نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 1809 از 1841 نخستنخست ... 809130917091759179918001801180218031804180518061807180818091810181118121813181418151816181718181819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 18,081 تا 18,090 , از مجموع 18408

موضوع: ویزای موقت | توریستی | کنفرانس برای کانادا + مدارک لازم

Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی کاربردی

پیش فرض پاسخ : ویزای موقت | توریستی | کنفرانس برای کانادا + مدارک لازم

سلام دوستان، یک سوال در مورد رزرو بلیط که باید در قسمت Purpose of Travel آپلود کنم داشتم. یادمه قدیمها ترکیش ایرلاین این امکان را داشت که فقط رزرو بکنی. الان که چک کردم یک آپشن جدید گذاشته که Hold the price است که یک مبلغی پرداخت می کنید که توی یک بازه زمانی مثلا 7 روز براتون این بلیط را با این قیمت نگه می داره، آیا کسی اطلاع داره که اگر بلیط را با این آپشن رزرو کنیم و بعد آن را کنسل کنیم Refund می شه؟
    ممنونم

Junior Member

سلام دوستان
    يه سوال داشتم.
    الان همسر من به عنوان اسپانسر براي پدر و مادر من (ويزاي 5 ساله) اقدام كرده و پرونده را فرستاديم. (من فعلا كار نمي كنم و اسپانسر نيستم)
    آيا همزمان و در حالي كه هنوز اون پرونده به جوابي نرسيده، ما مي تونيم يه پرونده براي پدر و مادر همسرم باز كنيم و همسرم اسپانسر اونها هم بشه؟
    يعني يك فرد همزمان به عنوان اسپانسر در دو پرونده پدر و مادر امكان پديره يا احتمال ريجكت داره؟
    البته در نامه دعوتنامه نوشتيم كه پدر و مادر خودشون هزينه خودشون رو ميدن و ما هم در صورت لزوم همه هزينه ها را تقبل مي كنيم...

ممنون ميشم راهنمايي ام كنيد.
    ممنون از وقتي كه مي گذاريد.

نقل قول نوشته اصلی توسط negar24m نمایش پست ها
    سلام دوستان
    يه سوال داشتم.
    الان همسر من به عنوان اسپانسر براي پدر و مادر من (ويزاي 5 ساله) اقدام كرده و پرونده را فرستاديم. (من فعلا كار نمي كنم و اسپانسر نيستم)
    آيا همزمان و در حالي كه هنوز اون پرونده به جوابي نرسيده، ما مي تونيم يه پرونده براي پدر و مادر همسرم باز كنيم و همسرم اسپانسر اونها هم بشه؟
    يعني يك فرد همزمان به عنوان اسپانسر در دو پرونده پدر و مادر امكان پديره يا احتمال ريجكت داره؟
    البته در نامه دعوتنامه نوشتيم كه پدر و مادر خودشون هزينه خودشون رو ميدن و ما هم در صورت لزوم همه هزينه ها را تقبل مي كنيم...

سلام
    من 4 سال پیش که برای پدر و مادرم اقدام کردیم، وکیلمون گفت شوهر خواهر هم میتونه همزمان برای پدر و مادرش اقدام و مشکلی نداره که البته اقدام نکرد ( نه از ترس اینکه ریجکت بشن). مامانش اینا زیاد قصد سفر در اون مقطع نداشتن.
    من طبق این تجربه ام فکر نمیکنم اشکالی داشته باشه، شایدم بهتر باشه اول برای یکی پدر و مادر ها اقدام کنید، بعد که نتیجه اومد برای گروه بعد اقدام کنید. نمیدونم.
    شاید الان شرایط جوری باشه که منعی برای اقدام همزمان نباشه اما وضعیت خاص الان حکم کنه که بهتر باشه گروه به گروه اقدام بشه.
    حالا دوستان دیگه هم میتونن کمک کنن.

