتی نداشتید.
    4. از طریق کانکشن واسط یا سوال از استاد
    5. از طریق کانکشن واسط یا سوال از استاد
    6. ضرری نداره.
    موفق باشید
    سلام، ممنون از زحمات ارزندتون

فرمایش شما صحیح هست؛ وقتی مقاله ای آماده هست، به چه دلیل آن را باید برای استادی فرستاد؟ بنده تنها قصدم اینه که از طرف مقابل خواهش کنم! تا اسم مبارکشون رو در صورت صلاحدید به عنوان یکی از نویسندگان اضافه کنند و مقاله رو سابمیت کنند. در شرایطی که بنده موارد مشابه را دیده ام که افراد مقاله شان برای اساتید نام آشنایی ارسال کرده و با ارسال پیشنهاد مشابه تنها به دنبال افزایش شانس پذیرش مقاله شان هستند. آما هدف بنده از این مهم به قرار زیر هست:

1- استاد با بنده آشنا بشوند
    2- با توجه به این که می تونه پوئن مثبتی براشون باشه، از بنده مقداری خوشش بیاد!!!

ممنون میشم نظر خودتون رو هم در این زمینه ایراد فرمایید.

با تشکر

ApplyAbroad Veteran

فرمایش شما صحیح هست؛ وقتی مقاله ای آماده هست، به چه دلیل آن را باید برای استادی فرستاد؟ بنده تنها قصدم اینه که از طرف مقابل خواهش کنم! تا اسم مبارکشون رو در صورت صلاحدید به عنوان یکی از نویسندگان اضافه کنند و مقاله رو سابمیت کنند. در شرایطی که بنده موارد مشابه را دیده ام که افراد مقاله شان برای اساتید نام آشنایی ارسال کرده و با ارسال پیشنهاد مشابه تنها به دنبال افزایش شانس پذیرش مقاله شان هستند. آما هدف بنده از این مهم به قرار زیر هست:

2- با توجه به این که می تونه پوئن مثبتی براشون باشه، از بنده مقداری خوشش بیاد!!!

با تشکر
    سلام

متاسفانه این کار انجام نمی دهند! اساتید نام اشنا ی ایران یا کجا؟ اگر منظور شما ایران هست احتمال پاسخ مثبت هست ولی هر چه به سمت اساتید و دانشگاه های قویتر حرکت کنیم این مساله به شدت کمرنگ میشه و بیشتر وابسته به مواردی میشه که خدمت شما در پست قبلی گفتم. نه چنین خواهشی نکنید لطفا.
    این تفکر که اساتید مشتاقانه بخواهند نام خودشون در مقاله ای قرار بدهند و برای اساتید پوئن مثبت باشه زائیده تفکر نادرست القا شده در دانشگاه های ایران هست. شاید برخی اساتید حاضر باشند در نتیجه من فرضیه ی شما بطور کامل رد نمی کنم ولی وابسته به متغیر های زیادی هست که به طور خلاصه شما باید collaboration داشته باشید و مطلبی که شما بیان کردید معادل collaboration نیست. موفق باشید

ApplyAbroad Guru

با تشکر
    در خارج ممکن است بتوانید تک و توک کسی را پیدا کنید که حاضر باشد ولی بطور کلی اساتیدی که اخلاق حرفه ای داشته باشند قبول نمی کنند اسمشان روی مقاله ای باشد که برای آن همکاری نداشته اند. استاد نام آشنایی که وزن اسمش به چاپ مقاله کمک کند احتمالا خودش آن قدر مقاله دارد که نیازی به یک مقاله اضافی نباشد (طبعا منظورم خارج است نه ایران).

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)