نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 1794 از 1841 نخستنخست ... 794129416941744178417851786178717881789179017911792179317941795179617971798179918001801180218031804 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 17,931 تا 17,940 , از مجموع 18407

موضوع: ویزای موقت | توریستی | کنفرانس برای کانادا + مدارک لازم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای موقت | توریستی | کنفرانس برای کانادا + مدارک لازم

سلام به دوستان
    من اقامت کانادا دارم و یکسری برای پدر مادر اقدام کردم و ویزا توریستی گرفتم براشون ولی الان تاریخش تموم شده و میخوام مجدد براشون تمدید کنم میخواستم بدونم پدرم بازنشسته هست چه مدرکی ارائه کنم

نقل قول نوشته اصلی توسط avf نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    من اقامت کانادا دارم و یکسری برای پدر مادر اقدام کردم و ویزا توریستی گرفتم براشون ولی الان تاریخش تموم شده و میخوام مجدد براشون تمدید کنم میخواستم بدونم پدرم بازنشسته هست چه مدرکی ارائه کنم
    سلام
    من برای پدر مادر خودم هم که اقدام کردیم شرایطشون مثل والدین شما بود، البته پدر بازخرید کرده بود و مادر بازنشسته بود. برای مادر: حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی ( اگر دارن) ، آخرین فیش حقوقی، گردش 3ماهه آخر حساب، گواهی تمکن مالی سپرده بانکی (اگر موجود هست)، دفترچه بیمه. باقی مدارک هم که خب برای همه یکسان هست مثل شناسنامه ها، سند ازدواج، پاسپورت بعلاوه مهرهای سفرهایی که تا الان رفتن (اگر موجود هست) و مهم اینکه اسکن ویزای قبلی، سند خانه (اجاره یا مالکیت). اگر سند ماشین اینا هم هست اونهم میتونه اضافه بشه، معمولا میگن به سند ماشین نیازی نیست ولی ما گذاشتیم.
    سایرمدارک هم که برای شماست که دعوتنامه و کارت pr و notice of assessment و اگر شاغل هستین طبیعتا گواهی اشتغال به کار با ذکر حقوق دریافتی، شناسنامه شما که نشان دهنده نسبت شما با والدین باشه. اگرمتاهل هستید همین مدارک شما هم برای همسرتون صادق هست البته اگر فرضا شاغل نیست گواهی کار و n.o.a نمیخواهد . ولی pr و شناسنامه ایشون هم باید باشه.

اگر سوال دیگه ای بود من در خدمتم . دوستان دیگر هم اطلاعات کاملتری داشته باشن قطعا راهنمایی خواهند کرد
    ویرایش توسط nimallica : July 14th, 2020 در ساعت 03:28 AM

دوستان متاسفانه برای بار دوم ویزای پسر من ریجکت شد، حالا با پی گیری هایی که نماینده های پارلمان کردن افسر فرموده که نوع ویزا رو دارم اشتباه انتخاب میکنم ، 🥴 و پول کم دارم ( پول تو حسابم ۳۴۰۰۰$ هست) ، حالا دوباره باید اپلای کنم . با عنوان ویزای temporary resident permitکسی میدونه این ویزا چیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط f.mirzaei نمایش پست ها
    دوستان متاسفانه برای بار دوم ویزای پسر من ریجکت شد، حالا با پی گیری هایی که نماینده های پارلمان کردن افسر فرموده که نوع ویزا رو دارم اشتباه انتخاب میکنم ، ������ و پول کم دارم ( پول تو حسابم ۳۴۰۰۰$ هست) ، حالا دوباره باید اپلای کنم . با عنوان ویزای temporary resident permitکسی میدونه این ویزا چیه؟
    اگر برای پسرتان برای ویزای توریستی اقدام کردید و قصد اقدام دارید باید گزینه visitor رو در مراحل ثبت نام انتخاب کنید. تا جایی که من میدونم ویزای توریستی با عنوان (Temporary Resident Visitor (TRV شناخته میشه یعنی ویزای توریستی (تفریحی) و دیدار اقوام است. این هم توضیح سایت مهاجرتی ای هست که زیر گذاشتم که یکی از اصلی ترین فرم های ویزای ویزیتوری فرم IMM5257 هست که اگر چک لیست مدارک مورد نیاز رو از لینک زیر نگاه کنید در خود این فرم هم عنوانtemporary visitor visa نوشته شده.

