صفحه 7 از 59 نخستنخست 123456789101112131415161757 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 582

موضوع: مشکلی بنام دلتنگی و راه حل،اصلا راه حلی داره؟

پیش فرض پاسخ : مشکلی بنام دلتنگی و راه حل،اصلا راه حلی داره؟

ببينيد دوستان تنهايى اين نيست كه آدم ها اطراف شما نباشند. شما ممكنه هزار تا دوست داشته باشيد و تنها باشيد!!!.تنهايى در ايران و خارج يك تفاوت عمده با هم داره:

در ايران اگر شما مشكلى داشته باشيد اطرافيان شما بهتون كمك ميكنند. اگر تو خيابون تصادف كنيد يا حالتون بد بشه آدم ها دورتون جمع ميشن . يا اگه مشكل مالى داشته باشيد به دوستى مراجعه كنيد احتمالا كمكتون ميكنن.

در آمريكا و كانادا اطرافيان شما تا زمانى كه مشكلى نداشته باشيد كنار شما هستند و اگر احساس كنند مشكلى داريد يا داريد مشكلى پيدا ميكنيد سريع از شما فاصله ميگيرند.

فكر كردن اينكه اگه آدم مشكلى پيدا كنه و نزديك ترين دوست/فاميلش بيست هزار كيلومتر از اون فاصله داشته باشه مثل يك كابوس ترسناكه!

من دوستى در ايران داشتم كه از يك خانواده ضعيف بود و با فاند كامل اومده بود كانادا. تو يك بازه زمانى فاندش قطع شد و خانواده اش در ايران هم توان كمك بهش رو نداشتند. از من من كمك خواست كه من هم كمكش نكردم. چون فكر ميكردم حتى اگه بخواد هم پولى كه قرض ميخواد رو نميتونه بده. سه ماه بعدوقتى ديدمش نشناختمش!
    حدود 10 كيلو لاغر شده بود بارنگ پريده و چشم هاى گود افتاده. يادمه كه گوشه ناخن هاش پوست پوست شده بود و ميگفت سه ماهه ميوه نخورده.

يا اگه مريض بشين و گوشه خونه بيفتين...
    يكى از دوستاى من تو امريكا خورد زمين و دستش از دو جا شكست. هزينه عمل جراحيش 50،000 دلار شد كه بيمه اش كاور نميكردش!چه بلاهايى كه سرش نيومد تا بدهيش رو پى آف كرد.

چند سال پيش يكى از دانشجو هاى ايرانى تو كانادا فوت كرده بود(فكر كنم طرف دانشجو دانشگاه آلبرتا بود)و به خاطر هزار دلار مردش رو زمين مونده بود.سفارت ايران به دولت كانادا تعارف ميزد كه تو اين امر خير پيش قدم بشه، دولت كانادا هم به سفارت ايران. طرف چندين هفته بود كه تو سرد خونه بود. آخرش دانشجو ها پول جمع كردن فرستادنش ايران.

به قول يكى از دوستاى مذهبيم آمريكا/كانادا مثل برزخ ميمونه. آدم خودشه و خداى خودش. چه مذهبى باشيد چه نباشيد. چه آدم ها دوره آدم باشند چه نباشند.

نقل قول نوشته اصلی توسط .:HoDa:. نمایش پست ها
    من خودم چون بیشتر از نرم‌افزارهایی مثل ooVoo و اسکایپ استفاده می‌کنم روشی که انجام می‌دم اینه که مواقعی که می‌تونم جوابشون رو بدم آنلاین می‌شم... اونا هم وقتی ببینن من آفلاینم می‌دونن که نمی‌تونم جواب بدم.... ولی خب اینجوری هم نیست که بذارم هفته‌ای یه بار خودمو نشون بدم... شب‌ها معمولن، بعد از شام چند ساعتی آنلاین هستم.... گاهی هر روز صحبت می‌کنیم، گاهی هم چند روز یه بار! ولی توی ساعت‌هایی که خودم تعیین کردم و مشکلی برام ایجاد نمی‌کرده
    من معمولا اخر هفته ها از اسکایپ استفاده می کنم چون پدر و مادرم نمی تونن صبح خیلی زود (که میشه شب به ساعت ما ) آن باشن. به خاطر همین روزهای عادی هفته تو ساعت کاری تماس میگیرن که خوب من از کارم باید بزنم! راستش نمی دونم چجوری این موضوع رو باهاشون در میون بذارم! این موضوع کوچیک واقغا برام معضل شده! واسه همین راهنمایی می خوام . شما اگه جای من بودید چی کار می کردین؟

