نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 1793 از 1841 نخستنخست ... 793129316931743178317841785178617871788178917901791179217931794179517961797179817991800180118021803 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 17,921 تا 17,930 , از مجموع 18407

موضوع: ویزای موقت | توریستی | کنفرانس برای کانادا + مدارک لازم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای موقت | توریستی | کنفرانس برای کانادا + مدارک لازم

نقل قول نوشته اصلی توسط starblue7750 نمایش پست ها
    سلام
    من میخوام برای مسافرت برم کانادا (توریستی)
    در نرکیه مشغول کار هستم. 3 بار ویزای شنگن هم در پاسپورتم درج شده. این میتونه نکته تاثیرگداری باشه؟
    و اینکه چون تثریبا 8 ماه مونده ب تاریخ انقضای پاسپورتم اگه بعد ار تعویض پاسپورتم اقدام کتم مشکل پیش میاد؟
    ممنون
    سلام. شینگن داشتن امتیاز خاصی برات نمیاره و انتظار نباید داشته باشی که با شینگن بهت ویزا بدن. من اقامت هلند دارم و سه بار توریستی ریجکت شدم تازه با کلی سابقه سفر، اقامت اروپا، کار خوب، خونه اینجا دارم و حساب بانکی قوی. اروپا تاثیری نداره تو شرکتی که کار می‌کنم رئیسم فرانسوی هست میگه آرزو داره که تو کانادا زندگی میکرد ولی امتیاز نمیاره برای مهاجرت. اینجا کلی اروپایی‌های اصیل دیدم که خودشون را پاره کردن که کانادا مهاجرت کنند ولی نتونستن.

نقل قول نوشته اصلی توسط starblue7750 نمایش پست ها
    سلام
    من میخوام برای مسافرت برم کانادا (توریستی)
    در نرکیه مشغول کار هستم. 3 بار ویزای شنگن هم در پاسپورتم درج شده. این میتونه نکته تاثیرگداری باشه؟
    و اینکه چون تثریبا 8 ماه مونده ب تاریخ انقضای پاسپورتم اگه بعد ار تعویض پاسپورتم اقدام کتم مشکل پیش میاد؟
    ممنون
    خوبه که ویزای شنگن اینا دارین،دیدم که شخصی گفتن داستانشون از هلند رو و غیره،اما خب من خیلیییییتو دوستا و اشناها دیدم که ویزا شنگن یاکلا حالا سفر به جاهاییکه سخت ویزامیدن کمک کرد ویزا توریستی هم بگیرن..الان این بازه زمانه مناسبی برای اپلای نیست قطعامیدونین اما در کل حتما امتحان کنین.

Junior Member

موافق هستم که کلا سفر زیادی میتونه کمک کنه که یعنی طرف واقعا توریست هست. ولی خیلی از افرادی که ایران زندگی میکنند تصور میکنند که اگه شینگن بگیرن دیگه کانادا راحت بهشون ویزا توریستی میده. مثلا اعتبار ویزای سنگاپور(خیلی هم سخت ویزا میده) از شینگن بالاتره. یا اگه کسی بجای شینگن ویزای چند تا کشور معروف آسیا داشته باشه بهتره. من که الان چند ساله اروپا زندگی می‌کنم، به این نتیجه رسیدم که کانادا اصلا اروپا را عددی حساب نمیکنه(حق هم داره چون یه سر و گردن از اروپا بالاتره). کانادا و آمریکا با هم قیاس میشن و خیلی خیلی از اروپا بالاتر هستن و کانادا این را خوب میدونه. اروپا از دید ما ایرانی‌ها به نظر بالاست ولی از دیده افیسر تو کانادا رفتنش اعتبار زیادی ایجاد نمیکنه(الان هم افراد از ایران براحتی با یک آژانس مسافرتی میتونن شینگن بگیرن).

نقل قول نوشته اصلی توسط arez0u نمایش پست ها
    خوبه که ویزای شنگن اینا دارین،دیدم که شخصی گفتن داستانشون از هلند رو و غیره،اما خب من خیلیییییتو دوستا و اشناها دیدم که ویزا شنگن یاکلا حالا سفر به جاهاییکه سخت ویزامیدن کمک کرد ویزا توریستی هم بگیرن..الان این بازه زمانه مناسبی برای اپلای نیست قطعامیدونین اما در کل حتما امتحان کنین.
    سلام آرزو جان
    کاملا حق با شماست...قطعا ویزای شنگن جزو مدارک مهمه و تاثیر گذار خواهد بود. ضمن اینکه سایر مدارک مثل دلیل سفر که اگر دعتونامه از فرد درجه یک باشه حتی نیازی هم به اون ویزای شنگن نیست. به نظرم اینها همه زمانی میتونه بهترین تاثیر رو در گرفتن ویزا بگذاره که شرایط حداقل به طور نسبی استاندارد باشه. نه مثل الان که هم کرونا هست، هم مشکلات و سیاسی و غیره. و الا الان فکر کنم اگر کسی 10 بار هم شنگن گرفته باشه و واسه خودش از لحاظ مدراک، شاخ باشه باز هم 90% ریجکت میشه حالا میخواد طرف تو ایران باشه میخواد در اروپا باشه.