https://www.canada.ca/en/immigration...dent-visa.html

ویزای
    Temporary Resident Permit
    که شما اشاره کردید ظاهرا شامل این موارد فوق نمیشه. این هم لینک کامل و توضیحی هست که در سایت نوشته شده:

Note: A work or study permit, or a Temporary Resident visa is not a Temporary Resident Permit. These documents are clearly marked as visas or work and study permits. You are not a temporary resident permit holder unless you are inadmissible and you have been issued a document specifically identified as a Temporary Resident Permit. TRPs are only issued in exceptional circumstance and at the discretion of the processing officer. A TRP may be cancelled at any time.

https://www.canada.ca/en/immigration...it-holder.html

یه نظر میاد شما از طریق همان ویزای trv اقدام کردید و اشان ریجکت شده و آفیسر ظاهرا گفته که باید از طریق trp اقدام کنید. با توجه به چیزی که من متوجه شدم ویزای trp یک ویزا با یک مدت زمان مشخص هست اما مثل اون یکی ویزا یعنی مالتی، 5 ساله نیست که یه جوری فردی را که این نوع ویزا رو داره مجبور میکنه که سر موعد مقرر، کانادا رو ترک کنه. اگر بخواد بیشتر از اون بازه زمانی ویزا در کانادا بمونه باید دوباره برای گرفتن trp اقدام کنه. حالا دوستان اگر من جایی اشتباه کردم قطعا من رو اصلاح میکنن.

من جایی خوانده بودم که در یکسری موارد ( نمیدونم در چه شرایطی) بعضی افراد باید برای هر دو ویزا یعنی trp و trv اقدام کنن با اجازه ورود پیدا کنن. اینکه این شرایط چی هست رو راستش دقیق نمیدونم.

در مورد میزان پول هم راستش نمیدونم مبنای دقیقی وجود دارد یا خیر چون خیلی افراد با مبالغ بانکی چندین برابر مبلغی که شما نوشتید هم ریچکت میشن که آفیسر یکی از دلایل ریجکتی رو ناکافی بودن proof of fund اعلام میکنه!! از نظر من مبلغی که گفتین کافی هست چرا که اگر شما دعوتنامه داده باشین، قطعا در آن اشاره شده است که هزینه های فرد متقاضی تا زمان اقامت در کانادا به عهده شما خواهد بود. ضمن اینکه متقاضی هر میزان پولی هم که تمایل داشته باشه میتونه با خودش بیاره. اما خیلی مواقع 2 یا 3 تا دلیل کلیشه ای مثل: قانع نشدن از اینکه طرف ممکنه از کانادا خارج نشه، طرف وابستگی خانوادگی در کشورش ( مثلا ایران) نداره که بخواد برگرده، و مورد سوم هم همین قانع نشدن در مورد مدارک تمکن مالی هست که خیلی ها رو هم اینجا و هم در میان دوستان دیده ام که طرف مدیرعامل و یا صاحب یک کسب و کار و مغازه هست اما باز هم آفیسر قانع نمیشه. همیشه آفیسرها از این دلایل به عنوان دلایل قانع نشدن یاد میکنن و به استناد همان، فرد رو ریجکت میکنن. به همین خاطر خیلی موقع ها آدم احساس میکنه و حتی مطمئن میشه آفیسر سلیقه ای عمل کرده. اما از طرف دیگه برخی موارد هم هست که واقعا شواهد نشان میده که طرف میخواد بر نگرده و چه آفیسر و چه یک فرد عادی هم همین برداشت رو میکنه (حتی اگه واقعا قصد برگشتن داشته باشه).
    مواردی هم هست که من به شخصه دیدم که به کسی ویزا دادن که با هر منطقی حساب کنی میگی این طرف که مجرد هم هست اگر بره دیگه بر نمگرده اما آفیسر ظرف 1 ماه ویزا داده ! که البته این موضوع برای 2 سال پیش هست که اونموقع شرایط هم سیاسی بین کشورها و هم مسئله کرونا وچود نداشت و انصافا راحت تر برخورد میکردن. اما الان بررسی پرونده های ما ایرانی ها یه جور کل کل و لجبازی با ایرانیها شده ظاهرا.

