صفحه 3 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 91

موضوع: تسریع صدور کارت پایان خدمت و گذرنامه (پس از ترخیص از خدمت)

پیش فرض پاسخ : تسریع صدور کارت پایان خدمت و گذرنامه (پس از ترخیص از خدمت)

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed-gh نمایش پست ها
    فقط باید خودت اقدام کنی ، تلفنی به جایی نمی رسی . اینجا ایرانه
    با برگه کسریت (هر چی هست) برو فقط نیرو انسانی
    سلام حامد جان

من بالاخره مشکلات کارتم حل شد و هفته پیش مدارکم از ستاد نیرو هوایی به نظام وظیفه ارسال شد. حالا سوالم اینکه کارتم مشمول قانون جدید میشه یا قدیم (میاد خونه یا باید برم از یگانم بگیرم؟)؟ بهم گفتن که احتمال زیاد کارتت الکترونیکی است. حالا این یعنی قانون جدید یا بازهم باید برم یگانم؟ در هر دو حالات چقدر طول میکشه؟

با تشکر

Junior Member

دوست عزیز امروز بعداز اینکه سیستم نظام وظیفه تاییدیه کسری خدمتمو نشون داد رفتم یگان خدمتیم تا دوباره برام درخواست صدور کارت بدن که مسعولش همون فرم قبلی که پرشده بود رو گرفت یه کد پستی بهش اضافه کرد و گفت عکستو بده تا اسکن کنم و... .که با این اوصاف انگار همه کارت های پایان خدمتم الکترونیکی شده.
    اینجا کسی هست که کارتشو جدیدا الکترونیکی گرفته باشه؟

Junior Member

با سلام

اقا من حدود 20 روزی هست که خدمتم رو در پدافند هوایی شیراز تمام کردم یه کارت پایان خدمت موقت به من دادن که با این رفتم گذرنامه و و گفتند که ببرم نظام وظیفه تایید کنن ! خلاصه بردیم نظام وظیفه گفت که اطلاعاتت تو سیستم نیست ! و برو یگان بگو کد 111 را بزنن تو سیستم حالا رفتیم یگان میگه باید دو ماه بگذره و فیش باندکی رو بیاری تا ثبت کنیم !!!! اقا من دو ماه نمیتونم وایسم کلاسام تو خارج از کشور شروع میشه تا 20 روز دیگه باید برم !!! متاسفانه با وثیقه هم قبول نمیکنند !! تحصیل هم ازاد هستش کاری به اموزش پرورش اینجا نداره.. حالا من چه کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط Jamezford نمایش پست ها
    با سلام

اقا من حدود 20 روزی هست که خدمتم رو در پدافند هوایی شیراز تمام کردم یه کارت پایان خدمت موقت به من دادن که با این رفتم گذرنامه و و گفتند که ببرم نظام وظیفه تایید کنن ! خلاصه بردیم نظام وظیفه گفت که اطلاعاتت تو سیستم نیست ! و برو یگان بگو کد 111 را بزنن تو سیستم حالا رفتیم یگان میگه باید دو ماه بگذره و فیش باندکی رو بیاری تا ثبت کنیم !!!! اقا من دو ماه نمیتونم وایسم کلاسام تو خارج از کشور شروع میشه تا 20 روز دیگه باید برم !!! متاسفانه با وثیقه هم قبول نمیکنند !! تحصیل هم ازاد هستش کاری به اموزش پرورش اینجا نداره.. حالا من چه کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟
    شما با اون کارت موقت(که در حقیقت هیچ ارزشی نداره) و سپردن 5 میلیون وثیقه، میتونی مجوز یکبار خروج از کشور رو بگیری. اگه گذرنامه نداری، میتونی با اون مجوز خروج بری و درخواست پاسپورت کنی. اگه پاسپورت داری که چه بهتر، همون موقعی که میخوای از کشور خارج شی، برای همان موقع درخواست مجوز خروج کن.(ضمنا اصلا نگو که میخوای بری برای ادامه تحصیل، چون این مجوز موقته و در اون صورت بهت نمیدن. بهتره بگی برای سفر تفریحی یا مثلا آزمون زبان داری خارج میشی از ایران)
    دقت کن که این مجوز خروج به طور موقت و 20 روزه هست. ولی خوب بعضی وقتا چاره دیگه ای نیست!!!!
    اگر اطلاعات شما در سیستم ثبت بشه، بدون 5 میلیون وثیقه میتونی یکبار به طور موقت خارج شی از ایران(تا وقتی کارت پایان خدمتت نیومده)
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

Junior Member

خوب من با این 20 روز نمیتونم کاری کنم تو خارج چون واسه تحصیل میخوام برم بعد گفتن حتما باید برگردی یعنی اگه کارت هم تو سیستم ثبت بشه کسه دیگری نمیتونه وثیقرو برداره و اگه برنگردی وثیقت از بین میره در ضمن کشور های زیارتی 5 میلیون وثیقش هست و جاهای دیگه 15 میلیون میباشد . حالا هیچ راهی نیست که نیاز به ثبت تو سیستم نداشته باشه مثلا تاییده ای چیزی ؟؟؟!! والا تاییده از یگان هم اوردم بازم نظام وظیفه قبول نمیکنه .

