نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 1777 از 1841 نخستنخست ... 7771277167717271767176817691770177117721773177417751776177717781779178017811782178317841785178617871827 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 17,761 تا 17,770 , از مجموع 18408

موضوع: ویزای موقت | توریستی | کنفرانس برای کانادا + مدارک لازم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای موقت | توریستی | کنفرانس برای کانادا + مدارک لازم

سلام عزیزان. این فروم رو یکی از دوستان بنده به من معرفی کرد و امیدوارم بتونم از کمک شما در حل مشکلم استفاده کنم. من دو سال پیش با داشتن سابقه سفر به چند کشور آسیایی از طریق یک آژانس برای ویزای توریستی اقدام کردم. از نظر مالی و شغلی هم هیچ مشکلی نداشتم و واقعا میخواستم کانادا رو به صورت توریستی ببینم. متاسفانه آژانس به بنده گفت که تو شرایطشو نداری و 100 درصد ریجکت میشی اگه اقدام کنی. به من گفتند ما با یک خانم مجرد قرار داد بستیم برای ویزای توریستی کانادا و میتونیم به صورت فیک شما دوتا رو زن و شوهر اعلام کنیم و البته صاحب دو فرزند!!!! در این سناریو شما دوتا برای ویزای توریستی درخواست میدین و فرزندانتون در ایران میمونن و اینطوری به راحتی بهتون ویزا میدن. منم واقعا از چند و چون کار خبر نداشتم و اونا گفتن برای چی میخوای این همه رو سابقه سفرت کار کنی در حالیکه به راحتی میتونی ویزای کانادا رو بگیری و البته هیچ مشکلی هم برات پیش نیاد. نمیدونم اونموقع چه جوی بر من غالب شد و یکی از بزرگترین اشتباهاتمو مرتکب شدم و با این موضوع موافقت کردم. بعد از انگشت نگاری و تنها بعد از دو روز، هم من و هم اون خانم به دلیل نداشتن سابقه سفر و عدم اطمینان ار بازگشت به کشورمون ریجکت شدیم. من بعدها فهمیدم که اگه متوجه میشدن که مدارکم فیک بود 5 سال از ورود به کانادا محروم میشدم ولی خدا رو شکر متوجه مدارک فیک نشدن. به هر حال بعد از اون اتفاق با تهدید و درگیری با آژانس، اکانت و فرم هامو و مدارکی که برای من آپلود کرده بودند رو گرفتم. در طی این دو سال 2 بار به ژاپن سفر کردم و حدود 4 بار هم به کشورهای مختلف شنگن ازجمله ایتالیا و هلند و فرانسه و بلژیک رفتم. الان میخوام دوباره برای ویزای توریستی کانادا اقدام کنم. ولی واقعا نمیدونم چیکار کنم. آیا باید با همون مدارک قبلی اقدام کنم یا اینکه باید مدارک فعلیه خودم رو بدم؟ مدارک فیکی که آژانس برای من گذاشت نامه اشتغال به کار فیک و متاهل کردن من بود. الان واقعا نمیدونم چطور این مشکلو برطرف کنم. بینهایت ممنون و سپاسگزار خواهم شد اگه بنده رو راهنمایی بفرمایین.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط JahanTAT نمایش پست ها
