نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 1765 از 1841 نخستنخست ... 7651265166517151755175617571758175917601761176217631764176517661767176817691770177117721773177417751815 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 17,641 تا 17,650 , از مجموع 18408

موضوع: ویزای موقت | توریستی | کنفرانس برای کانادا + مدارک لازم

پیش فرض پاسخ : ویزای موقت | توریستی | کنفرانس برای کانادا + مدارک لازم

نقل قول نوشته اصلی توسط Alirezask نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من در حال اقدام برای ویزای ویزیتور برای پدر و مادرم هستم.
    سوالم اینه که ترجمه مدارکی مثل اسناد دارایی ها، سند ازدواج و شناسنامه به چه مهرهایی نیاز دارن؟
    سپاس از شما
    سلام
    همه مدارک مهر دارالترجمه رو لازم داره. بعضی مدارک مثل بیمه، شناسنامه، سند ازدواج، حکم بازنشستگی (اگر بازنشسه اند)، مدارک شغلی رو میتونید مهر دادگستری هم بزنید که اجباری نیست اصلا.
    من برای پدر و مادرم بعضی مدارک رو مهر دادگستری زدیم.
    فقط بحث هزینه مهر دادگستری هست که هر مدرکی حدود 60 هزار تومنه. فقط اگر خواستید مهر دادگستری بزنید از همون اول به مترجم باید بگید چون باید روی برگه مخصوص ترجمه کنه (بارکد و مهر مخصوص دادگستری روی برگه میخوره). در کل مهر دادگستری اختیاری هست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nimallica نمایش پست ها
    سلام
    همه مدارک مهر دارالترجمه رو لازم داره. بعضی مدارک مثل بیمه، شناسنامه، سند ازدواج، حکم بازنشستگی (اگر بازنشسه اند)، مدارک شغلی رو میتونید مهر دادگستری هم بزنید که اجباری نیست اصلا.
    من برای پدر و مادرم بعضی مدارک رو مهر دادگستری زدیم.
    فقط بحث هزینه مهر دادگستری هست که هر مدرکی حدود 60 هزار تومنه. فقط اگر خواستید مهر دادگستری بزنید از همون اول به مترجم باید بگید چون باید روی برگه مخصوص ترجمه کنه (بارکد و مهر مخصوص دادگستری روی برگه میخوره). در کل مهر دادگستری اختیاری هست.
    خیلی ممنونم. من پدرم بازنشسته هست، ولی سوالم اینه که حکم بازنشستگی چه کمکی به این پروسه میکنه؟

یه سوال دیگه هم اینکه آیا ضمیمه بلیط برگشت چقدر ضروری هست؟ من یه کم نگران هستم که پدر و مادرم رو مجبور کنم از الان بلیط بگیرن وقتی مطمئن نیستن که ویزا رو میدن و اگه ویزا بدن کی میدن.

نقل قول نوشته اصلی توسط Alirezask نمایش پست ها
    خیلی ممنونم. من پدرم بازنشسته هست، ولی سوالم اینه که حکم بازنشستگی چه کمکی به این پروسه میکنه؟

یه سوال دیگه هم اینکه آیا ضمیمه بلیط برگشت چقدر ضروری هست؟ من یه کم نگران هستم که پدر و مادرم رو مجبور کنم از الان بلیط بگیرن وقتی مطمئن نیستن که ویزا رو میدن و اگه ویزا بدن کی میدن.
    حکم بازنشستگی کمک خاصی نمیکنه. اما به عنوان مدرکی هست که نشون بده پدر شما اگر شاغل نیست پس بازنشسته هست و حقوق بازنشستگی ای و احیانا بیمه هم داره.
    اگر بلیط رزرو کردین که اون باید باید تاریخ رفت و برگشت داشته باشه که در واقع نشون بده شما قصد برگشتن دارید. حالا من نمیدونم اگر دعوتنامه دارن که نیاز به بلیط نیست ، اگر کسی رو در کانادا ندارن و دارن اقدام میکنن که خوب باید بلیط ارائه بدن. بعضی افراد رزرو هتل هم میکنن و ارائه میدن. بعضی دوستان میگن بعضی سایت های رزرو هتل یک preview از هتل رزرو شده در اون تاریخ رو نشون میده (بدون اینکه شما مبلغی برای هتل بدین) و همین پریویو رو به همرا بلیط ارائه میدن.
    همه اینها مدارکی ریز و درشتی هست که باید ارائه بدین و اینکه هیچ کس به هیچعنوان نمیتونه مظمئن باشه که ویزا میدن یا نمیدن. در واقع همه این کارها و هزینه ها انجام میشه تا شانس گرفتن ویزا بالا بره و آفیسر قانع بشه اما اصل داستان اینه 70% ویزا به مود و حس و حال اون افیسر بستگی داره و خیلی خیلی افراد با مدارک عالی، ریجکت میشن که این مسئه در یک ماه اخیر به شدت رواج پیدا کرده و الان شاید بشه گفت 80 90 درصد ویزای ایرانی ها رد میشه.
    اما به نظر من ارزش امتحان کردن داره.

