نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 1779 از 1841 نخستنخست ... 7791279167917291769177017711772177317741775177617771778177917801781178217831784178517861787178817891829 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 17,781 تا 17,790 , از مجموع 18407

موضوع: ویزای موقت | توریستی | کنفرانس برای کانادا + مدارک لازم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای موقت | توریستی | کنفرانس برای کانادا + مدارک لازم

نقل قول نوشته اصلی توسط nimallica نمایش پست ها
    همان سابقه کار اروپایی شما، تحصیلات، زبان (اگر انگلیسی تون خوب و یا خیلی خوب باشه نمره بالاتری میارین) .... امتیاز بندی میشه. باید تحقیق کنید و با یک وکیل مطمئن که شماره IRCC مهاجرتی داره مشورت کامل بکنید و ببینید شرایط برای اقدام از چه روشی رو دارید.
    اما اینکه در کشور اروپایی هستین ( در واقع داخل ایران نیستین) از نظر security check نسبت به اکثر ایرانیهای داخل ایران مزیت دارید. در واقع زمان خیلی کمتری میبره.

من برای توریستی قصد ندارم اقدام کنم. من پرونده مهاجرتی دارم که 4 ساله بلاتکلیف مونده بالای 10 نامه ایمیل و نوت هم زدیم ولی جواب درست نمیدن. فعلن ول معطلیم.

در کل به نظرم به غیر از آب و هوا، کانادا مقصد خیلی خوبی میتونه باشه برای کسی که شرایطش رو داره. که البته نباید فراموش کنیم کانادا هم بالا و پایین های اجتماعی و اقتصادی خودش رو داره اما ما آدما (منظورم متقاضیان مهاجرت) همیشه سبک سنگین میکنیم ببینیم که کجا شرایط بهتری میتونه برامون به ارمغان بیاره و به دنبال اون مسیر میریم که خب منطقی هم هست و خیلی از مردم دنیا این کارو میکنن.

من چون از زندگی در هلند اطلاعات دقیق ندارم و فقط در این حد میدونم که یکی از کشورهای خیلی خوب اروپایی هست که ارزش زندگی در اون بالاست (علی رغم همه مشکلات ریز و درشتی که قطعا داره ، نه تنها هلند، بلکه همه کشورها حتی نروژ، دانمارک و سوئیس هم دارند چون هیچ کشوری 100% کامل نیست) مهم اینه که آدم ببینه در قبال ریسک یا بهتر بگم اقدامی که میخواد بکنه چی از دست میده و چی به دست میاره که این مورد برای همه افراد یکسان نیست و هر کس شرایط خودش رو داره.

به نظرم عجله نکنید و تا میتونید خیلی زیاد و کامل از هر طریقی که میتونید تحقیقات کافی رو انجام بدید و بعد تصمیم بگیرید.

فکر کنم الان سفر کردن نه تنها به کانادا بلکه به هیچ کشوری هیچ فایده و ارزشی نداره چون ریسک بیماری و سلامتی درمیان هست. مگر موارد خیلی ضروری و کسانیکه ستیزن یا مقیم کشوری هستن و باید برگردن به زندگیشون برسن.

تا بخواد شرایط به حالت یکم نرمال برگرده چند ماهی زمان میبره که باید نشست و دید که سیاست های کشورها در قبال پذیرش مسافران و توریست ها چه خواهد شد.
    سپاس بابت راهنماییتون، صمیمانه امیدوارم کار اقامتتون انجام بشود. منظورم درخواست ویزا برای پدر مادرتون هست،الان بررسی می‌کنن می‌خواهید درخواست ویزا توریستی بدید؟
    حتما میدانید که زبان هیچ جای اروپا انگلیسی نیست و ما که اینجا هستیم چون مجبور میشیم زبان جدید یاد بگیریم، قاطی می‌کنیم اتفاقا انگلیسی ضعیفتری به نسبت ایرانی‌های داخل ایران داریم. صادقانه عرض می‌کنم که اروپا برای سفر توریستی و تا زمانی که پول خرج می‌کنید بهتون احترام میگذارند و لبخند میزنند ولی اگر بخواهید کار و زندگی کنید، روزی نیست که به یک طریق پشیمان نشوید مخصوصا اگر مثل من خانوادگی آمده باشید بسیار بچه‌ها آسیب از نژاد پرستی میبینند و این موضوع از شمال تا جنوب در همه جا اروپا وجود دارد.