    سلام عزیزان. این فروم رو یکی از دوستان بنده به من معرفی کرد و امیدوارم بتونم از کمک شما در حل مشکلم استفاده کنم. من دو سال پیش با داشتن سابقه سفر به چند کشور آسیایی از طریق یک آژانس برای ویزای توریستی اقدام کردم. از نظر مالی و شغلی هم هیچ مشکلی نداشتم و واقعا میخواستم کانادا رو به صورت توریستی ببینم. متاسفانه آژانس به بنده گفت که تو شرایطشو نداری و 100 درصد ریجکت میشی اگه اقدام کنی. به من گفتند ما با یک خانم مجرد قرار داد بستیم برای ویزای توریستی کانادا و میتونیم به صورت فیک شما دوتا رو زن و شوهر اعلام کنیم و البته صاحب دو فرزند!!!! در این سناریو شما دوتا برای ویزای توریستی درخواست میدین و فرزندانتون در ایران میمونن و اینطوری به راحتی بهتون ویزا میدن. منم واقعا از چند و چون کار خبر نداشتم و اونا گفتن برای چی میخوای این همه رو سابقه سفرت کار کنی در حالیکه به راحتی میتونی ویزای کانادا رو بگیری و البته هیچ مشکلی هم برات پیش نیاد. نمیدونم اونموقع چه جوی بر من غالب شد و یکی از بزرگترین اشتباهاتمو مرتکب شدم و با این موضوع موافقت کردم. بعد از انگشت نگاری و تنها بعد از دو روز، هم من و هم اون خانم به دلیل نداشتن سابقه سفر و عدم اطمینان ار بازگشت به کشورمون ریجکت شدیم. من بعدها فهمیدم که اگه متوجه میشدن که مدارکم فیک بود 5 سال از ورود به کانادا محروم میشدم ولی خدا رو شکر متوجه مدارک فیک نشدن. به هر حال بعد از اون اتفاق با تهدید و درگیری با آژانس، اکانت و فرم هامو و مدارکی که برای من آپلود کرده بودند رو گرفتم. در طی این دو سال 2 بار به ژاپن سفر کردم و حدود 4 بار هم به کشورهای مختلف شنگن ازجمله ایتالیا و هلند و فرانسه و بلژیک رفتم. الان میخوام دوباره برای ویزای توریستی کانادا اقدام کنم. ولی واقعا نمیدونم چیکار کنم. آیا باید با همون مدارک قبلی اقدام کنم یا اینکه باید مدارک فعلیه خودم رو بدم؟ مدارک فیکی که آژانس برای من گذاشت نامه اشتغال به کار فیک و متاهل کردن من بود. الان واقعا نمیدونم چطور این مشکلو برطرف کنم. بینهایت ممنون و سپاسگزار خواهم شد اگه بنده رو راهنمایی بفرمایین.
    خیلی سخت است بتوان سوال شما را در چارچوبی پاسخ داد که هم به گونه ای به زیان شما نباشد و هم در چارچوب قانونی تعریف شود.
    اینکه شما راه اشتباهی را طی کرده اید هرچند از یک آژانس متخلف پیروی نموده باشید از مسیولیت شما در این مورد متاسفانه چیزی کم نمی کند و شاید خیلی دیر باشد که بتوان نتیجه این اقدام را به نحوی در چارچوب قانونی حل کرد که بتواند مشکل حقوقی احتمالی برای شما را حل کند. به عبارت بهتر بر اساس آنچه قانونا می توان توصیه کرد اعلام حقیقت و پذیرش تبعات آنست اما آنچه احتمالا برخی ممکن است به شما توصیه کنند در هر صورت یا ارایه مجدد اطلاعات غلط و یا ارایه اطلاعات گمراه کننده (در صورت انتخاب هر یک از دو گزینه)تلقی خواهد شد که هر دو طبق قوانین اداره مهاجرت کانادا تخلف است. به بیان واضحتر ریسک چه اقدام براساس مدارک قبلی یا تغییر آن بدون اشاره به عدم صحت مدارک هر دو بالاست و اینکه چه تصمیمی بگیرید به شخص خودتان وابسته است. آنچه قانونا صحیح است عدم ارایه اطلاعات ناصحیح در مرحله اول بوده و در این مرحله نیز عدم ارایه اطلاعات گمراه کننده .
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

