صفحه 92 از 137 نخستنخست ... 42828384858687888990919293949596979899100101102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 911 تا 920 , از مجموع 1368

موضوع: پرسشهای مربوط به شروع زندگی در کانادا (مونترال)

پیش فرض پاسخ : پرسشهای مربوط به شروع زندگی در کانادا (مونترال)

نقل قول نوشته اصلی توسط majid_reyhani نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما دوست عزیز و سپاس فروان . هم خوشحال شدم و هم نگران خوشحال از این بابت که واقعا حقیقت امر وگفتی و چون در محیط هستی بیشتر از درک و احساست نسبت به شرایط کارو اوضاع وموقعیت اونجا میگی و این عالی و امیدوارم بهترین تصمیم و سرنوشت برای شمای عزیز رقم بخوره که بهترین ها نصیبت بشود وتلاش وپشتکار داشته باش وامید اینها خیلی مهمه عزیز و نگران بخاطر خودم که فرمودین اگه دنبال کار جنرال هستی اصلا نیا منم اصلا دنبال کار جنرال نیستم تا اخر عمرم و لی یه مظلبی که نگران کننده است این هست که توی همین سایت تاپیک های مختلفی روخوندم که دوستان می گفتند خیلی ها هم هستند که هنوز بعد چندین ما ه حتی تا 7 ماه یا 8 ماه نتونستند توی رشته مرتبط خود در ایران کار پیدا کنند واینور وانور رزومه دادند نشد که نشد ونهایتا به همین کار جنرال رو اوردند می خواستم بیشتر در مورد اینجور کارها اگه اطلاعی دارین بدهید که می شود واقعا با همین کارها زندگی رو گذروند به هرحال خود من وکسای دیگه که هم می ایند باید همه جوانب در نظر بگیرند ممکن هست خدایی نکرده بنده ویا هر کسی دیگر چزء اوندسته از دوستانی باشیم که نتونیم در رشته مرتبط کارپیداکنیم و نمی شود بیایم اونجا و در صورتی که کار مرتبط با رشته خودمون پیدا نکردیم برگردیم خیلی بد وابروریزیه می خواستم بیشتر در مورد کارهای جنرال بدونم که می شود با اینجور کارها امورات زندگی رو گذروند
    از طرفی دیگر خیلی از عزیزان ایرانی هستند که خودتونم بهتر می دونید دارند امورات خود رو اونجا از طریق همین کارها می گذورنند دوستان دیگر هم که اونجا حظور دارند وکار جنرال دارند ونتونستند در رشته مرتبط خود کار پیدا کنند ممنون میشوم بزرگواری کنند پیغام بدهند خصوصی راهنمایی بفرمایند وبند نظر شخصی خودم رو می گم که رفتن وکار جنرال در نهایت کردن خیلی بهتر از موندن در اینجاست ممنون میشوم دوستان راهنمایی بفرمایند
    بدی کار جنرال اینه که وقتی الودش بشی دیگه فرصت برای کارهای دیگه نمیمونه
    نه انرژی برای درس خوندن .ضمننا از من و شما کارگر در نمیاد , حداقل من که بنیه روزی ده ساعت سر پا ایستادن و بار جابجا کردن ندارم , کارهای فروشگاهی و تلفنی و رستوران نود درصد مال خانمهاست
    برای اقایون با ر جابجا کردن و اینا میمونه بیشتر . یه سرس ف وشگاههای زنجیره ای هست که مصالح ساختمانی و ابزار میفروشن, اگر زبانتون خوب باشه میتونید کار پیدا کنید

پی نوشت : من در ایران در شرکتی کار میکردم که حداقل روزی دو ساعت انگلیسی مجبور بودم صحبت کنم با همکارانم ولی اینجا که رسیدم قفل کردم

