صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 28

موضوع: دوره های آموزشی مشترک بین المللی مجتمع فنی تهران و TAFE و مسائل مرتبط

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

پیش فرض دوره های آموزشی مشترک بین المللی مجتمع فنی تهران و TAFE و مسائل مرتبط

با توجه به اینکه بازار کار استرالیا نیازمند نیروی کار متخصص در زمینهٔ تمام کار‌های فنی‌ و کارهای اجرائی هست به همهٔ کسانی‌ که فکر میکنند رشتهٔ تحصیلیشون مناسب کار کردن در استرالیا نیست پیشنهاد می‌کنم که به Tafeبه عنوان یک گزینه فکر کنن.

دوره های دانشگاهی Tafe تقربیا معادل آنچا ما در کشور خود فنی حرفه ای می خوانیم، می باشند. با این تفاوت که در کشور ما دانش آموزان می توانند دوره دبیرستان خود را در فنی حرفه ایی بگذرانند اما در استرالیا بعد از سن 18 سالگی بعد از اتمام دوره ی عمومی دبیرستان وارد کالج هایی می شوند که ارائه دهنده دوره های مختلف و متنوع فنی حرفه ای است. دوره های فنی حرفه ای طیف وسیعی را دربر می گیرند و همگی از استانداردهای خاص سیستم آموزشی استرالیا برخوردار می باشند.

آنچه مسلم است تمرکز این دوره ها بیشتر روی آموزش های عملی می باشد. این دوره ها معمولا کوتاه می باشند. معمولا 2 سال زمان تا اتمام آنها کافیست وپس از اتمام، مدارکی چون دیپلما و گواهینامه (Certificates ) ارائه می دهند. با این مدارک می توانید در استرالیا به راحتی وارد بازار کار شوید.

سلسله مراتب مدارک فنی حرفه ای به ترتیب زیر می باشد:

Certificate I-IV
    Diploma
    Advanced Diploma & Associate degrees

در استرالیا هر کاری بخواهید بکنید باید مدرک داشته باشید حتا کارهایی مثل شیرینی‌ پزی یا کار کردن توی بار یا کارهای ساختمانی ، لوله کشی‌ ، برق کاری، جوشکاری،مربی کودک، آرایشگری و اینو بدونید که به این کارها اینجا خیلی‌ بها میدهند. حتما به لینکهای زیر سر بزنین.

ویرایش توسط qwerty123456 : December 14th, 2010 در ساعت 02:25 AM
    برای برآوردن میزان هوشمندی یک حاکم، نخستین روش این است که ببینید چه افرادی را به دور خود گرد آورده است.

- جان ماکسول

Junior Member zero_0 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض پاسخ : TAFE چيست؟

TAFE - Technical And Further Education : اين مقطع آموزشي شامل مراكز عمومي فني و آموزش تكميلي و يا مؤسسات خصوصي است كه در يك يا چند زمينة آموزشي مرتبط با حرفة خاص فعاليّت مي‌كنند. مؤسسات TAFEمراكز دولتي هستند كه آموزشهاي فني و حرفه‌اي را عرضه مي‌دارند و طيف وسيعي از زمينه‌هاي اشتغال را در بر مي‌گيرند.
    اين دوره‌هاي آموزشي ممكن است متفاوت و شامل دوره‌هاي آموزشي چند ساعته تا 3 ساله به طور تمام وقت باشند كه معمولاً ارزانتر از ترم‌هاي دانشگاهي هستند. دانش‌ آموزان مي‌توانند از اين دوره‌ها به جاي واحدهاي پيش‌نياز براي ادامة تحصيل در دانشگاهها استفاده نمايند.
    در پايان دورة‌ آموزشي مؤسسات؛ مدرك ديپلم و يا ديپلم پيشرفته‌ را به دانشجويان ارايه مي‌دهند.
    0000

ApplyAbroad Hero samanjan آواتار ها

هزینه های تحصیل چطوری است در رشته های فنی

Junior Member zero_0 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط samanjan نمایش پست ها
    هزینه های تحصیل چطوری است در رشته های فنی
    آموزشهاي فني و حرفه اي 5500 – 18000 دلار استراليا در سال
    http://www.ausiranstudy.org/2/conten...7-%D9%87%D8%A7
    0000

ApplyAbroad Hero samanjan آواتار ها

سلام.

