نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 1157 از 1841 نخستنخست ... 15765710571107114711481149115011511152115311541155115611571158115911601161116211631164116511661167120712571657 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11,561 تا 11,570 , از مجموع 18408

موضوع: ویزای موقت | توریستی | کنفرانس برای کانادا + مدارک لازم

پیش فرض پاسخ : ویزای موقت | توریستی | کنفرانس برای کانادا + مدارک لازم

نقل قول نوشته اصلی توسط on_the_way نمایش پست ها
    دوستان یک سوال در مورد ویزای ویزیتور معتبر در پاسپورت منقضی شده دارم.
    اگر کسی پاسپورت جدید بگیره میتونه با دو تا پاسپورت سفر کنه و ویزا معتبره یا خیر.
    جهت اطلاع من با گمرک فرودگاه تورنتو تماس گرفتم. گفتن که مشکلی نیست و میشه تازه چیز جالبی که گفت احالا نمیدونم تا چه حد اطلاع داشتن و آیا واقعا درسته گفتن اگر ویزا هفته دیگه باطل میشه و ویزیتور شما میخوان فردا وارد بشن افسر مرزبانی میتوه اجازه اقامت تا شش ماه بده حتی اگر ویزا اعتبارش در هنگام اقامت ایشون تموم بشه. مهم اینه که در هنگام ورود به کانادا ویزای معتبری داشته باشن. چون طبق تجربه به جواب یک نفر نمیشه بسنده کرد و روایتها مختلفه آیا دوستان تجربه مشابهی داشتن ؟ آیا این درسته ؟ ممنون
    بله دوست عزیز کاملا“ درست بهتون اطلاع دادن. از دوستان ما هم پارسال در شرایطی که ویزاشون در حال باطل شدن بود وارد کانادا شدن و نزدیک به ٦ ماه هم موندن.

نقل قول نوشته اصلی توسط Pouriaf99 نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه؛
    از دوستان کسی اطلاع داره آیا میشه با ویزا توریستی در کانادا حساب باز کرد؟ اگر بله میشه چندتا از بانکهایی که اینکار رو میکنن معرفی کنید .
    ممنونم
    سلام،
    بله میشه. CIBC را مطمئنم. Td و Royal bank هم فکر می کنم به همون صورت باشند.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط sepiide نمایش پست ها
    سلام،
    بله میشه. CIBC را مطمئنم. Td و Royal bank هم فکر می کنم به همون صورت باشند.
    واقعیتش شعبه به شعبه و کارمند به کارمند فرق میکنه. اگر یک شعبه نتیجه نگرفتید برید یک شعبه دیگه. من تجربه td را داشتم که برای بستگان حساب باز کردیم.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

ApplyAbroad Hero

ممنون دوست گرامی. پس ایشون مشکلی نداره فقط میتونم بپرسم با کدوم ایرلاین بودن که حتما اطلاع داشتن ؟ ممکنه وسط راه مثلا در کانکشن مامور ایرلاین یا افسرهای فرودگاه گیر بدن به این مساله و باعث معطلی و استرس بشن
    يه پروازشون با ماهان بود و رفتن فرانسه به همين روش و بعدي پرواز لوفتهانزا اومدن كانادا
    من قبلش هم از آقاي پيرسون كه اطلاعاتشون در اين زمينه كامل هست پرسيدم تو فروم و ايشون هم گفتن كه اصلا مشكلي نيست.

Member sia2016 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه کالیفرنیا

شما یکم با دقت مطلب من رو نخوندید. اول جمله عرض کردم که اگر پاسپورت قبلیتون منقضی شده باشه. یعنی چی؟ یعنی اینکه از اعتبارش گذشته باشه. در اینصورت ویزای توی اون باطله. مورد مادر شما هم پاسپورت قبلیشون طبق گفته شما هنوز 6 ماه اعتبار داشته و منقضی نشده بوده. پس مورد شما با اون دوستمون مشابه نیست. لطفا اون دوستمون رو الکی دلخوش نکنید که بعد خدای نکرده ایشون با مشکل مواجه بشوند. ( مادر شما اگر 7 ماه دیگه بخوان وارد کانادا بشوند دیگه باید ویزای جدید بگیرند چون پاسپورت قبلیشون از تاریخ اعتبارش گذشته) اگر غیر از این بود که تمام کسانی که ویزای توریستی مالتیپل 10 ساله کانادا میخورد تو پاسپورتشون، میتونستند تا 10 سال با خیال راحت بیان و برن. خیر دوست عزیز. تاریخ اعتبار ویزای توریستی تا تاریخ انقضای پاسپورت هست)

توی سایت CIC دقیق نوشته شده که اگر قصد بازگشت به کشورتون رو دارید و پاسپورت جدید گرفتید (فقط برای کسانی که ویزای تحصیلی دارند) قبل از سفرتون باید کپی پاسپورت جدید و قدیمتون رو به به اداره مهاجرت بفرستید تا ویزای اقامت جدید براتون صادر بشه. سریع هم انجام میشه.

