صفحه 8 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 91

موضوع: تسریع صدور کارت پایان خدمت و گذرنامه (پس از ترخیص از خدمت)

پیش فرض پاسخ : تسریع صدور کارت پایان خدمت و گذرنامه (پس از ترخیص از خدمت)

من که امریه بودم، بعد از پایان خدمتم رفتم ستاد فرماندهی نیروی زمینی ارتش، یه برگه ترخیص موقت دادن به اعتبار 4 ماه، که اگه ستاد اطلاعات رو بفرسته برا نظام وظیفه ، اسمتون دو سه روزه رو سیستم نظام وظیفه هست و می تونین از طریق پلیس+10 برای گذرنامه اقدام کنید که اون هم چند روزه میاد.

با سلام خدمت تمامی دوستان. امروز میخوام روند اینکه چگونه کارت پایان خدمتتو نو سریع تر بگیرید براتون توضیح بدم. واینکه چگونه میتونید تا وقتی کارتتون بیاد از کشور بدون گذاشتن وثیقه یک بار از کشور خارج بشید. دوستان من خودم از بدشانسترین ادما تو دوران خدمت سربازی از لحاظ مدت خدمت بودم. من در بهمن 90 کار امریه سربازیمو تو سازمان ملی استاندارد با کلی دوندگی و با اینکه رزومه خیلی خوبی داشتم درست کردم بطوری که پس از تایید از سازمان استاندارد برای امریه شدم برگ سبزم از طرف سازمان وظیفه عمومی در بهمن ماه صادر شد که در ان شروع خدمتم اول اردیبهشت سال 91 اعلام شده بود. در سال 90 خدمت سربازی برای افراد فوق لیسانس که من هم شاملشون بودم 16 ماه بود. من هم خیلی خوشحال که خدمتم 16 ماه در یک محیط اداری است داشتم کیف میکردم. تا اینکه در 16 فروردین سال 91 یعنی 15 روز قبل از اعزام من تلویزیون اعلام کرد که خدمت سربازی برای تمامی افرادی که از فروردین 91 به بعد اعزام میشوند در پادگان ها 21 ماه و افراد امریه دار 24 ماه می باشد. این خبر که یعنی خدمت من 8 ماه زیاد شده بود مثل آب یخی بود که بر پیکره من ریخت. خلاصه بگذریم فقط میخواستم بگم که تو ایران رو هیچی نمیشه حساب کرد. پس از پایان خدمتم در اول اردیبهشت سال 93 چون احتیاج سریع به کارتم داشتم رفتم دنبال سریع تر گرفتن کارتم. همون روز اول رفتم دفتر فرماندهی نیروزمینی ارتش (چون آموزشی من نیرو زمینی ارتش پادگان 01 تهران بود) برای تسویه حساب و کارهای ترخیص. همون روز به مسئول بخش ترخیص گفتم که من برای خروج از کشور عجله دارم و هرچه زود تر باید کارتمو بگیرم اونم گفت نگران نباش ما همین امروز اسامی را به نظام وظیفه اعلام میکنیم برای صدور کارتشون. منم خوشحال برگشتم خونه که دیگه زود کارتم میاد. اما فرآیند صدور کارت به همین سادگی نبود. فرآیند صدور کارت به اینصورته که با صرف نظر از اینکه کجا شما خدمت میکنی پس از پایان خدمتتون اسامیتون توسط یگان مربوطه توسط سیستم جامع نظام و ظیفه فزستاده میشه به یگان فرماندهی تون. مثلا کسی که در یک پادگان نیرو زمینی ارتش در یک شهرستان خدمت میکنه پس از پایان خدمتش و تسویه با یگانش اسمشو میفرستن به ستاد فرماندهی نیرو زمینی ارتش در تهران بعد نیرو زمینی هم اسامی را به صورت کامپیوتری و توسط همون سیستم جامع نظام وظیفه ( پس از برسی صحت اطلاعات) میفرسته به نظام وظیفه برای صدور کارت. از اینجا به بعد دیگه پرونده از دست ارتش خارجه و باید منتظر صدور کارتتون توسط نظام و ظیفه بشید. اما برگردیم به فرآیند سریع تر انجام دادن صدور کارت. من خودم پس از ترخیص فرداش زنگ زدم نظام و ظیفه (تلفن گویا نظام وظیفه با شماره 096480) برای اینکه ببینم اسمم رد شده برای صدور کارت یا نه اونجا فهمیدم که اسمم هنوز رد نشده و مشاوران نظام وظیفه گفتند که به این زودی ها اسمتو ارتش رد نمیکنه. منم