متاسفانه این چیزها نرمال شده تو ویزای توریستی کانادا . مطمانان دوستانی هستند که میان و بلافاصله به کنکاش اتفاقی که افتاده میپردازند اما من حرف منطقی خودم رو میزنم. ببینید اونها به مدارک شما تا پنج سال دسترسی دارند بنابراین اگر مغایرتی ببینند کارتون پیچیده تر میشه، مگر اینکه نامه شکایت از آژانس داشته باشید و ترجمه کنید و صادقانه پیش برید که اونهم بعید میدونم دو سال پیش شکایت کرده باشید چون پای خود شما از طرف چند سازمان گیر هست، به علاوه تضمینی هم برای پذیرش از اونطرف نیست مگر با صرف هزینه زیاد وگرفتن وکیل برای ذکر این مشکل از همون کانادا نه ایران . صرفا افزایش میزان سفر این روزها تضمین کننده قبول ویزا نیست. پیشنهاد من اینه که با کمی تغییر در اون مدارک مثلا مدارک کاری جدید و بدون ذکر کار قبلی یا شناسنامه جدید بدون ذکر اون اسم پیش برید، در کنار دعوتنامه قوی البته ، ضمنا سفر اگر در کشورهای اطراف کانادا باشه خیلی بهتره، من بند تراول هیستوری نداشتم اما میتونم بخشی از نت آفیسرم رو‌بفرستم براتون که اشاره ای به این مساله زده بود.ضمنا اگر متوجه مدارک میشدند در همون نامه اول ریجکتی صراحتا این مساله رو عنوان‌میکردند پس نکران این مساله هم نباشید و ایشالا مشکل حل میشه

Junior Member

درود بر شما، متاسفانه اسم شما و اون خانم در سیستم به عنوان زن و شوهر وجود داره، فکر نمیکنم شانسی داشته باشید. دوست من با نگفتن حقیقت کار خودتون را پیچیده نکنید. گرفتن ویزای توریستی کانادا کار راحتی نیست ولی نباید دروغ گفت. در ضمن لطفا در نظر داشته باشید که افرادی هم که شینگن دارن نباید فکر کنن که کانادا بهشون حتما ویزا میده. بگذارین براتون خودم را مثال بزنم. من الان ۵ ساله که ساکن هلند هستم، با اینکه پناهنده نبودم و اقامت دائم اینجا را دارم و ۲ ساله دیگه می‌تونم پاسپورت هلندی بگیرم. با اینحال با وجود اینکه اینجا خونه،ماشین و شغل خوبی هم دارم تا الان ۳ بار درخواست ویزای توریستی کانادا ریجکت شدم. رئیس من در شرکتی که کار می‌کنم فرانسوی هست و یکبار بمن گفت که بزرگترین آرزوش این هست که در کانادا زندگی میکرد. شاید به این دلیل باشه که افرادی هم که شینگن دارن نباید فکر کنن که کانادا بهشون حتما ویزا میده، اگر اینطور میبود من که اقامت دارم ۳ بار ریجکت نمیشدم یا رئیس من میتونست راحت به کانادا مهاجرت کنه تا این موضوع براش یک رویا نماند.

