نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 1744 از 1841 نخستنخست ... 7441244164416941734173517361737173817391740174117421743174417451746174717481749175017511752175317541794 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 17,431 تا 17,440 , از مجموع 18408

موضوع: ویزای موقت | توریستی | کنفرانس برای کانادا + مدارک لازم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای موقت | توریستی | کنفرانس برای کانادا + مدارک لازم

دوستان من یکی از املاکم رو اجاره دادم و میخواستم بدم دارالترجمه و تو مدارکم بدم
    اجاره نامه قدیمی هست و کد پیگیری نداره
    میتونم ببرم املاک و به روز هولوگرام دار بگیریم
    به نظرتون اجاره نامه فعلی کفایت میکنه یا حتما رسمی و هولوگرام دار باشه ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zo0om نمایش پست ها
    دوستان من یکی از املاکم رو اجاره دادم و میخواستم بدم دارالترجمه و تو مدارکم بدم
    اجاره نامه قدیمی هست و کد پیگیری نداره
    میتونم ببرم املاک و به روز هولوگرام دار بگیریم
    به نظرتون اجاره نامه فعلی کفایت میکنه یا حتما رسمی و هولوگرام دار باشه ؟
    اگه هولوگرام داشته باشه خیلی بهتره و رسمیت بیشتری داره. چون اجاره نامه های دستی رو خیلیا خودشون مینویسن و واقعی بودنشون خیلی جای تردید داره! علاوه بر این برای بحث ترجمه هم دارالترجمه ها فقط اجاره نامه های محضری و یا هولوگرام دار رو اجازه دارن ترجمه کنن (ولی بعضی ها اجاره نامه دستی رو هم ترجمه میکنن ولی خب تعدادشون کمه و باید بگردید تا پیدا کنید) و اجاره نامه های دستی رو باید ترجمه با مهر ناجیت یا ناتی انجام بدید و ترجمه رسمی ممکن نیست.

Junior Member

دوستان و اساتید عزیز شما تجربتون مطمنا بیشتره . و ممنون میشم سوال های منو تحمل نموده و در صورت دانستن پاسخ دهید

من قصد دارم برای ویزا توریستی اقدام کنم به همراه خانواده یعنی همسر و فرزند ۸ ساله ام

تمکن مالی و سند و سند ماشین هم خودم دارم هم همسرم
    شرکتی دارم از سال ۱۳۸۳ کار میکنه و برگه های بیمه پرسنل ( حدود ۱۰ نفر ) و برگه های پرداخت مالیات رو دارم
    سابقه سفر ۱۰ سال اخیر ۲ شینگن - ۵ سفر آسیای شرقی - ترکیه دوبی - آفریفا رو داشتم

چقدر به نظرتون شانس ویزا توریستی گرفتن دارم ؟

کسیو ندارم دعوتنامه بده و نمیخوام بدم آژانس برام فرم هامو پر کنه ترجیح میدم خودم بدونم چه مدارکی برام میزارن یا چی پر میکنن

سوالم اینه که همه میگن دعوتنامه آژانسی بزار و لازمه - آیا واقعا دعوتنامه آژانس که میشه با ۲۵۰ دلار خرید تاثیر داره ؟

سپاس
    یک چیزی که باید در نظر داشته باشید اینه که خانوادگی ویزا گرفتن سخته، نمیگم غیر ممکنه ولی خب احتمالش کمتره، به این دلیل که فرضا اگر به همه اعضای یه خانواده باهم ویزا بدن احتمال اینکه اونها برن و دیگه برنگردن خیلی بیشتر میشه نسبت به زمانی که همسر یا فرزند فرضا ایران میمونه. غیر از این شما سابقه سفرتون خوبه به نسبت و بیزینستون هم تای قوی ای برای برگشتتون حساب میشه. یک سری مدارک دیگه هم برای خودتون و همسر و فرزندتون باید اضافه کنید (مثلا نامه مرخصی از محل کار برای خانومتون، گواهی اشتغال به تحصیل فرزند...) تا پرونده قوی و محکمی بسازید. مهمترین مساله توی پرونده شما که دارید خانوادگی اقدام میکنید اینه که نشون بدید انگیزه قوی ای برای بازگشت دارید. دعوتنامه هم الزامی نیست و به هیچ عنوان دعوتنامه آژانس رو قرار ندید. چون اگر ممنوع الورود به کانادا نشید با این دعوتنامه های قلابی، قطعا ریجکت خواهید شد!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hajarfaal نمایش پست ها
    دوستان عزیز،
    چند تا سوال در مورد فرم 5257 دارم.

1. در قسمت Personal details گزینه ی 9، سوال پرسیده Country or teritory where applying. بنظرم باید گزینه ی ترکیه را انتخاب کنم و برای Status: visiting. اما برای تاریخ از چه زمانی تا چ زمانی، نمیدونم چی بنویسم؟ من که هنوز وقت VAC نگرفتم ک بدونم کی باید برم.

