نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 102 از 1841 نخستنخست ... 25292939495969798991001011021031041051061071081091101111121522026021102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,011 تا 1,020 , از مجموع 18408

موضوع: ویزای موقت | توریستی | کنفرانس برای کانادا + مدارک لازم

پیش فرض پاسخ : ویزای موقت/توریستی برای کانادا + مدارک لازم

سلام دوستان. من ساکن کانادا هستم و اقامت دارم. من برای پدر مادرم درخواست سوپر ویزا کردم و دو روز پیش بعد از 5 روز براشون فرم مدیکال اومد. می خواستم تجربم رو به بقیه هم تقسیم کنم تا شاید کمکی بشه به دوستان دیگه. چون خودم از این وبسایت خیلی استفاده کردم.
    من با استفاده از سیستم آنلان اداره مهاجرت و شهروندی کانادا اقدام کردم آدرسشم اینه:
    http://www.cic.gc.ca/english/my_appl...online.asp?s=1
    به نظرم خیلی عالی و راحته. اولا هزینه گزاف پستی نمی دین. دوما خیالتون راحته که مدارک رسیده دستشون و همون لحظه هم می رسه معطلی نداره. سوما رسید دریافت مدارک رو هم بهتون فرداش میدن.
    سیستم دقیقا به شما میگه چه مدارکی می خوان شما هم اونها رو آپلود می کنید. دقت کنید که اول از همه مدارک از جمله شناسنامه ها و ترجمشون پاسپورت (همه صفحاتی که توش مهر یا ویزا هست)، نامه بانک، نامه اشتغال یا بازنشستگی و فیش حقوقی، و ... اسکن با کیفیت تهیه کنید.
    بعد تو وبسایت به اسم کسی که می خواد اقدام کنه (مثلا پدرتون) اکانت باز کنید. یادتون باشه که می تونید خودتون یا هر کس دیگه رو به عنوان کسی که میتونه اطلاعات اپلیکیشن رو بهش بدن وارد کنید که اگه خواستید به اداره مهاجرت زنگ بزنید و سوال کنید مشکلی پیش نیاد چون معمولا پدر مادرها انگلیسی بلد نیستند و شما باید زنگ بزنید.
    موقعی که اکانت درست کردید ازتون چند سوال می پرسه و می تونید اعضای دیگر خانواده که می خواهید براشون ویزا بگیرید هم اضافه کنید (مثلا مادر، برادر، خواهر)
    بعد که ازتون مدارک رو خواست تا 60 روز وقت دارید که مدارک رو آپلود کنید.
    دقت کنید که هر مدرکی که میفرستید هم ترجمه و هم مدرک اصلی رو بفرستید. برای هر مدرکی که می خوان فقط یه فایل میشه آپلود کرد ولی شما میتونید عکسها رو تو یه فایل وورد بزارید و به صورت پی دی اف ذخیره کنید و آپلود کنید. خود فایل وورد رو هم می تونید آپلود کنید. پس اگر چند صفحه بود همرو تو یه فایل بفرستید.
    یه جا هم هست که بلیط یا ریزرویشن میخوان. من که نفرستادم فقط نوشتم چون نمی دونیم ویزا چقدر طول میکشه فعلا نخریدیم اما اگه بخواهید می تونیم براتون بفرستیم.
    دقت کنید که برای سوپر ویزا بیمه سلامت می خوان که 100000 دلار سقفش باشه و یکسال از تاریخی که وارد کانادا میشین اعتبار داشته باشه. در نگاه اول بیمه گرون هست اما یه کاری که می تونید بکنید اینه که اولا بعضی شرکتهای بیمه اجازه پرداخت قسطی مبلغ رو میدن. دوما اگر پدر مادرتون کمتر از یک سال کانادا موندن می تونید بقیه پول رو پس بگیرید. من با شرکت the co-operators براشون بیمه گرفتم. آدرسشون اینه:
    Toll Free Canada/U.S.A. 1-800-995-1662
    Toll Free Worldwide: 800-842-08420
    www.travelinsurance.ca
    نوع بیمه ای که گرفتم Expatriate هست.
    من فقط قسط اول رو الان دادم و بقیه اقساط از جولای که تاریخ اومدن پدر مادرم تو اپلیکیشن هست شروع میشه. هر وقت هم که برگردن از همون روز اقساط قطع میشه.
    اگر هم ویزا رد بشه پولتون رو بر میگردونن. اگر پدر مادرتون خواستن زودتر یا دیرتر بیان، می تونید زنگ بزنید و تاریخ شروع بیمه رو تغییر بدید.
    خوب همه این مدارک رو فرستادم تو سیستم آنلاین و بعد از 5 روز فرم مدیکال اومد تو سیستم که باید پرینت کنیم و ببریم پیش دکتر سفارت.
    انشالله که بقیشم به خوبی پیش بره و بقیه دوستان هم ویزاهاشون زود بیاد.