در مورد ورود به کانادا و ماندن در کانادا هم فرمایش شما اشتباه هست. حتی اگر 1 روز هم به تاریخ انقضای ویزای توریستی مانده باشه شما میتونید وارد کانادا بشید و بسته به نوع ویزاتون حداکثر 6 ماه در کانادا باشید. ( طبق گفته سایت رسمی مهاجرت). شما زمان خروج از کانادا ویزاتون رو نگاه میکنند؟ خیر. فقط زمان وروده که نگاه میکنند.

اینم لینک معتبر برای مطالعه شما:
    http://www.cic.gc.ca/english/helpcen...833.1502907229

Must I leave Canada by the valid until date on my temporary resident visa?

No. The date on the temporary resident visa is the date by which you must arrive in Canada. The border services officer at the port of entry will decide how long you can stay in Canada. The officer will use one of three ways to note how long you can stay:

• The officer may stamp your passport and write a date under that stamp. If so, you must leave Canada by that date.
    • The officer may stamp your passport and give you a visitor record. If so, you must leave Canada by the date shown under “Valid until” on that visitor record.
    • The officer may simply stamp your passport without writing a date under that stamp or giving you a visitor record. If so, you can stay in Canada for six months.

موفق باشید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط newapplicant نمایش پست ها
    اين تصور اشتباه هست.
    ويزا تا آخرين روز انقضا معتبر هست.
    با خيال راحت بيايد ، مادر من دو سه ماهه پيش به همين شكل اومدن. چون پاسپورتشون كمتر از شش ماه اعتبار داشت، پاسپورت را عوض كردن ولي ويزا توي پاس قديميشون بود.
    حتي به همين روش اروپا هم رفتن.
    از اون طرف هم بايد قبل از انقضا ويزا از كانادا خارج بشيد.
    ویرایش توسط sia2016 : January 18th, 2018 در ساعت 06:30 PM

Junior Member

سلام چگونه بفهمم ریجکت شدم برام ایمیل آپ دیت اومد فاینالی سفید بود ?

باسلام و احترام
    بنده فهم ناقص خودم رو عرض مى كنم و خوشحال ميشم اصلاحش بفرماييد:
    -گذرنامه ايرانى پس از صدور تا ٥ سال اعتبار دارد.
    -فرض كنيم در ابتداى سال سوم اين دوره اعتبار پنج ساله شخصى موفق به اخذ ويزاى توريستى مولتى كانادا مى شود
    -چون ماكزيمم تاريخى كه براى اعتبار يك ويزا ممكنه نمى تونه بيشتر از اعتبار پاسپورت باشه، يك ويزا با اعتبار نزديك به سال در پاسپورت الصاق مى شود
    -شخص به اواسط سال پنجم اعتبار پاسپورتش نزديك مى شود و براى سفر به خيلى از كشورها به پاسپورتى با اعتبار بيش از شش ماه نياز دارد، پس براى دريافت پاسپورت جديد اقدام مى كند.
    -در پروسه صدور پاسپورت جديد، طبيعتا پاسپورت قبلى پانچ شده و از اعتبار ساقط مى شود اما چنانچه ويزاى معتبرى در آن موجود باشد كه طبيعتا در محدوده اعتبار اوليه پاسپورت قديمى معتبر باشد، مى توان تقاضا كرد كه صفحه حاوى استيكر ويزا را پانچ نكنند.
    -حالا شخص مى ماند با دو پاسپورت، يكى قديمى كه درست است اگر پانچ نمى شد در ايام اعتبار پنجساله ش بود، اما حالا ديگر به هر تقدير پانچ شده است و فاقد اعتبار است اما حاوى ويزاى پانچ نشده ايست كه حدود ٥-٦ ماه اعتبار دارد، و يكى هم پاسپورت جديد كه اعتبار دارد اما استيكر ويزا ندارد!
    -بنده طبق مشاهدات و موارد تجربى دوستان فكر مى كنم كه شخص مى تواند در محدوده اعتبار ٥-٦ ماهه باقيمانده از ويزا با دردست داشتن هر دو پاسپورت وارد كانادا شود.