خودم دوباره پاشدم رفتم ستاد فرماندهی ارتش قسمت ترخیص. روز 6 اردیبهشت بود و به مسئولش گفتم که مگه قرار نبود اسامس رو همون روز رد کنیند؟!! اونم اصلا عین خیالش نبود. اسامی باید تو شعبه احتیاط ثبت و رد میشد تو سامانه. منم همونجا با خواهش از مسئولش خواستم که پرونده منو بده من خودم دستی میبرم شعبه احتیاط برای ثبت. اونم گفت نمیشه دست تو بدم مدارکو. کلیه مدارک افراد ترخیصی به صورت یک فایل اکسل رو یه فلش هستش. اون فلشو داد به یک سرباز و گفت برو شعبه احتیاط برای ثبتشون. منم همراه سربازه راه افتادم رفتم شعبه احتیاط برای ثبت اسممم هرچه زود تر. اونجا همه کارا را دارن بچه های سرباز انجام میدن. منم بهشون جریانو گفتم و اوناهم باهام کمال همکاریرو کردن خدا خبرشون بده. همونجا جلوی خودم اسممو رد کرد تو سامانه جامع نظام وظیفه و پبرینتشو بهم داد. منم فرداش زنگ زدم دوباره به نظام وظیفه و گفتم اسمم رد شده از طرف یگانم اونم پشت تلفن چک کرد گفت اره 6 اردیبهشت رد شده و ماهم همون روز اسمتو رد کردیم واسه صدور کارت. از اینجا به بعد دیگه با یگانتون کاری ندارید و وضعیت کارتتونو باید از تلفن گویا نظام وظیفه(096480) پیگیری کنید. تا همینجا شما میتونید بدون گذاشتن وثیقه از کشور یک بار خارج بشید. فرایند به اینصورته که پس از گرفتن پاسپورت، پاسپورتو بر میدارید با مدارک شناسایی دیگه مثل کارت ملی و شناسنامه میرید اداره گذرنامه. اونجا به افسر گذر نامه میگید که سربازیتون تمتم شده ولی کارتتون هنوز نیومده و نیاز دارید که از کشور خارج بشید. اونم از سامانه نظام ظیفه استعلام میکنه پس از تایید مطالب تو سامانه خودشون پاسپورتتونو به صورت یک بار خروج از کشور یه مدت زمان یک سال میکنه. مثلا واسه من که 8 اردیبهشت93 رفته بودم گفت تا 8 اردیبهشت 94 میتونی یک بار از کشور خارج بشی. فقط یادتون باشه اگه تو سامانه نظام وظیفه وضعیت کارتتون زده باشه صدور کارت باید صبر کنید تا کارتتون برسه به درستتون ولی وقتی وضعیت درحال صدور است میتونید اینکارو بکنید. در زیر تاریخ فرآیند صدرو کارتم را برای اطلاعتون میزارم:
    تاریخ ترخیص>>>>>>> 1/02/1393
    تاریخ ثبت تو سامانه نظام وظیفه>>>>> 6/02/1393
    تاریخ صدور کارت پایان خدمت>>>>> 19/03/1393
    تاریخ دریافت کارت توسط پست>>>>>>>> 22/03/93
    اینو فقط اضافه کنم پس از اینکه اسمتون رد شد برای صدور کارت دیگه باید منتظر ببونید تا کارتتون بیاد دیگه کاری نمیشه کرد. یه مطلب دیگه اینکه بعضی وقت ها نظام وظیفه به دلیل اشتباه بودن اطلاعاتتون اسمامی رو به ستاد فرماندهی بازگشت میده و ستاد هم بدلیل شلوغی یادش میره اطلاعاتتونو درست کنه باید خودتون دوباره پاشین برین بهشون بگید نظام وظیفه برگشت زده لطفا اطلاعاتمو درست کنید که این باعث طولانی تر شدن صدور کارتتون میشه پس تا زمانی که مطمتن نشدید اسمتون رد شده برای صدور کارت کماکان پیگیری کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ocean_Space Systems Yokohama National University

دوستان سلام
    من الان در حال خدمتم و 5 ماه از خدمتم مونده. یک پروژه انجام دادم برای 8 ماه کسری که هنوز دفاع نکردم. نامه پذیرشم هم اومده که باید 2 ماه دیگه برم. حالا با این اوصاف و اینکه تا نامه کسری بیاد تو یگان و مراحل تسویه و گرفتن کارت کلی طول میکشه سوالم اینه...
    آیا میتونم وقتی کسریم تایید شد همون موقع وثیقه بزارم و برم بعد هر وقت کارتم صادر شد بیام و وثیقه رو پس بگیرم؟!

