نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 1800 از 1841 نخستنخست ... 800130017001750179017911792179317941795179617971798179918001801180218031804180518061807180818091810 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 17,991 تا 18,000 , از مجموع 18408

موضوع: ویزای موقت | توریستی | کنفرانس برای کانادا + مدارک لازم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای موقت | توریستی | کنفرانس برای کانادا + مدارک لازم

سلام دوستان. من برای مادرم دارم اقدام میکنم که بره خواهرمو در کانادا ببینه. پدر بنده هم مرحوم شده. حالا نمیدونم در قسمت Martial Status برای پدرم چی بنویسم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

سلام دوستان. من برای ویزای ویزیتور میخوام درخواست بدم. خواهرم کانادا هستند و از ایشان دعوت نامه میگیرم.

من سایت اداره مهاجرت را در مورد ویزای ویزیتور چک کردم. توضیح دادن در فرم آنلاین برای هدف از سفر عبارت other را انتخاب کنید و در بخش توضیحات بنویسید COVID-19 تا درخواست شما سریعتر بررسی شود.
    من وقتی هدف از سفر را other انتخاب میکنم، محلی برای وارد کردن توضیحات وجود نداره که تایپ کنم COVID-19. نمیدونم این عبارت را کجا باید تایپ کنم. اصلاً محلی برای تایپ کردن وجود نداره.
    دوستان در این زمینه تجربه ای دارند؟

When answering the question on the application form about the purpose of travel, enter the following information exactly as written to make sure your application is prioritized:

For question 1 a) purpose of travel, choose “other” from the drop-down menu.
    For question 1 b) description field, write “COVID-19” exactly like this (you must use capital letters).

دوستان در مورد ویزای ویزیتور، میخواستم بدونم آیا میشود بلیط را فقط رزرو کرد بدون خریدن بلیط.
    چون یکی از مدارک مورد نیاز، رزرو بلیط هست. ولی چون من تاریخ سفر را مطمئن نیستم. از طرفی بخاطر کورونا هم معلوم صدور ویزا چقدر طول بکشه، ترجیح میدم بلیط نخرم. چون بعداً جریمه تعویض تاریخ یا کنسل باید بدم.

در همین زمینه، دوستان آیا تابحال تجربه استفاده از سایت visareservation داشتید؟ ادعا کردن میتونن flight itinerary صادر کنن با هزینه 65 دلار، بدون اینکه نیاز باشه بلیط را بخریم. بعداً که ویزا گرفتیم میتونیم بلیط را بخریم یا بدون جریمه کنسل کنیم.
    چون من با جستجو در اینترنت این سایت را پیدا کردم مطمئن نیستم که معتبر باشه.

Junior Member samadi2010 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

سلام
    برخی از سایت های ایرانی که بلیط می فروشند، بلیط پرواز را بدون پرداخت مبلغ رزرو می کنند که البته حداکثر تا 3 روز معتبر است. نمی دانم به درد کیس شما می خورد یا نه. البته از منابع دیگر نیز پیگیری کنید.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط msaber2 نمایش پست ها
    دوستان در مورد ویزای ویزیتور، میخواستم بدونم آیا میشود بلیط را فقط رزرو کرد بدون خریدن بلیط.
    چون یکی از مدارک مورد نیاز، رزرو بلیط هست. ولی چون من تاریخ سفر را مطمئن نیستم. از طرفی بخاطر کورونا هم معلوم صدور ویزا چقدر طول بکشه، ترجیح میدم بلیط نخرم. چون بعداً جریمه تعویض تاریخ یا کنسل باید بدم.

در همین زمینه، دوستان آیا تابحال تجربه استفاده از سایت visareservation داشتید؟ ادعا کردن میتونن flight itinerary صادر کنن با هزینه 65 دلار، بدون اینکه نیاز باشه بلیط را بخریم. بعداً که ویزا گرفتیم میتونیم بلیط را بخریم یا بدون جریمه کنسل کنیم.
    چون من با جستجو در اینترنت این سایت را پیدا کردم مطمئن نیستم که معتبر باشه.

خرید بلیط که اصلا منتفی است. رزرو بلیط هم بعیده مهم باشه. من در چند مورد در سایت ایرلاین بلیط رو انتخاب کردم و قبل از تایید نهایی از صفحه پرینت گرفتم و از همون استفاده کردم. اونهم صرفا بابت اعلام برنامه سفر که اصلا در این تاریخی که داریم میگیم پروازی وجود داره یا نه. آژانسهای فروش بلیط هواپیما هم رزرو رو انجام میدن و رزرو بلیط هم هزینه ای نداره و رایگان هست.

Junior Member

سلام
    در فرم 5257e در صفحه سوم هست

سلام دوستان. من برای ویزای ویزیتور میخوام درخواست بدم. خواهرم کانادا هستند و از ایشان دعوت نامه میگیرم.