نقل قول نوشته اصلی توسط Kian1355 نمایش پست ها
    درود بر شما، متاسفانه اسم شما و اون خانم در سیستم به عنوان زن و شوهر وجود داره، فکر نمیکنم شانسی داشته باشید. دوست من با نگفتن حقیقت کار خودتون را پیچیده نکنید. گرفتن ویزای توریستی کانادا کار راحتی نیست ولی نباید دروغ گفت. در ضمن لطفا در نظر داشته باشید که افرادی هم که شینگن دارن نباید فکر کنن که کانادا بهشون حتما ویزا میده. بگذارین براتون خودم را مثال بزنم. من الان ۵ ساله که ساکن هلند هستم، با اینکه پناهنده نبودم و اقامت دائم اینجا را دارم و ۲ ساله دیگه می‌تونم پاسپورت هلندی بگیرم. با اینحال با وجود اینکه اینجا خونه،ماشین و شغل خوبی هم دارم تا الان ۳ بار درخواست ویزای توریستی کانادا ریجکت شدم. رئیس من در شرکتی که کار می‌کنم فرانسوی هست و یکبار بمن گفت که بزرگترین آرزوش این هست که در کانادا زندگی میکرد. شاید به این دلیل باشه که افرادی هم که شینگن دارن نباید فکر کنن که کانادا بهشون حتما ویزا میده، اگر اینطور میبود من که اقامت دارم ۳ بار ریجکت نمیشدم یا رئیس من میتونست راحت به کانادا مهاجرت کنه تا این موضوع براش یک رویا نماند.
    سلام
    من هم با نظر Kian موافقم. شما و اون خانم در سیستم کانادا به عنوان زن و شوهر هستید. و اگه الان بخواین تنهایی اقدام کنید مشکل اینکه یا باید مدارک اون خانم رو هم به عنوان همسر مجددا ارائه بدید که ثابت کنید که هنوز متاهل هستید ولی ایشان به همراه بچه ها در ایران می ماند و فقط شما قصد سفر دارید. البته این منوط به این هست که ببینید چه مدرکی برای اثبات ازدواج شما ارائه داده. چون هم باید سند ازدواج ارائه شده باشد هم شناسنامه هردو که اسم هر کدام در شناسنامه دیگری باشد.
    حالا اگر هنوز شناسنامه هاتون اسمهای همدیگه رو توش داره و مطمئن هستید که اون سند ازدواج هم رسمیه ( منظورم اینه یا اون آژانس دفتر خونه ی آشنا داشته براتون سند گرفته یا اینکه شما و اون خانم به میل خودتون ازدواجتون رو ثبت کردید) که احتمال زیاد تاریخ ثبت ازدواج شما هم خیلی به تاریخ سابمیت مدارک نزدیک بوده، بنابراین باید همچنان خودتون رو به عنوان زن و شوهر اعلام کنید. ضمن اینکه تا اونجایی که شما توضیح دادید نام فامیلی فرزندان آون خانم هم با فامیلی شما یکسان نیست، که البته این موضوع مهمی برای کشورهای غربی نیست اما اینطور هم نیست که اون آفیسری که توی آنکار نشسته، ندونه که شرایط اجتماعی و قوانین ایران چطوریاست.
    در مورد سابقه کار هم به نظر مجددا باید یک سابقه کار فیک درست کنید و جوری مدارک رو بچینید که نشان بده که شما در یک تاریخی بعد از ارسال مدارک توریستی، محل کارتون رو عوض کردید و جای دیگه ای مشغول هستید. اما از هر زاویه ای که به این قضیه (اقدام مجدد) نگاه بکنید، ریسک بزرگی براش وجود داره. تنها شانسی که آوردید اینه که مدارک شما misrepresentation نشده و شما رو 5 سال ممنوع الورود نکردن.
    اما به نظر میاد که این وسط اون خانم هم در ازای کاری که کرده مبلغی رو هم دریافت کرده که قبول کنه همچین کاری بکنه. پس برای بار دوم هم اگر بخواهید با اطلاع اون خانم این کار رو بکنید شاید مجبور باشید دوباره مبلغی رو به ایشون بدید!!
    اگر هم بخوانین مدرک بدین که از هم چدا شدید که اون هم باز یه داستان دیگه میشه که چرا بلافاصله بعد از ریجکتی و با 2 تا بچه طلاق صورت گرفته!.

نظراتی که در بالا دادم رو به هیچ عنوان تایید نمیکنم و اصلا توصیه نمیکنم که این کار رو بکنید اما راهی هست که با توجه به شرایط شما شاید بتوان انجام داد. چون از ابتدا و از ریشه طوری اقدام کردید که شانس خودتون رو برای دفعات بعدی بسیار پایین آوردید.

اینکه الان بگیم شما نباید این کار را میکردید و فلان و اینا.... دیگه دیر است و متاسفانه کاریست که شده.

اگر حقیقت رو هم اعلام کنید به احتمال 99% خود شما هم گیر خواهید کرد چون مشخص خواهد شد با اطلاع شما همچین اقداماتی صورت گرفته.

