صفحه 5 از 20 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 194

موضوع: فرایند پذیرش در گرایشهای مختلف زمین شناسی ( به جز ژئو تکنیک/زمین شناسی مهندسی)

پیش فرض پاسخ : زمین شناسی -ژئوفیزیک-ژئوشیمی-ژئوتکنیک...

سلام وقت بخیر
    من ارشد زمین شناسی نفت از دانشگاه تهران شمال دارم و می خواستم بدونم با مدرک دانشگاه آزاد می شه خارج از ایران پذیرش گرفت ؟
    پیشاپیش سپاسگزارم

Junior Member

سلام
    من یه سوال کلی داشتم و اون اینکه آیا برای اینکه مقاله آی اس آی منتشر کنیم باید حتما موضوع تازه ای در مقاله مان باشه؟چون در مورد رشته زمینشناسی مثلا وقتی روی زمینلغزش در یک ناحیه خاص کار میکنیم اساسا کار تازه ای ممکنه انجام نشه و فقط از یکسری روشهای متداول استفاده کنیم.
    در مورد رشته های دیگه ممکنه یه فرمول جدید یا یه دستگاه جدید اختراع بشه ولی بنظر من در رشته زمینشناسی اینطور نیست و ما فقط به بیان یکسری مشاهدات میپردازیم.
    لطفا راهنمایی کنید که معیار پذیرش مقالات زمینشناسی چه مواردی هست؟چون من در حال انتخاب موضوع برای پایان نامه ارشد هستم . ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Engineering Geology - IAU.SRB

نقل قول نوشته اصلی توسط nazemi نمایش پست ها
    سلام
    من یه سوال کلی داشتم و اون اینکه آیا برای اینکه مقاله آی اس آی منتشر کنیم باید حتما موضوع تازه ای در مقاله مان باشه؟چون در مورد رشته زمینشناسی مثلا وقتی روی زمینلغزش در یک ناحیه خاص کار میکنیم اساسا کار تازه ای ممکنه انجام نشه و فقط از یکسری روشهای متداول استفاده کنیم.
    در مورد رشته های دیگه ممکنه یه فرمول جدید یا یه دستگاه جدید اختراع بشه ولی بنظر من در رشته زمینشناسی اینطور نیست و ما فقط به بیان یکسری مشاهدات میپردازیم.
    لطفا راهنمایی کنید که معیار پذیرش مقالات زمینشناسی چه مواردی هست؟چون من در حال انتخاب موضوع برای پایان نامه ارشد هستم . ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

سلام دوست عزیز
    با اجازه از abolfazl.paniz که دارای تخصص بیشتری نسبت به من هستن، توجه شما رو به این نکته جلب میکنم که نحوه پذیرش و داوری در مجلات مختلف متفاوت هست. در مقالات ISI حتماً نیازی نیست که شما موضوع جدیدی رو ارائه بدین، بلکه باید موضوع رو کاملاً علمی،کاربردی و مناسب، تحلیل کنین. ببینین به نظر من هر مقاله زمین شناسی که نوشته میشه دارای جنبه جدیدی هست. چون خود رشته زمین شناسی و محیط های زمین شناسی بسیار گسترده و متفاوت هستن. به طور مثال دو مقاله در نظر بگیرین که تحت عنوان پهنه بندی خطر لغزش در منطقه ای باشه، اما این دو مقاله از دو منطقه متفاوت ارائه شده باشه، یکی از دامنه های مستعد لغزش در مناطق کوهستانی و مرطوب و یا دامنه های سنگی و دیگری در مناطق خشک و نیمه خشک و یا دامنه های خاکی باشه. میبینید که در هر دو مقاله، موضوع یکی هست (پهنه بندی خطر لغزش) اما محتوا و قسمتی از روش کار متفاوت است. به نظر من مهمترین معیارها برای پذیرش مقالات ISI، موارد زیر هست :
    1 - حتماً کارهای میدانی و یا نرم افزاری و یا آزمایشگاهی مناسب و کارآمد داشته باشه.
    2 - حتماً data های مناسب داشته باشه . مانند برداشت های صحرایی، آزمایشات مکانیک خاک و سنگ.
    3 - هدف و منظور خاص و کاربردی داشته باشه.
    4 - نگارش قوی و استانداردی داشته باشه.
    5 - از منابع معتبر و مناسبی در آن استفاده شده باشه.
    6 - روش کار استانداردی داشته باشه.
    7 - روش کار تک بعدی نباشه (از تلفیق چند روش کار، آزمایش، نرم افزار، نقشه و ... ساخته و پرداخته شده باشه).
    8 - روش کار عمومی و بسایر مبتدی نباشه.
    9 - سطح علمی مقاله بسیار عالی باشه.
    10 - مقاله دارای موضوع خاص و مناسبی باشه.
    و ...
    شما برای کسب اطلاعات بیشتر به قسمت مقالات فروم مراجعه کنین و از تجربه های اعضا نهایت بهره رو ببرید و با دانش و آموخته های تخصصی خود تلفیق نمایید.
    موفق و پیروز باشید