در کل به جز معقول بودن و منطقی بودن و کامل بودن مدارک، اون آفیسری که پرونده رو بررسی میکنه هم شاید بشه گفت مهمترین بخشه که آیا سلیقه ای عمل میکنه؟ منطقی عمل میکنه؟ وقت کافی روی پرونده میگذاره؟ و و و ... تا قبل از اینکه کرونا بیاد که چرونده شاید بگم 90% دوستانی که اینجا اطلاعات رو به اشتراک میگذاشتن، بین 2 تا نهایت 7 روز بعد از انگشت نگاری ریجکت میشد که آدم میگفت قطعا آفیسر وقتی برای بررسی نگذاشته و انگار چشم بسته نشسته بوده و نیت داشته همه ایرانی ها و حتی ایرانی های مقیم خارج از ایران رو ریجکت کنه!!
    حالا شما یکم صبر کنید نظرات دقیقتر و کاملتر کاربران دیگه که به احتمال زیاد در ادامه ارسال خواهد شد را هم بخونید و از هر منبع دیگری هم که میشناسید هم سوالات خودتون رو بکنید که به یک جمع بندی برسید تا ایشالا این دفعه به نتیجه ی دلخواه برسید.

ویرایش توسط nimallica : August 7th, 2020 در ساعت 04:25 AM

Nimallica

TRP اصلا ويزا يا نوعي از ويزا نيست. هدف اصلي صدور TRP هم ايجاد يه استثنا و دادن معافيت ورود به افراديست كه اصطلاحا inadmissible هستند، عمدتا براي افرادي كه سابقه كيفري دارند و طبق قانون اجازه ورود نخواهند داشت و فرضا عضوي از خانواده رو در كانادا دارند كه دليل سفر رو ضروري ميكنه. احتمالا يا ايشان وًنماينده اش متوجه حرف نماينده اداره مهاجرت نشده يا افيسر حرف چرت و بيخودي زده.

من در خصوص كيس ايشان نظري ندارم چون كيس پر از جزييات ناگفته است . اما توصيه من به ايشان در خصوص موضوع بسيار مهمي مثل همراهي فرزند به كانادا اين است كه به جاي اينكه در فروم هاي رايگان به دنبال راه حل باشه، يه وكيل و يا مشاور رسمي مجرب استخدام كنه و از مسير درست فايل فرزند خود رو دنبال كنه. حداقل وقتي اساس كار درست بسته شده باشه، زيرساخت لازم براي بردن كيس به دادگاه فراهمه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Soheilhs نمایش پست ها
    Nimallica

TRP اصلا ويزا يا نوعي از ويزا نيست. هدف اصلي صدور TRP هم ايجاد يه استثنا و دادن معافيت ورود به افراديست كه اصطلاحا inadmissible هستند، عمدتا براي افرادي كه سابقه كيفري دارند و طبق قانون اجازه ورود نخواهند داشت و فرضا عضوي از خانواده رو در كانادا دارند كه دليل سفر رو ضروري ميكنه. احتمالا يا ايشان وًنماينده اش متوجه حرف نماينده اداره مهاجرت نشده يا افيسر حرف چرت و بيخودي زده.

من در خصوص كيس ايشان نظري ندارم چون كيس پر از جزييات ناگفته است . اما توصيه من به ايشان در خصوص موضوع بسيار مهمي مثل همراهي فرزند به كانادا اين است كه به جاي اينكه در فروم هاي رايگان به دنبال راه حل باشه، يه وكيل و يا مشاور رسمي مجرب استخدام كنه و از مسير درست فايل فرزند خود رو دنبال كنه. حداقل وقتي اساس كار درست بسته شده باشه، زيرساخت لازم براي بردن كيس به دادگاه فراهمه.
    سلام سهیل جان، مرسی بابت راهنمایی و اطلاعات

اگه اینجوری باشه که به قول تو اون آفیسر از کجاش همچین حرفی در آورده که گفته trp باید اقدام کنه!! اون چه میدونه طرف مشکل کیفری داره یا نه که این حرف رو زده! اگر مال یک کشور دیگه مثلا اروپایی، امریکا، آسیایی مثل چین بود میگفتیم استعلام گرفتن و اونا گفتن که فلانی همچین مشکلی داره... اینا وقتی هیچ ارتباطی با ایران ندارن پس هیچ استعلامی هم نمیتونن بگیرن، تهش این میتونه باشه که بگه گواهی سو پیشینه ارائه بده اما باز از همون طریق trv افدام کنه....ظاهرا یه جورایی تهمت حساب میشه این حرف. مگر اینکه برداشت درستی از صحبت های آفیسر نشده باشه.