نقل قول نوشته اصلی توسط robby نمایش پست ها
    احسان عزیز : نمیدونم توی این فروم یا جایی دیگر من به این موضوع اشاره کردم. به نظر من هم این قضیه بسیار زشت و آزاردهنده هستش و از همه بدتر که مردم با این قضیه کنار اومدن. به نظر من همیشه همه مسایل بد ممکنه در جاهای مختلف دنیا اتفاق بیفته ولی شدت واکنش جامعه نشون میده یه قضیه چقدر براش مهمه یا نه. مثلا دقت کرده باشین اصلا بچه گدا نمیبینی و احتمالا این یک تابو هستش ولی این قضیه بی خانمان ها کاملا یه قضیه اوکی برای مردم هستش و گویا این قضیه در آمریکای شمالی خیلی شایغ هستش. دوستانی از لوس آنجلس و نیویورک اینجا بودند که میگفتند به همین شدت و حتی بیشتر در این شهرها این داستان هست. من در اتاوا و تورنتو دیدم اما به شدت مونترال نبود. در مونترال متاسفانه خیلی از فضاهای عمومی رو به اشغال خودشون در آوردن و با زحم های باز و خونی روی نیمکت های مترو دراز میکشن و به نظر من این قضیه یعنی زیر پاگذاشتن حق دیگران. اکثرا نسبت به خانم ها بی احترامی بیشتری میکنند و میگن که حضور اونها در مترو ها بیشتر میشه در زمستون به خاطر سرما و حالا نمیدونم در خلوت ممکنه چه تعرض هایی رخ بده هرچند که دایما مانیتور میشه همه جا. من خودم به چشم حمله یکیشون رو به یک مسافری که داشت از گیت رد میشد دیدم که سریع پلیس اومد و جمعش کرد و با روزنامه هم به سر من زدند ولی اگر جایی پلیس نبود این قضیه چطوری میشه؟ اکثرا هم در وضع عادی نیستند به خاطر مصرف بالای مواد یا الکل. کمک مالی هم میگیرند لابد ولی چرا جمعشون نمیکنن نمیدونم. بارها دیدم در فست فود ها اینها میان در این پاسیو ها که کنار خیابونه به آدمی که نشسته داره غذا میخوره فحش میده و من خودم این غذا بهم کوفت میشه. در فست فود ای اند دابلیو یکیشون اومده پس مونده غذاهارو میخاست که با دخالت پلیس ختم به خیر شد. جالبه اگر دقت کرده باشید به نظر من در این 2 هفته اول جولای خیلی کمتر شدند نسبت به ماه جون و می ولی باز دارند زیاد میشند. من به شخضه فکر میکنم به خاطر حجم بالای توریست و نشون دادن تصویر بهتری از مونترال این کار رو کردند . یعنی اگر بخان میتونن جمعشون کنن. خلاصه این قضیه یه حس نا امنی به من القا میکنه اینکه سر هر چراغ قرمزی یکی بیاد ازت پول بخاد یا توی راه که میری هر چند صد متری یکی دراز کشیده باشه یا توی مترو ها. جالب نیست. ولی دوست دارم یکی بگه چرا اراده ای بر جمع کردن اونها نیست. من در سیدنی هم این ها رو دیدم اما اونجا فقط نشسته بودند و یک نوشته بالای سرشون بود ولی اینها وقتی نشئه میشن هیچی جلودارشون نیست. در کنار هزاران نکته مثبت مونترال غیز از سرماش که هنوز نچشیدم به نظر من این قضیه بی خانمان های معتاد خیلی نکته منفیه و اصلا همخونی با سایر استاندارد های بالای شهریشون نداره.
    سلام
    تو استرالیا هم از این مشکلات هست. یک بار توی مترو منتظر قطار بودم کنارم چند تا دختر بودن یه یارو که مست بود اومد سه چهار تا فحش ناجور به اینا داد رفت بعدشم از بالا سیپ پرتاب کرد بهمون. از این مسائل همه جا هست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    chimistry

سلام به همه ی دوستان عزیز،من برای 14اکتبر میام مونترال،لطف می کنید راهنماییم کنید که می تونم خانه مناسب(از نطر محله و قیمت)آن موقع، برای یکسال اجاره کنم و اینکه اون موقع سال هوا خیلی سرده؟ منتظر راهنمایی هاتون هستم .سپاس فراوان

Member
    رشته و دانشگاه
    فوق مدیریت اجرایی دانشگاه تهران -لیسانس رياضي

دوستان برای گرفتن وجهی که به بچه ها در مونترال میدن باید کجا و چه طوری اقدام کرد؟
    رشته 6 امتازی - زبان خودم 5و5 - زبان همسر 1و1 - یک فرزند- تاریخ صدور فایل نامبر: 9 نوامبر 2010 - ایمیل انتظار مصاحبه: 19/07/2012-تاریخ مصاحبه:14/11/2012 دریافت مدارک توسط فدرال:10/12/2012فایل فدرال: 28/01/2013 تاریخ این پراسس: 18/11/2013 مدیکال: 31/01/2014 مدیکال رسیو: 02/03/2014 پاس ریکوئست:10/04/2014تاریخ لند:20/07/2014تاریخ اخذ شهروندی:؟