نقل قول نوشته اصلی توسط Kian1355 نمایش پست ها
    سپاس بابت راهنماییتون، صمیمانه امیدوارم کار اقامتتون انجام بشود. منظورم درخواست ویزا برای پدر مادرتون هست،الان بررسی می‌کنن می‌خواهید درخواست ویزا توریستی بدید؟
    حتما میدانید که زبان هیچ جای اروپا انگلیسی نیست و ما که اینجا هستیم چون مجبور میشیم زبان جدید یاد بگیریم، قاطی می‌کنیم اتفاقا انگلیسی ضعیفتری به نسبت ایرانی‌های داخل ایران داریم. صادقانه عرض می‌کنم که اروپا برای سفر توریستی و تا زمانی که پول خرج می‌کنید بهتون احترام میگذارند و لبخند میزنند ولی اگر بخواهید کار و زندگی کنید، روزی نیست که به یک طریق پشیمان نشوید مخصوصا اگر مثل من خانوادگی آمده باشید بسیار بچه‌ها آسیب از نژاد پرستی میبینند و این موضوع از شمال تا جنوب در همه جا اروپا وجود دارد.
    ممنون...امیدوارم درست بشه
    الان براشون نمیخوام اقدام کنم. چند ماه دیگه ... ولی دارم از الان اطلاعاتی که نمیدونم و لازمه که بدونم رو از دوستان میپرسم که موقع اقدام به مورد خاصی بر نخورم که استرس بگیرم یا به اشتباه فرمی رو پر کنم.
    متاسفانه درست میگید..تا وقتی پول خرج کنیم به عنوان یه توریست آدمهای خوبی هستیم ولی بخوایم بمونیم مشکلات شروع میشه... حالا شما برای زبان هم اقدام کنید. این که در چه سطحی زبان باید قوی باشد هم وکیل به شما راهنمایی خواهد کرد و همه نکته ها رو با توجه به تمام شرایطی که دارید به شما خواهد گفت. اون موقع میتونید اقدامات لازم رو انجام بدین.

Junior Member

سلام دوستان
    الان وضعیت ویزا دادن چطوره؟ مثل قبله یا ریجکتی بیشتر شده؟
    تاريخ دريافت فايل نامبر کبک: 23/01/2011، اضافه شدن همسر : اکتبر 2012، مصاحبه: ژانویه 2013، فایل نامبر فدرال : آپریل 2013، درخواست آپدیت : آگوست 2013، دریافت مدیکال : سپتامبر 2013، ارسال مدیکال : 09 نوامبر 2013، PR: 13 may 2014