دوستان من امروز رفتم یکبار خروج زدم تو پاسپورت.از 5 شهریور تا 5 آبان یکبار می تونم به مقصد آلمان خارج شم.هر وقت بیام دوباره ممنوع الخروجم تا کارتم رو ببرم نشون بدم دیگه خروجم عادی شه.
    لطفا خودتون حتما پیگیری کنید که یگانتون اسمتون رو رد کرده باشه برای ناجا.اسم من 16 تیر از طرف یگان رد شده بود.2 هفته قبل از تسویه ام.من 1 مرداد تسویه کردم ولی یکماه جلوتر تو یگان تشکیل پرونده داده بودم.4 مرداد هم کارتم رفته تو نوبت صدور.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    MS material science & engineering.IKIU

دوستان من یه سوال داشتم که واسم خیلی مهمه جوابش...
    شاید مسخره باشه ولی می خوام مطمئن شم..
    این که میگن، بعد از ترخیصیت و حتی گرفتن کارت پایان خدمتت نمیتونی تا یه مدتی از کشور خارج شی درسته؟؟ دوره احتیاط اینه؟ یا نه اون داستانش یه چیز دیگه هست

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoodba نمایش پست ها
    دوستان من یه سوال داشتم که واسم خیلی مهمه جوابش...
    شاید مسخره باشه ولی می خوام مطمئن شم..
    این که میگن، بعد از ترخیصیت و حتی گرفتن کارت پایان خدمتت نمیتونی تا یه مدتی از کشور خارج شی درسته؟؟ دوره احتیاط اینه؟ یا نه اون داستانش یه چیز دیگه هست
    به طور کلی خیر، اینطور نیست.
    ولی بسته به محل خدمت (اگه جای حساسی باشید) ممکنه براتون ممنوعیت خروج صادر کنن که این دیگه فقط و فقط در دست یگان به کار گیرنده ی شماست و تنها جایی هست که میتونید در این مورد اطلاعات کسب کنید. ازشون بپرسید.

دوستان، من پروندم دو هفته پیش تکمیل شد و سرهنگ حاتمی اون موقع گفت که دو سه روز دیگه می ره برای صدور کارت. از کجا بفهمم که اسمم تو سیستم نظام وظیفه وارد شده برای صدور کارت؟ پلیس +10 می رم می گن چیزی نیومده توی سیستم. می تونم برای گذرنامه اقدام کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط arash3 نمایش پست ها
    دوستان، من پروندم دو هفته پیش تکمیل شد و سرهنگ حاتمی اون موقع گفت که دو سه روز دیگه می ره برای صدور کارت. از کجا بفهمم که اسمم تو سیستم نظام وظیفه وارد شده برای صدور کارت؟ پلیس +10 می رم می گن چیزی نیومده توی سیستم. می تونم برای گذرنامه اقدام کنم؟
    من نمی دونم ایشون کی هستند!
    اما وقتی مدارک از سوی یگان یا سازمان مبنی بر اتمام خدمت برای نظام وظیفه ارسال نشود فرد به عنوان مشمول در سیستم شناخته میشه ، که این تعلل در ارسال مدارک گاهی به علت سهل انگاری و گاهی هم به علت داشتن بدهی به یگان یا سازمان مربوطه است .
    با سایت زیر می توانید از وضیعت خود مطلع شوید ، گاها زیاد به روز نیست
    http://evazifeh.epolice.ir/faces/hom...te=azszna89d_3
    اگر له یگان یا سازمان که در ان خدمت کردید دسترسی دارید مراجعه کنید . بدون کارت پایان خدمت نمی توانید برای پاسپورت اقدام کنید.

Junior Member

سلام دوستان یکی که این انجمن ها گروهه و پستارو زیاد زیرو رو کرده به من اطلا عات میده ... ؟
    من سربازم و خدمتم بعد از عید تموم میشه اما امسال عید میخوان واسه پذیرش گرفتن مدارکمو بفرستم اما نمیدونم واسه پدیرش چی اکتفا میکنه و اینکه دانشگاه چه مدارکی رو اصلا در اختیارم میذازه ..... دانشگاه غیر انتفاعی مد نظرمه

Junior Member

با سلام خدمت دوستان، دوستانی که خدمت سربازی خودشونو از طریق انجام پروژه نخبگی گذروندن و تسویه کردن، چقد طول میکشه تا صدور کارت؟ ممنون میشم اگر جواب بدید. باتشکر

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)