2. میخام برای ویزای توریستی کانادا برای پدر و مادرم اقدام کنم و خودم ساکن آمریکا هستم. در قسمت details of visit to Canada، پرسیده اسم و آدرس فردی را که میخواهید در کانادا ببینید. ما آدرس کانادا نداریم و Validate نمی کنه. پیشنهادی ندارید؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.
    دوست عزیز! شما سوال ها رو کاملاً اشتباه متوجه شدید و دارید جواب های کاملاً اشتباه میدید! ازتون خواهش میکنم حتما راهنمای سایت اداره مهاجرت رو مطالعه کنید و یا از کسی که آشنایی داره کمک بگیرید.
    اول یک نکته بهتون بگم بعد پاسخ سوالاتتون رو میدم: درسته شما از آمریکا دارید برای پدر مادرتون فرم هاشون رو تکمیل میکنید اما این پرونده، پرونده پدر و مادرتونه و این سوال ها از اون ها پرسیده شده و جواب ها رو در واقع اون ها دارن میدن (اگرچه شما دارید فرم هاشون رو تکمیل میکنید)، پس دقت داشته باشید که این سوالات از اون ها داره پرسیده میشه نه شما.
    در رابطه با سوال 1:
    الف: country or territory where applying منظورش کشوریه که ازاونجا دارید اقدام به درخواست برای ویزیتوری میکنید. با فرض اینکه پدر مادرتون ایران هستن، اون ها دارن از ایران اقدام میکنن نه ترکیه! و صرفاً به خاطر اینکه هیچ مرکز انگشت نگاری در ایران نیست دارن میرن ترکیه تا اثر انگشتشون رو اونجا ثبت کنن.
    ب: توی این فرم قسمت سوال 7 پرسیده current country or territory of residence یعنی کشور محل اقامت شما در حال حاضر، با فرض اینکه پدر و مادر شما در ایران سکونت دارن پاسخش میشه ایران و در جواب گزینه status که در ادامه همون سواله با فرض اینکه شهروند ایران هستن شما باید گزینه citizen رو انتخاب کنید براشون.
    خب حالا برمیگیردیم به سوال 9، که پرسیده country or territory where applying ، اگر دقت کنید کنار اون سوال، به شکل ریزتر نوشته same as current country or territory of residence? و دو تا گزینه بله یا خیر در جواب براش قرار داده. این همون سوالیه که در قسمت 7 ازتون پرسیده شده بود. مجددا با فرض اینکه الان پدر مادر شما ایران هستن و از اونجا دارن اقدام میکنن شما باید پاسخ این سوال رو یس بزنید. یعنی کشوری که پدر مادرتون از اونجا دارن درخواست ویزاشون رو میکنن همون کشوریه که الان شهروندش هستن! در اینصورت دیگه اون قسمت جزئیات که شامل تاریخ و چه زمانی هست براشون غیر فعال میشه. حالا ممکنه پدر مادر شما با وجود اینکه ایرانی هستن فرضا الان توریستی رفتن اسپانیا یا اومدن امریکا و از اون کشور دارن درخواست ویزاشون رو ثبت میکنن خب اینجا طبعا پاسخ سوال 9 گزینه خیر میشد، اونوقت در ادامه سایر بخشهاش باز میشد که status یا همون وضعیت رو ازشون میپرسید و مثلا باید توریستی اتخاب میکردن و سایر جزئیات مربوط بهش رو وارد میکردن.
    در رابطه با سوال 2:
    اسم و آدرس فردی که میخواهید در کانادا ببینید، در صورتی پاسخ داره که شما در سوال های قبلی اعلام کرده باشید که فرضا برای دیدار خانوادگی دارید میرید کانادا یا به یک کنفرانسی دعوت شدید... اگر قرار نیس فرد خاصی رو اونجا ببینید پاسخی نداره دیگه! به علاوه اینکه فرضا اگر پدر مادر شما برای دیدار کسی میرفتن یا قرار بود کنفرانسی شرکت کنن.. ادرس اون افراد یا موسسه در کانادا رو پرسیده نه آدرس پدر مادر شما رو!
    امیدوارم با این توضیحات پاسخ جواب هاتون رو متوجه شده باشید. و باز هم قویا توصیه میکنم فرم ها رو یا با مطالعه بیشتر پاسخ بدید یا به فردی که بلده بسپارید تا تکمیل کنه وگرنه قطعا ریجکت خواهند شد پدرمادرتون

Junior Member

سلام دوستان یک سوال
    تو مدارک که تو فایل PDF میزاریم و آپلود میکنیم
    اسکن اصل مدرک و ترجمه رسمیشو باید بزارم یا به جای اسکن اصل مدرک اسکن کپی برابر اصل شده و ترجمه ؟
    میتونیید راهنمایی کنید
    فرقی نمیکنه هرکدوم رو بزارید اوکی ئه، چه اسکن اصل مدرک رو بزارید چه کپی برابر اصل مدرک که دارالترجمه ها به ترجمتون پیوست میکنن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط javan1991 نمایش پست ها
    فرقی نمیکنه هرکدوم رو بزارید اوکی ئه، چه اسکن اصل مدرک رو بزارید چه کپی برابر اصل مدرک که دارالترجمه ها به ترجمتون پیوست میکنن.
    سپاس دوست عزیز و ممنون بابت پاسخ های قبلی
    من همه مدارک رو آماده کردم و الان باید PDF کنم که شروع کنم به پر کردن فرم ها
    سوال جدیدی که برام پیش اومد اینه که تو فایل های من الان باید برای مثال سند ملک : باید اسکن سند رو بزارم با اسکن ترجمه دارالترجمه. دیگه لازم نیست بقیه صفحات دارالترجمه مثل جلدی که میزارن و کپی برابر اصل که رو بزارم که فقط قسمتی که ترجمه کرده کفایت میکنه درسته ؟