نقل قول نوشته اصلی توسط Soheilhs نمایش پست ها
    بله اون فرم رو پر میکنید چون یک نفر ( فرضا مادر شما ) زیر مجموعه پدر شما است. در نتیجه مادر شما باید اجازه به پدر شما ( عضو خانواده) بدهد که اطلاعات پرونده ایشان به یک پروفایل ارسال شود.

نکته: وقتی شما در گزینه استفاده از رپرزنتتیو ؛ دسترسی ندادن به هیچ کس رو انتخاب میکنید؛ در حالی که شما خودت دسترسی داری ، این تخلف است. کافیه بزنید بله، فرم رپرسنتتیو رو دانلود و خودتون رو به عنوان عضو خانواده تیک بزنید و بدید پدرتان امضا کند. یه فرم اضافه است اما چهارچوب کارتون درست و قانونی است.
    وقتی به سوال " آیا اجازه دسترسی به شخص دیگری به پرونده را میدهید؟ " رو Yes بزنیم (وقتی representative داریم)، یک سوال اضافی می پرسه:
    " Did your representative give you a submission letter"
    مفهوم ش جیه؟ و جواب این سوال چی باید باشه !؟
    با توجه به اینکه این پرونده هایی مثل family reunion and visit در اصل self explanatory file حساب میشن

نقل قول نوشته اصلی توسط nimallica نمایش پست ها
    وقتی به سوال " آیا اجازه دسترسی به شخص دیگری به پرونده را میدهید؟ " رو Yes بزنیم (وقتی representative داریم)، یک سوال اضافی می پرسه:
    " Did your representative give you a submission letter"
    مفهوم ش جیه؟ و جواب این سوال چی باید باشه !؟
    با توجه به اینکه این پرونده هایی مثل family reunion and visit در اصل self explanatory file حساب میشن
    پاسخ شما به اون سوال ؛ NO
    The content provided by me on this website intends to provide general information on Canadian residency and citizenship matters. It is not intended to be legal advice, may not be up to date, and you should consult with a regulated consultant or a lawyer before acting or failing to act, on any information contained in articles written by me

سلام دوستان
    يه سوال داشتم.

ما چیزی به اسم اسپانسر در پرونده های توریستی نداریم. شما میزبان در کانادا و دلیل بازدید خانواده تان هستید.

لزوما نباید حتما مشغول به کار باشید برای اینکه بتونید میزبان باشید یا پدر و مادرتان از شما دیدن کنند، گرچه مشغول به کار بودن اعتبار و ارزش دعوتنامه رو بیشتر میکنه. مشغول به کار بودن وقتی که مهمان به اندازه قابل قبول تمکن مالی نداره و شما قراره بصورت رسمی ساپورت مالی رو undertake کنید نیازه. شما برای پدر و مادر خودت با دو دعوت نامه رسمی اقدام کن ، اولی رو برای خودت بگذار و دومی رو از طرف همسرت و به همراه مدارکش.
    The content provided by me on this website intends to provide general information on Canadian residency and citizenship matters. It is not intended to be legal advice, may not be up to date, and you should consult with a regulated consultant or a lawyer before acting or failing to act, on any information contained in articles written by me

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Soheilhs نمایش پست ها
    ما چیزی به اسم اسپانسر در پرونده های توریستی نداریم. شما میزبان در کانادا و دلیل بازدید خانواده تان هستید.