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط Jamezford نمایش پست ها
    خوب من با این 20 روز نمیتونم کاری کنم تو خارج چون واسه تحصیل میخوام برم بعد گفتن حتما باید برگردی یعنی اگه کارت هم تو سیستم ثبت بشه کسه دیگری نمیتونه وثیقرو برداره و اگه برنگردی وثیقت از بین میره در ضمن کشور های زیارتی 5 میلیون وثیقش هست و جاهای دیگه 15 میلیون میباشد . حالا هیچ راهی نیست که نیاز به ثبت تو سیستم نداشته باشه مثلا تاییده ای چیزی ؟؟؟!! والا تاییده از یگان هم اوردم بازم نظام وظیفه قبول نمیکنه .
    در مورد 15 میلیون: خیر، قانون برای کسانیکه خدمتشون تموم شده و هنوز کارت پایان خدمت نگرفتن متفاوته، اینجور افراد میتونن مجوز خروج برای هر کشوری رو برای یکبار به طور موقت بگیرن و با وثیقه 5 میلیون(نه 15 میلیون) و این مسئله ارتباطی با کشورهای زیارتیو این حرفا نداره.
    در مورد ثبت اطلاعات در سیستم: متاسفانه تاییده یگان هم مورد قبول نیست، ولی: اگر اطلاعات شما ثبت نشده باشه، باید با 5 میلیون وثیقه یکبار اجازه خروج رو بگیرید. اگر اطلاعاتتون ثبت بشه، بدون احتیاج به وثیقه میتونید همون اجازه خروج موقت رو دریافت کنید.
    پس تنها راهی که وجود داره برای اینکه بدون ثبت در سیستم بتونید اجازه خروج بگیرید، اینه که 5 میلیون وثیقه بذارید. اگر در مدت 20 روز برگشتید که هیچ، وگرنه 5 میلیون شما برداشته میشه و اسمتون هم وارد به اصطلاح لیست سیاه میشه و بعدا براتون دردسر ایجاد میشه.
    پیشنهاد من اینه که شما یکبار به طور موقت اجازه خروج با وثیقه بگیرید و برید و در دانشگاه ثبت نام کنید و شرایطو توضیح بدید. بعد از صدور کارت پایان خدمت هم با خیال راحت درستونو ادامه بدین.

Junior Member

با تشکر از پاسخ شما

والا خدمت رفتنش یه دردسره گرفتن کارتش هم یه دردسر دیگه !!!!!

Junior Member

با سلام. من خدمتم در نیروی دریایی اول مرداد ماه 90 بعد 17 ماه تموم شد اما هنوز بعد گذشت 5 ماه هنوز کارتم نیومده !!!! به کوهک (نیروی دریایی) هم که زنگ میزنم میگن مشکلی نیست تو سیستم خدمتت کامله ، کارتت میاد واست !!! به پلیس +10 هم که میرم میگن صادر شده اما بارکد نخورده !!!! نمیدونم باید چیکار کنم کسی هست راهنماییم کنه؟ ممنون.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arash-iran نمایش پست ها
    شما با اون کارت موقت(که در حقیقت هیچ ارزشی نداره) و سپردن 5 میلیون وثیقه، میتونی مجوز یکبار خروج از کشور رو بگیری. اگه گذرنامه نداری، میتونی با اون مجوز خروج بری و درخواست پاسپورت کنی. اگه پاسپورت داری که چه بهتر، همون موقعی که میخوای از کشور خارج شی، برای همان موقع درخواست مجوز خروج کن.(ضمنا اصلا نگو که میخوای بری برای ادامه تحصیل، چون این مجوز موقته و در اون صورت بهت نمیدن. بهتره بگی برای سفر تفریحی یا مثلا آزمون زبان داری خارج میشی از ایران)
    دقت کن که این مجوز خروج به طور موقت و 20 روزه هست. ولی خوب بعضی وقتا چاره دیگه ای نیست!!!!
    اگر اطلاعات شما در سیستم ثبت بشه، بدون 5 میلیون وثیقه میتونی یکبار به طور موقت خارج شی از ایران(تا وقتی کارت پایان خدمتت نیومده)
    سلام