Junior Member simushga آواتار ها

اینکه اگر مالتیپل درخواست بدیم نمی تونند سینگل بدهند قانونی ه که اخیرا اجرا می شه؟
    چون من تابستان 2010 برای ویزا دانشجویی خودم و ویزا همراه برای همسرم مالتیپل اقدام کردیم و براش سینگل صادر کردند.

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط simushga نمایش پست ها
    اینکه اگر مالتیپل درخواست بدیم نمی تونند سینگل بدهند قانونی ه که اخیرا اجرا می شه؟
    چون من تابستان 2010 برای ویزا دانشجویی خودم و ویزا همراه برای همسرم مالتیپل اقدام کردیم و براش سینگل صادر کردند.
    بله در OP11 که راهنمای افسرهاست اینو نوشته. در سایت CIC می تونید دانلود کنید. نمی دونم بعد از زمانی که شما و همسرتون ویزا گرفتید این موضوع تغییر کرده یا نه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط niagarafalls نمایش پست ها
    سلام دوستان. من ساکن کانادا هستم و اقامت دارم. من برای پدر مادرم درخواست سوپر ویزا کردم و دو روز پیش بعد از 5 روز براشون فرم مدیکال اومد. می خواستم تجربم رو به بقیه هم تقسیم کنم تا شاید کمکی بشه به دوستان دیگه. چون خودم از این وبسایت خیلی استفاده کردم.
    من با استفاده از سیستم آنلان اداره مهاجرت و شهروندی کانادا اقدام کردم آدرسشم اینه:
    به نظرم خیلی عالی و راحته. اولا هزینه گزاف پستی نمی دین. دوما خیالتون راحته که مدارک رسیده دستشون و همون لحظه هم می رسه معطلی نداره. سوما رسید دریافت مدارک رو هم بهتون فرداش میدن.
    سیستم دقیقا به شما میگه چه مدارکی می خوان شما هم اونها رو آپلود می کنید. دقت کنید که اول از همه مدارک از جمله شناسنامه ها و ترجمشون پاسپورت (همه صفحاتی که توش مهر یا ویزا هست)، نامه بانک، نامه اشتغال یا بازنشستگی و فیش حقوقی، و ... اسکن با کیفیت تهیه کنید.
    بعد تو وبسایت به اسم کسی که می خواد اقدام کنه (مثلا پدرتون) اکانت باز کنید. یادتون باشه که می تونید خودتون یا هر کس دیگه رو به عنوان کسی که میتونه اطلاعات اپلیکیشن رو بهش بدن وارد کنید که اگه خواستید به اداره مهاجرت زنگ بزنید و سوال کنید مشکلی پیش نیاد چون معمولا پدر مادرها انگلیسی بلد نیستند و شما باید زنگ بزنید.
    موقعی که اکانت درست کردید ازتون چند سوال می پرسه و می تونید اعضای دیگر خانواده که می خواهید براشون ویزا بگیرید هم اضافه کنید (مثلا مادر، برادر، خواهر)
    دقت کنید که هر مدرکی که میفرستید هم ترجمه و هم مدرک اصلی رو بفرستید. برای هر مدرکی که می خوان فقط یه فایل میشه آپلود کرد ولی شما میتونید عکسها رو تو یه فایل وورد بزارید و به صورت پی دی اف ذخیره کنید و آپلود کنید. خود فایل وورد رو هم می تونید آپلود کنید. پس اگر چند صفحه بود همرو تو یه فایل بفرستید.
    یه جا هم هست که بلیط یا ریزرویشن میخوان. من که نفرستادم فقط نوشتم چون نمی دونیم ویزا چقدر طول میکشه فعلا نخریدیم اما اگه بخواهید می تونیم براتون بفرستیم.
    دقت کنید که برای سوپر ویزا بیمه سلامت می خوان که 100000 دلار سقفش باشه و یکسال از تاریخی که وارد کانادا میشین اعتبار داشته باشه. در نگاه اول بیمه گرون هست اما یه کاری که می تونید بکنید اینه که اولا بعضی شرکتهای بیمه اجازه پرداخت قسطی مبلغ رو میدن. دوما اگر پدر مادرتون کمتر از یک سال کانادا موندن می تونید بقیه پول رو پس بگیرید. من با شرکت the co-operators براشون بیمه گرفتم. آدرسشون اینه:
    www.travelinsurance.ca
    من فقط قسط اول رو الان دادم و بقیه اقساط از جولای که تاریخ اومدن پدر مادرم تو اپلیکیشن هست شروع میشه. هر وقت هم که برگردن از همون روز اقساط قطع میشه.
    اگر هم ویزا رد بشه پولتون رو بر میگردونن. اگر پدر مادرتون خواستن زودتر یا دیرتر بیان، می تونید زنگ بزنید و تاریخ شروع بیمه رو تغییر بدید.
    خوب همه این مدارک رو فرستادم تو سیستم آنلاین و بعد از 5 روز فرم مدیکال اومد تو سیستم که باید پرینت کنیم و ببریم پیش دکتر سفارت. انشالله که بقیشم به خوبی پیش بره و بقیه دوستان هم ویزاهاشون زود بیاد.

