صفحه 45 از 59 نخستنخست ... 353637383940414243444546474849505152535455 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 441 تا 450 , از مجموع 582

موضوع: مشکلی بنام دلتنگی و راه حل،اصلا راه حلی داره؟

Banned

پیش فرض پاسخ : مشکلی بنام دلتنگی و راه حل،اصلا راه حلی داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط majid1991 نمایش پست ها
    سلام. مرسی بابت راهنمایی و بیان تجربیات خصوصیتون.

من یه سوال دارم از شما . اگه ایراد نداره جواب بدین. شما میخواستین برین وضعیت فاندتون معلوم بود؟ یعنی پذیرشتون با فاند بود؟

من چون به شخصه از لحاظ مالی مشکل دارم و پدر و مادر هم نهایتاً بتونن 1ترم هزینه بدن. که همونشم براشون بسیار سنگینه. من همش از این میترسم که فاند حور نشه ( که احتمالش برای کیس من بالاست ) و اونجا هم برم و نتونم فاندی جور کنم. اینجوری فقط bother کردم همه رو و کلی پول الکی از دست دادن پدر و مادرم. خب این وضعیت هم قضیه رو دو چندان سخت میکنه و فشار و استرس رو بیشتر و خب به درس هم طبیعتاً لطمه میزنه. من از اینا هم علاوه بر چیزی که گفتم خیلی میترسم.
    خواهش میکنم. چون بعضی ها نظرات رو تعمیم میدن من میخواستم خدمتتون عرض کنم که چون رشته شما مهندسی هست و بر خلاف سایر رشته های انسانی و پزشکی احتمال فاند شدن وجود داره. نمونش خود من هستم و به تفصیل براتون در پیام خصوصی توضیح دادم که چکار کردم. البته بستگی به تعریف خود شما هم داره از فاند؟ کسی ممکنه شهریه و فی رو نده بگه فاند گرفتم و یکی فول فاند بشه بگه کمه!
    معمول هم بر این است که اگر دکترا باشید اصولا از ترم دوم یا حداکثر سوم فاند میگیرید.
    مهمترین نکته ای که میتونم خدمتتون بگم اینه که حتما سعی کنید از اوضاع دانشکده از طریق افرادی که اونجا هستن مشورت کنید و بپرسید. حتی میتونید از grad coordinator اونجا هم بپرسید. دقت کنید دانشگاه به دانشگاه و حتی دانشکده به دانشکده واقعا با هم دیگه فرق دارن از زمین تا آسمان. اینجا ایران نیست که یک سیستم ثابت اداره کنه همه جا رو. اینجا grad coordinator و استاد هر چقدر عرضه داشته باشه همونقدر دانشگاه و دانشکده میتونه جذب فاند بکنه.
    در ضمن رزومتون رو بذارین در قسمت مناسب فروم دوستان میتونن بهتر نظر بدن. شاید دانشگاه مناسبی اپلای نکردید!
    ولی در حالت کلی با دوستمون پیمان در حالت کلی موافق هستم که اگر ذره ای شک در تامین شدن هزینه حداقل برای یکسال دارید بهتره کمی بیشتر تامل کنید.

سلام. من الان یک ترمه اومدم امریکا. الان که نزدیکه کریسمسه جدا دارم فکر میکنم افسردگی شدید گرفتم. مخصوصا که من تو شهری از ایالت نبراسکا هستم که تا الان فقط یک نفر ایرانی دیدم به خدا دارم دیونه میشم. من مجبورم اینجا بمونم نمیتونم ترانسفر کنم چون از رشته های علوم پزشکی هستم و دارم مراحل معادل سازی مدرکمو میگذرونم. ولی به خدا دیگه دارم دیوونه میشم. آیا کسی راه حلی داره؟ اصلا الان داشتم با خودم فکر میکردم واقعا ارزش داشت بیام!
    اگه راه حل ویژه ای هم دارید لطفا پیام خصوصی بدید.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط gheimati757 نمایش پست ها
    سلام. من الان یک ترمه اومدم امریکا. الان که نزدیکه کریسمسه جدا دارم فکر میکنم افسردگی شدید گرفتم. مخصوصا که من تو شهری از ایالت نبراسکا هستم که تا الان فقط یک نفر ایرانی دیدم به خدا دارم دیونه میشم. من مجبورم اینجا بمونم نمیتونم ترانسفر کنم چون از رشته های علوم پزشکی هستم و دارم مراحل معادل سازی مدرکمو میگذرونم. ولی به خدا دیگه دارم دیوونه میشم. آیا کسی راه حلی داره؟ اصلا الان داشتم با خودم فکر میکردم واقعا ارزش داشت بیام!
    ببینید تنها راه حلش قاطی شدن با مردم و همکلاسیهاتون هست سعی کنید بیشتر باهاشون صحبت کنید به عبارت دیگه make friends کنید در حال حاضر بهترین راه حل است. سعی کنید از تنهایی دوری کنید
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    ببینید تنها راه حلش قاطی شدن با مردم و همکلاسیهاتون هست سعی کنید بیشتر باهاشون صحبت کنید به عبارت دیگه make friends کنید در حال حاضر بهترین راه حل است. سعی کنید از تنهایی دوری کنید
    قاطی شدن با اون مردم خوش یه تز دکتراست دوست من
    من تنها توصیه م به این دوستمون اینه که برای جلوگیری از وخیم تر شدن اوضاع روحیشون از سفر به جاهایی مثل نیویورک و دی سی و باستن و .... اکیدا خودداری کنند! کریسمس یه سر برید اکلاهما داالس یا نیورلین
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    قاطی شدن با اون مردم خوش یه تز دکتراست دوست من
    من تنها توصیه م به این دوستمون اینه که برای جلوگیری از وخیم تر شدن اوضاع روحیشون از سفر به جاهایی مثل نیویورک و دی سی و باستن و .... اکیدا خودداری کنند! کریسمس یه سر برید اکلاهما داالس یا نیورلین
    Explain it plz.....

