سلام. خیلی خوبه اینجا آدم ها از تجربیات مثبتشان و انسانیت هم چیزهائی برای گفتن دارن. ممنون از دلگرمی دادن. موضوع اینه کسانی که اینجا هنوز در فرایند آمدن به آن طرف هستند همین جوری اش نگرانی دارن. حالا تجریبات افراد هم می توانه خیلی در این تصمیم موثر باشه. در هر صورت من فکر می کنم آدم هر جای دنیا هست انسانیت را نباید فراموش کنه و اگه داره که کمک کنه این کار را بهتره بکنه. درس اول اخلاق و انسانیت هست حالا دکتر فول پروفسور هم طرف باشه اما اخلاق نداشته باشه فایده ای نداره. درسته آدم بایستی فکر وضعیت خودش هم باشه اما لااقل اگه حتی پول هم نداره اما می توانه با امید دادن و ارائه راهکار هائی به طرف کمک کنه. حالا از نطر مالی هم تا آنجائی که در توانش هست کمک کنه. موضوع اینه که درس خواندن خوبه اما درس اول آدم اینه اگه می توانه دست کسی را بگیره چون یک جاهائی هم قضیه بر عکس میشه آدم خودش نیاز به کمک داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
ولي من از اين قسمت كه نتونستيد به آدمي كمك كنيد و بعد به اين راحتي از وضعي كه براش پيش اومد تعريف كرديد يه كم شكه شدم. حداقل آدم وقتي نميتونه يا نميخواد كمك كنه يه كم شرايط منتجه رو با ظرافت تعريف ميكنه. فكر كنم هر كسي اين صفحه رو بخونه تا چند ساعت تو كماي فكري بره. اميدوارم به اين شدتم نباشه كه انسانيت كلا در اولويتهاي پايين تر قرار بگيره. من دوستاني در كانادا دارم كه به قول معروف بهشون ميگن دوستان ايميلي. ما هميدگه رو اصلا نديديم اما 7-8 ساله كه دوستيم و اين در طرز فكر من نسبت به فرهنگ اونها خيلي موثر بوده. شايد باورش سخت باشه اما هر سال كريستمس يا تولدم برام هديه ميفرستند و من واقعا توانايي اين كارو ندارم فقط يكبار براشون صنايع دستي اصفهان رو فرستادم كه خيلي خوششون اومد. زماني من نياز به پول داشتم و واقعا كسي رو نداشتم و با اينكه يسته هايي كه به ايران مياد كنترل ميشه و ريسكش بالا بود برام پول فرستاد البته مقدارش خيلي نبود مخصوصا براي اونكه ماهي 7000 دلار حقوق داشت. (باور كنيد يكبار يك مجله علمي برام فرستاده بودن اداره پست نشسته بود تمام 400 صفحه هر جا خانوما كمي كم حجاب بودن يا يقشون باز بود چسب زده بودن كه فكر كنم 1 هفته اي وقت برده بود)ميخوام بگم همونطور كه دوستمون گفت اعتماد و اطمينان به طرف مقابل چه كارها كه نميكنه.
موفق باشيد و نگران نباشيد در هر شرايطي هميشه يكي هواتونو داره.