صفحه 42 از 59 نخستنخست ... 323334353637383940414243444546474849505152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 411 تا 420 , از مجموع 582

موضوع: مشکلی بنام دلتنگی و راه حل،اصلا راه حلی داره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IT

پیش فرض پاسخ : مشکلی بنام دلتنگی و راه حل،اصلا راه حلی داره؟

درسته
    به نظر من انگیزه و هدف مهمترین چاره است
    کسی که انگیزه نداره سریع پشیمون میشه
    شما باید حتما یک هدف یا انگیزه داشته باشی
    وگرنه رفتن اونطرف بیخودی که نمیشه
    الان شما برای چی داری میری اونطرف
    1- چشم و هم چشمی
    2- حرفهای فامیل
    3 - پولت زیادی کزده
    4- عشقی
    5- تفریحی
    6- از اینجا خسته شدی
    7- دنبال تنوع هستی
    8- استراحت
    9 -کار
    10- زندگی بهتر
    11- یا هرچیز دیگه
    خوب اینا احتمال های شما هستن به هرحال شما داری بخاطر یکدوم از اینا میری اونطرف
    مثلا من
    میگم میخوام برم در آینده کره جنوبی
    هدفم چیه
    کار در یک کمپانی خارجی و بدست آوزدن یک جایگاه و مقام
    خوب بعدش
    در صورت تمایل زندگی
    خوب دیگه
    اگه اوضاع خوب بود تونستم به جای های خوبی برسم تو 3 یا 4 سال اونوقت شاید خانواده رو هم بیارم اونطرف
    خوب من الان به اینا فکر کردم و به هدف هام اولوبت دادم
    حالا شما هم باید همین کار رو بگنید

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

كره جنوبي سياستهاي مهاجرتي سفت و سختي داره و گرفتن اقامت دايم و سيتيزن شدن در اونجا خيلي ساده نيست. شايد بد نباشه كشور مهاجرپذيرتري رو براي اقامت كردن و بردن پدر و مادر انتخاب كنيد.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IT

سلام درسته دوست عزیز
    بردن خانواده فقط یک احتماله البته خودم خیلی دوست دارم ببرم ولی شک دارم مامانم از آبجی هاش دل بکنه

اگر کسی برای دکنرا بره آمریکا و ویزای سینگل داشته باشه ، آیا میتونه در طول این ۴ سال برای خانواده (پدر-مادر-خواهر-برادر) ویزای توریستی بگیره که بیان و بهش سر بزنن؟ اینکار چقدر ممکنه و همچنین چقدر دردسر یا هزینه داره؟

کلا اگر ۳-۴ نفر از اعضای خانواده بخوان سالی ۱-۲ بار بیان آمریکا که به فرزندشون که اونجا تحصیل میکنه سر بزنن ، هربار حدودا چقدر براشون هزینه برمیداره؟
    از بدبختی های مملکت من این است که به ورودی ها توجه میکنند نه خروجی ها. گیریم نفر اول المپیاد ، گیریم نفر اول کنکور ، گیریم شاگرد اول دانشگاه ، گیریم .....نتیجه اش چه بود؟ چرا کسی از نتیجه ها سوال نمیکند ، سوال است برای من!

ببخشید یک سوال دیگه. اگر دانشجو ویزای مالتی بگیره میتونه با خیال راحت بیاد ایران و برگرده؟ آیا میتونه کل تابستون رو (اگر استادش اجازه بده) در ایران بمونه؟ کلا ماکزیمم زمانی که میتونه در ایران بمونه چقدره؟
    و آیا این رفت و آمد ها با خیال راحت انجام میشه یا با ترس و لرز؟ و یا با بازجویی و سین جیم پس دادن در هر رفت و آمد؟
    آیا ممکنه کسی ویزای مالتی باشه و بره ایران ولی نذارن دوباره برگرده؟ چقدر محتمله؟

ودر این مورد هر سفر چقدر برای دانشجو هزینه داره؟
    از بدبختی های مملکت من این است که به ورودی ها توجه میکنند نه خروجی ها. گیریم نفر اول المپیاد ، گیریم نفر اول کنکور ، گیریم شاگرد اول دانشگاه ، گیریم .....نتیجه اش چه بود؟ چرا کسی از نتیجه ها سوال نمیکند ، سوال است برای من!

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    ببخشید یک سوال دیگه. اگر دانشجو ویزای مالتی بگیره میتونه با خیال راحت بیاد ایران و برگرده؟ آیا میتونه کل تابستون رو (اگر استادش اجازه بده) در ایران بمونه؟ کلا ماکزیمم زمانی که میتونه در ایران بمونه چقدره؟
    و آیا این رفت و آمد ها با خیال راحت انجام میشه یا با ترس و لرز؟ و یا با بازجویی و سین جیم پس دادن در هر رفت و آمد؟
    آیا ممکنه کسی ویزای مالتی باشه و بره ایران ولی نذارن دوباره برگرده؟ چقدر محتمله؟

ودر این مورد هر سفر چقدر برای دانشجو هزینه داره؟
    اون ویزای سینگل هست که مشکلاتی که گفتیدو داره
    سفر من خیلی صرفه حویانه اومدم حدودا شد 5000 تا. یعنی از دم در منزل در منهتن تا دم در منزل در نیاوران.