لزوما نباید حتما مشغول به کار باشید برای اینکه بتونید میزبان باشید یا پدر و مادرتان از شما دیدن کنند، گرچه مشغول به کار بودن اعتبار و ارزش دعوتنامه رو بیشتر میکنه. مشغول به کار بودن وقتی که مهمان به اندازه قابل قبول تمکن مالی نداره و شما قراره بصورت رسمی ساپورت مالی رو undertake کنید نیازه. شما برای پدر و مادر خودت با دو دعوت نامه رسمی اقدام کن ، اولی رو برای خودت بگذار و دومی رو از طرف همسرت و به همراه مدارکش.
    ممنون از پاسخ تون.
    فكر مي كنم در استفاده از كلمه "اسپانسر" اشتباه كردم. منظورم همان ويزاي توريستي 5 ساله معمولي بود كه اكثرا براي پدر و مادرشون اقدام مي كنند.
    همون طور كه به خوبي گفتيد من میزبان آنها در کانادا و دلیل بازدید خانواده هستم.
    پس من حتي با وجود اينكه فعلا كار نمي كنم و درامد خاصي ندارم، هم چنان مي تونم براي پدر و مادرم دعوت نامه بفرستم درسته؟ و در دعوت نامه خواهم نوشت "مهمان ها به اندازه كافي تمكن مالي دارند و به ساپورت من نياز ندارند ولي در صورت لزوم همسرم توانايي ساپورت مالي آنها را دارد"
    و گفتيد در كنارش دعوت نامه اي از طرف همسر همراه مدارك مالي اش بگذارم براي محكم كاري.

در واقع يك سوال ديگرم اين بود كه اين طوري همسرم همزمان 2 دعوت نامه در 2 پرونده جداگانه دارد. يكي دعوت نامه اي كه براي پدر و مادر خودش فرستاده و پرونده در جريانه و هنوز به جواب نرسيده و يكي دعوت نامه ساپورت براي پدر و مادر من. اين موضوع هم مشكلي ايجاد نمي كند؟ يعني در پرونده هاي توريستي اين كه بيايند يك حداقل درآمد و توانايي مالي براي شخص دعوت كننده تعيين كنند و بعد بررسي كنند كه آيا او واقعا مي تواند از پس هزينه هاي همه اين افراد (در اينجا 4 نفر) بربيايد،وجود ندارد. درست ميگم؟
    ممنون

ممنون از پاسخ تون.
    فكر مي كنم در استفاده از كلمه "اسپانسر" اشتباه كردم. منظورم همان ويزاي توريستي 5 ساله معمولي بود كه اكثرا براي پدر و مادرشون اقدام مي كنند.
    پس من حتي با وجود اينكه فعلا كار نمي كنم و درامد خاصي ندارم، هم چنان مي تونم براي پدر و مادرم دعوت نامه بفرستم درسته؟ و در دعوت نامه خواهم نوشت "مهمان ها به اندازه كافي تمكن مالي دارند و به ساپورت من نياز ندارند ولي در صورت لزوم همسرم توانايي ساپورت مالي آنها را دارد"
    و گفتيد در كنارش دعوت نامه اي از طرف همسر همراه مدارك مالي اش بگذارم براي محكم كاري.

در واقع يك سوال ديگرم اين بود كه اين طوري همسرم همزمان 2 دعوت نامه در 2 پرونده جداگانه دارد. يكي دعوت نامه اي كه براي پدر و مادر خودش فرستاده و پرونده در جريانه و هنوز به جواب نرسيده و يكي دعوت نامه ساپورت براي پدر و مادر من. اين موضوع هم مشكلي ايجاد نمي كند؟ يعني در پرونده هاي توريستي اين كه بيايند يك حداقل درآمد و توانايي مالي براي شخص دعوت كننده تعيين كنند و بعد بررسي كنند كه آيا او واقعا مي تواند از پس هزينه هاي همه اين افراد (در اينجا 4 نفر) بربيايد،وجود ندارد. درست ميگم؟
    ممنون
    چه پرونده درجریان باشد و چه نباشد، اطلاعات میزبان در نرم افزار جی سی ام اس ثبت میشه، وقتی آن گروه اول ویزا بگیره، در ویزای دوم هم افیسر اطلاعات همسر شما یا خود شما رو در همون جی سی ام اس چک میکنه که ببینه آیا non-compliance وجود داشته یا نه. پس فکر نکنید اگر یکی در جریان باشه میفهمن، و یا اگر اون پرونده تکلیفش معلوم شه ، این جدیده رو نمیفهمن. درهرصورت افیسر بخواد وقت بذاره همه اطلاعات موجود در مورد میزبان و میتونه بخونه.