نقل قول نوشته اصلی توسط faeze66 نمایش پست ها
    من معمولا اخر هفته ها از اسکایپ استفاده می کنم چون پدر و مادرم نمی تونن صبح خیلی زود (که میشه شب به ساعت ما ) آن باشن. به خاطر همین روزهای عادی هفته تو ساعت کاری تماس میگیرن که خوب من از کارم باید بزنم! راستش نمی دونم چجوری این موضوع رو باهاشون در میون بذارم! این موضوع کوچیک واقغا برام معضل شده! واسه همین راهنمایی می خوام . شما اگه جای من بودید چی کار می کردین؟
    من اگر بودم رک بهشون می‌گفتم... ممکنه ناراحت بشن، ولی خدا علاوه بر وابستگی، منطق رو هم بهشون داده، مطمئنم بعد از مدتی با قضیه کنار میان
    شما با یه هدف از کشورت خارج شدی، اگر قراره این دوری رو تحمل کنن لااقل بذارن شما هم به هدفت برسی!

در مورد دلتنگى هم تلفن و اينترنت تو چند ماه اول خيلى موثر هست. چون شما تو حال و هواى ايران هستيد. ميتونيد بشينيد يك ساعت در مورد عمو، عمه و ... صحبت كنيد كه چيكار ميكنن.

وقتى اين چند ماه به چند سال برسه. از نظر ذهنى از خانواده فاصله ميگيريد. خانواده شما تو فضايى زندگى ميكنند كه شما ديگه اطلاعات دقيقى در مورد ونها نداريد. خانواده شما هم هيچ ديدى از فضايى كه شما در ون هستيد ندارند و در نتيجه كمكى به شما نميتونن بكن.(از نظر فكرى)

در نتيجه مكالمات تلفنى سطحى تر و سطحى تر ميشه. شما اين ور خط ميپرسيد چه خبر؟
    مادر شما ونور خط ميگه سلامتى. شما چه خبر؟
    يه دفه ميبينيد نيم ساعت صحبت كرديد و آخرش هم نتونستيد مشكلتون رو به خانواده بگيد. البته اگه هم بگيد از فاصله 20،000 كيلومترى كار زيادى ازشون بر نمياد.

زمان ميگذره..
    جذابييت هاى ظاهرى كشور جديد به تدريج از بين ميره و مشكلات خودش رو نشون ميده. فشار درس ها و محدوديت هاى مالى هم به تدريج زياد ميشه. بعد از چند ماه و اشنايى بيشتر با كشور ميزبان متوجه ميشيد كه اون بهشتى كه تو ذهنتون ساختيد اونقدر ها هم واقعى نيست و يه مقدار زيادش BS هست.

خاطرات بد ايران به تدريج از يادتون ميره و فقط تصاوير خوبش ميمونه. خانواده، دوستان، مسافرت ها، مهمونى ها تصاويرى هستند كه از ايران جلو چشم آدم هست. اينه كه آدم دلتنگ ميشه.يادمه چندين سال پيش لحظه تحويل سال سر جلسه امتحان بودم ولى تمام فكرم ايران بود.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط aabed نمایش پست ها
    ببينيد دوستان تنهايى اين نيست كه آدم ها اطراف شما نباشند. شما ممكنه هزار تا دوست داشته باشيد و تنها باشيد!!!.تنهايى در ايران و خارج يك تفاوت عمده با هم داره:

در ايران اگر شما مشكلى داشته باشيد اطرافيان شما بهتون كمك ميكنند. اگر تو خيابون تصادف كنيد يا حالتون بد بشه آدم ها دورتون جمع ميشن . يا اگه مشكل مالى داشته باشيد به دوستى مراجعه كنيد احتمالا كمكتون ميكنن.

در آمريكا و كانادا اطرافيان شما تا زمانى كه مشكلى نداشته باشيد كنار شما هستند و اگر احساس كنند مشكلى داريد يا داريد مشكلى پيدا ميكنيد سريع از شما فاصله ميگيرند.

