صفحه 6 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 91

موضوع: تسریع صدور کارت پایان خدمت و گذرنامه (پس از ترخیص از خدمت)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تسریع صدور کارت پایان خدمت و گذرنامه (پس از ترخیص از خدمت)

با سلام
    من حدود 4 سال قبل با قرار دادن 15 میلیون وثیقه نظام وظیفه برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا خارج شدم. الان حدودا یک سال از اتمام تحصیل من باقی مانده است. سوال من این است که اگر من بعد از اتمام تحصیل به ایران بازنگردم و نظام وظیفه هم وثیقه من را ضبط کند، آیا می توانم برای تجدید گذرنامه از یکی از سفارت های ایران در خارج اقدام کنم؟ با توجه به اینکه اعتبار گذرنامه ها 5 ساله بوده و اعتبار گذرنامه من هم در کمتر از یک سال تمام می شود؟
    مشکلی در سفارت برای من پیش خواهد آمد؟
    متشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط majid20 نمایش پست ها
    با سلام
    من حدود 4 سال قبل با قرار دادن 15 میلیون وثیقه نظام وظیفه برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا خارج شدم. الان حدودا یک سال از اتمام تحصیل من باقی مانده است. سوال من این است که اگر من بعد از اتمام تحصیل به ایران بازنگردم و نظام وظیفه هم وثیقه من را ضبط کند، آیا می توانم برای تجدید گذرنامه از یکی از سفارت های ایران در خارج اقدام کنم؟ با توجه به اینکه اعتبار گذرنامه ها 5 ساله بوده و اعتبار گذرنامه من هم در کمتر از یک سال تمام می شود؟
    متشکر
    درود ،
    سوالتون خاصه و نمی شه نظر قطعی داد ، باید کسی پیدا شه که شرایطش مثل شما باشه و بشه به قطعیت گفت .
    ولی تا اونجا که من می دونم اگر مراجعه کنید برای تمدید طبیعتا استعلام می کنند و خوب بعدش دیگه معلومه .
    . . . . . . Never give up

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sarbaz91 نمایش پست ها
    سلام من امریه اموزش و پرورش بودم اعزام 1/4/1390 و17 ماه خدمتم تموم شد یکروزه کارت موقت گرفتم ونامه برای نظام وظیفه با اون نامه همون روز برای پاسپورت اقدام کردم گفتن تا یک هفته دیگه پاسپورتم میادو16 شهریورم مدارکم برای تکنیک وین فرستادم که هنوز جواب نیومده
    با سلام خدمت دوستان

sarbaz91 عزیز می شه لطفا بگید چه جوری نامه برای نظام وظیفه گرفتید که کارتون سریع راه افتاد؟
    من سربازیم یه هفته دیگه تمومه و لازمه در کوتاهترین زمان پاسپورتمو بگیرم، می خواستم بدونم همون روز تسویه حساب که کارت موقت رو میدن باید برای نظام وظیفه هم نامه گرفت؟ یا هیچ کاری نمی شه کرد و باید صبر کرد تا اسممون به صورت اتوماسیون تو سیستم نظام وظیفه ثبت بشه؟

با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط broumand نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان

sarbaz91 عزیز می شه لطفا بگید چه جوری نامه برای نظام وظیفه گرفتید که کارتون سریع راه افتاد؟
    من سربازیم یه هفته دیگه تمومه و لازمه در کوتاهترین زمان پاسپورتمو بگیرم، می خواستم بدونم همون روز تسویه حساب که کارت موقت رو میدن باید برای نظام وظیفه هم نامه گرفت؟ یا هیچ کاری نمی شه کرد و باید صبر کرد تا اسممون به صورت اتوماسیون تو سیستم نظام وظیفه ثبت بشه؟

با تشکر
    دوست عزیز بسته به جایی هست که شما خدمت میکنی، اکثرا در روز پایان خدمت کارت پایان خدمت آماده میشه (مثل سربازایی که تو ناجا هستند) به هر صورت اگر شما خدمتت تموم شد و کارت پایان خدمت نگرفتی باید بری به سازمان نظام وظیفه در میدون سپاه در محوطه حیاط باید بری برگه استعلام پایان خدمت رو پر کنی و اعلام کنی برای اداره گذرنامه این استعلام رو میخای(داخل برگه باید بنویسی)
    دقیقا روز بعدش سازمان نظام وظیفه به دبیرخانه اداره گذرنامه نامه میفرسته تو همون دبیرخونه مهر میکننش، بعد شما اون برگه رو میبری پلیس +10 میتوی باهاش گذرنامه بگیری خیلی زود
    نکته ای که هست اینه که شما با این روش گذرنامه حق خروج از کشور رو برای یک دفعه داری تا زمانی که اصل کارت بیاد، اصل کارت که اومد پاسپورت رو با شناسنامه و کارت پایان خدمت میبری اداره گذرنامه تحویل میدی و اونا خروج گذرنامه شما رو نامحدود میکنن.
    موفق باشی.