من هم موافقم که با یک مشاور با تجربه یا وکیل مشورت کنن ، داستان رو بگن تا راهکار مناسبی پیدا کنن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط f.mirzaei نمایش پست ها
    دوستان متاسفانه برای بار دوم ویزای پسر من ریجکت شد، حالا با پی گیری هایی که نماینده های پارلمان کردن افسر فرموده که نوع ویزا رو دارم اشتباه انتخاب میکنم ، ������ و پول کم دارم ( پول تو حسابم ۳۴۰۰۰$ هست) ، حالا دوباره باید اپلای کنم . با عنوان ویزای temporary resident permitکسی میدونه این ویزا چیه؟
    سلام، متأسفم و امیدوارم در آینده نزدیک کارتون انجام بشه. می‌شه لطفا بگید تاریخ درخواست ویزا چه موقع بوده که الان جواب گرفتید؟ چون یکی از آشناهای من در ایران منتظر جواب هست می‌خوام که حدود زمانی که میاد را بدونم.

نقل قول نوشته اصلی توسط nimallica نمایش پست ها
    سلام سهیل جان، مرسی بابت راهنمایی و اطلاعات

اگه اینجوری باشه که به قول تو اون آفیسر از کجاش همچین حرفی در آورده که گفته trp باید اقدام کنه!! اون چه میدونه طرف مشکل کیفری داره یا نه که این حرف رو زده! اگر مال یک کشور دیگه مثلا اروپایی، امریکا، آسیایی مثل چین بود میگفتیم استعلام گرفتن و اونا گفتن که فلانی همچین مشکلی داره... اینا وقتی هیچ ارتباطی با ایران ندارن پس هیچ استعلامی هم نمیتونن بگیرن، تهش این میتونه باشه که بگه گواهی سو پیشینه ارائه بده اما باز از همون طریق trv افدام کنه....ظاهرا یه جورایی تهمت حساب میشه این حرف. مگر اینکه برداشت درستی از صحبت های آفیسر نشده باشه.

من هم موافقم که با یک مشاور با تجربه یا وکیل مشورت کنن ، داستان رو بگن تا راهکار مناسبی پیدا کنن.
    TRP میتواند در عمل برای مدت ۳ سال صادر بشه و لزوما ربطی به سابقه کیفری نداره. من صرفا جهت مثال گفتم سابقه کیفری. بطور کل هر زمینه ای از inadmissibility یا واجد شرایط ویزا طبق قانون نبودن . تصور من با اطلاعات محدود این کیس، اینه که افسر ویزا ارزیابی کرده که امکان نداره این نوزاد با پدر و مادر مقیم، بعده ۶ ماه کانادا رو ترک کنه پس در نتیجه نمیتونه من رو قانع کنه که یک ویزیتور واقعیه درنتیجه نمیتونه شرط اصلی ویزای ویزیتوری رو به جا بیاره ، پس باید درخواست TRP بده. موضوع قدری پیچیدست اما قطعا راه حل شدنی خواهد داشت.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Soheilhs نمایش پست ها
    Nimallica

TRP اصلا ويزا يا نوعي از ويزا نيست. هدف اصلي صدور TRP هم ايجاد يه استثنا و دادن معافيت ورود به افراديست كه اصطلاحا inadmissible هستند، عمدتا براي افرادي كه سابقه كيفري دارند و طبق قانون اجازه ورود نخواهند داشت و فرضا عضوي از خانواده رو در كانادا دارند كه دليل سفر رو ضروري ميكنه.
    من در خصوص كيس ايشان نظري ندارم چون كيس پر از جزييات ناگفته است .

صدور TRP دادن معافيت ورود به افراديست كه inadmissible هستند
    و براي فردي كه سابقه كيفري دارد و طبق قانون اجازه ورود نخواهد داشت احتمالا ایشون یک مشکلی در پروندشن هست که اینجا نگفتن. قصد توهین ندارم ولی به احتمال زیاد خودشون صلاحیت ورود به کانادا را ندارند.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Kian1355 نمایش پست ها

صدور TRP دادن معافيت ورود به افراديست كه inadmissible هستند
    و براي فردي كه سابقه كيفري دارد و طبق قانون اجازه ورود نخواهد داشت احتمالا ایشون یک مشکلی در پروندشن هست که اینجا نگفتن. قصد توهین ندارم ولی به احتمال زیاد خودشون صلاحیت ورود به کانادا را ندارند.
    خودشون که پی‌آر هستند و هر وقت بخواهند میتوانند به کانادا برگردند. مساله ورود فرزند نوزاد ایشان هست که در سفر به ایران به دنیا آمده‌اند.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)