فكر كردن اينكه اگه آدم مشكلى پيدا كنه و نزديك ترين دوست/فاميلش بيست هزار كيلومتر از اون فاصله داشته باشه مثل يك كابوس ترسناكه!

من دوستى در ايران داشتم كه از يك خانواده ضعيف بود و با فاند كامل اومده بود كانادا. تو يك بازه زمانى فاندش قطع شد و خانواده اش در ايران هم توان كمك بهش رو نداشتند. از من من كمك خواست كه من هم كمكش نكردم. چون فكر ميكردم حتى اگه بخواد هم پولى كه قرض ميخواد رو نميتونه بده. سه ماه بعدوقتى ديدمش نشناختمش!
    حدود 10 كيلو لاغر شده بود بارنگ پريده و چشم هاى گود افتاده. يادمه كه گوشه ناخن هاش پوست پوست شده بود و ميگفت سه ماهه ميوه نخورده.

يكى از دوستاى من تو امريكا خورد زمين و دستش از دو جا شكست. هزينه عمل جراحيش 50،000 دلار شد كه بيمه اش كاور نميكردش!چه بلاهايى كه سرش نيومد تا بدهيش رو پى آف كرد.

چند سال پيش يكى از دانشجو هاى ايرانى تو كانادا فوت كرده بود(فكر كنم طرف دانشجو دانشگاه آلبرتا بود)و به خاطر هزار دلار مردش رو زمين مونده بود.سفارت ايران به دولت كانادا تعارف ميزد كه تو اين امر خير پيش قدم بشه، دولت كانادا هم به سفارت ايران. طرف چندين هفته بود كه تو سرد خونه بود. آخرش دانشجو ها پول جمع كردن فرستادنش ايران.

به قول يكى از دوستاى مذهبيم آمريكا/كانادا مثل برزخ ميمونه. آدم خودشه و خداى خودش. چه مذهبى باشيد چه نباشيد. چه آدم ها دوره آدم باشند چه نباشند.
    وقتی فاند میدن ممکنه قطعش کنن؟ آخه آدم رو حرفشون حساب میکنه؟ یعنی چی؟

Junior Member

چقدر وحشتناک بود، کاش نخونده بودمش
    همونطور که دوست دیگه ای پرسیدند، تحت چه شرایطی فاند رو قطع می کنند؟
    اگر کارمون رو درست انجام بدیم که مشکلی نباید پیش بیاد؟!

Member doublin2000 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    BS -GIS- MBA

در مورد دلتنگى هم تلفن و اينترنت تو چند ماه اول خيلى موثر هست. چون شما تو حال و هواى ايران هستيد. ميتونيد بشينيد يك ساعت در مورد عمو، عمه و ... صحبت كنيد كه چيكار ميكنن.

وقتى اين چند ماه به چند سال برسه. از نظر ذهنى از خانواده فاصله ميگيريد. خانواده شما تو فضايى زندگى ميكنند كه شما ديگه اطلاعات دقيقى در مورد ونها نداريد. خانواده شما هم هيچ ديدى از فضايى كه شما در ون هستيد ندارند و در نتيجه كمكى به شما نميتونن بكن.(از نظر فكرى)

در نتيجه مكالمات تلفنى سطحى تر و سطحى تر ميشه. شما اين ور خط ميپرسيد چه خبر؟
    مادر شما ونور خط ميگه سلامتى. شما چه خبر؟
    يه دفه ميبينيد نيم ساعت صحبت كرديد و آخرش هم نتونستيد مشكلتون رو به خانواده بگيد. البته اگه هم بگيد از فاصله 20،000 كيلومترى كار زيادى ازشون بر نمياد.

زمان ميگذره..
    جذابييت هاى ظاهرى كشور جديد به تدريج از بين ميره و مشكلات خودش رو نشون ميده. فشار درس ها و محدوديت هاى مالى هم به تدريج زياد ميشه. بعد از چند ماه و اشنايى بيشتر با كشور ميزبان متوجه ميشيد كه اون بهشتى كه تو ذهنتون ساختيد اونقدر ها هم واقعى نيست و يه مقدار زيادش BS هست.

