صفحه 93 از 137 نخستنخست ... 438384858687888990919293949596979899100101102103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 921 تا 930 , از مجموع 1368

موضوع: پرسشهای مربوط به شروع زندگی در کانادا (مونترال)

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : پرسشهای مربوط به شروع زندگی در کانادا (مونترال)

نقل قول نوشته اصلی توسط mehalood نمایش پست ها
    دوستان یه سوال فوری داشتم.چون امشب پرواز دارم
    یکی از دوستان توی مونترال ازم خواسته که یه باکس سیگار براش ببرم. میخواستم ببینم برام مشکلی ایجاد نمیکنه؟جایی یا توی فرم خاصی باید اعلام کنم؟محدودیتی در تعداد وارد کردن سیگار هست؟

بینهایت سپاسگزار میشم اگر زودتر راهنماییم کنید چون اصلا زمان ندارم
    نفری دویست عدد سیگار - 2 باکس مجازه، البته به ندرت می شه که کسی رو بگردن

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

نقل قول نوشته اصلی توسط loutus نمایش پست ها
    سلام

اینقدر در مورد رفتن به نکات منفی و نا امید کننده اشاره میشه که واقعاً من اگه بلیطم رو نخریده بودم ، هیچوقت اقدام به خریدنش نمی کردم. هرچند که مطمئناً حقیقت داره که همه همین رو میگن دیگه . هم کسانی که در فروم هستند و هم اقوام و دوستان وآشنایان. واقعاً من که از رفتن دارم پشیمون می شم
    نه!!
    منم مثه شما بودم
    روزای اخر داغون شده بودم!
    اما اینجا همونقدر که بدی داره خوبی هم داره
    اصلا ناامید نشو و بیا
    رو کمک ما هم حساب کن
    کربلایم آرزوست...

Junior Member Aphrodite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Building Engineer

راستش منم خیلی خورد تو ذوقم یعنی این همه وقته پروسه مهاجرتم طول کشیده در مورد این چیزا نشنیده بودم
    حتی داداشم 12 ساله تورنتوئه هیچ وقت به این چیزا اشاره نکرده بود فقط میگفت یه سری محل ها هست که جاهای خوبی نیست اما مونترال شهر آرزوهای من یعنی انقدر شهر داغونیه ؟(

نقل قول نوشته اصلی توسط Aphrodite نمایش پست ها
    راستش منم خیلی خورد تو ذوقم یعنی این همه وقته پروسه مهاجرتم طول کشیده در مورد این چیزا نشنیده بودم
    حتی داداشم 12 ساله تورنتوئه هیچ وقت به این چیزا اشاره نکرده بود فقط میگفت یه سری محل ها هست که جاهای خوبی نیست اما مونترال شهر آرزوهای من یعنی انقدر شهر داغونیه ؟(
    سلام دوستان به نكات منفي به درستي اشاره كردند اما صد البته خوبيهاي بيشماري هم داره شهري زيبا با مردماني خونگرم و بسياري از خوبيهايي كه وقتي بياين لذت خواهيد برد مطميناً يه سري اشكالاتي هم داره و مدينه فاضله نيست و فكر كنم همه ما هم قبل از رفتن انتظار جايي بدون نقص رو نداشته و نداريم ميبينيم كه كشوري مث كانادا با اونهمه پيشرفت چه سيستم پذيرش مهاجر بدي داره و ما چقدر اذيت شديم اما واردش كه ميشين درك ميكنيم كه سيستم اداري خوب و قابل قبولي داره بقيه مسايل هم همينطوره اما تمام نقصهاش به معني نفي خوبياش نيست و بدون شك از خوبياش لذت زيادي خواهيد برد
    تاريخ CSQ: نوامبر ٢٠٠٩تاريخ فايل فدرال: مارچ ٢٠١٠
    اپديت دوم: ١٥ اوريل ٢٠١٣/ مديكال:٧ مي ٢٠١٣
    پاس ريكويست : ١٤ اگوست ٢٠١٣
    ورود به مونترال : ٣ نوامبر ٢٠١٣

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    french literature

دوستان عزیزم امکان داره من و راهنمایی کنید کمک هزینه ای که به بچه ها تعلق میگیره هم فدرال داره هم استانی؟ اگر در کبک نمونیم و به استان دیگری بریم چی میشه؟
    تاريخ ارسال مدارك:July 2009 , فايل نامبر: September 2009 , مصاحبه: wave , فايل نامبر فدرال:April 2010 , نامه آپدیت July 2012 انتقال پرونده به پاریس: 2013/02/28 نامه آپدیت دوم (ویزا آفیس پاریس) َApril 2013 مديكال: sep 2013 پاس ریکوئست اول: 31/10/2013 که البته به دليل تولد فرزندم استفاده نكرديم و منتظر پاس ريكوءست دوم هستيم پاس ریکوئست دوم:21 july 2014