من سایت اداره مهاجرت را در مورد ویزای ویزیتور چک کردم. توضیح دادن در فرم آنلاین برای هدف از سفر عبارت other را انتخاب کنید و در بخش توضیحات بنویسید COVID-19 تا درخواست شما سریعتر بررسی شود.
    من وقتی هدف از سفر را other انتخاب میکنم، محلی برای وارد کردن توضیحات وجود نداره که تایپ کنم COVID-19. نمیدونم این عبارت را کجا باید تایپ کنم. اصلاً محلی برای تایپ کردن وجود نداره.

When answering the question on the application form about the purpose of travel, enter the following information exactly as written to make sure your application is prioritized:

For question 1 b) description field, write “COVID-19” exactly like this (you must use capital letters).

نقل قول نوشته اصلی توسط JahanTAT نمایش پست ها
    سلام دوستان. من برای مادرم دارم اقدام میکنم که بره خواهرمو در کانادا ببینه. پدر بنده هم مرحوم شده. حالا نمیدونم در قسمت Martial Status برای پدرم چی بنویسم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    سلام
    برای فرم family information imm5645 هست. اول برای مادر که Applicant هستن، وضعیت تاهل رو widowed انتخاب کنید و برای قسمت شوهر در ستون Present Address داخل پرانتز نوشته (ترجمه: اگر فوت شده است، نام شهر، کشور و تاریخ فوت رو وارد کنید) یعنی شما اسم پدر و تاریخ تولد رو مینویسی و وضعیت تاهل رو خالی بذارین و در ستون " آدرس فعلی" اون اطلاعات داخل پرانتز رو که از شما خواسته وارد کنید. میتونید قبل یا در انتهای این نوشته ها، بنویسین Deceased.
    اگر احیانا وضعیت تاهل برای پدر خالی نیست و یکی از گزینه ها انتخاب شده ( که قطعا توسط خود شما انتخاب شده) یک بار از اول فرم خام رو باز کنید و پر کنید و قسمت وضعیت تاهل پدر رو دست نزنید و در آخر فایل رو دخیره کنید.

چون شما شناسنامه پدر رو هم میخواین آپلود کنین قطعا اسکن اون صفحه ای که شناسنامه باطل شده هم جزو صفحات اسکن شده حتما بگذارید که در نهایت آفیسر این را خواهد دید. اگر هم خیلی محتاط هستید یا به قولی وسواس دارید میتونید اولین صفحه ی اسکنِ شناسنامه پدر، یک cover letter تایپ کنید و در یک خط توضیح بدید که ایشون در شهر...کشور...تاریخ فلان فوت کردن و صفحات بعدی هم مشخصات پدر و نهایتا صفحه ای که مهر باطل شد دارد را اسکن کنید. یا نهایتش اینکه ترجمه ی گواهی فوت رو بجای کاور لتر بگذارید. اما خیلی موارد افراد به همان ترجمه شناسنامه اکتفا میکنن و مشکلی هم نداشتن چون در ترجمه ی شناسنامه، قطعا مترجم مینویسه که نامبرده فوت شده است.

قطعا نحوه اضافه کردن cover letter رو میدونید اما احتیاطی من مینوسم. توی یک فایل وُرد اطلاعات رو بنویسید و بعد با فرمت pdf دخیره کنید. بعد هم که از صفحات لازم برای شناسنامه اسکن گرفتید، اون cover letter رو به همراه سایر اسکن های شناسنامه پدر، merge کنید. میتونید با برنامه adobe acrobat به راحتی این کار رو بکنید فقط مطمئن شوید وقتی فایل ها رو merge میکنید ، cover letter در صفحه ی اول قرار بگیرد.

تصمیم اینکه چگونه ارسال کنید کامل شخصی و به عهده شماست. من فقط سعی کرم تمام حالت های ممکن رو بگم. حالا دوستان دیگه هم اگر اطلاعات بیشتری دارن میتونن راهنمایی کنن و حتی گفته های من رو تصحیح کنن. من چون چند مورد اینجوری تجربه داشتم و بر اساس اون اطلاعات برای شما توضیحات رو دادم.

امیدوارم مادر به زودی ویزا رو دریافت کنن
    ویرایش توسط nimallica : February 16th, 2021 در ساعت 04:34 AM

سلام
    در فرم imm5257 صفحه 3، وقتی گزینه ی Other رو انتخاب میکنید، اگر دقت کنید سمت راست باکسی که other را انتخاب کردین یک باکس دیگر هست که حاشیه ی اون به محض اینکه other رو انتخاب میکنید قرمز رنگ میشه. در نتیجه اونجا حالا میتونید توضیحتون رو تایپ کنید. در واقع میشه صفحه 3، بخش DETAILS OF VISIT TO CANADA، بخش 1، قسمت b*