نقل قول نوشته اصلی توسط sadaf.s178 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    الان وضعیت ویزا دادن چطوره؟ مثل قبله یا ریجکتی بیشتر شده؟
    سلام
    تا اونجا که من میدونم بسیار افتضاح تر از قبل شده. نخوام خیلی منفی گرایانه بگم، 90 پرونده ها رو سریع ریجکت میکنن، حتی پدر و مادر ها. حتی اونهایی هم که ویزا دارن هم موارد زیادی بوده که در داخل فرودگاه کانادا برگردوندن. مثلا مورد بوده والدین که ویزا هم داشتن برای زایمان بچشون رفتن ولی آفیسر دلیل سفر اونها رو ضروری تشخیص نداده و برشون گردونده.
    با اینکه داخل وبسایت، اعلام کردن که اقوام درجه یک با داشتن دلیل موجه برای سفر، میتونن سفر کنن و یک ایمیل هم گذاشتن که شما به اصطلاح یه استعلام برای خودت بگیری که ببینی دلیل خوبی برای سفر داری یا نه، حتی به پاسخ مثبت این ایمیل هم اعتباری نیست.
    الان فعلا فقط افرادی که (منظورم کسانی که برای هر نوع ویزا اقدام کردن) ویزای PR شون اومده اجازه ورود میدن اما با 100 تا دنگ و فنگ. الان یکی از دوستان من ویزای پی آر رو گرفته و تا شهریور هم مهلت داره تا وارد کانادا بشه، ایمیل زده شرایط رو گفته، بهش گفتن یا میتونی بیای تا میتونی صبر کنی بعد از شهریور که اوضاع نسبتا بهتر شده باشه دوباره درخواست بدی تا دوباره بهتون ویزا بدیم!!!
    ولی اگر میخواین الان بیاین، برای 2 هفته توی یک خونه که باید ادرسشو به ما بدین 2 هفته کامل قرنطینه بشین حق ندارین بیرون بیاین. اسم یک نفر رو هم باید معرفی کنین که براتون مواد غذایی و خوراکی میاره. خود دولت هم شما رو دائم چک میکنه که توی خونه باشین و قوانین رو رعایت کنین. بعد از 2 هفته میتونید هرجا خواستید برید. و الان دنبال خونه برای اجاره short term می گردن تا صاحبخونه یا بنگاه اسم 2 هفته رو مشنوه، میگه خونه نمیدیم. به طور میانگین برای 2 هفته 2000 دلار هزینه بر میداره. اگر هم بخوای بگی جهنم و ضرر برای مدت 1 ماه می گیرم که راحت تر گیر بیاری که با این قیمت دلار نزدیک 14 تومنی نزدیکه 50 میلیون فقط واسه یه قرنطینه اونم فقط واسه خونه باید پول بدی. تازه خرج خوراک و اینا جدا...... ضمن اینکه یک بلیط یک نفره یکسره (بدون برگشت) فقط ایرلاین عمان بوده به قیمت 20 میلیون !!! اون هم 2 تا توقف داره...از اینچا میره مسقط، بعد میره مونترال، از اونجا با پرواز ایر کانادا ( که میگن یکی از بی نظم ترین بی برنامه ترین پروازها ست) باید برن تورنتو.... خود آژانس گفته اون قستی که مربوط به پرواز داخلی کانادا با ایر کانادا هست رو ما تضمینی حتی برای پرواز کردن نمیکنیم، اینکه تاخیر اینا داشته باشه تازه حالت خوبشه. و گفتن این احتمال رو در نظر بگیرین که شاید مجبور شین با اتوبوسی چیزی تا تورنتو برین. حال این وسط ریسک بیماری برای آدما چی میشه خدا میدونه.
    توی airbnb هم گشتن ظاهرا خونه های اونجا bed & breakfast هست و آشپزخونه به معنای یک خونه نداره که بشه غذا درست کرد.
    دایی من اونجاست ولی جدیدا اعلام کردن هیچ یک از اقوام و دوستان اون طرف هم که ساکن کانادا هستن ظاهرا نمیتونن برن دنبال طرف در فرودگاه. باید خود شخص از تاکسی اینا استفاده کنه.

طبق تایم لاینی که گذاشتید که به نظر میرسه شما الان چند ساله باید باشه که ساکن کانادا باشید. فکر کنم شما اطلاعات بهتر و کاملتری بتون به ما بدین تا ماهایی که در ایرانیم.
    یا اگر برای اقوام درجه یک میخواین اقدام کنین من پیشنهاد میکنم بیخیالش بشین برای یه مدت. تا قبل کرونا که قفلی زده بودن رو ایرانیها، بعد کرونا هم یه قفلی دیگه زدن به ما. باید دید اوضاع اگر تا حدی بهتر بشه، روال و سیاست ویزا دادن چجوری میشه.
    ویرایش توسط nimallica : June 4th, 2020 در ساعت 04:25 AM

Member
    رشته و دانشگاه
    Peking Univ - Materials Engineering

سلام وقت همگی بخیر. ممنون میشم دوستان یه راهنمایی بکنن.

من اپریل 2019 اقدام کردم برای ویزا واسه شرکت در کنفرانسی که قرار بود جولای 2019 برگزار بشه. ولی خب تا همین الان هنوز خبری نشده و کماکان در حالت background check هست (از حدود می پارسال تو همین وضعیته). حالا با توجه به اینکه کنفرانس پارسال بوده و نموم شده به نظر شما آیا من درخواست withdraw بدم یا اینکه صبر کنم ببینم چی میشه؟

(اینم بگم که من اول توی مارچ یه بار بصورت کاغذی واسه ویزا اقدام کردم (چون ساکن ایران نیستم گفتم اینجوری حتما زودتر از آنلاین بررسی میشه) که بعد یه هفته ریجکت شد با همون دلایل همیشگی - که معلوم نیس برگردی و شرایط کاری و مالی و ترول هیستوری - و بعد مجددا بصورت آنلاین سابمیت کردم و تا الان خبری نشده)

نقل قول نوشته اصلی توسط msalehk نمایش پست ها
    سلام وقت همگی بخیر. ممنون میشم دوستان یه راهنمایی بکنن.