Junior Member

شما یا اسکن اصل مدرک+اسکن ترجمه رو قرار میدید (در اینصورت دیگه لازم نیست اسکن کپی برابر اصلهایی ک دارالترجمه به ترجمه ها پیوست کرده رو بزارید)
    یا اسکن کپی برابر اصل دارالترجمه+اسکن ترجمه رو قرار میدید
    اون جلد دارالترجمه هم لازم نیست.

Junior Member

دوستان و اساتید عزیز شما تجربتون مطمنا بیشتره . و ممنون میشم سوال های منو تحمل نموده و در صورت دانستن پاسخ دهید

من قصد دارم برای ویزا توریستی اقدام کنم به همراه خانواده یعنی همسر و فرزند ۸ ساله ام

تمکن مالی و سند و سند ماشین هم خودم دارم هم همسرم
    شرکتی دارم از سال ۱۳۸۳ کار میکنه و برگه های بیمه پرسنل ( حدود ۱۰ نفر ) و برگه های پرداخت مالیات رو دارم
    سابقه سفر ۱۰ سال اخیر ۲ شینگن - ۵ سفر آسیای شرقی - ترکیه دوبی - آفریفا رو داشتم

چقدر به نظرتون شانس ویزا توریستی گرفتن دارم ؟

کسیو ندارم دعوتنامه بده و نمیخوام بدم آژانس برام فرم هامو پر کنه ترجیح میدم خودم بدونم چه مدارکی برام میزارن یا چی پر میکنن

سوالم اینه که همه میگن دعوتنامه آژانسی بزار و لازمه - آیا واقعا دعوتنامه آژانس که میشه با ۲۵۰ دلار خرید تاثیر داره ؟

سپاس
    من یک توضیح به دوستان می خواستم بدم درباره دعوتنامه که خودم باهاش مواجه شدم، ااکثر این دعوتنامه ها که آژانسها میگن از شرکتهای توریستی کانادا هست، من خودم یک شرکت انتخاب کردم و مکاتبه کردم برای رزرو تورهاش و دریافت نامه، اما برای پرداخت هزینه اش که نود دلار بود مشکل پیدا کردم چون کسی حاضر نشد از کارت اعتباریش این هزینه رو برای من پرداخت کنه، بنابراین چیزی به اسم دعوتنامه شرکتی نداشتم و صد البته دعوتنامه شخصی هم نداشتم که به نظرم فقط همین نوع اعتبار دارد در سفارت پس هزینه ای اضافی متحمل نشید چرا که تاثیری ندارد

Junior Member

سلام
    آیا سفر به ترکیه جز travel historyبرای سفارت کانادا جهت ویزای توریستی محسوب میشه؟

دوستان ما ظرف ۳ روز نامه ریجکتیمون اومد.
    همسر من دندانپزشک هست و درمانگاه داره. گردش حساب درمانگاه رو دادیم که ماهانه خدود ۶۰۰ میلیون هست با ۴۵۰ تومان مانده برای من و همسرم و دخترم.
    دعوتنامه از طرف دوست همسرم بود که ایشون هم دندانپزشک هستن.
    جالبه که غیر از تای و هدف از سغر
    اون بند عدم تمکن یا مسيله مالی رو هم زده بودن! تراول هیستوری رو اما ظاهرن اوکی بودن)
    همزمان با ما یکی از بستگان با مدارک جعلی و وضع مالی خیلی خیلی بد اقدام کرد و ویزا شد که نگفته پیداست ایشون می خوان پناهنده بشن.
    چیزی که تاسف اوره فقط همینه که افرادی که واقعن قصد سفر توریستی دارن ریجکت میشن اونم با این دلایل! من واقعن نمی دونم اگر بخواییم ایرادها رو برطرف کنیم چی رو باید تغییر بدیم

پی نوشت : سند خونه ای در اون زندگی می کنیم که ملک ارزشمندی هست به علاوه سند درمانگاه و باغ و ویلای شمال به علاوه سند ۲ اپارتمان و یک مغازه در تهران که کرایه دادیم رو ارایه داده بودیم
    لیست بیمه درمانگاه ۲۸ نفر رو شامل میشه که ۹ نفرشون دندانپزشک هستن. لیست مالیات رو هم ضمیمه کرده بودیم.

ویرایش توسط saharbestcolor : December 2nd, 2019 در ساعت 12:27 PM

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)