خاطرات بد ايران به تدريج از يادتون ميره و فقط تصاوير خوبش ميمونه. خانواده، دوستان، مسافرت ها، مهمونى ها تصاويرى هستند كه از ايران جلو چشم آدم هست. اينه كه آدم دلتنگ ميشه.يادمه چندين سال پيش لحظه تحويل سال سر جلسه امتحان بودم ولى تمام فكرم ايران بود.
    دوستان درسته خاطرات بد کم کم از یادمون می ره و خوب می مونه ولی این مدت اخبار جدید طوریه که اون خاطرات بد ایران باز داره تو ذهنمون تجدید می شه خدا باعث و بانیشو لعنت کنه
    خلاصه زندگی در غربت هیچ چی هم که نباشه همین که تنوع هست و نسبت به ایران تفاوت داره خودش جالبه مثلا غذاهای جدید وآدم های جدید خلاصه سلیقه اییه

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط setareM نمایش پست ها
    چقدر وحشتناک بود، کاش نخونده بودمش
    همونطور که دوست دیگه ای پرسیدند، تحت چه شرایطی فاند رو قطع می کنند؟
    اگر کارمون رو درست انجام بدیم که مشکلی نباید پیش بیاد؟!
    دوست عزیز، نگران نباید بود، شما تلاشتون رو می کنید تا بتونید پیشرفت کنید دیگه باقیش به شرایط زمانی و مکانی بستگی داره، همه ی این مسایل ریسک اون کار هست. این دقیقا همون مسایلی هست که باعث میشه شما بتونید خود خودتان بشید تو مشکلات آهن آبدیده بشید ولی باید یک مساله رو عنوان کنم :

ورود به جمع جامعه مقصد تنها این نیست که باهشون به مهمونی برید و عید آخر سال براشون آجیل تعارف کنید و خلاصه برای هم پبسی باز کنید بلکه یعنی ساختن دوستانی که وقتی حسابت خالی هست بهت پیشنهاد بدهند یا کار روزانه اش رو به خاطر تو لغو کنه و بره دنبال کار شما، و این هم با بدست آوردن اعتماد و کمک متقابل حاصل میشه.
    این عمل هم پروسه ی طولانی مدتی هست. چشم آبی ها وقتی شما رو به عنوان دوست انتخاب کردند ، مطمئن باشید بهتون کمک خواهند کرد. یادمه یکی تعریف می کرد، تو انگلیس یک گروه دوستی بود، که یکی از اونها بعد از تصویب قانون جدید مهاجرت به سرعت باید خاک انگلیس رو ترک می کرد و ایشون دچار مشکل شده بود، دوستش ( از کشور استعمارگر پیر :دی) بهش پیشنهاد داد که باهاش ازدواج کنه سوری تا بتونه ایشون اقامتش رو ردیف کنه ( طرف ما هم همچین مالی نبود ها فکر کنید چشم آبی هیز بوده )

مشکل بسیاری از ایرانی ها که اونجا احساس تنهایی می کنند اینکه وارد جمع هایی می شند که خودشان جایگاه مهاجر رو دارند در نتیجه در مواقع لزوم حتی بخوان هم نمی تونند کمک کنند. به چشم مثال های زیادی رو دیدم که دوستان صمیمی بدون توجه به این شما اهل کجایید به هم کمک کرده اند. در هنگام تصادف، در هنگام مریضی، به وقت احتیاج و ... .

موفق باشید
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

Member
    رشته و دانشگاه
    industrial ENG

سلام. دیدگاهی که مطرح کردین شما کمی آرامش را بعد از خواندن چند تا پست قبلی به آدم بر می گردانه. درسته آدم بایستی واقع بین باشه اما یک جاهائی هم بایستی انسان باشه اگه کمکی از دستش بر می آید حتی در حد تقسیم غذا و میوه اش اگر این کار را بکنه من فکر می کنم خدا هزاران برابرش را جبران میکنه. زندگی برای همه ما بالا و پایین داره. دوست آن باشد که گیرد دست دوست در پریشانحالی و در ماندگی. حالا هر کسی به اندازه وسعش. ممنون پست بالائی ها را خواندم خیلی ناراحت شدم اما با خواندن این نوشته کمی آرام شدم.

