صفحه 2 از 20 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 194

موضوع: فرایند پذیرش در گرایشهای مختلف زمین شناسی ( به جز ژئو تکنیک/زمین شناسی مهندسی)

پیش فرض پاسخ : زمین شناسی -ژئوفیزیک-ژئوشیمی-ژئوتکنیک...

سلام
    شما شانس خوبی دارین چون تو زمینه های زمینشناسی و جغرافیایی فرصتهای زیاد و خوبی وجود داره.فقط معدل هاتون و نمرات دروس تخصصی هم بگین من کامل تر نظر میدم.
    ولی بنظرم چون ارشد دارین ازتون انتظار میره که حداقل 1 یا 2 تا مقاله داشته باشین ولی اگه معدل هاتون از 14 یا 15 بیشتر هست امیدوار باشین برای پذیرش حتی از دانشگاههای تاپ فقط یک شرط داره اونم زبان قوی هست منظورم تافل بالای 85 یا 90 و یا آیلتس 6.5 یا7 البته برا آمریکا جی آر ای هم خیلی مهمه.
    با این شرایط مطمئن باشین از جاهای خوبی پذیرش میگیرین.وضعیت فاند و بورس هم خوبه
    امیدوار باشین

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rezahosseinpour نمایش پست ها
    سلام
    شما شانس خوبی دارین چون تو زمینه های زمینشناسی و جغرافیایی فرصتهای زیاد و خوبی وجود داره.فقط معدل هاتون و نمرات دروس تخصصی هم بگین من کامل تر نظر میدم.
    ولی بنظرم چون ارشد دارین ازتون انتظار میره که حداقل 1 یا 2 تا مقاله داشته باشین ولی اگه معدل هاتون از 14 یا 15 بیشتر هست امیدوار باشین برای پذیرش حتی از دانشگاههای تاپ فقط یک شرط داره اونم زبان قوی هست منظورم تافل بالای 85 یا 90 و یا آیلتس 6.5 یا7 البته برا آمریکا جی آر ای هم خیلی مهمه.
    با این شرایط مطمئن باشین از جاهای خوبی پذیرش میگیرین.وضعیت فاند و بورس هم خوبه
    امیدوار باشین

سلام
    مرسی از راهنماییتون
    معدل لیسانس 14
    معدل ارشد 17
    نه مقاله فعلا ندادم اما چون هنوز با دانشگاه تهران در ارتباطم در چند ماه /اینده کار روی مقاله رو شروع میکنم
    پیشنهاد شما برای تقویت زبان چیه؟
    در ضمن آمریکا برای این رشته مناسبه؟

سلام
    خواهش میکنم
    معدل هاتون خوبه نگران نباشید چون بیشتر رو ارشد تاکید دارن.1 یا 2 مقاله ترجیحا خارجی کافییه.
    برای اینکه بدونین زبانتون رو چطور بهتر تقویت کنین به تاپیکش مراجعه کنین بهتر راهنمایی میگیرین
    بله.آمریکا وکانادا و استرالیا مناسبترین جاها هستن تو رشته های مرتبط با علوم زمین

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    زمین شناسی-چینه شناسی و فسیل شناسی - علوم و تحقیقات تهرا

سلام دوستان
    من فوق لیسانس زمین شناسی، گرایش چینه شناسی و فسیل شناسی دارم. معدلم هم 17.
    دنبال این هستم که برای دکترا روی موضوع چینه شناسی لرزه ای کار کنم. ایران یا خارج از ایران خیلی فرق نمی کنه. {البته از بس گشتم و در این باره چیزی نیافتم، والا که میخواستم برم خارج}.
    کسی میتونه کمکم کنه؟ راهنمایی که چیکار کنم، البته منهای اینکه خودم مطالعه کنم دیگه! چون اینکار رو دارم انجام میدم....
    ممنونم

سلام
    من دقیقا متوجه نشدم شما الان میخوایید برید دکترا رو خارج تو زمینه چینه شناسی لرزه ای کار کنین یا اینکه تو ایران دکترا تون شروع شده و میخوایید رو این موضوع کار کنین؟
    من فقط تو مورد اول که دکترا تو خارج هست میتونم کمک کنم.
    خوب مسلما اول باید به دپارتمان های زمین شناسی دانشگاهها مراجعه کنید ببینید شاخهstratigraphy دارند یا نه.بعد به زیر شاخه هاش نگاه کن ببین seismic stratigraphy دارند.اونوقت شروع به مکاتبه با اساتید مربوط به اون شاخه از چینه شناسی کن.بقیه موارد که لیست دانشگاهها و نحوه ی تماس با اساتید تو بخش های دیگه فروم مفصل بحث شده.در ضمن زبان هم باید تو حد قابل قبول برای دانشگاههای مورد نظر باشه.