سلام خدمت دوستان. یه سوال دارم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. دوتا از خواهرهای بنده در ونکوور زندگی میکنن. یکی متاهل و دیگری در آستانه ازدواج. مادرم میخواد در مراسم عروسی خواهرم شرکت کنه (البته خیلی خصوصی و در حد اینکه پدر و مادرها باشن). دو سوال از خدمتتون دارم:
    1. فعلا پولی در حساب نداریم و ماردم حدود 8 میلیون تو حسابش داره ولی خواهرم در دعوتنامه گفته تمام هزینه هاش رو حساب میکنه. به نظرتون مشکلی پیش نمیاد؟ و اینکه اگه مشکلی هست، این مبلغ حداقل چقدر باید باشه؟
    2. و اینکه آیا یک دعوتنامه از طرف خواهر متاهلم کافیه؟ اگه بگم خواهر مجردم هم دعوتنامه بده چی؟ که بشه دو تا دعوتنامه. شما نظرتون چیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen88888 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان. یه سوال دارم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. دوتا از خواهرهای بنده در ونکوور زندگی میکنن. یکی متاهل و دیگری در آستانه ازدواج. مادرم میخواد در مراسم عروسی خواهرم شرکت کنه (البته خیلی خصوصی و در حد اینکه پدر و مادرها باشن). دو سوال از خدمتتون دارم:
    1. فعلا پولی در حساب نداریم و ماردم حدود 8 میلیون تو حسابش داره ولی خواهرم در دعوتنامه گفته تمام هزینه هاش رو حساب میکنه. به نظرتون مشکلی پیش نمیاد؟ و اینکه اگه مشکلی هست، این مبلغ حداقل چقدر باید باشه؟
    2. و اینکه آیا یک دعوتنامه از طرف خواهر متاهلم کافیه؟ اگه بگم خواهر مجردم هم دعوتنامه بده چی؟ که بشه دو تا دعوتنامه. شما نظرتون چیه؟
    سلام، تبریک میگم
    2 تا دعوتنامه اصلا نیاز نیست و هیچ کمکی به مادر نمیکنه و حتی شاید نقطه منفی باشه.
    به نظر من ( صرفاً نظر شخصی و تجربه خودم در مورد ویزای پدر و مادرم هست که میگم): بهترین حالت اینه اون خواهرتون که ازدواج کرده دعوتنامه بده. اگر اون خواهرتون که مجرده اما شاغل هست، ایشون هم میتونه دعوتنامه بده. اما فقط یکی از خواهر ها دعوتنامه بده!. اما در هیچ دعتونامه ای عنوان نکن که مراسم ازدواج هست! باتوجه به covid-19 و اینکه حالا فکر میکنن مراسمی حتی نه چندان مفصل قراره گرفته بشه اینجوری حساسیت هم برای ویزای مادر و هم برای مراسم ممکنه پیش بیاد. فقط خیلی ساده اما کامل بگن که برای دیدار دخترشون میخوان برن. نهایتا به نظر من بهترین گزینه ارسال دعوتنامه از طرف خواهر متاهل شماست. علت ؟ اینکه فقط کافیه یا خواهر یا شوهر ایشان شاغل باشه و اینجوری اعلام میکنن که هزینه های مادر با ما هست و فرد شاغل هم باید یک گواهی اشتغال با ذکر میزان حقوقی که میگیره هم از کارفرماش تهیه کنه + فرم مالیاتی T4. اگر هم هردو شاغل باشن که دیگه بهتر. اینجوری هر دو از محل کارشون نامه اشتغال به کار با ذکر حقوق سالانه رو میگرن. دعوتنامه رو هم که خواهر مینویسه که پکیج کاملی میشه. ( این نکته رو هم اضافه کنم وقتی دعوتنامه دارید به هیچ عنوان نیازی نیست که نشون بدین بلیط هواپیما گرفتین یا رزرو کردین. اون دعوتنامه خودش 10 تا بلیط هواپیماست)
    من خواهر خودم متاهله و شاغل نیست و فقط شوهرش کار میکنه ، خواهرم دعوتنامه داد و اون توضیحات ساپورت مالی و اینها رو هم داد، شوهرش هم گواهی اشتغال به کار و برگه مالیاتی رو داد. بقیه مدارک مثل کارت PR یا پاسپورت کانادایی (هر کدومش رو دارن فرق نمیکنه) اونها رو هم جزو مدارک مادر باید داشته باشین.

در مورد حساب بانکی به نظرم 8 میلیون کافی نیست . اما یک عدد غیر واقعی (منظورم عدد خیلی بالا) هم منطقی نیست. چیزی حدود 30 تا 50 میلیون بسته به شرایط اگر در حساب باشه کافیه. من پدرم 40 تومان داشت و بهش ویزا هم دادن. چون گواهی تمکن مالی که بانک صادر میکنه با قیمت ارز دولتی کانادا هست یعنی چیزی حدود 3200 تومان حساب میشه. مثلا 30 میلیون باشه چیزی حدود 9700 دلار میشه که توی گواهی بانک معادل ریالی اون رو هم قید میکنه. ( کاری به این نداریم که ما خودمون میدونیم دلار 20 هزار تومنی باید بخریم در اصل) اما گواهی بانک اون مدلی که گفتم صادر میشه. ضمن اینکه آفیسر میدونه فرد مسافر بالاخره مقداری هم پول نقد با خودش میاره.

این در کل تجربیات شخصی من بود که برای ویزای پدر و مادر خودم انجام دادم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)