Junior Member

سلام بچه ها کسی میتونه در مورد گرفتن پذیرش برای PhD ژئوفیزیک راهنمایی کنه؟
    ویرایش توسط goody_good : April 19th, 2012 در ساعت 10:27 PM دلیل: پینگیلیش

Member abolfazl.paniz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Wait 99% ...Loading

نقل قول نوشته اصلی توسط amir6622 نمایش پست ها
    سلام بچه ها کسی میتونه در مورد گرفتن پذیرش برای PhD ژئوفیزیک راهنمایی کنه؟????
    با سلام
    در وحله اول محبت کنید فینگلیش ننویسید و قوانین فروم را مطالعه کنید! در ثانی سوالتون رو مطرح کنید همینجا جواب خواهم داد.
    موفق باشید
    ویرایش توسط goody_good : April 19th, 2012 در ساعت 10:28 PM دلیل: پینگیلیش
    Your time is limited,Don't let the noise of others' opinions drown out your own inner voice. Everything else is secondary.
    Steve Jobs

Junior Member

با سلام خدمت شما دوستان محترم
    من کارشناس ارشد زمین شناسی گرایش آب(هیدروژئولوژی) از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران هستم .معدل کارشناسی ارشد 17.20 و لیسانس زمین شناسی(محض) دانشگاه آزاد شیرازبا معدل 14.33 دارم. زبانم بد نیست اما تا حالا امتحان ندادم. در ضمن مقاله هم ندارم. در ضمن با سنجش از دور و جی آی اس کاملاً آشنایی دارم.تصمیم دارم واسه پذیرش و ترجیحا گرفتن بورسیه اقدام کنم.چند سوال دارم که ممنون میشم راهنماییم کنید:
    1. اسم دانشگاه های معتبر در رشته هیدروژئولوژِی؟
    2.شانص اخذ پذیرش و بورسیه برای من؟
    3.نام مجلات معتبر رشته برای ارائه مقاله؟
    4. مراحل اخذ پذیرش
    ممنون

Junior Member

سلام دوستان. من لیسانس زمین دارم و ارشد ژئوفیزیک دولتی هم قبول شدم اما به دلایلی از طرف وزارت اطلاعات گزینش نشدم. دوتا سئوال داشتم: یکی اینکه دانشگاههایی که بیشتر مربوط به رشته ژئوفیزیک باشند کدوما هستن و سئوال دیگه اینکه آیا دانشگاهی وجود داره که مدرک قبولی ارشدم رو بهش ارائه کنم و حاضر به پذیرش من باشه؟ اگر کسی بتونه کمکم کنه ممنون میشم.

