نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 1807 از 1841 نخستنخست ... 807130717071757179717981799180018011802180318041805180618071808180918101811181218131814181518161817 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 18,061 تا 18,070 , از مجموع 18408

موضوع: ویزای موقت | توریستی | کنفرانس برای کانادا + مدارک لازم

Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی کاربردی

پیش فرض پاسخ : ویزای موقت | توریستی | کنفرانس برای کانادا + مدارک لازم

سلام دوستان، من یکبار برای خواهرم، ویزیتور ویزا اقدام کردم و ویزا گرفتند (البته به خاطر اعتبار پاسپورتشون، ویزاش دو سال و نیم اعتبار داشت)، یکبار هم اومدند کانادا. الان می خواهم برای برای بار دوم اقدام کنم. ممنون می شوم راهنمایی کنید:
    1- در فرم 5257e در قسمت UCI، باید شماره UCI مربوط به ویزای قبلی نوشته شود؟
    2- در فرم 5257e در قسمت Background Information سوال 2C که می پرسه : Have you previously applied to enter or remain in Canada، من نوشتم که:
    I applied for a visitor visa (Purpose of travel: Family Visit) to visit my sister in 2018, and my application was approved. I traveled to Canada (Toronto) to visit my sister in 2019
    آیا همین کافی است؟
    3- در فرم 5257e برای Purpose of visit، من Family Visit را انتخاب کردم نه Other. چون دلیل ارجنتی برای ویزیت نداریم . نظر شما چی است؟
    4- آیا فرم imm0006e که برای Extended Family است را باید به همرا بقیه مدارک ارسال کنم یا لازم نیست؟
    ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط najafi1977 نمایش پست ها
    سلام دوستان، من یکبار برای خواهرم، ویزیتور ویزا اقدام کردم و ویزا گرفتند (البته به خاطر اعتبار پاسپورتشون، ویزاش دو سال و نیم اعتبار داشت)، یکبار هم اومدند کانادا. الان می خواهم برای برای بار دوم اقدام کنم. ممنون می شوم راهنمایی کنید:
    1- در فرم 5257e در قسمت UCI، باید شماره UCI مربوط به ویزای قبلی نوشته شود؟
    2- در فرم 5257e در قسمت Background Information سوال 2C که می پرسه : Have you previously applied to enter or remain in Canada، من نوشتم که:
    I applied for a visitor visa (Purpose of travel: Family Visit) to visit my sister in 2018, and my application was approved. I traveled to Canada (Toronto) to visit my sister in 2019
    آیا همین کافی است؟
    3- در فرم 5257e برای Purpose of visit، من Family Visit را انتخاب کردم نه Other. چون دلیل ارجنتی برای ویزیت نداریم . نظر شما چی است؟
    4- آیا فرم imm0006e که برای Extended Family است را باید به همرا بقیه مدارک ارسال کنم یا لازم نیست؟
    ممنونم
    سلام دوست عزیز
    سوال 1- بله
    2-اصلا نیازی به توضیح زیاد و بیان این جزئیات نیست. میتونید فقط شماره uci رو بنویسید و بنویسید TRV approved in 2018. بقیه اطلاعاتِ ویرای قبلی رو همه رو خودشون کامل دارن.
    3-میگن اگر میخواین پرونده در الویت قرار بگیره، other رو بزنید..اگر نه، همون family visit. نظرها مختلفه و نتیجه های هر انتخاب هنوز دقیق تجربه نشده اما مواردی بوده که دوستان تجربه داشتن و میگن other رو انتخاب کردن و پرونده زودتر بررسی شده و حتی جواب رو 1 تا 2 ماهه دادن. اما من نظر قطعی راجع به این موضوع نمیدم.
    4-من اطلاعی در این مورد ندارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Soheilhs نمایش پست ها
    بله این عین دستورالعمل های صادره است برای سرعت و اولیت دادن به فایل های ارسالی از سوی افرادی که از محدودیت های سفر معاف هستند.