نوشته اصلی توسط Alirezask

نقل قول نوشته اصلی توسط nimallica نمایش پست ها
    حکم بازنشستگی کمک خاصی نمیکنه. اما به عنوان مدرکی هست که نشون بده پدر شما اگر شاغل نیست پس بازنشسته هست و حقوق بازنشستگی ای و احیانا بیمه هم داره.
    اگر بلیط رزرو کردین که اون باید باید تاریخ رفت و برگشت داشته باشه که در واقع نشون بده شما قصد برگشتن دارید. حالا من نمیدونم اگر دعوتنامه دارن که نیاز به بلیط نیست ، اگر کسی رو در کانادا ندارن و دارن اقدام میکنن که خوب باید بلیط ارائه بدن. بعضی افراد رزرو هتل هم میکنن و ارائه میدن. بعضی دوستان میگن بعضی سایت های رزرو هتل یک preview از هتل رزرو شده در اون تاریخ رو نشون میده (بدون اینکه شما مبلغی برای هتل بدین) و همین پریویو رو به همرا بلیط ارائه میدن.
    همه اینها مدارکی ریز و درشتی هست که باید ارائه بدین و اینکه هیچ کس به هیچعنوان نمیتونه مظمئن باشه که ویزا میدن یا نمیدن. در واقع همه این کارها و هزینه ها انجام میشه تا شانس گرفتن ویزا بالا بره و آفیسر قانع بشه اما اصل داستان اینه 70% ویزا به مود و حس و حال اون افیسر بستگی داره و خیلی خیلی افراد با مدارک عالی، ریجکت میشن که این مسئه در یک ماه اخیر به شدت رواج پیدا کرده و الان شاید بشه گفت 80 90 درصد ویزای ایرانی ها رد میشه.
    اما به نظر من ارزش امتحان کردن داره.
    و اینکه اگر دعوتنامه ندارن، در یک explanation letter یه توضیحات کاملی درخصوص علت سفر به کانادا رو بنویسید. اینکه قصد دارند از چه جاهایی بازدید کنن، اسم 4 تا مکان رو بیارن ، اینکه دوست دارن راجب چه چیزهایی که توی کانادا هست و براشون جالبه بازدید کنن و بیشتر این کشور رو بشناسو از این چیزا. تا اونجا که میتونین متن کامل و سعی کنید تاثیر گذار اما منطقی باشه که آفیسر رو شاید بتونه بیشتر قانع کنه. در واقع این نشون میده که یک plan برای بازدیدشون دارن.
    نوشتن این نامه هم توی word همه این توضیحاتو تایپ میکنید اسم و مشخصات و تاریخ تولد و آدرس و تلفن اینای پدر و مادر باید باشه + اون توضیحات و نهایتا امضا. تاریخ رو بالای صفحه تایپ کنید چون مرسومه این مدل. بعد فایل رو با فرمت pdf دخیره کنید و بعدا توی پروفایل در قسمت "علت سفر" به همراه سایر مدارک مربوط به این قسمت مثل بیلط و هتل اینا آپلود کنید

Member
    رشته و دانشگاه
    Goetechnical Engineer

من پارسال برای خواهرم و پدر و مادر همسرم درخواست ویزا کردم و هر سه نفر ویزا گرفتند. امسال برای پدر و مادر خودم درخواست ویزا دادم که 24 ساعته ریجکت کردند. دو ماه قبل هم یکی از بستگانم برای خواهرشون درخواست ویزا دادند که اون هم سریع رد شد. مخصوصا این آخری دلایل بسیار محمکی برای بازگشت داشتند.

من تصور می کنم الان روی ویزا در حالا سختگیری شدیدی هستند، حالا به چه علت جای خود داره.
    فقط 5% انسان های موفق نابغه اند، بقیه پشت کار دارند

نقل قول نوشته اصلی توسط mhtavakol نمایش پست ها
    من پارسال برای خواهرم و پدر و مادر همسرم درخواست ویزا کردم و هر سه نفر ویزا گرفتند. امسال برای پدر و مادر خودم درخواست ویزا دادم که 24 ساعته ریجکت کردند. دو ماه قبل هم یکی از بستگانم برای خواهرشون درخواست ویزا دادند که اون هم سریع رد شد. مخصوصا این آخری دلایل بسیار محمکی برای بازگشت داشتند.