درسته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sia2016 نمایش پست ها
    شما یکم با دقت مطلب من رو نخوندید. اول جمله عرض کردم که اگر پاسپورت قبلیتون منقضی شده باشه. یعنی چی؟ یعنی اینکه از اعتبارش گذشته باشه. در اینصورت ویزای توی اون باطله. مورد مادر شما هم پاسپورت قبلیشون طبق گفته شما هنوز 6 ماه اعتبار داشته و منقضی نشده بوده. پس مورد شما با اون دوستمون مشابه نیست. لطفا اون دوستمون رو الکی دلخوش نکنید که بعد خدای نکرده ایشون با مشکل مواجه بشوند. ( مادر شما اگر 7 ماه دیگه بخوان وارد کانادا بشوند دیگه باید ویزای جدید بگیرند چون پاسپورت قبلیشون از تاریخ اعتبارش گذشته) اگر غیر از این بود که تمام کسانی که ویزای توریستی مالتیپل 10 ساله کانادا میخورد تو پاسپورتشون، میتونستند تا 10 سال با خیال راحت بیان و برن. خیر دوست عزیز. تاریخ اعتبار ویزای توریستی تا تاریخ انقضای پاسپورت هست)

توی سایت CIC دقیق نوشته شده که اگر قصد بازگشت به کشورتون رو دارید و پاسپورت جدید گرفتید (فقط برای کسانی که ویزای تحصیلی دارند) قبل از سفرتون باید کپی پاسپورت جدید و قدیمتون رو به به اداره مهاجرت بفرستید تا ویزای اقامت جدید براتون صادر بشه. سریع هم انجام میشه.

در مورد ورود به کانادا و ماندن در کانادا هم فرمایش شما اشتباه هست. حتی اگر 1 روز هم به تاریخ انقضای ویزای توریستی مانده باشه شما میتونید وارد کانادا بشید و بسته به نوع ویزاتون حداکثر 6 ماه در کانادا باشید. ( طبق گفته سایت رسمی مهاجرت). شما زمان خروج از کانادا ویزاتون رو نگاه میکنند؟ خیر. فقط زمان وروده که نگاه میکنند.

اینم لینک معتبر برای مطالعه شما:
    http://www.cic.gc.ca/english/helpcen...833.1502907229

Must I leave Canada by the valid until date on my temporary resident visa?

No. The date on the temporary resident visa is the date by which you must arrive in Canada. The border services officer at the port of entry will decide how long you can stay in Canada. The officer will use one of three ways to note how long you can stay:

• The officer may stamp your passport and write a date under that stamp. If so, you must leave Canada by that date.
    • The officer may stamp your passport and give you a visitor record. If so, you must leave Canada by the date shown under “Valid until” on that visitor record.
    • The officer may simply stamp your passport without writing a date under that stamp or giving you a visitor record. If so, you can stay in Canada for six months.

موفق باشید.

دوستان فكر كنم اين دوستمون يه اشتباه لفظى دارند:"ويزاى معتبر در پاسپورت منقضى شده" كه منظورشون اين بوده:"ويزاى معتبر در پاسپورت باطل شده"
    اينجورى تفاهم زيادى پيش مياد

دوستان یک سوال در مورد ویزای ویزیتور معتبر در پاسپورت منقضی شده دارم.
    اگر کسی پاسپورت جدید بگیره میتونه با دو تا پاسپورت سفر کنه و ویزا معتبره یا خیر.
    جهت اطلاع من با گمرک فرودگاه تورنتو تماس گرفتم. گفتن که مشکلی نیست و میشه تازه چیز جالبی که گفت احالا نمیدونم تا چه حد اطلاع داشتن و آیا واقعا درسته گفتن اگر ویزا هفته دیگه باطل میشه و ویزیتور شما میخوان فردا وارد بشن افسر مرزبانی میتوه اجازه اقامت تا شش ماه بده حتی اگر ویزا اعتبارش در هنگام اقامت ایشون تموم بشه. مهم اینه که در هنگام ورود به کانادا ویزای معتبری داشته باشن. چون طبق تجربه به جواب یک نفر نمیشه بسنده کرد و روایتها مختلفه آیا دوستان تجربه مشابهی داشتن ؟ آیا این درسته ؟ ممنون