اگر قرار هست شما ساپورت مالی نشون بدید، تستی که برای این موضوع وجود داره شبیه به تست مالی سوپر ویزاست، یعنی سایز خانواده شما ( فرضا شما همسرت و فرزندت ۳ نفر ) ( پدر و مادر همسرت ۲ نفر ) (پدر و مادر شما ۲ نفر) . مجموعا ۷ نفر. درنتیجه حداقل درامد همسر شما می بایست طبق جدول لایکو $69,934 باشد.

ممنون از پاسخ تون.

ممنون
    سلام
    من هم شرایط خواهرم و شوهرش مثل شما بود. فقط شوهرش کار میکنه. یک دعوتنامه برای پدر و مادرم داد که توش اسم خودش و شوهر و مشخصات و آدرس و ایناشون بود و نوشته بود که شوهرم در فلان شرکت کار میکنه و یک گواهی کار هم از محل کارش با ذکر حقوق ضمیمه بود. تازه اون موقع هم چون تازه رفته بودن درامدش آنچنان بالا هم نبود. ضمن اینکه نامه ها ی تمکن مالی که پدر و مادر شما میدن معمولا ما ایرانیها یک حساب سپرده داریم که یک مبلغ نسبتا خوبی توش هست. منظورم از خوب نه اینکه 1 میلیارد باشه. میتونه حتی میتونه 50 یا 100 میلیون باشه، چون نامه ای که اون بانک میده نرخ دلار دولتی یا همون نرخ دولتی بانک مرکزی رو میده که الان حدود 3360 تومنه . اینجوری یعنی فردی که 100 میلیون سپرده داره ، معادل حدود 29000$ میشه، حالا شما 50 میلیون هم که حساب کنی میشه حدود 15000$....یه مبلغی هم قاعدتاً به صورت نقد همراه خودشون میبرن...پس اینکه درامد شوهر شما چقدر هست زیاد مهم نیست. نکته ی مهمتر بالانس بودن برگه notice of assessment هست که اون اگر اوکی باشه حالا شوهر شما سالی 40 تا هم درامد داشته باشه مشکلی نیست. اینجوری اگر هر یک از پدر و مادر یه حساب سپرده داشته باشن و مبلغی بین 50 تا 100 تومن هم توش باشه همه ی اینا نشون میده که پدر و مادر شما کاملا از پس هزینه های خودشون بر میان. ضمن اینکه توی دعوتنامه حتما باید نوشته بشه که پدر و مادر در خانه ما اقامت دارن و مخارج آنها بر عهده ماست. این فرمت روتین دعوتنامه هست که این نکته رو توش مینویسن. حالا بعضی ها این نکته رو هم اضافه میکنن که " البته پدر و مادر من هم توانایی کامل بابت مخارج سفر و هزینه های خودشون رو به طور مسقل دارن" . مال خواهر من این قسمت آخر رو ننوشته بود که فکر میکنم نیازی هم نبود چون همون مدارک مالی پدر و مادر خودش تایید همین موضوع رو نشون میده.
    همین مورد هم برای پدر و مادر شوهرتون کفایت میکنه.
    پدر و مادر خواهرم و شوهرش با همین مدارک مالی که گفتم همشون ویزاشون رو گرفتن. درامد شوهر خواهر من اونموقع نزدیک 40 تا بود، هیچ مشکلی هم پیش نیومد. ویزای پدر و مادر من رو 11 روزه دادن ، پدر و مادر شوهر خواهرم رو 20 روزه .
    حالا الان همه چی مثل همون موقع هست فقط باتوجه به covid بررسی پرونده میتونه یک مقدار طول بکشه که طبیعی هم هست +اینکه الان high season هم هست و پرونده ها حجمشون زیاده.

این تجربه من باتوجه به شباهت با پرونده شما بود.

سلام
    میخواستم بدونم کسی تا حالا توی این مدت یک ماه اخیر ‌ویزا توریستی کانادا گرفته. مرسی
    ویرایش توسط Steelcutter : August 22nd, 2021 در ساعت 10:26 PM دلیل: ناقصی

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)