من اپریل 2019 اقدام کردم برای ویزا واسه شرکت در کنفرانسی که قرار بود جولای 2019 برگزار بشه. ولی خب تا همین الان هنوز خبری نشده و کماکان در حالت background check هست (از حدود می پارسال تو همین وضعیته). حالا با توجه به اینکه کنفرانس پارسال بوده و نموم شده به نظر شما آیا من درخواست withdraw بدم یا اینکه صبر کنم ببینم چی میشه؟

(اینم بگم که من اول توی مارچ یه بار بصورت کاغذی واسه ویزا اقدام کردم (چون ساکن ایران نیستم گفتم اینجوری حتما زودتر از آنلاین بررسی میشه) که بعد یه هفته ریجکت شد با همون دلایل همیشگی - که معلوم نیس برگردی و شرایط کاری و مالی و ترول هیستوری - و بعد مجددا بصورت آنلاین سابمیت کردم و تا الان خبری نشده)
    سلام
    راستش توی همین سایت یک دوست پزشک بود که پرونده مهاجرتی داشت، اما چون پروسه ی رسیدگیش طولانی شده بود خواسته بود شانسش رو برای توریستی امتحان کنه.
    یادمه ایشون یک دعوتنامه از یک سمینار پزشکی داشت. ایشون هم یکم بررسی پرونده توریست اش طولانی شد ولی موقعی ویزاش اومد که 2 هفته پیشِش اون سمینار تمام شده بود!!!!
    اگه نظر من رو میخواین من میگم کنسل نکنین، بزارین تا خودشون جواب بدن، چون سیستم اداری اونجا اونطوری هم که ما فکر میکنیم 100% کامل نیست و گاهی یه اشتباهات خنده دار و شاخداری میکنن که آدم میمونه توش !!!
    اگه درخواست کنسل بدین اینجوری خودتون حتی اون 1% شانس ویزا ( در صورتی که همچین سوتی ای مثل پرونده اون دوستمون بدن) رو از دست میدین ضمن اینکه اون هزینه بایومتریک و اپلیکیشن فی هم که دادین از بین میره. صبر کنید ببینید خودشون چی میگن. اینجوری لااقل هزینه ای هم که کردیدن تا انتهای رسیدن جواب نهایی معنی پیدا میکنه، حتی اگر ریجکت بشین. یهو دیدی تو اون شلوغ پلوغی بهتون ویزا دادن . اگر هم ندادن که خب چیزی از دست ندادین. این صرفاً نظر منه البته.

در مورد اون بخش دوم که به صورت کاغذی اقدام کردین و اینا...شما هر چند بار که بخواین میتونید اقدام کنید. همین پرونده جاری اگه امروز ریجکت بشه شما 2 روز بعد 1 هفته بعد میتونی دوباره اقدام کنی البته به شرطی که منطقی باشه و اون اشکالاتی که آفیسر گرفته که برای ویزا دادن قانع نشده رو تونسته باشید رفع کنید، در غیر اینصورت 90% دوباره همان نتیجه پیش میاد. (هر چند باز هم ممکنه پرونده رو آفیسر دیگری بررسی کنه که قانع بشه به شما ویزا بده و دلایل ریجکت شدن پرونده قبلی شما براش قابل استناد نباشه. که البته اینهایی که میگم احتمالش شاید خیلی دپایین باشه اما همیشه امکان همچین اتفاقاتی هست).

دوستان دیگه و خیلی خوبی که اینجا هستن قطعا میتونن کمک بیشتری به شما بکنن.