به نظر من بهترین کار اینه که، با یک وکیل مجرب که شماره رجیستر IRCC داره و البته با تجربه هم باشه، مشورت کنید و صادقانه شرایط را بگویید. حتی هزینه حق مشاوره هم اگر درخواست کرد پرداخت کنید تا از موانع و خطرات و نکات ریز و درشتی که من و شما و هیچ کس دیگه نمیدونه، مطلع شوید تا بعد ببینید چه کار باید بکنید.
    شاید اصلا بهتر باشه تا یه مدت قید اقدام مجدد رو بزنید چون الان یه جواریی پرونده های ایرانی ها رو فله ای ریجکت میکنن و کاری هم ندارن شما کجاها سفر کردید یا نکردی ، چی داری یا نداری و هیج مقدار پول و سپرده زمین و ماشین و خونه و و و و هم دیگر مثل گذشته انچنان تاثیر گذار نیست، نمیگم اصلا تاثیر نداره اما به عنوان یک برگ برنده حساب نمیشه. شرایط کرونا هم الان دیگه مزید بر علت شده و اصلا حتی همان کسانی هم که ویزا دارن رو هم راه نمیدن. حتی کسانی که خود کشور کانادا به عنوان افراد مجاز معرفی کرده که قبلا در همین فروم راجب آن صحبت های مفصلی شده.
    ویرایش توسط nimallica : May 15th, 2020 در ساعت 03:24 AM

دوستان سلام
    برای گرفتن دوباره ویزا برای پدر مادر چندتا سوال داشتم.
    1-باید دوباره همان مراحل و مدارکی که برای بار اول سابمیت کردیم رو انجام بدیم و مدارک رو دوباره + (به علاوه اسکن ویزای قبلی ) ترجمه کنیم و سابمیت کنیم؟
    2-آیا انگشت نگاری ای که 5 سال پیش انچام دادن، برای برای دوم هم اعتبار داره ؟ ( یعنی برای ایرانیهای داخل ایران هم 10 سال اعتبار داره ؟)
    3-باید برای هر کدام پروفایل جداگانه و همسر به عنوان تحت تکفل انجام بشه ؟

مرسی

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط nimallica نمایش پست ها
    دوستان سلام
    برای گرفتن دوباره ویزا برای پدر مادر چندتا سوال داشتم.
    1-باید دوباره همان مراحل و مدارکی که برای بار اول سابمیت کردیم رو انجام بدیم و مدارک رو دوباره + (به علاوه اسکن ویزای قبلی ) ترجمه کنیم و سابمیت کنیم؟
    2-آیا انگشت نگاری ای که 5 سال پیش انچام دادن، برای برای دوم هم اعتبار داره ؟ ( یعنی برای ایرانیهای داخل ایران هم 10 سال اعتبار داره ؟)
    3-باید برای هر کدام پروفایل جداگانه و همسر به عنوان تحت تکفل انجام بشه ؟

مرسی
    ۱- بله
    ۲- بله
    ۳- یک پروفایل برای همه اعضای یک خانواده کافیست. یکی نفر اصلی و بقیه همراه اعلام میشوند.

نقل قول نوشته اصلی توسط sh00ca نمایش پست ها
    ۱- بله
    ۲- بله
    ۳- یک پروفایل برای همه اعضای یک خانواده کافیست. یکی نفر اصلی و بقیه همراه اعلام میشوند.
    ممنون بابت پاسخ سریع
    فقط اینکه:

1-برای بار دوم هزینه انگشت نگاری رو دیگه نباید پرداخت کرد. اینجوری فکر کنم هرینه یک پروفایل میشه 100 دلار. درسته ؟
    2- حالا اگر یک پروفایل هم برای مادر درست کنم اشکالی پیش میاد؟ یا یک کار اضافه است؟
    3- فرض اگر پروفایل مادر رو هم درست کنم، باید اون هزینه ی اپلیکیشن فی رو دوباره بابت پروفایل مادر هم بدم ؟