Banned

احساس من این است که دوستان به مساله سطحی نگاه میکنند. اولا به قول پیمان قاطی شدن با مردم انچنان هم راحت نیست. در ثانی حتی اگر قاطی شدین بازم چون فرهنگ شما با فرهنگ اینا در ریشه فرق داره ایم احساس ممکنه باز بعدا واسه شما پیش بیاد.
    من نمیخوام زیاد بنویسم ولی توصیه من با سایرین ممکنه فرق داشته باشه:
    یکبار مرور کنید که چرا اومدین!؟ بعد برید دنبال اعمالی که شما رو برای اون برای چرا آمدن هدایت میکنه.
    معمولا این اتفاق واسه کسایی میفته که:
    1- وابستگی عاطفی از هر نوعی دارن!
    2- بعد یه مدت سررشته امور از دستشون میره و یادشون میره چرا اومدن(یا شاید نمیدونستن چرا اومدن!)
    مثلا اینجا واقعیتش بنده خودم کاری غیر از درس خواندن ندارم و لذت میبرم ازش. اگر مثلا 2 روز بذارم کنار حتی همه آمریکایی بیان قاطی من بشن فرداش احساس افسردگی خواهم کرد.
    یا ممکنه فردی اهل bar باشه که باید خودش رو ازش جدا نکنه.
    ممکنه فردی اهل شنا باشه و هر روز باید شنا کنه وگرنه افسردگی میگیره.
    اینکه ایرانی دوروبرتان نیست به نظرم خوشحال هم باشید. باور کنید احتمال افسردگی بعد یه مدت با ایرانی جماعت گشتن بیشتر میشه. چون واقعا غیر از .... چیزی ندارن بگن! حداقل نظر من این هست و ربطی به نژادپرستی و اینا هم نداره!
    دنبال علایق و هدف خود باشید.
    همین!

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

الان روی پیک دلتنگی هستید... 6 ماه اول تو آمریکا سخترین دوران زندگی من بود. بشدت حالتون با گذر از این مرحله بهتر میشه.

بنظرم خیلی خوش شانسید که تا حالا یک ایرانی بیشتر ندیدید

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط fyo نمایش پست ها
    Explain it plz.....
    مناطق جنوبی و مرکزی آمریکا خیلی مهاجر پذیر نیست. (به استثنای شهرهای بزرگ) خیلی از شهرهای کوچک مردم جد اندر جد کشاور بودن و کلاستر های خانوادگی خودشون رو دارن و نیازی نمی بینن با غریبه معاشرت کنن.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Member
    رشته و دانشگاه
    Pure Mathematics

سلام. جو دانشگاه در holiday season خب طبیعتا دلگیر میشه چون همه برمیگردن پیش خونوادشون و این رو کاریش نمیشه کرد. اما به طور کلی سوال من از شما اینه که چند بار شده هم آفیسی هاتون رو برای نهار یا کافی همراهی یا دعوت کنید؟ تا چه حد در جریان تقویم ورزشی مسابقات دانشگاهتون از جمله فوتبال و بسکتبال و ...هستید؟ تا چه حد در جریان کلاس های leisure (که خودش کلی کتگوری داره مثل art و outdoor و sports و ...هستید؟ (این کلاس ها بعضا با یه هزینه ی کاملا ناچیزن و میتونید یه ورزش جدید مثل golf یا ... رو یاد بگیرید). توی هیچ کدوم از انجمن های دانشجویی و انجمن های مختص grad ها عضو هستید؟ تا حالا شده از طریق دانشگاهتون سفر های camping یا day trip ها که معمولا هزینه ی چندانی هم ندارن رو شرکت کنید؟ در جریان کلاس های زبان رایگانی که چه توسط دانشگاه و چه خارج از دانشگاه برای newcomer ها برگزار میشه هستید؟ تاحالا شده برای گذران وقت یا تماشای یه مسابقه ورزشی به sports bar ها برید؟ یا اگه TA نیستید میتونید مرکز های tutoring دانشگاه رو پیدا کنید و با undergrad ها کار کنید که خودش تجربه ی خوبی هست. ببینید اینها همش راه هایی برای شرکت در جمع هست تا جایی که وقت شما اجازه میده. پیشنهاد میکنم اگه گواهینامه ندارید هر چه زودتر بگیرید تا بتونید هر از گاهی ماشین رنت کنید و مسافرت برید. کلا اگه سرتون شلوغ نیست از خونه پرهیز کنید، به جای اون میتونید برید یه کافی شاپ ساعت ها بشینید و مطالعه کنید.

Quaecumque Vera

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    مناطق جنوبی و مرکزی آمریکا خیلی مهاجر پذیر نیست. (به استثنای شهرهای بزرگ) خیلی از شهرهای کوچک مردم جد اندر جد کشاور بودن و کلاستر های خانوادگی خودشون رو دارن و نیازی نمی بینن با غریبه معاشرت کنن.
    یه سوال؟
    مگه تو شهرهای بزرگ نیازی میبینن با غریبه معاشرت بکنن؟!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)