نقل قول نوشته اصلی توسط majid20 نمایش پست ها
    با سلام
    متشکر
    اگر شما از دانشگاه نامه مبنی بر ادامه تحصیل داشته باشی ، کنسول ایران تاییدش کنه ، پاسپورت شما تمدید میشه ، اگر نه ازتون کارت پایان خدمت میخاد در غیر اینصورت بهتون برگه موقت میدن (در صورت منقضی بودن پاسپورت شما) که بتونید به ایران سفر کنید و از ایران پاسپورت رو تمدید کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saeidza نمایش پست ها
    دوست عزیز بسته به جایی هست که شما خدمت میکنی، اکثرا در روز پایان خدمت کارت پایان خدمت آماده میشه (مثل سربازایی که تو ناجا هستند) به هر صورت اگر شما خدمتت تموم شد و کارت پایان خدمت نگرفتی باید بری به سازمان نظام وظیفه در میدون سپاه در محوطه حیاط باید بری برگه استعلام پایان خدمت رو پر کنی و اعلام کنی برای اداره گذرنامه این استعلام رو میخای(داخل برگه باید بنویسی)
    دقیقا روز بعدش سازمان نظام وظیفه به دبیرخانه اداره گذرنامه نامه میفرسته تو همون دبیرخونه مهر میکننش، بعد شما اون برگه رو میبری پلیس +10 میتوی باهاش گذرنامه بگیری خیلی زود
    نکته ای که هست اینه که شما با این روش گذرنامه حق خروج از کشور رو برای یک دفعه داری تا زمانی که اصل کارت بیاد، اصل کارت که اومد پاسپورت رو با شناسنامه و کارت پایان خدمت میبری اداره گذرنامه تحویل میدی و اونا خروج گذرنامه شما رو نامحدود میکنن.
    موفق باشی.

saeidza عزیز واقعا مرسی، اگر اینطور باشه که خیلی خوبه من فکر می کردم (با فرض عدم صدور کارت) باید یه 10 روزی بعد از تسویه حسابم صبر کنم تا تو سیستم نظام وظیفه ثبت بشه! باتوجه به کمک شما دوتا سئوال برام پیش اومد که اگه جواب بدین ممنون می شم:

1- من ساکن کرج هستم و از نظام وظیفه همونجا تقسیم شدیم ولی محل خدمتم قراراگاه نیرو زمینی ارتش تو تهران بوده حالا باید برم نظام وظیفه کرج برای پر کردن برگه استعلام یا همون میدون سپاه؟
    2- من گذرنامه رو برای اقدام برای ویزا نیاز دارم و فعلا قصد خروج ندارم، با همون یک بار خروج هم می شه برای ویزای تحصیلی اقدام کرد یا مهری چیزی داره که موقت بودنشو نشون می ده و حتما باید خروج نامحدود داشته باشی؟

بازم تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط broumand نمایش پست ها
    saeidza عزیز واقعا مرسی، اگر اینطور باشه که خیلی خوبه من فکر می کردم (با فرض عدم صدور کارت) باید یه 10 روزی بعد از تسویه حسابم صبر کنم تا تو سیستم نظام وظیفه ثبت بشه! باتوجه به کمک شما دوتا سئوال برام پیش اومد که اگه جواب بدین ممنون می شم:

1- من ساکن کرج هستم و از نظام وظیفه همونجا تقسیم شدیم ولی محل خدمتم قراراگاه نیرو زمینی ارتش تو تهران بوده حالا باید برم نظام وظیفه کرج برای پر کردن برگه استعلام یا همون میدون سپاه؟
    2- من گذرنامه رو برای اقدام برای ویزا نیاز دارم و فعلا قصد خروج ندارم، با همون یک بار خروج هم می شه برای ویزای تحصیلی اقدام کرد یا مهری چیزی داره که موقت بودنشو نشون می ده و حتما باید خروج نامحدود داشته باشی؟

بازم تشکر
    دوستان من جواب دوتا سئوال خودمو طبق تجربه شخصیم می دم:
    1- من امروز رفتم اداره وظیفه پادگان برای ترخیص که کارم تا ظهر انجام شد و برگه موقت دادنو گفتن تا یکی دوهفته دیگه !!! پروندت از اداره وظیفه میره اداره احتیاط تو پادگان برای درج در سیستم ناجا که بعد از اینکه تو سیستم ثبت بشه بنا به دستور عمل saeidza گرامی در بالا می تونم برای گذر نامه اقدام کنم.(دیگه نمی دونم راهی سریعتر برای درج اطلاعات پایان خدمتی تو سیستم ناجا وجود داره یا نه؟)
    2- بنا بر جستجوهای خودم و بخش هایی مثل سفر علمی و سفر زیارتی برای گذرنامه تو این فروم گرامی، این کار شدنی است.
    با تشکر

Junior Member

سلام به همه دوستان
    من در حال حاضر سرباز هستم و سال دیگه می خوام اپلای کنم می خواستم بدونم که با پاسپورتی که حج عمره دانشجویی رفتم می شه اقدام کرد یا این که باید پاسپورت جدید بگیرم ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shayan1989 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من در حال حاضر سرباز هستم و سال دیگه می خوام اپلای کنم می خواستم بدونم که با پاسپورتی که حج عمره دانشجویی رفتم می شه اقدام کرد یا این که باید پاسپورت جدید بگیرم ؟
    اگه اعتبارش تمام نشده می تونی برای ویزا از داخل اقدام کنی و به نظر فرقی نداره ولی برای خروج از کشور باید سربازیت تموم شه.به بخش هایی مثل سفر علمی و سفر زیارتی برای گذرنامه تو همین فروم هم یه سری بزن سرباز گرامی.

سلام دوستان

من اواخر اردیبهشت معاف شدم می خواستم ببینم کارت معافیتم کی میاد و آیا امکانش هست زودتر دستم برسه؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)