آقا ممنون از اطلاعات خوبت...
    راستش من هم مثل بعضی از دوستان تو مرحله ی قبل ترخیص گیر کردم! من نیرو هوایی بودم الان می خوام ترخیص شم. کل عید که تعطیل بود یگان! تا همین امروز! حتی امروز هم رفتم رام ندادن! دو تا سوال داشتم
    1- این کارت یا برگه وقت رو یگان می ده؟ و از اونجایی که این پست شما برای چند ماه پیشه خواستم بدون هنوز این خروج با وثیقه 5 میلیونی سرجاشه؟! چون من که رفتم از نطام وظیفه پرسیدم طرف می گفت تو سیستم ثبت شه اونوقت! تازه کسی که سربازیش تموم شده نمی تونه وثیقه بذاره!!!
    2- فردا که اگه خدا خواست ترخیص رو نهایی کردم، نامه موقت رو که باهاش میشه رفت پاسپورت گرفت رو می دن بهم یا نه!؟ (حامد جان اگه شما جواب بدی ممنون میشم)

دوستان کمک کنید چون باید 12 april !!! برای یه مصاحبه از کشور خارج شم در حالی که هنوز پاسپورت هم ندارم!!!
    Thanks

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط hmoein نمایش پست ها
    سلام

آقا ممنون از اطلاعات خوبت...
    راستش من هم مثل بعضی از دوستان تو مرحله ی قبل ترخیص گیر کردم! من نیرو هوایی بودم الان می خوام ترخیص شم. کل عید که تعطیل بود یگان! تا همین امروز! حتی امروز هم رفتم رام ندادن! دو تا سوال داشتم
    1- این کارت یا برگه وقت رو یگان می ده؟ و از اونجایی که این پست شما برای چند ماه پیشه خواستم بدون هنوز این خروج با وثیقه 5 میلیونی سرجاشه؟! چون من که رفتم از نطام وظیفه پرسیدم طرف می گفت تو سیستم ثبت شه اونوقت! تازه کسی که سربازیش تموم شده نمی تونه وثیقه بذاره!!!
    2- فردا که اگه خدا خواست ترخیص رو نهایی کردم، نامه موقت رو که باهاش میشه رفت پاسپورت گرفت رو می دن بهم یا نه!؟ (حامد جان اگه شما جواب بدی ممنون میشم)

دوستان کمک کنید چون باید 12 april !!! برای یه مصاحبه از کشور خارج شم در حالی که هنوز پاسپورت هم ندارم!!!
    Thanks
    دوست عزیز،
    شما موقعی که میخوای ترخیص بشی یه گواهی موقت بهت میدن. تا زمانی که اطلاعات پایان خدمت شما ثبت نشده باشه در سیستم نظام وظیفه، میتونین با ارائه گواهی موقت و وثیقه 5 میلیون تومانی مجوز یکبار خروج رو به طور محدود بگیری.(قضیه این 5 میلیون برمیگرده به ماه می پارسال، من الان ایران نیستم و نمی دونم فرق کرده یا نه. احتمالا فرق نکرده باشه.) من این کار رو برای گرفتن پاسپورت انجام دادم. نگران نباشید میتونید این کار رو بکنید.
    بعد از اینکه اطلاعات شما در سیستم نظام وظیفه ثبت شد، مجوز یکبار خروج برای شما به طور محدود، بدون سپردن وثیقه صادر میشه.
    نکته: شما میتونید یکبار از مجوز خروج با سپردن 5 میلیون استفاده کنید و وقتی که اطلاعات ثبت شد از مجوز خروج مجدد استفاده کنید. به عبارتی میشه 2 بار.
    اون کسی هم که توی نظام وظیفه به شما گفته باید ثبت بشه اطلاعات، شخص بی سوادی بوده. اونها اصلا درست جواب نمی دن بهتون. برگه ترخیص رو ببرین نشون بدین و بگین من برای سفر نیمه علمی(مثلا آزمون زبان) باید از کشور خارج شم. به همین راحتی. اونها برگه رو میگیرن+5میلیون وثیقه و تمام. یه برگه میدن به شما که خروج این آقا از فلان تاریخ تا فلان تاریخ بلامانع هست. برگه رو میبری اداره گذرنامه و اونها امضا میکنن. و بعدش درخواست صدور پاسپورت رو میدی. به جای کارت پایان خدمات، همین نامه که گفتم رو جزو مدارک میذاری. و اینجوری پاسپورت رو میگیری.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)