Member pejman55 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie Informatique à l'Université Polytechnique M.Sc

نقل قول نوشته اصلی توسط Aphrodite نمایش پست ها
    حقیقتش دوست گرامی من نمی دونم که این دوستانی که این حقایق را بیان میکنند قبل از مهاجرت فکر می کردند به کجا دارند مهاجرت می کنند و نمی دانم ایا اصلا راجع به کانادا و کلا آمریکای شمالی تحقیق کرده بودند یا فقط راجع به شغل و دانشگاه و حقوق و بورس و ... تحقیق کرده بودند.
    دوست عزیز هر کسی که کمترین تحقیقی از طریق اینترنت ، مجلات خارجی و ماهواره و یا هر امکان دیگه ای انجام داده باشه می دونه که در آمریکای شمالی مشکل بی خانمان ها وجود داره مونترال هم از این قضیه استثنا نیست ولی آیا شما فکر کرده اید مثلا بیست و چهار ساعته با این افراد سرو کار دارید یا با ادارات و دانشگاه ها و مراکزی که پر از دانشمندان و آدمهای تحصیل کرده است؟
    خانم ها و آقایونی که راه مهاجرت را در پیش گرفته اید
    اینجا مدلی کوچکی از کل جهانه که همه چی رو در بر می گیره از چیزهای مثبت تا چیزهای منفی ولی با تیپ خاطر بهتون میگم اینجا آنقدر قوطه ور در چیزهای خوب می شوید که اصلا مسائل بد گوشه ای از آن هم تحت تاثیر قرار نمی دهد .
    خانم ها و آقایون من الان حدود بیست روز که اینجا هستم در منطقه ای از مونترال خونه گرفته ام که یکی از جزایر مونترال است قبل از آن هم کوت سن کاترین بودم که در هر دو صورت حدود 15 تا 20 دقیقه با اتوبوس تا مرکز شهر فاصله دارم ولی حتی تا به حال یک بی خانمان و یک آدم مست و خلاف در این مناطق ندیده ام از لحاظ شهر هم این مناطق تقریبا شبیه رامسر خودمون هستند بسیار زیبا و شیک .
    با اینکه من تازه وارد هستم و رفت و آمدم به مرکز شهر جهت کارهای اداری زیاد است بیش از چند بار از کنار بی خانمان ها عبور نکرده ام که آن هم کافی است صورتتان را بچرخانید و از مناظر سمت دیگه استفاده کنید.همین!
    بعد از این هم که کلاسهای دانشگاهی شروع شود اصلا شاید 3 ماه یکبار هم به مرکز شهر نروم که همچین مناظری رو ببینم. البته مرکز شهر هم مملو از بی خانمان ها نیست ولی خوب به هر حال با آنها برخورد خواهید کرد(یه چیزی شبیه گدایان تهران)
    موفق باشید و به چیزهای خوب بیندیشید
    عیدتان مبارک
    حواست باشه چی آرزو می کنی ! چون ممکنه بهش برسی...

ApplyAbroad Hero ali.1361 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pejman55 نمایش پست ها
    حقیقتش دوست گرامی من نمی دونم که این دوستانی که این حقایق را بیان میکنند قبل از مهاجرت فکر می کردند به کجا دارند مهاجرت می کنند و نمی دانم ایا اصلا راجع به کانادا و کلا آمریکای شمالی تحقیق کرده بودند یا فقط راجع به شغل و دانشگاه و حقوق و بورس و ... تحقیق کرده بودند.
    دوست عزیز هر کسی که کمترین تحقیقی از طریق اینترنت ، مجلات خارجی و ماهواره و یا هر امکان دیگه ای انجام داده باشه می دونه که در آمریکای شمالی مشکل بی خانمان ها وجود داره مونترال هم از این قضیه استثنا نیست ولی آیا شما فکر کرده اید مثلا بیست و چهار ساعته با این افراد سرو کار دارید یا با ادارات و دانشگاه ها و مراکزی که پر از دانشمندان و آدمهای تحصیل کرده است؟
    خانم ها و آقایونی که راه مهاجرت را در پیش گرفته اید
    اینجا مدلی کوچکی از کل جهانه که همه چی رو در بر می گیره از چیزهای مثبت تا چیزهای منفی ولی با تیپ خاطر بهتون میگم اینجا آنقدر قوطه ور در چیزهای خوب می شوید که اصلا مسائل بد گوشه ای از آن هم تحت تاثیر قرار نمی دهد .
    خانم ها و آقایون من الان حدود بیست روز که اینجا هستم در منطقه ای از مونترال خونه گرفته ام که یکی از جزایر مونترال است قبل از آن هم کوت سن کاترین بودم که در هر دو صورت حدود 15 تا 20 دقیقه با اتوبوس تا مرکز شهر فاصله دارم ولی حتی تا به حال یک بی خانمان و یک آدم مست و خلاف در این مناطق ندیده ام از لحاظ شهر هم این مناطق تقریبا شبیه رامسر خودمون هستند بسیار زیبا و شیک .
    با اینکه من تازه وارد هستم و رفت و آمدم به مرکز شهر جهت کارهای اداری زیاد است بیش از چند بار از کنار بی خانمان ها عبور نکرده ام که آن هم کافی است صورتتان را بچرخانید و از مناظر سمت دیگه استفاده کنید.همین!
    بعد از این هم که کلاسهای دانشگاهی شروع شود اصلا شاید 3 ماه یکبار هم به مرکز شهر نروم که همچین مناظری رو ببینم. البته مرکز شهر هم مملو از بی خانمان ها نیست ولی خوب به هر حال با آنها برخورد خواهید کرد(یه چیزی شبیه گدایان تهران)
    موفق باشید و به چیزهای خوب بیندیشید
    عیدتان مبارک
    من از چند نفر از ساکنین تورنتو درباره این وضعیت مونترال شنیدم که علت این قضیه کمک های زیاد دولت به این افراد است و عملاً باعث میشه طرف به فکر کار کردن نیوفته و به نوعی این کار دولت سبب میشه تا اونها تنبل بار بیان