Member sia2016 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه کالیفرنیا

با سلام دوست عزیز. ( فهم شما کاملا صحیح و کامل میباشد فقط برداشت شما از صحبتهای من و اون دوست طراح سوال اشتباه بوده)

طبق توضیحاتی که فرمودید، بله فرمایش شما درسته چون هنوز پاسپورت قدیمی شما 5 / 6 ماه اعتبار داره و با همراه داشتن هر 2 پاسپورت میشه وارد کانادا شد.
    اما من موردی رو که برای اون دوستمون توضیح دادم زمانی هست که شما پاسپورت قبلیتون منقضی شده باشه ( منقضی یعنی تاریخ انقضا آن گذشته باشه). در اون صورت ایشون نیاز به گرفتن ویزای مجدد دارند.
    در مورد فرض شما وقتی پاسپورت پانچ میشه بهش نمیگن منقضی شده. میشه از رده خارج شده یا هر اصطلاح دیگری.

بقول جناب مهاجر در سریال لیسانسه ها ( شاد و پیروز باشید)

نقل قول نوشته اصلی توسط yahamidi نمایش پست ها
    باسلام و احترام
    بنده فهم ناقص خودم رو عرض مى كنم و خوشحال ميشم اصلاحش بفرماييد:
    -گذرنامه ايرانى پس از صدور تا ٥ سال اعتبار دارد.
    -فرض كنيم در ابتداى سال سوم اين دوره اعتبار پنج ساله شخصى موفق به اخذ ويزاى توريستى مولتى كانادا مى شود
    -چون ماكزيمم تاريخى كه براى اعتبار يك ويزا ممكنه نمى تونه بيشتر از اعتبار پاسپورت باشه، يك ويزا با اعتبار نزديك به سال در پاسپورت الصاق مى شود
    -شخص به اواسط سال پنجم اعتبار پاسپورتش نزديك مى شود و براى سفر به خيلى از كشورها به پاسپورتى با اعتبار بيش از شش ماه نياز دارد، پس براى دريافت پاسپورت جديد اقدام مى كند.
    -در پروسه صدور پاسپورت جديد، طبيعتا پاسپورت قبلى پانچ شده و از اعتبار ساقط مى شود اما چنانچه ويزاى معتبرى در آن موجود باشد كه طبيعتا در محدوده اعتبار اوليه پاسپورت قديمى معتبر باشد، مى توان تقاضا كرد كه صفحه حاوى استيكر ويزا را پانچ نكنند.
    -حالا شخص مى ماند با دو پاسپورت، يكى قديمى كه درست است اگر پانچ نمى شد در ايام اعتبار پنجساله ش بود، اما حالا ديگر به هر تقدير پانچ شده است و فاقد اعتبار است اما حاوى ويزاى پانچ نشده ايست كه حدود ٥-٦ ماه اعتبار دارد، و يكى هم پاسپورت جديد كه اعتبار دارد اما استيكر ويزا ندارد!
    -بنده طبق مشاهدات و موارد تجربى دوستان فكر مى كنم كه شخص مى تواند در محدوده اعتبار ٥-٦ ماهه باقيمانده از ويزا با دردست داشتن هر دو پاسپورت وارد كانادا شود.

درسته؟

ApplyAbroad Hero پاشا آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Metallurgist/Msc

نقل قول نوشته اصلی توسط ahji1980 نمایش پست ها
    با سلام
    امروز 119 روز از تاریخ بایو من در استانبول میگذره و هنوز خبری نیست به نظر میاد خیلی روند بررسی ها طولانی شده. ایمیل هم که زدم همون ایمیل همیشگی که بررسی ها توسط آزانسهای بیرون سفارت انجام میشه و ما کنترلی روش نداریم رو جواب دادن.
    بله این جواب را بلافاصله می دهند. من از دوستان اطرافم پرس و جو کردم متاسفانه به ایرانی ها دیگه براحتی ویزا نمی دهند مثل سابق. مثل اینکه سیاست ویزا را عوض کردند تا تابستان خوب بود ولی از پاییز خیلی طولانی و زمانبر شده و اصلا حساب و کتاب نداره.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)