Member SAMAN1351 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران آب

سلام . من و همسر و دختر م که الان دیگه دوسالش شده 17 جولای به مونترآل رسیدیم و الان تقریبا یک هفته است که مونترال هستیم. البته ما هنوز فرصت نکردیم گشت و گذاری درتمام قسمتهای شهر داشته باشیم و هنوز دنبال کارهای اولیه هستیم . ولی در کل به نظر میاد شهر زیبایی باشه. البته زشتی هم داره مثل همین تعداد زیاد homless که خیلی جاها به چشم میخورند
    سیستم حمل و نقل مونترآل خیلی خوب کار میکنه. البته متروی مونترآل در بخش مرکزی که ما دیدیم خیلی قدیمیه ولی خیلی خوب جواب میده (متروی تهران خیلی تمیزتره شاید به خاطر جدید بودنش باشه).
    سیستم اتوبوسش هم خیلی خوب کار میکنه.
    سعی میکنم در آینده مطالبی رو بذارم که برای کسانی که دارن میان مفید باشه. اگه کسی سوالی داره بگه بتونم سعی میکنم براش تحقیق کنم.
    فایل نامبر : 13 اکتبر 2010 ، رشته : عمران رشته همسر : فیزیک مصاحبه : 5 اکتبر 2012 ، سی اس کیو :18 مارس 2013 ،فایل نامبر فدرال : 7 نوامبر 2013 ، نامه مدیکال : 10 ژانویه 2014 ، نتایج مدیکال 4 فوریه 2014 ، پاس ریکوست : 24 آپریل 2014 ، ویزا : 2014-04-17 ,لندینگ : 2014-07-17

Member SAMAN1351 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران آب

البته هنوز اینترنت خونه رو وصل نکردن و شاید سه هفته ای طول بکشه که وصل کنن . الان هم با اینترنت گوشی وصل شدم.
    فایل نامبر : 13 اکتبر 2010 ، رشته : عمران رشته همسر : فیزیک مصاحبه : 5 اکتبر 2012 ، سی اس کیو :18 مارس 2013 ،فایل نامبر فدرال : 7 نوامبر 2013 ، نامه مدیکال : 10 ژانویه 2014 ، نتایج مدیکال 4 فوریه 2014 ، پاس ریکوست : 24 آپریل 2014 ، ویزا : 2014-04-17 ,لندینگ : 2014-07-17

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

نقل قول نوشته اصلی توسط robby نمایش پست ها
    احسان عزیز : نمیدونم توی این فروم یا جایی دیگر من به این موضوع اشاره کردم. به نظر من هم این قضیه بسیار زشت و آزاردهنده هستش و از همه بدتر که مردم با این قضیه کنار اومدن. به نظر من همیشه همه مسایل بد ممکنه در جاهای مختلف دنیا اتفاق بیفته ولی شدت واکنش جامعه نشون میده یه قضیه چقدر براش مهمه یا نه. مثلا دقت کرده باشین اصلا بچه گدا نمیبینی و احتمالا این یک تابو هستش ولی این قضیه بی خانمان ها کاملا یه قضیه اوکی برای مردم هستش و گویا این قضیه در آمریکای شمالی خیلی شایغ هستش. دوستانی از لوس آنجلس و نیویورک اینجا بودند که میگفتند به همین شدت و حتی بیشتر در این شهرها این داستان هست. من در اتاوا و تورنتو دیدم اما به شدت مونترال نبود. در مونترال متاسفانه خیلی از فضاهای عمومی رو به اشغال خودشون در آوردن و با زحم های باز و خونی روی نیمکت های مترو دراز میکشن و به نظر من این قضیه یعنی زیر پاگذاشتن حق دیگران. اکثرا نسبت به خانم ها بی احترامی بیشتری میکنند و میگن که حضور اونها در مترو ها بیشتر میشه در زمستون به خاطر سرما و حالا نمیدونم در خلوت ممکنه چه تعرض هایی رخ بده هرچند که دایما مانیتور میشه همه جا. من خودم به چشم حمله یکیشون رو به یک مسافری که داشت از گیت رد میشد دیدم که سریع پلیس اومد و جمعش کرد و با روزنامه هم به سر من زدند ولی اگر جایی پلیس نبود این قضیه چطوری میشه؟ اکثرا هم در وضع عادی نیستند به خاطر مصرف بالای مواد یا الکل. کمک مالی هم میگیرند لابد ولی چرا جمعشون نمیکنن نمیدونم. بارها دیدم در فست فود ها اینها میان در این پاسیو ها که کنار خیابونه به آدمی که نشسته داره غذا میخوره فحش میده و من خودم این غذا بهم کوفت میشه. در فست فود ای اند دابلیو یکیشون اومده پس مونده غذاهارو میخاست که با دخالت پلیس ختم به خیر شد. جالبه اگر دقت کرده باشید به نظر من در این 2 هفته اول جولای خیلی کمتر شدند نسبت به ماه جون و می ولی باز دارند زیاد میشند. من به شخضه فکر میکنم به خاطر حجم بالای توریست و نشون دادن تصویر بهتری از مونترال این کار رو کردند . یعنی اگر بخان میتونن جمعشون کنن. خلاصه این قضیه یه حس نا امنی به من القا میکنه اینکه سر هر چراغ قرمزی یکی بیاد ازت پول بخاد یا توی راه که میری هر چند صد متری یکی دراز کشیده باشه یا توی مترو ها. جالب نیست. ولی دوست دارم یکی بگه چرا اراده ای بر جمع کردن اونها نیست. من در سیدنی هم این ها رو دیدم اما اونجا فقط نشسته بودند و یک نوشته بالای سرشون بود ولی اینها وقتی نشئه میشن هیچی جلودارشون نیست. در کنار هزاران نکته مثبت مونترال غیز از سرماش که هنوز نچشیدم به نظر من این قضیه بی خانمان های معتاد خیلی نکته منفیه و اصلا همخونی با سایر استاندارد های بالای شهریشون نداره.
    دقیقا!!!
    روزای اول خیلی سرخوش بودم ولی وقتی اینارو دیدم، وقتی دیدم یکیشون اب دهان به سمت پرتاب کرد اصلا واموندم!!!! وقتی دیدم خیلی شیک دارن مواد میفروشن انگار دارم فیلم هالیوودی میبینم!!!
    حالا هروقت میرم بیرون، متاسفانه لذت نمیبرم، فقط هی پشت و اطرافم نگاه میکنم که یوقت یکی ازینا نزدیکم نشه...عجیبه خیلی این قضیه عجیبه......حس بدی دارم
    کربلایم آرزوست...