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

نمیدونم چرا به هرچی ایرانی توی این چندوقت بذخورد کردم از راننده تاکسی بگیر تا دکتر و مهندس همه میگن برای پیشرفت ازین استان برو....مالیات های زیاد و سطح کارگری این شهر برای تازه واردین مناسب نیست....
    نمیدونم!!! نقل قول بود...

اما یه تجربه خودم: زندگی در یه شهر دوزبانه بسیار سخته...تکلیف خودتو نمیدونی تا بیای انگلیسی حرف بزنی تلفظات فرانسه رو قاطی میکنی یا بالعکس! حالا دوستان نیان انتقاد کنن که اینطور نیست، والا با ای کیو من (که نابغه نیستم!) این سوییچ به دو زبان خیلی سخته.......بارها شده که در برخورد با ایرانیا هر 3 زبانو قاطی کردم...ضمنا تلفظ فرانسه اینجا بسیییتر عجیبه و بعضا وقتی نمیفهمید شمرده و بعضی جاها هم فقط نگاتون میکنن!!
    برای زندگی و کارو بار در این شهر باید در هردو زبان فلوئنت باشید.
    ضمنا پژمان جان خودت ایران بودی، بله ما اونقدر درگیر فایل فرستادن و ترجمه و پول جمع کردن بودیم که دیگه در مورد هوم لس ها تحقیقی نکردم!!! ضمنا مشکل من هوم لس نیست، وقتی یکی بیاد توی صورتت اب دهن بندازه، چه حسی داره؟؟؟؟؟ اینم توی اینترنت نوشته بودن؟؟؟؟؟؟؟!! البته من با این کار یه ادم بی سروپا، پس نمیکشم و هدفم برام مهمتره اما اینکه جلو خونت بروبچز جنس خوب! ردوبدل کنن خوبه؟؟؟؟؟
    اینا حقیقتای تلخیه که در کنار چیزای خوبش قرار میگیره....سیستم حمل و نقل خوب، هزینه زندگی مناسب، کالج های خوب و ......
    کربلایم آرزوست...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pejman55 نمایش پست ها
    .
    .

عیدتان مبارک
    سلام
    pejman55 عزیز میشه لطف کنید بگید اون قسمت از مونترال که گفتید یکی از جزایر مونترال هست اسمش چیه و چه جور جایی است میشه لطف کنید یکم درباره اون توضیح بیشتری بفرمایید . ضمنا" گفته بودید که بعد از شروع کلاسها دیگه با مرکز شهر کاری ندارید میشه بفرمایید کدوم دانشگاه شما میخواهید بروید
    ممنون

Member pejman55 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie Informatique à l'Université Polytechnique M.Sc

نقل قول نوشته اصلی توسط netsky نمایش پست ها
    سلام
    pejman55 عزیز میشه لطف کنید بگید اون قسمت از مونترال که گفتید یکی از جزایر مونترال هست اسمش چیه و چه جور جایی است میشه لطف کنید یکم درباره اون توضیح بیشتری بفرمایید . ضمنا" گفته بودید که بعد از شروع کلاسها دیگه با مرکز شهر کاری ندارید میشه بفرمایید کدوم دانشگاه شما میخواهید بروید
    ممنون
    جزیره ile des soeurs
    دانشگاه های زیادی هست که در مرکز شهر نیستند مثل دانشگاه مونترال یا کالج های مختلف
    حواست باشه چی آرزو می کنی ! چون ممکنه بهش برسی...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)