مجدد مرسی

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط nimallica نمایش پست ها
    ممنون بابت پاسخ سریع
    فقط اینکه:

1-برای بار دوم هزینه انگشت نگاری رو دیگه نباید پرداخت کرد. اینجوری فکر کنم هرینه یک پروفایل میشه 100 دلار. درسته ؟
    2- حالا اگر یک پروفایل هم برای مادر درست کنم اشکالی پیش میاد؟ یا یک کار اضافه است؟
    3- فرض اگر پروفایل مادر رو هم درست کنم، باید اون هزینه ی اپلیکیشن فی رو دوباره بابت پروفایل مادر هم بدم ؟

مجدد مرسی

1- وقتی پرسشنامه رو پر میکنید در صورتیکه پاسخها رو درست داده باشید در نهایت مبلغی که از خواهد خواست شامل هزینه انگشت نگاری نخواهد بود. مبلغ دقیق بررسی پرونده هر نفر را به خاطر ندارم.
    2- برای هر خانواده (زن و شوهر و فرزندان وابسته) یک پروفایل خواسته شده. اینکه آیا در صورت ساخت پروفایل جداگانه برای هر نفر مشکلی پیش خواهد آمد یا نه را اطلاعی ندارم. دلیل خاصی برای این کار داریذ؟
    3- یکی از هزینه ها به ازای هر نفر است و دیگری به ازای خانواده (البته بسنه ته نعداد اعضا). دقیقا به خاطر ندارم کدام یک (هزینه بررسی پرونده یا هزینه انگشت نگاری) مربوط به خانواه است ولی فکر میکنم هزینه انگشت نگاری باشد. در این صورت به علت عدم نیاز به انگشت نگاری هزینه پرسی پروفایل مشترک یا دو پروفایل مجزا یکسان خواهد بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط sh00ca نمایش پست ها
    1- وقتی پرسشنامه رو پر میکنید در صورتیکه پاسخها رو درست داده باشید در نهایت مبلغی که از خواهد خواست شامل هزینه انگشت نگاری نخواهد بود. مبلغ دقیق بررسی پرونده هر نفر را به خاطر ندارم.
    2- برای هر خانواده (زن و شوهر و فرزندان وابسته) یک پروفایل خواسته شده. اینکه آیا در صورت ساخت پروفایل جداگانه برای هر نفر مشکلی پیش خواهد آمد یا نه را اطلاعی ندارم. دلیل خاصی برای این کار داریذ؟
    3- یکی از هزینه ها به ازای هر نفر است و دیگری به ازای خانواده (البته بسنه ته نعداد اعضا). دقیقا به خاطر ندارم کدام یک (هزینه بررسی پرونده یا هزینه انگشت نگاری) مربوط به خانواه است ولی فکر میکنم هزینه انگشت نگاری باشد. در این صورت به علت عدم نیاز به انگشت نگاری هزینه پرسی پروفایل مشترک یا دو پروفایل مجزا یکسان خواهد بود.
    2- راستش دلیل خاصی نمیشه گفت دارم. اما 4 سال پیش که میخواستیم برای پدر و مادرم اقدام کنیم، کار رو به یک وکیل آشنا دادیم و من چون اون مقطع اطلاعات زیادی نداشتم ازش پرسیدم چجوری پروفایل ها تنظیم میشه، گفت یکی پدر سرگروه مادر زیرگروه و دیگری برعکس...گفتم دلیل خاصی داره؟ یه جورایی گفت اون حالا زیاد مسله مهمی نیست از این تکنیک استفاده میکنیم.
    نمیدونم حالا واقعا تاثیر داشته یا نداشته. ویزاشونم بعد از انگشت نگاری 11 روزه اومد که البته بعید میدونم ربطی به این کار داشته باشه.
    واسه همین همش این تو ذهنم هست که دو تا پروفایل جداگانه نسبت به یک پروفایل تکی، آیا مزیتی داره یا نه

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)