طبیعیه که بسیاری از وکلا و مشاورین با اپدیت های روز هماهنگ نباشند.
    خیلی ممنون از پاسختون و همچنین دوستان دیگه. راستش من توضیحات دستورالعمل رو خوندم و یکم شک دارم الان. درسته خواهرم که میخواد خواهر دیگم رو در کانادا ببینه و دلیل دیدار این دو، جزو دلیل های ضروری که خود سفارت قید کرده نیست و صرفا دیداره. به خاطر همین حسم میگه گزینه Other و COVID-19 رو انتخاب نکنم ولی باز هم شک دارم. شاید من خوب متوجه نشدم. ممنون میشم بنده را راهنمایی کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen88888 نمایش پست ها
    خیلی ممنون از پاسختون و همچنین دوستان دیگه. راستش من توضیحات دستورالعمل رو خوندم و یکم شک دارم الان. درسته خواهرم که میخواد خواهر دیگم رو در کانادا ببینه و دلیل دیدار این دو، جزو دلیل های ضروری که خود سفارت قید کرده نیست و صرفا دیداره. به خاطر همین حسم میگه گزینه Other و COVID-19 رو انتخاب نکنم ولی باز هم شک دارم. شاید من خوب متوجه نشدم. ممنون میشم بنده را راهنمایی کنید
    شک شما کاملا به جاست. اما چون همونطور که در کامنت قبلی گفتم عده ای تجربه انتخاب other رو برای کلاینت هاشون داشتن و میگن که پرونده زودتر بررسی شده. عده ای هم از جمله برخی وکلا که اتفاقاً به قوانین به روز شده، کاملا آشنا هستن، میگن که به صورت همون استاندارد، همان family visit رو انتخاب کنید. اختلاف نظر زیاده، اگر مبنا رو بر توضیحات سایت canada.ca بگذاریم، قاعدتا باید other رو انتخاب کنیم، اما در عمل هر پرونده ای شرایط خاص خودش رو داره و حتی ممکنه یک پرونده که در آن family visit انتخاب شده، زودتر از اونی که other انتخاب شده بررسی بشه. چون خیلی وقته کارها و تصمیم های عجیب غریب در مورد بررسی پرونده ها بابت هر نوع ویزایی دیده میشه. اونهم الان دراین شرایط کرونایی.

از طرفی به قول یکی از دوستان قدیمی ای در این سایت که فردی مطلع هست و من اسمشون رو نمیبرم چون شاید مایل نباشن، من رو در این مورد راهنمایی های درستی کردن و از نظر من حرف منطقی و درستی هم ایشون زدن. و اون اینکه: آیا ما میدونیم یا نمیدونم و از کجا معلوم، که شاید یک سیستم یا نرم افرازی داشته باشن که اگر گزینه other در فرم 5257 انتخاب شده باشه، به طور اتوماتیک پرونده رو در اولویت بگذاره. شایدم وجود نداشته باشه اما احتمال هر چیزی هست. وقتی گفته میشه که آی پی دستگاهی که به پروفایل وصل میشه رو هم میتونن record کنن که مثلا فرزندی در ایران به جای پدر و مادر که مثلا هر دو در هند هستند اقدام میکنه و خودش رو به جای پدر جا میزنه و کارها رو انجام میده، بدون اینکه فرم representative رو پر کنه، بعد فرزند که از ایران با رِینج آی پی ایران به پروفایل وصل میشه شاید یکجایی یک زمانی به قول معروف گاف بشه که پدر و مادر که در هند هستن و آی پی از ایران وصل میشه، فرم representative هم که پر نکردن، پس شاخک آفیسر تیز میشه. این حدسیات و احتمالات هم هست . بنابر این میشه احتمال داد همچین نرم افزار تشخیصی ای هم داشته باشن که گزینه other رو شناسایی کنه ( نمیدونم ، فقط بحث احتمالات رو دارم بیان میکنم).