من تصور می کنم الان روی ویزا در حالا سختگیری شدیدی هستند، حالا به چه علت جای خود داره.
    بله تا چند ماه پیش میزان ریجکتی ها اصلا به این اندازه ی الان نبود. ظاهرا الان یکی از تفریحات آفیسرها اینه که ببینن متقاضی از ایرانه و سریع ریجکت کنن. متاسفانه دلایل سیاسی اخیر تاثیر کاملا مستقیم روی تصمیم گیری ها داره. در واقع انگار اصلا تصمیمی بر اساس مدارک انجام نمیشه و تصمیم از قبل برای ماها گرفته شده. باید صبر کرد تا زمانی که این رویه عوض بشه و به حالت عادی برگرده. اما خدا داند که این زمان کی خواهد بود

Junior Member

سلام
    من user /password اکانتم را از وکیل گرفتم در حال حاضر می خواهم مدارکی را که برام آپلود کرده ببینم
    چطور میشه مدارک submit شده را دانلود کرد
    ممنون از اینکه من و راهنمایی میکنید

نقل قول نوشته اصلی توسط saraenzo نمایش پست ها
    سلام
    من user /password اکانتم را از وکیل گرفتم در حال حاضر می خواهم مدارکی را که برام آپلود کرده ببینم
    چطور میشه مدارک submit شده را دانلود کرد
    ممنون از اینکه من و راهنمایی میکنید
    سلام
    من پروفایل توریستی م رو چک کردم ببینم میتونم کمکتون کنم اما چیزی پیدا نکردم که نشون بده بعد از ارسال و شروع بررسی مدارک، چه مدارکی رو آپلود کردم. شاید روشی باشه اما من شخصا چیزی پیدا نکردم.

سلام
    من به همراه همسر و پسرم 65 روز پیش انگشت نگاری کردیم در استانبول برای ویزای توریستی با دعوتنامه خاله همسرم
    آیا با توجه به اینکه در سایت خودشون processing time را 34 روز اعلام کرده الان تاخیر صدور ویزای ما دلیل خاصی دارد ؟
    سلام
    من این پست شما رو الان خوندم. نمیدونم تا الان نتیجه ی پرونده شما اومده یا نه. اما :
    دلیل خاصی نداره که بررسی پرونده شما طولانی شده. معمولا (نه همیشه) اگر پرونده ای بخواد ریجکت بشه بین 2 تا 15 روز بعد از انگشت نگاری، ریجکت میشه. اینکه پرونده شما طول کشیده یه جورایی خوبه اما بازهم اصلا دلیل نمیشه که بگیم پس 100% ویزا رو میدن. بعضی اوقات هم هست که بعد از پند ماه ریجکت میکنن. این دیگه بستگی به حجم پرونده ها و شلوغی یا خلوتی اون ویزا آفیسی داره که پرونده شما اونجاست. که برای ایرانی های داخل ایران، در ویزا آفیس آنکارا بررسی میشه.
    اتفاقات 1 تا 2 ماه اخیر هم میتونه در تصمیم گیری ها (به ویژه پرونده هایی که 1 ماه اخیر سابمیت شده) داشته باشه چون اگر کامنت های دوستان جدید رو بخونید میشه گفت 99% پرونده ها با سرعت برق و باد ریجکت میشه طوری که آدم به خودش میگه انگار آفیسر اصلا پرونده رو نمیخونه و همینکه میبینه پرونده و از ایرانی از داخل ایرانه سریع ریجکت میشه.

ممنون
    حدودا در چقدر زمان میبره صدور ویزا ؟

هیچ زمانبندی ای نداره. میتونه زیر 1 ماه ویزا صادر بشه میتونه بعد از چند ماه ویزا داده بشه یا حتی ریجکت بشه. نوع مدارک، دلیل سفر و و و در تصمیم گیری تاثیر داره اما متاسفانه صدور ویزا برای ایرانی ها به خیلی مسائل مثل مسائل و مشکلات سیاسی کشورها هم بستگی مستقیم داره که آثارش رو در میزان 99% درصدی ریجکتی ها داریم الان میبینیم. هر چند، در ماه های پیش و حتی همین 1 سال پیش هم که اوضاع تا اندازه الان نا مناسب نبود، باز هم در خیلی موارد حتی با مدارک خیلی قوی و خوب هم ریجکت میکردن. اما از طرفی یک منطق نسبی هم وجود داشت و خیلی از پرونده ها رو هم ویزا میدادن که متاسفانه الان اینجوری نیست!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)