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

سیستم مترو و اتوبوس خیلی خوبه و اصلا نیازی به ماشین خریدن نیست بنظرم. توی پارکها سنجاب ها بازی میکنن و این دیدنیست.
    فقط افسوس میخورم، اینقدر این پروسه مهاجرت ما طول کشیده که منی که مثه بلبل انگلیسی حرف میزدم با لهجه بریتیش!! بخاطر پایین اومدن اعتماد بنفسم به ت ت پ ت افتادم!!

روزای اول شهر رو نگشتم و فقط دارم حضورا به کالج ها و دانشگاههاشون سر میزنم و کسب اطلاعات.

توی اداره جات هم برخوردهاشون خوب بوده و ضمنا اگه از کسی ادرس بپرسی خیلی صمیمانه نشونت میده.....
    سمت دانشگاه مک گیل هم که میری ناخوداگاه یاد نیویورک میوفتی!!!
    کربلایم آرزوست...

دوستان یه سوال فوری داشتم.چون امشب پرواز دارم
    یکی از دوستان توی مونترال ازم خواسته که یه باکس سیگار براش ببرم. میخواستم ببینم برام مشکلی ایجاد نمیکنه؟جایی یا توی فرم خاصی باید اعلام کنم؟محدودیتی در تعداد وارد کردن سیگار هست؟

بینهایت سپاسگزار میشم اگر زودتر راهنماییم کنید چون اصلا زمان ندارم
    FNQ:Sep2011 CSQ:sep2012 FFN:11Jan2013 IN PROCESS:7nov2013
    MEDICAL:30dec 2013 UPLOAD MEDICAL:23jan2014وPR:3APRIL2014

Junior Member

سلام

اینقدر در مورد رفتن به نکات منفی و نا امید کننده اشاره میشه که واقعاً من اگه بلیطم رو نخریده بودم ، هیچوقت اقدام به خریدنش نمی کردم. هرچند که مطمئناً حقیقت داره که همه همین رو میگن دیگه . هم کسانی که در فروم هستند و هم اقوام و دوستان وآشنایان. واقعاً من که از رفتن دارم پشیمون می شم
    رشته : 12 امتیازی
    ارسال مدارک : 12/2011 - فایل نامبر کبک : 02/2012 - مصاحبه 11/2012 - فایل نامبر فدرال : 04/2013 - ایمیل آپدیت مدارک : 06/2013 - ایمیل مدیکال : 09/2013 - رسیدن فرم ای مدیکال به سفارت : 10/2013 - پاس ریکوئست : 04/02/2014

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)