صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 59

موضوع: انطباق پذیری (داشتن job offer و یا خانواده در کانادا)

پیش فرض پاسخ : انطباق پذیری (داشتن job offer و یا خانواده در کانادا)

سلام دوستان،

من دایم با ویزای کار آفرینی به کانادا مهاجرت کرده،
    من سوالم در مورد جاب آفر هست، یکی از دوستان میتونه این پروسه گرفتن جاب آفر رو کامل توضیح بده ؟ ( البته به غیر مواردی که در صفحه پیش دوستان فرمودند.)
    به عنوان مثال

1- آیا اگر نامه ای به HRSDC مبنی بر نیاز کارفرما به تخصص من و در صورتی که فردی با تخصص من در خاک کانادا موجود باشد، جاب آفر به من تعلق میگیرد ؟ ( یعنی HRSDC می آید نیاز کارفرما را آگهی میکند اگر پاسخی از داخل خاک کانادا نگرفت به من جاب آفر می دهد ؟ )

2- جاب آفر باید اخذ شده باشد و سپس اقدام به باز کردن پرونده فدرال نمود یا می توان پرونده را بدون جابر آفر ( مبنی بر داشتن حداقل امتیاز مورد نیاز در زمان قبل داشتن جاب آفر ) باز نمود و سپس در طی فرآیند جاب آفر را به کیس اضافه کرد ؟ که زمان پروسه را کاهش دهد.

ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک- دانشگاه مشهد

سلام
    پروسه جاب آفر اینروزا خیلی سخت شده. اما مراحلش تقریبا به شرح زیره:
    1- شرکت اول باید ثابت کنه که اون تخصص و یا شغل فرد مربوطه ش تو کانادا نیست. بنابراین باید علاوه بر اینکه در سه نوبت در وب سایت رسمی برای شغل و یا تخصص مربوطه آگهی بدهد باید در دو نوبت نیز در رزونامه رسمی آگهی استخدام بزنه.
    2- بعد کلی آدم از داخل کانادا رزومه میدن. شرکت ازشون مصاحبه میکنه و شما هم رزومه میدین از ایران.
    3- شرکت به منابع انسانی کانادا اطلاع میده که مثلن من از 50 رزومه دریافتی با 15 نفر مصاحبه کردم.(واقعن باید مصاحبه کنه و مدارک مستند رو به منابع انسانی بده چون اونا با مصاحبه شونده ها تماس میگیرن) و از این 15 نفر فقط ایشون(شما) کارش به درد من میخوره و تو کانادا نفر اینکاره نبود.
    4- مدارک شما (رزومه،سوابق کاری و مدرک تحصیلی) رو میده به منابع انسانی و میگه با ایشون من مصاحبه کردم با تلفون و اسکایپ و ... و تاییدش می کنم.
    5- افیسر مربوطه با شرکت صحبت میکنه و کلی سوال ریز و درشت میپرسه. بعضی آفیسرها هم ممکنه با شما تماس بگیرن و باید حرف شما و کارفرما یکی باشه.
    6- حالا منابع انسانی برای شما یه جاب آفر دو ساله صادر میکنه و یه فایل نامبر میده. یک نسخه از جاب آفر هم ارسال میشه برای اداره مهاجرت.
    7- توی جاب آفر شغل شما و کد مربوطه ش قید میشه، مدتش، حقوق و .....
    8- پرونده رو بدون جاب آفر بفرستید امتیاز نمی دن و طبیعتن شامل جاب آفر نمیشید. اما اگر بفرستید سرعت پیدا میکنه فرایندتون.
    9- تازه وقتی سوابق کاری و تحصیلی میفرستید باید با جاب آفرتون یکسان باشه . شما نمی تونید در فیلد نفت و گاز فعال بوده باشید بعد جاب آفرتون از یه شرکت دارویی صادر بشه.
    10- جاب آفر یه مشکل دیگه هم واسه کارفرما داره و اون اینکه اونا باید تعهد بدن که تا سه سال شما رو اخراج نمی کنن و حقوق شما رو از ماه اول میدن. این بخش مهمه کاره...
    بازم اگر سوالی بود در خدمتم.