در کل میخوام بگم همه این احتمالات هست اما این رو هم میدونم که این مساله باعث سردرگمی خیلی افراد از جمله خود من شده. یک روز میگم other رو میرنم، فردا میگم همان family visit رو میزنم فوقش شاااید یکم بیشتر زمان ببره. بعد دوباره میگم خوب اگه بعضی دوستان که تجربه other رو دارن که میگن زودتر بررسی میشه پس چرا other نزنم متاسفانه این مساله مهمترین دغدغه ی این روزها برای اپلیکنت ها شده.
    راستش این مورد به مشکلی تبدیل شده که اختیار عمل فقط با خود فرد اقدام کننده هست و تنها کاری که میتونه بکنه جمع آوری بیشترین اطلاعات از افراد و دوستان فروم ها، و وکلای مختلف (البته معتبر که در سایت iccrc-crcic.ca وضعیت active member داشته باشن و تجربه بالایی داشته باشن).

راستش من به شخصه و با قطعیت نمیتونم بگم.
    ویرایش توسط nimallica : July 26th, 2021 در ساعت 12:22 AM

دوستان سلام
    من 2 تا سوال دارم که میدونم ساده است اما جوابش را شک دارم. فقط قول بدین اگه ساده بود توی دلتون نخندین
    1- توی فرم schedule 1 برای پدر، چون پدر اپلیکنت اصلی هست باید گزینه ی the principle applicant تیک بخوره... و توی schedule 1 برای مادر که زیر مجموعه هست باید the spouse, common-in low partner or dependent children........ تیک بخوره ؟
    2- بعد از آپلود همه ی مدراک، در مرحله آخر که وقتی اون صفحه ای میاد که باید تاریخ و امضا ی نهایی انجام بشه، چون من representative برای پدر و مادر هستم، باید اسم و فامیل خودم رو بنویسم یا پدر؟

ممنون.

Junior Member

سلام دوستان

میخواستم ببینم کسی از دوستان دیده ویزای ویزیتور برای پدر و مادر فرد سیتیزن یا PR صادر شده باشه از ابتدای امسال؟ من الان processing time رو برای ویزیتور ویزا از داخل ایران چک کردم و این عدد 687 روز هستش! تا جایی که یادمه هفته پیش این عدد روی حدود چهارصد روز بود. این طور که داره پیش میره ظاهرا ویزایی صادر نمیشه یا سرعت وحشتناک کند هستش.

من ژانویه 2021 برای مادر و پدرم اقدام کردم و هنوز هیچ خبری نیست. ممنون میشم اگه تجربه ای مشابه دارین بفرمایید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Sanam نمایش پست ها
    سلام دوستان

میخواستم ببینم کسی از دوستان دیده ویزای ویزیتور برای پدر و مادر فرد سیتیزن یا PR صادر شده باشه از ابتدای امسال؟ من الان processing time رو برای ویزیتور ویزا از داخل ایران چک کردم و این عدد 687 روز هستش! تا جایی که یادمه هفته پیش این عدد روی حدود چهارصد روز بود. این طور که داره پیش میره ظاهرا ویزایی صادر نمیشه یا سرعت وحشتناک کند هستش.

من ژانویه 2021 برای مادر و پدرم اقدام کردم و هنوز هیچ خبری نیست. ممنون میشم اگه تجربه ای مشابه دارین بفرمایید.
    یا خدا !!!!! منم 10 روز پیش دیدم 357 روز بود ، چرا الان شده 687 ؟؟ بعد کشوری مثل سوریه 200 روز ، افغانستان 139 روز و عراق 28 روزززززز !!!!؟؟ یعنی از ماها تمام این کشورهای جنگ زده هم کمتریم ؟؟؟؟ مسخرسسسسس
    راستش من تجربه ی عینی و شخصی ندارم. اما طبق نظراتی که توی این چند مدت در فروم رد و بدل شده، و بعضی دوستان گفتن که مسانی که گزینه other , COVID-19 رو در فرم 5257 زدن پرونده هاشون 1 تا 2 ماهه بررسی شده ، پس تنها موردی که شاید ممکنه باعث تاخیر پرونده ی شما شده باشه اینه که توی فرم 5257 ، گزینه other, COVID-19 نزده باشید (شایدم دلیلش این نباشه، من فقط نظرم اینه که شاید). یا اینکه طبق روال سابق family visit رو زده باشید که این باز خودش یعنی اینکه گزینه other رو انتخاب نکردید. البته هر پرونده ای با پرونده ای دیگه فرق داره و علت سفر و اولویت بندی ها برای بررسی هم، فرق داره.
    ولی ظاهرا اینجور که بوش از چند وقت پیش میومد ، طول کشیدن حتی برای 6- 7 ماه ظاهرا باید برامون عادی بشه متاسفانه. همین فرمون بره جلو، زمانش 2 برابر گرفتن PR میشه !!!!