سلام به همه هم رشته ایهای عزیز

بالاخره یه تاپیک هم برا ما ایجاد شد البته با تشکر از افراد فعال این تاپیک
    امیدوارم بچه های این تاپیک هم با همکاری و ارسال اطلاعات به اهداف خود برسند

من زمین شناسی از دانشگاه دولتی با معدل نسبتا خوب دارم .و 2009 برا مهاجرت کانادا اقدام کردم . زبان انگلیسی خوب و مدرک آیلتس و زبان فرانسه رو هم دارم می خونم بیشتر از دو سال .

می خواستم بدونم اگه بخوام رشته خودم رو برا مستر اونجا ادامه بدم کدوم دانشگاه بهتره و هزینه هاش چطوره؟(البته تو بریتیش کلمبیا )

و ممنون می شم اگه کسی یه جزوه خوب برا آزمایشگاه مکانیک خاک داشته باشه به من معرفی کنه یا اینجا آپلودش کنه .

ارادتمند
    دریافت مدارک در سیدنی 28 می 2009. فایل نامبر اول 6 جولای 2009 . ارسال مدارک به دمشق 14 سپتامبر 2009 . دریافت فایل نامبر دوم 1 اکتبر 2009. -اینپروسس واقعی 10 فوریه 2012-مديكال -22feb 2013- دريافت مديكال پاريس12March 201`3 -پاس ريكوئست 12April 2013- لندینگ 21 سپتامبر 2013 کلگری

رشته و دانشگاه
    Wait 99% ...Loading

نقل قول نوشته اصلی توسط seywan نمایش پست ها
    سلام دوستان. من لیسانس زمین دارم و ارشد ژئوفیزیک دولتی هم قبول شدم اما به دلایلی از طرف وزارت اطلاعات گزینش نشدم. دوتا سئوال داشتم: یکی اینکه دانشگاههایی که بیشتر مربوط به رشته ژئوفیزیک باشند کدوما هستن و سئوال دیگه اینکه آیا دانشگاهی وجود داره که مدرک قبولی ارشدم رو بهش ارائه کنم و حاضر به پذیرش من باشه؟ اگر کسی بتونه کمکم کنه ممنون میشم.
    ببین تقریبا همه دانشگاهای امریکا این رشترو داران و خیلی هم خوب ساپورت میکنن شما برید تو سایت usnews.comرشته خودتو سرچ کنی ب جواب خواهی رسید
    پیروز باشد
    Your time is limited,Don't let the noise of others' opinions drown out your own inner voice. Everything else is secondary.
    Steve Jobs

رشته و دانشگاه
    Wait 99% ...Loading

نقل قول نوشته اصلی توسط sainaz نمایش پست ها
    سلام به همه هم رشته ایهای عزیز

بالاخره یه تاپیک هم برا ما ایجاد شد البته با تشکر از افراد فعال این تاپیک
    امیدوارم بچه های این تاپیک هم با همکاری و ارسال اطلاعات به اهداف خود برسند

من زمین شناسی از دانشگاه دولتی با معدل نسبتا خوب دارم .و 2009 برا مهاجرت کانادا اقدام کردم . زبان انگلیسی خوب و مدرک آیلتس و زبان فرانسه رو هم دارم می خونم بیشتر از دو سال .

می خواستم بدونم اگه بخوام رشته خودم رو برا مستر اونجا ادامه بدم کدوم دانشگاه بهتره و هزینه هاش چطوره؟(البته تو بریتیش کلمبیا )

و ممنون می شم اگه کسی یه جزوه خوب برا آزمایشگاه مکانیک خاک داشته باشه به من معرفی کنه یا اینجا آپلودش کنه .

ارادتمند
    با سلام
    اگر میخواهید در گرید ارشد انجا ادامه بدید هزینه اش زیاد خواهد بود شما برای دکتری مستقیم اقدام کنید نتیجه بهتری خواهید گرفت و جزوه مکانیک خاک من دارم چون اسکن خواهم کرد سوال دیگه بود در خدمتم
    Steve Jobs

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)