من 2 نمونه ی نزدیک یعنی پدر و مادر و خاله و شوهر خاله ام نمونه های این موضوع هستن. پدر و مادر از خواهرم دعوتنامه داشتن، خاله اینام از داییم دعوتنامه داشتن. هیچ کدوم از این 4 نفر هم ویزای شنگن نداشتن. والدین من ظرف 11 روز ویراشون اومد، خاله اینا حدود 5 ماه بعد اومد. همگی تابستان 95 اقدام کرده بودن. اما قطعا الان حتی اگه شرایط کرونا رو هم درنظر نگیریم، یکسری مسائل حاد سیاسی بین کشورها که از چند ماه قبل شروع شده، روی پرونده ها تاثیر منفی میذاره و انگار بعضی آفیسرها موضوع رو شخصی میکنن، ضمن اینکه بلاخره یکسری دستورالعمل ها ( بکن نکن ها ) رو هم باید از جانب دولتوشون گوش به فرمانی کنن.

من هم با شما موافقم الان زمان خوبی برای اپلای نیست ، اما چند ماه دیگه شرایط بهتر خواهد شد و اون موقع زمان بهتری برای اقدام هست کما اینکه چند روزی هست که خیلی از کشورهای اروپایی محدودیت هاشون رو تا حد قابل توجهی برداشتن و خیلی از مراکز عمومی رو باز کردن . اما مسلما هنوز نکات اصلی رو رعایت میکنن. نمونه اش انگلیس که مرزش رو روی 50 و خورده ای کشور باز کرد و اون کشورها نیازی به قرنطینه ی 14 هم ندارن که البته مشخص است که ایران شامل این رفع محدویت ها نشده بعلاوه ی پرتغال، سوئد و آمریکا.
    کانادا هم که از اول جولای بخش اپلای برای ویزای توریستی رو مجدد باز کرد. ولی خب هنوز ریسک ریجکتی به نظرم بالاست.

شما برای موضوعی که قبلا مطرح کرده بودین اقدامی کردین یا فعلا شما هم صبر کردین ؟ ( گویا از اقوام کسی قصد داشت بیاد ایران )

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Kian1355 نمایش پست ها
    موافق هستم که کلا سفر زیادی میتونه کمک کنه که یعنی طرف واقعا توریست هست. ولی خیلی از افرادی که ایران زندگی میکنند تصور میکنند که اگه شینگن بگیرن دیگه کانادا راحت بهشون ویزا توریستی میده. مثلا اعتبار ویزای سنگاپور(خیلی هم سخت ویزا میده) از شینگن بالاتره. یا اگه کسی بجای شینگن ویزای چند تا کشور معروف آسیا داشته باشه بهتره. من که الان چند ساله اروپا زندگی می‌کنم، به این نتیجه رسیدم که کانادا اصلا اروپا را عددی حساب نمیکنه(حق هم داره چون یه سر و گردن از اروپا بالاتره). کانادا و آمریکا با هم قیاس میشن و خیلی خیلی از اروپا بالاتر هستن و کانادا این را خوب میدونه. اروپا از دید ما ایرانی‌ها به نظر بالاست ولی از دیده افیسر تو کانادا رفتنش اعتبار زیادی ایجاد نمیکنه(الان هم افراد از ایران براحتی با یک آژانس مسافرتی میتونن شینگن بگیرن).

برای شما که در اروپا زندگی میکنید ممکنه ویزای اقامتی تاثیر زیادی در گرفتن ویزای کانادا نداشته باشه و پارامترهای دیگر پرونده مهم باشند. ولی برای یک فرد مقیم ایران سابقه سفر شنگن مفیده چون به افسر سفارت در آنکارا نشون میده که ایشون احتمالا قصد پناهندگی نداره (اگر داشت در همون اروپا پناهنده میشد). شخصا موارد متعددی دیدم. البته بقیه پرونده هم باید کامل باشه ولی بدون سفر خارجی قبلی افسرها مشکوک میشوند که قصد فقط خروج از ایرانه.
    ویرایش توسط ghlobe : July 5th, 2020 در ساعت 03:27 AM