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    اون ویزای سینگل هست که مشکلاتی که گفتیدو داره
    سفر من خیلی صرفه حویانه اومدم حدودا شد 5000 تا. یعنی از دم در منزل در منهتن تا دم در منزل در نیاوران.
    یعنی فقط برگشت(از آمریکا به ایران) شد ۵۰۰۰ دلار؟! اونم تازه مقتصدانه؟؟؟؟؟؟
    حتی اگر رفت و برگشت هم باشه بازم زیاده! میشه ریز هزینه هارو بنویسید؟

با این حساب باید تقریبا خانواده رو فراموش کنیم! چون چه ما بریم و چه اونا بیان هزینه اش خیلی میشه! شاید نهایتش ۱ یا ۲ بار در کل ۴ سال بشه خانواده رو از نزدیک دید!

دوستانی که تجربه این چنین سفرهایی رو داشتن لطفا هزینه هاشون رو بگن. ممنون

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    اگر کسی برای دکنرا بره آمریکا و ویزای سینگل داشته باشه ، آیا میتونه در طول این ۴ سال برای خانواده (پدر-مادر-خواهر-برادر) ویزای توریستی بگیره که بیان و بهش سر بزنن؟ اینکار چقدر ممکنه و همچنین چقدر دردسر یا هزینه داره؟

کلا اگر ۳-۴ نفر از اعضای خانواده بخوان سالی ۱-۲ بار بیان آمریکا که به فرزندشون که اونجا تحصیل میکنه سر بزنن ، هربار حدودا چقدر براشون هزینه برمیداره؟
    سلام٬ بستگی داره کدوم شهر باشه٬ برای من مثلا حساب کردم نفری 7 یا 8 تومن در میاد با مصاحبه و بلیت . چون بلیت من شد 4,800. دوستم بلیت 2.500 گرفت البته شهر دیگه. من خودم هر روز دارم حساب کتاب می کنم که اونها بیان چقدر میشه. من فکر میکنم که خانواده بیان بهتره تا آدم بره چونکه ویزای سینگل معلوم نیست دوباره بدن و خیلی استرس داره ولی پدر و مادر میتونن فکر میکنم با ویرای توریستی 6 ماه بمونن که خیلی خوبه٬ بعدش هم فکر میکنم که مثلا مادر تنها یا پدر تنها راحت تر میتونن دوباره ویزای توریستی بگیرن و بیان. من در این موضوع با بقیه ایرانی ها هم حرف میزنم اونها هم حرفشون این هست که ما باید پدر و مادرمون را بیاریم پیش خودمون٬‌چونکه خودمون نمی تونیم برگردیم. اصلا نمیشه خانواده را فراموش کرد٬‌من خودم فکر میکردم خیلی قوی و محکم هست و دلم تنگ نمیشه ولی تو غربت آدم همش یاد خانواده اش هست.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

وقتي ويزاي مالتيپل داشته باشيد، در مدت اعتبار ٢ ساله اش در مواقعي كه دانشگاه تعطيله (مثلا تابستون يا تعطيلات وسط ترم) مي تونيد بدون محدوديت مسافرت كنيد و هزينه سفر در اين حالت فقط پول بليت رفت و برگشت هست كه بين ١٠٠٠ تا ١٥٠٠ دلار ميشه. ولي وقتي ويزاي سينگل داشته باشيد (يا اعتبار ٢ ساله ويزاي مالتيپل تموم شده باشه) اولا كه بليت رفت و برگشت نمي تونيد بگيريد چون تا وقتي تكليف ويزاي جديد روشن نشده، اون بليت برگشت رو هواست و به راحتي سوخت ميشه (چيزي كه براي خيلي بچه ها پيش مياد) و مجبوريد يك بليت رفت بگيريد و براي بليت برگشت تا روشن شدن تكليف ويزا صبر كنيد. گرفتن بليت رفت و برگشت به صورت جداگانه خيلي هزينه رو بالا مي بره در حد ٢ برابر و بيشتر. ممكنه هر كدوم از اين بليتهاي رفت و برگشت بين ١٠٠٠ تا ١٥٠٠ دلار بشه. مشكل ديگه خود گرفتن اون ويزا هست كه بايد حداقل يك بار به يكي از كشورهاي اطراف مسافرت كنيد. براي سفارتهايي كه اجازه پيكاپ ويزا توسط افراد متفرقه رو نميدن، مجبوريد براي پيكاپ ويزا هم دوباره بريد سفارت.

البته اين فقط بحث مالي قضيه است. از همه اينها بدتر استرس اين هست كه دوباره ويزا ميدن كه آدم برگرده سر درسش يا نه. براي بعضيها پيش مياد كه براي ويزاي برگشت الكي رجكت بشن (براي من پيش اومد) يا اينكه بخورن به كليرنس طولاني و ترم رو از دست بدن (براي من سر هر دو تا ويزام پيش اومد). مجموعه اين دردسرها باعث ميشه كه خيليها قيد مسافرت به ايران رو بزنن.

تازه همون مسافرت پدر و مادر هم هميشه راحت يا عملي نيست. ممكنه پدر و مادر به دليل سن بالا و وضعيت سلامت نتونن به راحتي مسافرت خارج برن. يا اگه بتونن برن بايد همه اين مراحل ويزا و هزينه هاش رو هر بار متحمل بشن تا بتونن برن آمريكا و برگردن. به پدر و مادرها هم فقط ويزاي سينگل ميدن و همه اين دردسرهاي ويزا گرفتن رو بايد هر بار تكرار كنن.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)