سلام
    تا اونجا که من میدونم بسیار افتضاح تر از قبل شده. نخوام خیلی منفی گرایانه بگم، 90 پرونده ها رو سریع ریجکت میکنن، حتی پدر و مادر ها. حتی اونهایی هم که ویزا دارن هم موارد زیادی بوده که در داخل فرودگاه کانادا برگردوندن. مثلا مورد بوده والدین که ویزا هم داشتن برای زایمان بچشون رفتن ولی آفیسر دلیل سفر اونها رو ضروری تشخیص نداده و برشون گردونده.
    با اینکه داخل وبسایت، اعلام کردن که اقوام درجه یک با داشتن دلیل موجه برای سفر، میتونن سفر کنن و یک ایمیل هم گذاشتن که شما به اصطلاح یه استعلام برای خودت بگیری که ببینی دلیل خوبی برای سفر داری یا نه، حتی به پاسخ مثبت این ایمیل هم اعتباری نیست.
    الان فعلا فقط افرادی که (منظورم کسانی که برای هر نوع ویزا اقدام کردن) ویزای PR شون اومده اجازه ورود میدن اما با 100 تا دنگ و فنگ. الان یکی از دوستان من ویزای پی آر رو گرفته و تا شهریور هم مهلت داره تا وارد کانادا بشه، ایمیل زده شرایط رو گفته، بهش گفتن یا میتونی بیای تا میتونی صبر کنی بعد از شهریور که اوضاع نسبتا بهتر شده باشه دوباره درخواست بدی تا دوباره بهتون ویزا بدیم!!!
    ولی اگر میخواین الان بیاین، برای 2 هفته توی یک خونه که باید ادرسشو به ما بدین 2 هفته کامل قرنطینه بشین حق ندارین بیرون بیاین. اسم یک نفر رو هم باید معرفی کنین که براتون مواد غذایی و خوراکی میاره. خود دولت هم شما رو دائم چک میکنه که توی خونه باشین و قوانین رو رعایت کنین. بعد از 2 هفته میتونید هرجا خواستید برید. و الان دنبال خونه برای اجاره short term می گردن تا صاحبخونه یا بنگاه اسم 2 هفته رو مشنوه، میگه خونه نمیدیم. به طور میانگین برای 2 هفته 2000 دلار هزینه بر میداره. اگر هم بخوای بگی جهنم و ضرر برای مدت 1 ماه می گیرم که راحت تر گیر بیاری که با این قیمت دلار نزدیک 14 تومنی نزدیکه 50 میلیون فقط واسه یه قرنطینه اونم فقط واسه خونه باید پول بدی. تازه خرج خوراک و اینا جدا...... ضمن اینکه یک بلیط یک نفره یکسره (بدون برگشت) فقط ایرلاین عمان بوده به قیمت 20 میلیون !!! اون هم 2 تا توقف داره...از اینچا میره مسقط، بعد میره مونترال، از اونجا با پرواز ایر کانادا ( که میگن یکی از بی نظم ترین بی برنامه ترین پروازها ست) باید برن تورنتو.... خود آژانس گفته اون قستی که مربوط به پرواز داخلی کانادا با ایر کانادا هست رو ما تضمینی حتی برای پرواز کردن نمیکنیم، اینکه تاخیر اینا داشته باشه تازه حالت خوبشه. و گفتن این احتمال رو در نظر بگیرین که شاید مجبور شین با اتوبوسی چیزی تا تورنتو برین. حال این وسط ریسک بیماری برای آدما چی میشه خدا میدونه.
    توی airbnb هم گشتن ظاهرا خونه های اونجا bed & breakfast هست و آشپزخونه به معنای یک خونه نداره که بشه غذا درست کرد.
    دایی من اونجاست ولی جدیدا اعلام کردن هیچ یک از اقوام و دوستان اون طرف هم که ساکن کانادا هستن ظاهرا نمیتونن برن دنبال طرف در فرودگاه. باید خود شخص از تاکسی اینا استفاده کنه.

طبق تایم لاینی که گذاشتید که به نظر میرسه شما الان چند ساله باید باشه که ساکن کانادا باشید. فکر کنم شما اطلاعات بهتر و کاملتری بتون به ما بدین تا ماهایی که در ایرانیم.
    یا اگر برای اقوام درجه یک میخواین اقدام کنین من پیشنهاد میکنم بیخیالش بشین برای یه مدت. تا قبل کرونا که قفلی زده بودن رو ایرانیها، بعد کرونا هم یه قفلی دیگه زدن به ما. باید دید اوضاع اگر تا حدی بهتر بشه، روال و سیاست ویزا دادن چجوری میشه.
    من فقط اجمالی بگم،که بی اند بی اشپزخونه ماله استفاده هست و میتونن غذا درست کنن اگه دست و دلشون میره..اتفاقا اپشن خوبیه..اما اخه طرف گیج و مبهوت اومده روزه دوم میخواد وایسه غذا بپزه؟فست فود و اسنک اینا کارو راه میندازه تا حالشون از سفر جا بیادو ببینن میخوان چیکار کنن