Junior Member

سلام خدمدت تمام دوستان
    لطفأ اگر اطلاعات دراین مورد دارید راهنمایی کنید
    من ویزای توریستی کانادا رو دارم و تا الان متاسفانه نتونستم برم و قصد داشتم که برای عید نوروز برم که بخاطر ویروس کرونا نشد و اعتبار ویزای من تا مرداد ماه بیشتر نیست بنظرشما امکان تمدید ویزای توریستی هست یا باید دوباره برای ویزای توریستی اقدام کنم
    باتشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط behruoz نمایش پست ها
    سلام خدمدت تمام دوستان
    من ویزای توریستی کانادا رو دارم و تا الان متاسفانه نتونستم برم و قصد داشتم که برای عید نوروز برم که بخاطر ویروس کرونا نشد و اعتبار ویزای من تا مرداد ماه بیشتر نیست بنظرشما امکان تمدید ویزای توریستی هست یا باید دوباره برای ویزای توریستی اقدام کنم
    باتشکر
    سلام
    شما در هر صورت باید برای گرفتن مجدد ویزا دوباره همان مراحل قبل رو طی کنید و مدارک ارسال کنید. خوشبختانه از اول ماه جولای امکان اپلای توریستی بازشده، اما با توجه به شرایط موجود به هیچ عنوان نمیشه مطمئن بود که آیا مجدد به شما ویزا میدن یا نه (علیرغم اینکه یک بار هم ویزا گرفتین). ضمن اینکه شما ببین پاسپورتت چقدر اعتبار داره ، اگر اعتبارش بیشتر از 3و4 ماه باشه بعید میدونم اجازه بدن پاسپورت رو عوض کنید. چون اصلا به صرفه نیست با پاسپورت با اعتبار کم اقدام کنید چون فرض اگر ویزا هم بگیرید دوباره چند ماه بعد که اعتبار پاسپورت تموم بشه دوباره باید یکسری مدارک بدید تا ویزاتون دوباره صادر بشه. اگر فرض کنیم که اعتبار پاسپورت شما کم هست میتونید صبر کنید تا پاسپورت رو عوض کنید، تا اون زمان احتمال زیاد شرایط هم نسبتا بهتر خواهد شد. اگر هم فردی در کانادا دارید که براتون قبلا دعوتنامه داده این هم خودش شانس رو بالا میبره ، منتها باز هم تاکید میکنم این برای یک شرایط نسبتا استاندارد ضادق هست. الان خودتان میدونید اوضاع چجوریه دیگه
    ضمن اینکه معمولا 3 ماه مانده به اینکه اعتبار ویزا تمام بشه باید برای تجدید ویزا اقدام کرد اما امسال شرایط خیلی متفاوت و پیچیده هست. ولی فکر میکنم برای اخذ ویزاف پاسپورت باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشه. اما فعلا به نظر من کلا شانس گرفتن ویزا یه جورایی خیلی کم هست.
    یه جورایی تصمیم گیری در این جور شرایط شخصی هست. به نظر من الان زمان خوبی برای اقدام نیست چون امکان ریجکتی به خصوص برای ایرانی ها بالاست.

حالا دوستان دیگه اطلاعات دقیقتری داشته باشن قطعا به شما اطلاعات بیشتر و بهتر رو میدن

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    برای شما که در اروپا زندگی میکنید ممکنه ویزای اقامتی تاثیر زیادی در گرفتن ویزای کانادا نداشته باشه و پارامترهای دیگر پرونده مهم باشند. ولی برای یک فرد مقیم ایران سابقه سفر شنگن مفیده چون به افسر سفارت در آنکارا نشون میده که ایشون احتمالا قصد پناهندگی نداره (اگر داشت در همون اروپا پناهنده میشد). شخصا موارد متعددی دیدم. البته بقیه پرونده هم باید کامل باشه ولی بدون سفر خارجی قبلی افسرها مشکوک میشوند که قصد فقط خروج از ایرانه.
    درسته، سفر کلا بهتره. به قول شما اگه قصد پناهندگی داشت تو اروپا پناهنده میشد. متاسفانه اینجا ۹۵ درصد ایرانی هایی که کلا در اروپا زندگی می‌کنن پناهنده هستند. شاید هم بخاطر همین باشه که اروپایی‌ها کلا با ایرانی جماعت خوب نیستند. فقط با ایرانی‌های توریست خوبن و لبخند میزنن ولی وای به حال هر کی بخواد اینجا زندگی کنه.

Junior Member

سلام خدمدت تمام دوستان
    باتشکر
    الان اگه جزو مورد استثنا هستید(والدین شهروند یا مقیم کانادایی) فقط میتونید وارد کانادا بشین.در اون حالت هم پرواز برای ایرانی‌ها نیست(۲ تا استاپه هست که فقط مقیم‌ها میتونن سوار بشن). پس تنها راه اقدام مجدد هست و الان صبر کنید شرایط درست بشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Clinical psychology

سلام خدمدت تمام دوستان
    باتشکر
    سلام
    در حالت عادی شما می توانید به راحتی پاسپورت تون را عوض کنید و دوباره از نو درخواست ویزا بدین. برای درخواست ویزا بنظرم بهتر هست یک نامه هم روی مدارکتون اضافه کنید و توضیح بدین که به چه دلیل نتونستین از ویزای قبلیتون استفاده کنید و مجددا درخواست ویزا بدید.
    ولی الان بخاطر شرایط کرونا شاید بهتر بلشه صبر کنید و یکم شرایط بهتر شد و مرزهای کانادا باز شد درخواست بدین.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)