چند تا سوال

1. آیا سفارت برای دوره های TAFE ویزا میدهد ؟
    2. آیا بعد از گرفتن TAFE امکان گرفتن اقامت است ؟
    3. چه رشته های تدریس می شود ؟ مثلا رشته های مخابرات و الکترونیک و مکاترونیک هست .
    4. آیا بعدا امکان تحصیل هست ؟ اگر هست در دانشگاه های گروه هشت هم امکانش هست . آیا دانشگاه های متوسط
    5. معتبرترین مراکز TAFE کجا میشه پپیدا کرد .
    6. برای TAFE نمره آیلتس باید چند باشد

با تشکر

Junior Member

پیش فرض دوره های آموزشی مشترک بین المللی مجتمع فنی تهران و TAFE و مسائل مرتبط

سلام دوستان من امروز رفتم به سمینار مجتمع فنی تهران در مورد دوره های مشترک که انگار سالهاست مجتمع فنی و TAFE با هم دانشجو ردو بدل می کنن و دوره های سیلابساشم آپلود می کنم به نظر شما خوبه من این دوره ها رو برم و بعد از کشور خارج بشم برای لیسانس به استرالیا برم یا خیر چون من میخام برای زندگی برم استرالیا یعنی دیگه برنگردم اگه این پیش نیاز رو داشته باشم خوبه یا نه یا اینکه برم مالزی برای کارشناسی چون پولم اندازه 4 سال تحصیل تو استرالیا نیست واینکه اصلا این TAFE خوب هست بهتر از تحصیل در مالزی هست یا نه چون مجتمع همه استاداشون تحصیل کرده خارج هستن به نظرم که خوبه حالا نظر شما رو میخاستم

">
    ویرایش توسط farahzad : March 2nd, 2011 در ساعت 08:27 PM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دوره های آموزشی مشترک بین المللی مجتمع فنی تهران و TAFE

البته ترمی 2800000 هست خیلی گرونه میخام ببینم ارزش داره یا نه ممنون اگه راهنمایی کنین

Junior Member

کسی نیست به سوالای دوست بالایی که البته سوالای منم هست جواب بده
    لطفا زودتر جواب بدید چون برام خیلی مهمه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دوره های آموزشی مشترک بین المللی مجتمع فنی تهران و TAFE

این دوره ها چند ترمه؟ موضوعاتش چیه؟ آیا همون Certification های داخل استرالیا رو می ده؟ مثلاً فرض کن واسه Personal Trainer اینا یه دوره دارن که Certification 3,4 میدن خودشون. مجتمع فنی چطوریه؟

Junior Member mehdi_nk آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط samanjan نمایش پست ها
    سلام.

چند تا سوال

1. آیا سفارت برای دوره های TAFE ویزا میدهد ؟
    2. آیا بعد از گرفتن TAFE امکان گرفتن اقامت است ؟
    3. چه رشته های تدریس می شود ؟ مثلا رشته های مخابرات و الکترونیک و مکاترونیک هست .
    4. آیا بعدا امکان تحصیل هست ؟ اگر هست در دانشگاه های گروه هشت هم امکانش هست . آیا دانشگاه های متوسط
    5. معتبرترین مراکز TAFE کجا میشه پپیدا کرد .
    6. برای TAFE نمره آیلتس باید چند باشد

با تشکر
    سلام.
    طبق بررسی های که من کردم و چیزهای که از وکیلم شنیدم پاسخ میدم.
    1) بله، ویزا میدهند، در صورتی که رشته ی که میخواهید در Tafe بخونید با اخرین مدرکتون متضاد نباشه.
    2) مطابق اطلاعاتی که در سایت imm.gov.au نوشته شده است، بله، بعد از پایان تحصیل میتوانید درخواست ویزا کار کنید، بعد از اون هم قطعا میتوانید با امتیاز کافی درخواست اقامت دهید.
    3) بله همه رشته ای داره، هر چیزی که فکرش را کنید، هست.حتی پرستاری و ... { میتوانید از این سایت کمک بگیرید. (اینجا را کلیک کنید) }
    4) بله، بعد از اتمام Tafe میتوانید برای لیسانس اقدام کنید، مثلا دوره IT در Tafe دو ساله هست و در دانشگاه 3 سال. با داشتن مدرک دو ساله Tafe فکر کنم 3 ترم یا 2 ترم میخوانید. که بستگی به دانشگاه داره. ( اینجا را ببینید)
    5) اونجا مثل ایران نست که 90% مراکز غیر معتبر باشند هر چی هست معتبره، لیست این مراکز را میتوانید در این سایت که گذاشتم ببینید.( اینجا را کیلک کنید)
    6) نمره که خود مرکز Tafe میخواهد را میتونید توی سایت خود کالج ببینید، که بستگی به رشته و دانشگاه داره. معمولا تا 5 هم قبول میکنند ولی کمتر نه. سفارت هم نمره 5 را برای باز کردن پرونده قبول داره.

امیدوارم جوابتون را گرفته باشد. هستم در خدمتتون. یا علی

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)