.Thanks for your great inside about applying online. It seems the application does not transfer to Canada Embassy in Turkey which is time saving

سلام به همه دوستان

دوستان با توجه با تحریم های جدید کانادا و تحریم سپاه، آیا کسی که کارت پایان خدمت سپاه داره مشکلی واسش پیش میاد برای درخواست ویزاd دانشجویی یا دیدار موقت؟

ممنون از راهنماییتون

نه ظاهرا اپلیکیشن به صورت آنلاین فرستاده میشه برای سفارت کانادا در ترکیه. من به زمان پیغامها تو سیستم توجه کردم. زمان رسید اپلیکشن به وقت کانادا بود ولی زمان ارسال پیغام فرم مدیکال به زمان ترکیه بود. ظاهرا اداره مهاجرت در کانادا اپلیکیشن رو درافت میکنه و درستیش رو برسی میکنه و برای پردازش به صورت آنلاین با فشار یک دکمه میفرسته ترکیه

اولا کانادا اصلا به کارت پایان خدمت شما کار نداره. دوما من هم تو سپاه خدمت کردم و نه تنها اقامت کانادا گرفتم بلکه تا حالا چندین بار ویزای آمریکا هم گرفتم. فقط یادت باشه که تو فرم ویزا یا مهاجرت بنویسی سربازی بودی. لازم نیست اسم سپاه بیاری. بنویس: Iran obligatoy national service

www.travelinsurance.ca
    خوب همه این مدارک رو فرستادم تو سیستم آنلاین و بعد از 5 روز فرم مدیکال اومد تو سیستم که باید پرینت کنیم و ببریم پیش دکتر سفارت.
    انشالله که بقیشم به خوبی پیش بره و بقیه دوستان هم ویزاهاشون زود بیاد.
    سلام

مرسی از اطلاعات کاملتون. فقط یه سوال دارم. یعنی ما که ایران هستیم از ایران هم میتونیم آنلاین درخواست ویزا بدیم به ترکیه؟ آخه من ندیدم کسی این کار رو بکنه!!!! اگه بشه که خیلی عالیه!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط ftm نمایش پست ها
    سلام

مرسی از اطلاعات کاملتون. فقط یه سوال دارم. یعنی ما که ایران هستیم از ایران هم میتونیم آنلاین درخواست ویزا بدیم به ترکیه؟ آخه من ندیدم کسی این کار رو بکنه!!!! اگه بشه که خیلی عالیه!!!
    آره. فرقی نداره کجا هستی. منم که برا پدر مادرم اقدام کردم. اونا ایران هستن و اکانت به اسم بابامه. این سیستم تازه دو هفته راه افتاده به خاطر همین کسی تا حالا استفاده نکرده
    فقط حواستون باشه که تو این سیستم فقط با کردیت کارد میشه پول ویزا رو پرداخت کرد.

آره. فرقی نداره کجا هستی. منم که برا پدر مادرم اقدام کردم. اونا ایران هستن و اکانت به اسم بابامه. این سیستم تازه دو هفته راه افتاده به خاطر همین کسی تا حالا استفاده نکرده
    فقط حواستون باشه که تو این سیستم فقط با کردیت کارد میشه پول ویزا رو پرداخت کرد.
    ممنون بابت راهنماییتون. من همسرم کاناداست. میتونه با کارتش هزینه رو پرداخت کنه. فقط بعد از پرداخت هزینه سیستم چه مدرکی ارائه میده؟ قبلا که از طریق بانک بود رسید پرداخت رو میذاشتیم تو مدارکمون و پست میکردیم. حالا اگر آنلاین هزینه پرداخت بشه پس ما نباید چیزی رو ارسال یا اسکن کنیم، درسته؟ ممنون میشم اگه یه اطلاعاتی در مورد نحوه پرداخت به من بدین.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)