پیش فرض پاسخ : انطباق پذیری (فدرال)

سلام من سوالی دارم ، در مورد جاب آفر ،اگر بخواهم به دنبال جاب آفر بگردم اولین قدم چیست؟ روند کار به چه شکل است ؟ از کجا باید شروع کنم؟
    البته من باید بگم که توضیحات بالا را کاملن خوندم ولی سوال من اینجاست که کجا می تونم اگهی شرکتی که نتونسته نیروی کارش رو در کانادا پیدا کنه و اداره تامین منابع انسانی بهش اجازه داده که نیرو از متقاضیان مهاجرت پیدا کنه رو پیدا کنم ، شما روند کار رو بطور کلی توضیح دادید ، ولی من روند کار رو برای متقاضی کار می خواهم بدانم ، البته یه سرچ هایی کردم ولی نمیدونم درست هست یا نه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
    ویرایش توسط gh13581008 : August 7th, 2013 در ساعت 10:28 PM

ApplyAbroad Veteran
    sanysh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    برق - الکترونیک

دوستان عزیز.لطفا سوالات خود را در مورد نحوه گرفتن امتیاز از بستگان ، در این تاپیک مطرح کنید.
    - FSW 2014 رشته الکترونیک (کد 2133) - ارسال مدارک 07/06/2014 - رسیدن مدارک به CIC کانادا 07/10/2014 - دریافت فایل نامبر : 11/05/2014 - درخواست مدیکال و لندینگ فی : 12/05/2014 . آپ دیت دوم : درخواست گردش حساب 3 ماه گذشته :02/25/2015 . پاس ریکویست : 06/02/2015
    * راه تشکر از کاربر: اضافه کردن امتیاز به کاربر
    * از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

سلام،
    پسر عموی پدر خانمم در کانادا زندگی میکنه. از نظر نام خانوادگی هم با هم یکی هستند. آیا امتیاز انطباق پذیری در این شرایط به من تعلق میگیره؟
    سپاس

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mcjet نمایش پست ها
    سلام،
    پسر عموی پدر خانمم در کانادا زندگی میکنه. از نظر نام خانوادگی هم با هم یکی هستند. آیا امتیاز انطباق پذیری در این شرایط به من تعلق میگیره؟
    سپاس
    نه حتی پسرعموی خودتون هم امتیازی نداره. امتیاز فامیل بر اساس جدول این صفحه است:
    http://www.cic.gc.ca/english/immigra...aptability.asp

Senior Member xanrown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - Iran University of Science and Technology

پیش فرض پاسخ : مشورت برای اقدام تحت برنامه FSW2014 (انتخاب کد شغلی و ارزیابی فاکتورهای کلیدی)

نقل قول نوشته اصلی توسط ssohi نمایش پست ها
    دوستان لطفا نظرتون را در این خصوص بفرمایید :
    با تشکر
    دوست عزیز ترجمه شناسنامه پدرتون رو اگر ممکن هست بفرستید. مدرک محکم تری هستش که نشون میده Common Parent دارید. تو لیست بچه ها میاد اسم شما.
    این نظر من هست. که خدای نکرده به خاطر یک نقص مدرک امتیازتون کم شه. از طرفی در این رابطه بسیار سخت گیری می کنن. منظورم Adoptibility هستش.
    پس هر چه دلایل محکم تری بیارید بهتره.

---------------------------------------------------------------------------------
    ◄◄◄◄لطفا سوالات خود را در مرتبط ترین موضوع مطرح کنید. از پاسخگویی به پیام های خصوصی معذورم. ►►►►

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشورت برای اقدام تحت برنامه FSW2014 (انتخاب کد شغلی و ارزیابی فاکتورهای کلیدی)