نقل قول نوشته اصلی توسط attanew نمایش پست ها
    دوست عزیز، نگران نباید بود، شما تلاشتون رو می کنید تا بتونید پیشرفت کنید دیگه باقیش به شرایط زمانی و مکانی بستگی داره، همه ی این مسایل ریسک اون کار هست. این دقیقا همون مسایلی هست که باعث میشه شما بتونید خود خودتان بشید تو مشکلات آهن آبدیده بشید ولی باید یک مساله رو عنوان کنم :

ورود به جمع جامعه مقصد تنها این نیست که باهشون به مهمونی برید و عید آخر سال براشون آجیل تعارف کنید و خلاصه برای هم پبسی باز کنید بلکه یعنی ساختن دوستانی که وقتی حسابت خالی هست بهت پیشنهاد بدهند یا کار روزانه اش رو به خاطر تو لغو کنه و بره دنبال کار شما، و این هم با بدست آوردن اعتماد و کمک متقابل حاصل میشه.
    این عمل هم پروسه ی طولانی مدتی هست. چشم آبی ها وقتی شما رو به عنوان دوست انتخاب کردند ، مطمئن باشید بهتون کمک خواهند کرد. یادمه یکی تعریف می کرد، تو انگلیس یک گروه دوستی بود، که یکی از اونها بعد از تصویب قانون جدید مهاجرت به سرعت باید خاک انگلیس رو ترک می کرد و ایشون دچار مشکل شده بود، دوستش ( از کشور استعمارگر پیر :دی) بهش پیشنهاد داد که باهاش ازدواج کنه سوری تا بتونه ایشون اقامتش رو ردیف کنه ( طرف ما هم همچین مالی نبود ها فکر کنید چشم آبی هیز بوده )

مشکل بسیاری از ایرانی ها که اونجا احساس تنهایی می کنند اینکه وارد جمع هایی می شند که خودشان جایگاه مهاجر رو دارند در نتیجه در مواقع لزوم حتی بخوان هم نمی تونند کمک کنند. به چشم مثال های زیادی رو دیدم که دوستان صمیمی بدون توجه به این شما اهل کجایید به هم کمک کرده اند. در هنگام تصادف، در هنگام مریضی، به وقت احتیاج و ... .

موفق باشید

Global Moderator

Simon آواتار ها

ولي من از اين قسمت كه نتونستيد به آدمي كمك كنيد و بعد به اين راحتي از وضعي كه براش پيش اومد تعريف كرديد يه كم شكه شدم. حداقل آدم وقتي نميتونه يا نميخواد كمك كنه يه كم شرايط منتجه رو با ظرافت تعريف ميكنه. فكر كنم هر كسي اين صفحه رو بخونه تا چند ساعت تو كماي فكري بره. اميدوارم به اين شدتم نباشه كه انسانيت كلا در اولويتهاي پايين تر قرار بگيره. من دوستاني در كانادا دارم كه به قول معروف بهشون ميگن دوستان ايميلي. ما هميدگه رو اصلا نديديم اما 7-8 ساله كه دوستيم و اين در طرز فكر من نسبت به فرهنگ اونها خيلي موثر بوده. شايد باورش سخت باشه اما هر سال كريستمس يا تولدم برام هديه ميفرستند و من واقعا توانايي اين كارو ندارم فقط يكبار براشون صنايع دستي اصفهان رو فرستادم كه خيلي خوششون اومد. زماني من نياز به پول داشتم و واقعا كسي رو نداشتم و با اينكه يسته هايي كه به ايران مياد كنترل ميشه و ريسكش بالا بود برام پول فرستاد البته مقدارش خيلي نبود مخصوصا براي اونكه ماهي 7000 دلار حقوق داشت. (باور كنيد يكبار يك مجله علمي برام فرستاده بودن اداره پست نشسته بود تمام 400 صفحه هر جا خانوما كمي كم حجاب بودن يا يقشون باز بود چسب زده بودن كه فكر كنم 1 هفته اي وقت برده بود)ميخوام بگم همونطور كه دوستمون گفت اعتماد و اطمينان به طرف مقابل چه كارها كه نميكنه.
    موفق باشيد و نگران نباشيد در هر شرايطي هميشه يكي هواتونو داره.
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)