Member
    رشته و دانشگاه
    Peking Univ - Materials Engineering

مرسی دوست عزیز. آخه اون مورد 2 هفته بوده که از تاریخ مورد نظرش گذشته بوده و این مورد من الان بیشتر از 1 ساله که گذشته! دیگه خیلی خنده دار میشه. بنظرم اونا گذاشتن کنار منتظرن من کنسل کنم منم که منتظرم اونا جواب بدن

سلام
    راستش توی همین سایت یک دوست پزشک بود که پرونده مهاجرتی داشت، اما چون پروسه ی رسیدگیش طولانی شده بود خواسته بود شانسش رو برای توریستی امتحان کنه.
    یادمه ایشون یک دعوتنامه از یک سمینار پزشکی داشت. ایشون هم یکم بررسی پرونده توریست اش طولانی شد ولی موقعی ویزاش اومد که 2 هفته پیشِش اون سمینار تمام شده بود!!!!
    اگه نظر من رو میخواین من میگم کنسل نکنین، بزارین تا خودشون جواب بدن، چون سیستم اداری اونجا اونطوری هم که ما فکر میکنیم 100% کامل نیست و گاهی یه اشتباهات خنده دار و شاخداری میکنن که آدم میمونه توش !!!
    اگه درخواست کنسل بدین اینجوری خودتون حتی اون 1% شانس ویزا ( در صورتی که همچین سوتی ای مثل پرونده اون دوستمون بدن) رو از دست میدین ضمن اینکه اون هزینه بایومتریک و اپلیکیشن فی هم که دادین از بین میره. صبر کنید ببینید خودشون چی میگن. اینجوری لااقل هزینه ای هم که کردیدن تا انتهای رسیدن جواب نهایی معنی پیدا میکنه، حتی اگر ریجکت بشین. یهو دیدی تو اون شلوغ پلوغی بهتون ویزا دادن . اگر هم ندادن که خب چیزی از دست ندادین. این صرفاً نظر منه البته.

در مورد اون بخش دوم که به صورت کاغذی اقدام کردین و اینا...شما هر چند بار که بخواین میتونید اقدام کنید. همین پرونده جاری اگه امروز ریجکت بشه شما 2 روز بعد 1 هفته بعد میتونی دوباره اقدام کنی البته به شرطی که منطقی باشه و اون اشکالاتی که آفیسر گرفته که برای ویزا دادن قانع نشده رو تونسته باشید رفع کنید، در غیر اینصورت 90% دوباره همان نتیجه پیش میاد. (هر چند باز هم ممکنه پرونده رو آفیسر دیگری بررسی کنه که قانع بشه به شما ویزا بده و دلایل ریجکت شدن پرونده قبلی شما براش قابل استناد نباشه. که البته اینهایی که میگم احتمالش شاید خیلی دپایین باشه اما همیشه امکان همچین اتفاقاتی هست).

دوستان دیگه و خیلی خوبی که اینجا هستن قطعا میتونن کمک بیشتری به شما بکنن.

نقل قول نوشته اصلی توسط msalehk نمایش پست ها
    مرسی دوست عزیز. آخه اون مورد 2 هفته بوده که از تاریخ مورد نظرش گذشته بوده و این مورد من الان بیشتر از 1 ساله که گذشته! دیگه خیلی خنده دار میشه. بنظرم اونا گذاشتن کنار منتظرن من کنسل کنم منم که منتظرم اونا جواب بدن
    آره قبول دارم یکم زیادی طول کشیده. اما صرفا از نظر طولانی شدن، پرونده خاله من واسه همین توریستی چیزی یکم کمتر از 7 ماه طول کشید. البته اون دعوتنامه از برادرش داشت که خب با مال شما فرق میکنه (اونا 2 سال پیش ویزا گرفتن). برای همینه که میگم حالا که اینجوری شده فرض محال 1% شاید دادن، بذار باشه تا خودشون نتیجشو بگن.