نقل قول نوشته اصلی توسط xanrown نمایش پست ها
    دوست عزیز ترجمه شناسنامه پدرتون رو اگر ممکن هست بفرستید. مدرک محکم تری هستش که نشون میده Common Parent دارید. تو لیست بچه ها میاد اسم شما.
    این نظر من هست. که خدای نکرده به خاطر یک نقص مدرک امتیازتون کم شه. از طرفی در این رابطه بسیار سخت گیری می کنن. منظورم Adoptibility هستش.
    به نظر من ترجمه شناسنامه پدر نیاز نیست. چرا که برای من که عمه همسرم کانادا زندگی می کنه، برای اثبات رابطه فامیلی، طبق مثالی که توی فرم چک لیست زده، فقط ترجمه شناسنامه پدر همسرم و عمه همسرم رو فرستادیم که تنها پدر اون ها توی شناسنامه هاشون مشترک بود. دقیقاً مثال توی چک لیست شرایط ما بود. خوب حالا که واسه اثبات عمه و پدر، شناسنامه پدر بزرگ لازم نیست، پس برای برادر هم شناسنامه پدر لازم نخواهد بود. در ضمن برادر همسرم هم که دقیقاً مثل من مدارک فرستاده الان فایل نامبر گرفته. تازه یه نکته دیگه این که توی ترجمه شناسنامه ها هم اشتباه وجود داشت. اسم پدرشون سهم الدین بود که توی ترجمه یکی SAHM ALDIN اومده بود و توی ترجمه دیگری SAHMODDIN، اما چون فامیلیا، شماره شناسنامه ها و چند تا نکته دیگر مشترک بودن، پذیرفتن. پس خیلی سخت گیری نمی کنن و این رو درک میکنن که اشتباه هایی ممکنه رخ بده.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط xanrown نمایش پست ها
    با تشکر از شما
    شناسنامه پدرم محل صدورش زده کاشان ولی در شناسنامه من و برادرم محل صدور شناسنامه پدر خورده نطنز ٫ برای همین نمیدونم چکار کنم و اینکه اگه بفرستم یه کاور اتر بزارم و توضیح بدم که .....!
    راستش رو بخواهید نمیدونم اصلا چه توضیحی میشه داد.

Senior Member xanrown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - Iran University of Science and Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_torkaman نمایش پست ها
    به نظر من ترجمه شناسنامه پدر نیاز نیست. چرا که برای من که عمه همسرم کانادا زندگی می کنه، برای اثبات رابطه فامیلی، طبق مثالی که توی فرم چک لیست زده، فقط ترجمه شناسنامه پدر همسرم و عمه همسرم رو فرستادیم که تنها پدر اون ها توی شناسنامه هاشون مشترک بود. دقیقاً مثال توی چک لیست شرایط ما بود. خوب حالا که واسه اثبات عمه و پدر، شناسنامه پدر بزرگ لازم نیست، پس برای برادر هم شناسنامه پدر لازم نخواهد بود. در ضمن برادر همسرم هم که دقیقاً مثل من مدارک فرستاده الان فایل نامبر گرفته. تازه یه نکته دیگه این که توی ترجمه شناسنامه ها هم اشتباه وجود داشت. اسم پدرشون سهم الدین بود که توی ترجمه یکی SAHM ALDIN اومده بود و توی ترجمه دیگری SAHMODDIN، اما چون فامیلیا، شماره شناسنامه ها و چند تا نکته دیگر مشترک بودن، پذیرفتن. پس خیلی سخت گیری نمی کنن و این رو درک میکنن که اشتباه هایی ممکنه رخ بده.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ssohi نمایش پست ها
    با تشکر از شما
    شناسنامه پدرم محل صدورش زده کاشان ولی در شناسنامه من و برادرم محل صدور شناسنامه پدر خورده نطنز ٫ برای همین نمیدونم چکار کنم و اینکه اگه بفرستم یه کاور اتر بزارم و توضیح بدم که .....!
    راستش رو بخواهید نمیدونم اصلا چه توضیحی میشه داد.

من کاملا واقفم که شناسنامه دو برادر کفایت می کنه، ولی از اونجایی که تو شناسنامه بچه ها صرفا Given Name پدر میاد و فامیلیش نمیاد کمی در حاشه امن نیست. این البته نظر شخصیمه. و الا اگر تجربه مشابه دارید که جواب گرفتید بسیار هم خوبه و منم امیدوارم اینطور باشه چون منم ترجمه شناسنامه مادر بزرگم رو که نسبت خاله و مادرم رو نشون می داد رو ارائه ندادم.

در رابطه با سوال دوستمون واقعا نمی تونم نظر قطعی بدم دوست من که با توجه به این مغایرت بگذارید شناسنامه پدر رو یا خیر. ولی با توجه به گفته ی دوستمون با شناسنامه شما و برادرتون کار راه میافته.
    تنها مدرکی که خواستن گفتن نشون بده Common Parent دارید که مسلما با شناسنامه شما و برادرتون همین قابل اثباته.

---------------------------------------------------------------------------------
    ◄◄◄◄لطفا سوالات خود را در مرتبط ترین موضوع مطرح کنید. از پاسخگویی به پیام های خصوصی معذورم. ►►►►