Junior Member

بله واقعا مسخره و غم انگیزه

دیگه با این تعداد روز برای چی اپلای ویزیتور ویزا را برای غیر خانواده درجه یک متوقف نمی کنن فعلا؟ back log درست شده وحشتناکه و مرتب هم داره بدتر میشه با این وضعی که در آپدیت processing time میبینیم.

زمانی که من اپلای کردم اون بندی که الان اضافه کردن که نوشته خانواده درجه یک رو بزنید others و بعد covid 19 نداشت! این رو فکر میکنم تو مارچ اضافه کردن. الان تو سایت برای کسایی که از قبل اپلای کردن و شامل exception (مادر و پدر) میشن نوشته وب فرم پرم کنن و ظی 14 روز کاری جواب میدن. ما ده روز پیش این فرم رو پرم کردیم و هنوز جوابی نگرفتیم ولی تو فروم های خارجی که نگاه می کردم ظاهرا این 14 روز هم الکیه و خیلیا هستن که یکی دو ماهه وب فرم هم فرستادن و هیچ جوابی نگرفتن.

دیگه با این تعداد روز برای چی اپلای ویزیتور ویزا را برای غیر خانواده درجه یک متوقف نمی کنن فعلا؟ back log درست شده وحشتناکه و مرتب هم داره بدتر میشه با این وضعی که در آپدیت processing time میبینیم.

زمانی که من اپلای کردم اون بندی که الان اضافه کردن که نوشته خانواده درجه یک رو بزنید others و بعد covid 19 نداشت! این رو فکر میکنم تو مارچ اضافه کردن. الان تو سایت برای کسایی که از قبل اپلای کردن و شامل exception (مادر و پدر) میشن نوشته وب فرم پرم کنن و ظی 14 روز کاری جواب میدن. ما ده روز پیش این فرم رو پرم کردیم و هنوز جوابی نگرفتیم ولی تو فروم های خارجی که نگاه می کردم ظاهرا این 14 روز هم الکیه و خیلیا هستن که یکی دو ماهه وب فرم هم فرستادن و هیچ جوابی نگرفتن.
    وب فرم قبلنا بین 10 تا 15 روز کاری بود و چون من هم خودم برای پرونده مهاجرتیم زیاد وب فرم دادم. آخرین وب فرمی که فکر میکنم سال 2018 دادیم، تازه اون موقع حدود 45 روز طول کشید در صورتی وب فرم های اولیه سر موقع جوابش میومد. ظاهرا زمان 2و 3 ماه هم برای وب فرم هم با این اوضاع احوال طبیعی باشه ( که البته در اصل همه چی الان غیر طبیعیه!!). ایشالا جواب اون هم میاد. اگر نیومد باز یک وب فرم دیگه روی همون وب فرم بزنید و ارجاعشون بدید به رفرنس اون وب فرم و دوباره موردتون رو مطرح کنید، ضرر نداره. نظر شخصیه من اینه.

زمانی که من اپلای کردم اون بندی که الان اضافه کردن که نوشته خانواده درجه یک رو بزنید others و بعد covid 19 نداشت! این رو فکر میکنم تو مارچ اضافه کردن. .
    درود، متاسفم از اين موضوع

در دسامبر ٢٠٢٠ در همين تاپيك و اين پست به دوستان عرض كردم بايد در تنظيم اپليكيشن دقت كنند. اگر وكيل داريد بخواهيد با CMB تماس بگيرند.

Case Management Branch

موفق باشيد
    The content provided by me on this website intends to provide general information on Canadian residency and citizenship matters. It is not intended to be legal advice, may not be up to date, and you should consult with a regulated consultant or a lawyer before acting or failing to act, on any information contained in articles written by me

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)