نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 1760 از 1841 نخستنخست ... 7601260166017101750175117521753175417551756175717581759176017611762176317641765176617671768176917701810 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 17,591 تا 17,600 , از مجموع 18407

موضوع: ویزای موقت | توریستی | کنفرانس برای کانادا + مدارک لازم

پیش فرض پاسخ : ویزای موقت | توریستی | کنفرانس برای کانادا + مدارک لازم

سلام
    من میخام برای کانادا اقدام کنم دعوتنامه از طرف خاله ام دارم چیکار باید کنم از کجا شروع کنم ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemehalizade نمایش پست ها
    سلام
    من میخام برای کانادا اقدام کنم دعوتنامه از طرف خاله ام دارم چیکار باید کنم از کجا شروع کنم ؟
    برای شروع از طریق لینک زیر ثبت نام کنید و به سوالات پرسیده شده با دقت پاسخ بدید و هر جا سوالی بود اینجا بپرسید

https://www.canada.ca/en/immigration...n/account.html

Junior Member

سلام
    ویزا خواهرم ریجکت شد
    3 هفته بعد از بایومتریک
    مجرد

شاغل

مادرم ویزا ویزیتور داشتن از قبل، قرار بود با هم بیان که کمک مادرم باشن، و تو کاور لتر ذکر کردیم
    دلایل: مالی و وابستگی خانوادگی در ایران (پدرن ابران هستن)
    به نظرتون اشکال کارمون چی بوده؟!

I am not satisfied that you will leave Canada at the end of your stay as a temporary resident

based on your family ties in Canada and in your country of residence
    based on your personal assets and financial status.

Junior Member

من برای برادرم که متاهل و دارای یک فرزند خردسال است ( تنها و بدون همسر و فرزند) و پدرم اقدام کردم و هردو ریجکت شدند. بعد از اقدام فهمیدم که باید کاور لتر می ذاشتم به همراه سند خونم و کاملا توضیح می دادم که پیش من می مونن و هزینه هاشونو می دم. البته مدارک مالی خودم هم فقط مدارک تکس یکسالم رو گذاشتم. الان می خوام با وکیل اقدام کنم ولی وکیل گفت بهتره برای هرکدوم درخواست بدیم اول لاگ پرونده بیاد تا ببینیم دقیقا کجا مشکل بوده و بعدش اقدام کنیم. در همون زمان که من اقدام کردم دوستم هم برای خواهرش و کل خانوادش اقدام کرد و قبول شدند ولی اون کلی مدرک گذاشته بود و به همراه کاور لتر. حالت به نظرتون با روش وکیل باید برم یا دوباره خودم اقدام کنم. راستی مادر منهم سیتیزن آمریکا هستند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nimallica نمایش پست ها
    اشکال از شما نیست. اشکال از اون آفیسر و آفیسرهایی است که اکثر پرونده ها رو به همین 3 دلیل رد میکنن. حتی اونهایی که به نظر مدارک خیلی قوی دارن، 1 هفته ای ریجکت میشن متاسفانه
    مادر من م در عرض یک هفته ریجکت شد؛
    خودم دانشجو هستم اینجا دعوتنامه از دانشگاهم گرفتم؛
    حالا مدارکی که ما گذاشتیم: دو تا سند خونه دوتا اجاره نامه حساب بانکی 170 میلیون، اجاره و حقوق بالا، سند خودرو 200 میلیونی بازنشسته فیش حقوقی حکم کارگزینی
    سفر مالزی ترکیه دبی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aroko89 نمایش پست ها
    مادر من م در عرض یک هفته ریجکت شد؛
    خودم دانشجو هستم اینجا دعوتنامه از دانشگاهم گرفتم؛
    حالا مدارکی که ما گذاشتیم: دو تا سند خونه دوتا اجاره نامه حساب بانکی 170 میلیون، اجاره و حقوق بالا، سند خودرو 200 میلیونی بازنشسته فیش حقوقی حکم کارگزینی
    سفر مالزی ترکیه دبی
    یعنی معلومه اصلا مدارک رو بررسی نکردن؛ من فقط برای کاهش حجم مدارک سه روز درگیر بودم. موندم چطوری این تصمیم رو در عرض 7-8 روز گرفتن.
    کسی میدونه چطوری باید اعتراض زد؟