سوالتون رو دقیق تر بپرسین شاید بیشتر بتونم راهنماییتون کنم.

Junior Member hamedpkh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Geology, University of Tehran

سلام دوستان من امسال کارشناسی رو تموم میکنم در رشته زمین شناسی از دانشگاه پیام نور تبریز با معدل حدود 17 در دروس تخصصی و اصلی... و در رشته ی خودم فعالم و قراره یک مقاله ی پژوهشی ام در مجله ای معتبر چاپ بشه. علاوه بر اون حدود 30 مقاله در مجلات فارسی زبان علمی (نه پژوهشی) دارم. و علاقه ی اصلیم علوم سیاره ای و ژئوشیمی کیهانی هست. در کنکور ارشد امسال در ژئوشیمی رتبه 5، در زمین شناسی اقتصادی 8، در زمین شناسی زیست محیطی 12 و پترولوژی 42 رو کسب کردم (با اینکه فقط 2 هفته خونده بودم) با اساتیدی هم آشنایی دارم در خارج از کشور در حوزه ی این علم. متاسفانه مقدمات رو برای رفتن طی نکردم و خیلی میخوام که اگه بشه برم دانشگاه های اتریش یا آلمان... میشه راهنمایی کنید که به نظر شما شانس گرفتن پذیرش در دانشگاهی مثل وین رو دارم یا نه. و اینکه با اون استادهایی که باهاشون آشنا هستم در این مورد صحبت کنم. و اینکه به نظر شما انتخاب رشته ی ارشد رو انجام بدم؟ و تابستان برای مدرک زبان بخونم و در حین تحصیل به فکر گرفتن پذیرش برای ارشد باشم؟
    ممنون

سلام
    بنظرم شما میتونید از دانشگاههای اتریش پذیرش بگیرن و مساله فاند میمونه که به استاد و دانشگاه بستگی داره-حتما برای زبان هم بخونین.
    وضعیتتون خوبه و حتی از جاهای بهتری مثل آمریکا-استرالیا-کانادا هم میتونین پذیرش بگیرین.فقط ممکنه نام دانشگاهتون رو برای کانادا و آلمان گیر بدن چون با سیستم دانشگاههای ما آشنا هستند.ولی شما به این چیزا توجه نکن و حداقل یه امتحان کن.قسمت های دیگه ی فروم رو هم بخون حتما.

موفق باشید

Junior Member

آقای hamedpkh شما از چه منابعی استفاده کردین یا کلا چطوری درس خوندین که اینقدر رتبتون عالی شده بود ضمن اینکه یه توضیحی بدین در مورد مقاله هائی که دادین چطور میشه مقاله داد چون ما لیسانس هستیم و طریقشو نمیدونیم.

Junior Member hamedpkh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Geology, University of Tehran

ممنونم . همونطور که تو متن هم گفتم مقالات من پژوهشی نیستن و در مجلاتی همچون نجوم چاپ شدن اما یک مقاله ی پژوهشی در مرحله ی چاپ دارم. در مورد طریقه ی خوندن و منابع خیلی مهم هست که در علوم پایه بخصوص زمین, علاقه ی خیلی زیادی به مطلب داشته باشید و درس نخونین برای اینکه نمره بگیرین یا کنکور بدین.
    اما در مورد منابع هم اگر امکانش هست بگین برا کدوم درسها میخواین که معرفی کنم

Junior Member

با سلام.من کارشناسی زمین شناسی از دانشگاه آزاد زاهدان دارم .میخوام واسه رشته ژئوانفورماتیک دانشگاه عثمانیا هنداقدام کنم .کسی در مورد این رشته اطلاعاتی داره؟بازارکارو.................

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)