حالا باز با یک وکیلی مشورت کن ببین چی میگه شاید مثلا میگم همچین پرونده ای بعد از یه مدتی که میگذره و اتفاقی نمیفته اصلا از توی اولویت ها بره کنار یا پاک بشه نمیدونم. آره ظاهرا هرکی منتظره اون یکی تعیین تکلیف کنه D: چون الان کنسل هم بکنی با اوضاع بیماری و اینا 99.99% زیر 10 روز ریجکت میشی. نه تنها شما، کلا هر کسی که اقدام کنه بخصوص که ایرانی هم باشه و بخصوص تر اگه داخخل ایران باشه دیگه میشه گفت 100% نمیدن. پس تا بهتر شدن نسبی شرایط برای کانادا عملا ویزای توریستی صادر نمیشه که فکر میکنم خودشون این رو هم اعلام کردن.

پس به نظرم با یک وکیل مشورت کن یا اینکه درخواست نوت بده، حالا میتونی از طریق وب فرم ایمیل بفرستی و درخواست توضیحات کنی یا میتونی از طریق GCMS که یک فایل pdf چند صفحه ای هست ریز به ریز اطلاعات پرونده رو بگیری. این دومی تمام اطلاعاتی که سیستم اونها روی پرونده ی شما انچام دادن ثانیه به ثانیه نشون میده (که البته این اطلاعات برای پرونده های مهاجرتی خیلی بیشتر از پرونده های توریستیه). برای gcms هم باید 5 دلار کانادا پرداخت کنی که خب مسلماً نیاز به کردیت کارت خارجی هست. اگر با وکیل یا مشاوری صحبت کردی حتما جریان این 2 نوع پیگیری که تو این پاراگراف گفتم رو بهش بگو و بگر همه جوانبش رو برات توضیح بده. اگه تا گفتی اونم گفت نه، قانع نشو...دلیلشو بپرس تجزیه تحلیل کن ببین فازش چیه.

امیدوارم دوستان دیگه هم که این پست و پست قبلی رو خوندن یا الان میخونن ، هر کمکی میتونن بکنن! چون این روزا اکثریتمون بی حوصله و درگیریم، خود من که 4 سال منتظر یک PR کوفتی هستم هنوزم جوابش نیومده. 10 بارم همین 2 نوع پیگیری ها رو کردم ولی جواب درست نمیدن. اما اینو نگفتم که پیگیری نکنی. حتما پیگیری کن شده 100 بار.
    خلاصه همیجوری کلافه و علافم اما با این حال سعی میکنم به هر دوستی هر کمکی میتونم بکنم چون حال دیگران رو درک میکنم.
    ویرایش توسط nimallica : June 8th, 2020 در ساعت 04:00 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط arez0u نمایش پست ها
    من فقط اجمالی بگم،که بی اند بی اشپزخونه ماله استفاده هست و میتونن غذا درست کنن اگه دست و دلشون میره..اتفاقا اپشن خوبیه..اما اخه طرف گیج و مبهوت اومده روزه دوم میخواد وایسه غذا بپزه؟فست فود و اسنک اینا کارو راه میندازه تا حالشون از سفر جا بیادو ببینن میخوان چیکار کنن
    اگه اینجوری باشه که خوبه ولی به قول خودت کی حال آشپزی داره بعد از شاید نزدی به 2 روز نصفی توی راه بودن ... 4 روز فقط دلشون میخواد بخوابن. بعدم آره! اگه دلشون بیاد به اون سطوح و وسایل دست بزنن و حال داشته باشن آشپزی کنن...
    اسنک هم مگه تا چند روز میشه خورد ! قورمه سبزی و چلوکباب هم باشه بعد از 2 وعده آدم حالش بهم میخوره. نمیدونم . چی بگم. حالا فعلا دارن میگردن ، ظاهرا یه هتلی قبول کرده که اتاق بده اما فقط صبحونه داره و گفته میاریم میزاریم پشت درب اتاق! ( حالا کف اون راهرو کی رفته با کفش و اینا بماند!!) ولی بقیه وعده ها رو یکی رو به هتل هم باید معرفی کنی که ما اجازه ورود بدیم بیاد غذا اینا رو بذاره پشت درب اتاق سریع بره.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)