Junior Member

سلام خدمت همگی و تشکر بابت مطالب مفید شما
    من برای ویزای توریستی اقدام کردم و الان مدارکم را ترجمه کردم . در فایلی که قرار است آماده کنم کپی اورجینال مدارک که پیوست ترجمه است را هم بزارم یا از اصل مدرک اسکن بگیرم ؟
    کپی ها مهر مترجم ندارد آیا نیاز است که مهر شود ؟
    صفحه اول هر سری از مدارک یک صفحه مشخصات مترجم هست باید برای همه مدارک این صفحه اسکن شود یا یکبار کافیست ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط dorcheh نمایش پست ها
    سلام خدمت همگی و تشکر بابت مطالب مفید شما
    من برای ویزای توریستی اقدام کردم و الان مدارکم را ترجمه کردم . در فایلی که قرار است آماده کنم کپی اورجینال مدارک که پیوست ترجمه است را هم بزارم یا از اصل مدرک اسکن بگیرم ؟
    کپی ها مهر مترجم ندارد آیا نیاز است که مهر شود ؟
    صفحه اول هر سری از مدارک یک صفحه مشخصات مترجم هست باید برای همه مدارک این صفحه اسکن شود یا یکبار کافیست ؟
    سلام دوست عزیز
    - مدارک باید مهر مترجم رو داشته باشه.
    - بعضی از مدارک رو مثلا مثل بیمه، حکم های اداری، اگر کسی شاغل هست گواهی کار آن/آنها، شناسنامه رو میتونید مهر دادگستری هم بزنید. معمولا میگن نیازی نیست ولی اگه هزینه اش براتون مشکلی نیست، بزنید بد نیست. آخرین قیمت مهر دادگستری هر مدرک 60.000 تومان بوده.
    - برای اسکن: شما فقط از همون پکیج ای که دارالترجممه برای هر مدارک به هم پیوست کرده اسکن بگیرید و اصلا نباید از اصل مدرک فارسی به صورت جداگانه اسکن بگیرید.
    - برای اسکن از همان صفحه اول که مشخضات مترجم و داروالترجمه هست تا صفحه آخر که کپی مدرک فارسی هست رو باید اسکن کنید. (بعضی ها اون صفحه ی مشخصات دارالترجمه رو نمیذارن) ولی اگر مشکل زیاد شدن حجم فایل رو ندارید، این صفحه رو هم بذارید) یعنی مثلا برای شناسنامه میشه: مشخصات دارالترجمه، ترجمه انگلیسی، کپی فارسی شناسنامه. این رو هم به یادداشته باشید کپی های فارسی مدارکی که به ترجمه انگلیسی پیوست هست رو بگید دارالترجمه مهر "کپی برابر اصل" هم براتون بزنه. که معمولا به هر دو زبان انگلیسی و فارسی هست.
    - دقت کنید فایلها با فرمت pdf اسکن بشه با حداقل dpi 150 و کلِ حجم فایلی که آماده میشه تا در قسمت مربوطه در پروفایلوتون آپلود کنید نباید از 4 مگابایت بیشتر بشه.

اگر سوال دیگه ای هم بود بپرسید اگر اطلاع داشتم در خدمتم. دوستان دیگه هم قطعا کمک خواهند کرد. نگران نباشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط aroko89 نمایش پست ها
    یعنی معلومه اصلا مدارک رو بررسی نکردن؛ من فقط برای کاهش حجم مدارک سه روز درگیر بودم. موندم چطوری این تصمیم رو در عرض 7-8 روز گرفتن.
    کسی میدونه چطوری باید اعتراض زد؟
    سلام دوست عزیز
    متاسفم بابت این اتفاق.
    متاسفانه تا اونجا که من میدونم نمیشه اعتراضی کرد. شما فقط میتونید تقاضای نوت بدید که درواقع بهتون میگن که به چه دلایلی پرونده ریجکت شده. که معمولا به 3 دلیل عدم وابستگی خانوادگی، قانع نشدن بابت وضعیت مالی، قانع نشدن از علت سفر یا بازنگشتن اون شخص.
    متاسفانه در بیشتر موارد اصلا هم به این نگاه نمیکنند که طرف مدارک مالی یا مدارک دیگر محکمی داده یا نه. به نظر من 70% سلیقه ای توسط آفیسر بررسی میشه.
    شما میتونید دوباره اقدام کنید اما بهتره بینید اول بابت چه دلایلی ریچکت کردن تا اگر اون ایراد واقعا وجود داشت و قابل اصلاح بود دوباره اقدام کنید. اگر نه که باز میتونید اقدام کنید و خب احتمالش هست که باز رد بشه اما به نظر من اگر پرونده دست آفیسر دیگه ای بیفته با اینکه ایشان یک بار ریجکت شده اما این شانس هست که آفیسر جدید منظقی بررسی کنه و به دلایل آفیسر قبلی استناد نکنه، هرچند که قطعا نظرات اون آفیسر رو در سوابق پرونده قبلی مادر شما رو بررسی خواهد کرد.
    حالا دوستان دیکه هم قطعا اطلاعات بهتری دارن که میتونن کمک کنن.

Junior Member

کسانی که ریجکت شدن حتی بعد افیسر نوت و برطرف کردن نوت افیسر یا اینکه کلا نوت افیسر هم از نظرشون دلیل موجهی نبوده برای ریجکت میتونن تقاضای judicial review بدن به این ترتیب که پروندرو میدن به دادگاه در کانادا و قاضی تصمیم می گیره راجع به ویزا. البته پروسش شنیدم تا یک سال ممکنه طول بکشه.باید وکیل کاراش رو انجام بده و وکیل هم مطممئن باشه پرونده بدون ایراد بوده البته این برای کسانی میصرفه که واقعا خیلی نیاز دارن برن. قاعدتا باید خیلی هزینه برداره. ولی نمیدونم چقدر میشه دقیقا هزینش.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)