صفحه 55 از 59 نخستنخست ... 5454647484950515253545556575859 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 582

موضوع: مشکلی بنام دلتنگی و راه حل،اصلا راه حلی داره؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

پیش فرض پاسخ : مشکلی بنام دلتنگی و راه حل،اصلا راه حلی داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdip76 نمایش پست ها
    سلام من علاقه ای شدید به تحصیل در خارج دارم خانواده هم اولا میگفتن خرجت رو میدیم و اینا
    ولی بعد چند وقت شروع کردن میگن که نمزاریم که تنهایی بری کشور دیگه ای (خاله ام اونجا زندگی میکنه با پسر خاله ی هم سن خودم که تازه رفته )
    نمیدونم چیکار کنم نظرشون عوض بشه همه راه ها رو امتحان کردم
    راهنمایی کنید لطفا
    نمیزارم تنهایی برید یعنی میزارن ازدواج کنید برید؟!
    یا میگن ما هم باید باشیم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hanie69 نمایش پست ها
    دوست عزیز حیوون خونگی رو به چشم ابزاری برای رفع دلتنکی نبینیم بهتره...خیلیا متوجه نیستن با اینکار یه موجوده ضعیف دیگه رو به خودشون وابسته میکنن و بعد که به قول شما شخص مورد نظر رو یافتن معلوم نیس چه سرنوشتی رو برای اون بیچاره در نظر میگیرن...منظورم کلی بود ازم ناراحت نشید...و در آخر اینکه حق هر موجودی هست که در محیط طبیعیه خودش باشه نه در اسارت و نه ابزاری برای لذت موجوده دیگه
    منم اوایل هی دلم میخواست که یه گربه بگیرم ولی بعد فکر کردم وقتی خونه نیستم و اصلا چند روزی برم مسافرت کی میخواد ازش نگه داری کنه! الان هم می بینم سگ همسایه مون طفلی تمام روز تو یه تیکه کوچولو حیاط زندانیه و از پشت نرده ها چنان تا یکی رد میشه با چشمهای افسرده و غمگین بی قراری می کنه دلم می سوزه... چون طرف میره سر کار و دیر وقت بر می گرده و این بنده خدا هم تو باد و بارون همش تو یه تیکه جا زندونیه. گناه داره به خدا!

من پستهای چند صفحه آخر رو خوندم. باید بگم واقعیت اینه که اگر کسی اول مشکلش رو با خودش حل نکنه و نفهمه واقعا تو زندگی دنبال چی هست و هدفش چیه، هر جای دنیا که بره مشکلاتش رو با خودش می بره و همیشه احساس نارضایتی می کنه. و همین میشه که وقتی ایرانه دوست داره زودتر بره و وقتی هم میره جایی غیر از ایران، دلش میخواد برگرده و هنوز احساس نارضایتی از محیط همراهش هست. شاید علتش این باشه که آدمیزاد گاهی دنبال فرار از مشکلات زندگی هست و فکر می کنه با تغییر محل زندگی همه چیز حل میشه. ولی بعد به جایی می رسه که نه زندگی تو ایران خوشحالش می کنه و نه جایی که خارج از ایران زندگی می کنه رو دوست داره. این بنظرم بدترین حالتی هست که تو مهاجرت ممکنه پیش بیاد. عواقبش هم میشه بی انگیزگی و افسردگی.

در هر صورت، اکثر جوابهایی که به پستهای این تاپیک داده شده بود روحیه بخش بود ولی این عزیزان خیلی از تجربیات خودشون نگفته بودند. اونهایی که الان بعد از چند سال، از مهاجرتشون راضی هستند و خیلی حال و هوای ایران به سرشون نمی زنه آیا اونها هم اولش خیلی غمگین و دلتنگ بودند؟ چکار کردند تا روی اهدافشون بتونن تمرکز کنند و موفق بشن؟ الان چطور... وضعیت روحیشون چطور هست؟ ... من دوست دارم تجربیات بقیه رو بخونم و استفاده کنم. شاید بهم دلگرمی بده.

Junior Member

میگن ما هم باید باشیم
    ولی خودشون نمیتونن بیان
    منظورشون اینه کلا نمیزاریم

Junior Member

من پست های دوستان را خوندم و از بابت اینکه از تجربیات خود میگید بسیار سپاس گذارم.
    سوالم از اساتید اینه که، فرض کنیم تو زندگی اونور به مشکل خوردیم، بدترین پیشامدش چیه؟
    تهش چی میشه اگر نتونستسم با شرایط کنار بیام؟
    راهکار جایگزین چیه؟ میشه به دانشگاه های ایران انتقال داد؟ یا ...
    ممنون میشم جوابم را بدید، جوابش تو تصمیم من تاثیر زیادی داره

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi0091 نمایش پست ها
    من پست های دوستان را خوندم و از بابت اینکه از تجربیات خود میگید بسیار سپاس گذارم.
    سوالم از اساتید اینه که، فرض کنیم تو زندگی اونور به مشکل خوردیم، بدترین پیشامدش چیه؟
    تهش چی میشه اگر نتونستسم با شرایط کنار بیام؟
    راهکار جایگزین چیه؟ میشه به دانشگاه های ایران انتقال داد؟ یا ...
    ممنون میشم جوابم را بدید، جوابش تو تصمیم من تاثیر زیادی داره
    خب بر میگردی نتونستی کنار بیای. این تهشه البته!
    انتقال هم همیشه راهش بازه. البته با دوستی مخصوصا جنس مخالف این تنهایی ها هم میگذره هم دلچسب میشه! خدا رو چه دیدی شاید به ازدواج هم رسید. اونطوری نیست فکر کنی دلت تنگ میشه هیچی نیست تنهایی و دلتنگی و ... رو پر کنه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdyee نمایش پست ها
    خیلی موضوع پیچیده ای، هرچند پدر و مادر از خوشبختی بچه شون شاد میشن ولی واقعیت اینه که از حقشون میگذرن به خاطر بچه شون، این فقط یه جور تعبیر دلخواهتری از یه واقعیتی که دوستش نداریم. گاهی وقتا فکر می کنم که ما چه فرقی با جنگزده های سوری داریم، اونا پناهنده کشورهای دیگه میشن ما هم از کشورمون فرار کردیم. ادما تاریخچه خوبی توی کله شق بودن دارن و گاهی وقتا حتما باید سرشون به سنگ بخوره تا بفهمن و برگردن. سه سال پیش استاد من بهم گفت بشین همین جا زندگیت رو بکن ولی من نشنیدم حالا میفهمم که بعضی چیزا وقتی رفتن دیگه رفتن. یه لحظه با هم بودن به کل دنیا می ارزه. ما مثلن قشر تحصیل کرده ایرانیم!
    دقیقا ارزششو نداره مخصوصا اینکه بعد از مهاجرت همش هوایی میشی و هیچ جا دیگه جات نیست...هر دوجا جذابیت هاشو برات از دست میده و از هیچ جا دیگه نمی تونی لذت ببری
    000

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط tabasom77 نمایش پست ها
    دقیقا ارزششو نداره مخصوصا اینکه بعد از مهاجرت همش هوایی میشی و هیچ جا دیگه جات نیست...هر دوجا جذابیت هاشو برات از دست میده و از هیچ جا دیگه نمی تونی لذت ببری
    000
    خیلی از اونایی که اومدن اتفاقا هر دو جا جاشون شده و هد دو تا جذابیت دارن!
    بعضیا حتی راه رو برا پدر مادرشون هم باز کردن!
    مساله کاملا شخصیه

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط tabasom77 نمایش پست ها
    000
    سلام

انسان هدفمند در زندگی هر جای دنیا که باشد راهش را پیدا می کند. پدر و مادر هم جز خوشبختی و موفقیت فرزند چیز دیگه ایی نمی خواهند. بنابراین موفقیت شما در گرو توکل و حرکت رو به جلو است.

تازه به قول دوستمان که در بالا اشاره کردند راه را برای پدر و مادر خودتون هم باز می کنید.

ارادت

با سلام به همه ی دوستان،

منم به تازگی (4 روزه ) برای اولین بار از کشور خارج شدم و خب قبلش به مدت 2.5 سال تهران و دور از خانواده ارشد میخوندم. شخصا هم همه ی دوستام معترفند که خیلی از لحاظ احساسی ضعیفم و خب سعی میکنم به همه چیز منطقی نگاه کنم. اما خب حتی برای شخصی مثل من هم همین حس چند بار اتفاق افتاد و خب اولین چیزی که بهش فکر کردم بعد از این حس، بلاتکلیفی، نبود شغل مناسب، نبود آینده ی روشن و ناراحتی خانواده از این شرایط من بود.
    بالاخره در یک جایی از زندگی باید قبول کنیم که سکه ی شانس برای ماها که توی مسیر تحصیلات هستیم، چندان توی ایران خوش یمن نیست و نتیجه ی این شرایط تحمل سختی های فراوانه که یکیش همین دلتنگیه. اما خب همین شرایط باعث شده تعداد خیلی زیادی ایرانی هم اینور مرزها باشن که امکان برقراری ارتباط باهاشون وجود داره.
    برای خود من، مهمترین مرحله ورود به زندگی روتین ه و یادآوری تمام آرزوهامه، الان این آرزوها یکم در ذهنم محو شدن اما مطمئنم به محض برگشت به شرایط عادی تحصیلی و زندگی، دوباره خودنمایی میکنن و چراغ راهم میشن. در مورد خونواده هم روزهایی رو که اعضای فامیل میپرسیدن "راستی، فلانی هنوز کارش درست نشده ؟ بهتر نیست بره سر کار ؟" رو به یاد میارم و خب نگرانی پدرم از آیندم، مطمئن میشم که حضور من اونهم به صورت 24 ساعته توی اتاق و پای لپ تاپ خیلی کمتر از این حالت مفید بود.

پی نوشت : اگه کسی میشناسین تو سیدنی که همخونه میخواد و آدم باحالیه، یه خبر به من بدین، با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)