صفحه 104 از 137 نخستنخست ... 454949596979899100101102103104105106107108109110111112113114 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,031 تا 1,040 , از مجموع 1368

موضوع: پرسشهای مربوط به شروع زندگی در کانادا (مونترال)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پرسشهای مربوط به شروع زندگی در کانادا (مونترال)

من متاسفانه ایران نیستم . ساکن اروپام . کسی رو هم ندارم که برام از ایران بیاره (یعنی یه نقر داره میاره ولی می ترسم بیشتر از سه ماه بگم برام بیاره چون ممکنه براش دردسر بشه). خیلی دلم می خواست یه راه حل برای گرفتن زودتر دارو تو مونترال پیدا کنم. اونجا اگه هنوز بیممون فعال نشده باشه و دکتر خانواده نداشته باشیم قیمت رفتن به دکتر متخصص هر جلسه چقدر می شه؟ فکر کنم خیلی زیاد بشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط anihoo نمایش پست ها
    بله مشکلات داروهای روان درمانی رو میدونم. اما توی ایران میشه این کار رو کرد. بیشتر از طریق آشنا. تا جایی که من میدونم نسخه ها رو هم میشه تا یک بار تمدید کرد. من همین کار رو کردم. یک نسخه رو دو بار گرفتم. مخصوصا اگه آزاد بخرید داروخانه ها کمتر گیر میدن.
    داروخانه با داروخانه هم فرق میکنه سیستمش.
    من روزهای آخر رفتم کلرودیاز پوکساید ۱۰ بگیرم. قدیم این دارو رو راحت بدون نسخه ی پزشک میدادن. ولی الان نمیدن. یک برگه ده تایی هم بیشتر نمیخواستم. کلی از داروخانه خرید کردم آخرش گفتم این رو هم میخوام. یک کم مکث کرد ولی هیچی نگفت و داد.
    بازهم سعی کنید از راههای مختلف دارو از ایران بیارید. در مقاطع زمانی مختلف. تا بالاخره بتونید اینجا پیش متخصص برید.

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Arina نمایش پست ها
    من متاسفانه ایران نیستم . ساکن اروپام . کسی رو هم ندارم که برام از ایران بیاره (یعنی یه نقر داره میاره ولی می ترسم بیشتر از سه ماه بگم برام بیاره چون ممکنه براش دردسر بشه). خیلی دلم می خواست یه راه حل برای گرفتن زودتر دارو تو مونترال پیدا کنم. اونجا اگه هنوز بیممون فعال نشده باشه و دکتر خانواده نداشته باشیم قیمت رفتن به دکتر متخصص هر جلسه چقدر می شه؟ فکر کنم خیلی زیاد بشه؟
    در مورد اینکه بدون بیمه بشه دکتر متخصص رفت و هزینه ش چقدره اطلاعاتی ندارم. ولی شما به همین دوستتون که داره میاد هرچقدر که میتونه بیاره مثلا یک ماه رو بگین بیاره. شاید بازهم کسی تونست براتون بیاره. گاهی حتی بعضی از مسافرها (از بچه های همین فروم حتی) این کار رو میکنن که دارو برای کسی که لازم داره (حتی اگه نشناسن) بیارن.
    اینجا هم بالاخره دوست و آشنا پیدا میکنین و اونا کسانی رو دارن که از ایران بیان.
    هرکدوم برای یک ماه شما بیاره مشکلتون حل میشه.
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندس معدن - تربیت مدرس

سلام دوستان
    اميدوارم روزهاي خوبي در سال ٢٠١٥ داشته باشيد يه سوال دارم ممنون ميشم اگه اطلاعاتي داريد شر كنيد
    هزينه اجاره يك ون يا ميني ون رو از فرودگاه مونتريال به اتاوا رو چطوري پيدا كنم و اگه كسي تجربه اي در اين زمينه داره بهم بگه
    تشكر
    دریافت فرم ها در سیدنی :2010 April - مديكال : 25 جون 2014 - ويزا : 19 دسامر 2014

Member Gita آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط babakbit نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اميدوارم روزهاي خوبي در سال ٢٠١٥ داشته باشيد يه سوال دارم ممنون ميشم اگه اطلاعاتي داريد شر كنيد
    هزينه اجاره يك ون يا ميني ون رو از فرودگاه مونتريال به اتاوا رو چطوري پيدا كنم و اگه كسي تجربه اي در اين زمينه داره بهم بگه
    تشكر
    سلام، توی سایت کی جی جی kijiji.ca می تونید قیمت های مناسب و متنوعی پیدا کنید.
    شرکت U-Haul هم برای moving هست.
    شرکت polarbox هم برای بسته بندی وسایلتون گزینه ی خوبیه ( البته بسته به اینکه چه چیزهایی رو میخواین باتوجه به ون و مسافت بین دوشهر) جابه جا کنید.
    ***You Can Win , If You Want***چرخ برهم زنم ار غیر مرادم گردد / من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط babakbit نمایش پست ها
    سلام دوستان
    تشكر
    اگر خودتان گواهینامه و کردیت کارت دارید و میتوانید ماشین کرایه کنید یا دوستی دارید که میتواند این کار را برایتان انجام دهد، اکثر شرکتهای کرایه ماشین مثل enterprise و budget و discount در فرودگاه ها دفتر دارند و بعضا این امکان را میدهند که با پرداخت هزینه اضافی در یک محل ماشین کرایه کنید و در شهر دیگر تحویل بدهید.
    اگر با راننده برای مسافرت میخواهید احتمالا راه حل ارزانتر استفاده از اتوبوس یا ترن بین شهری است.

Junior Member

سلام دوستان ساکن مونترال
    لطفا راهنمایی بفرمائید.

من با ویزای فدرال در حال آماده کردن مقدمات سفر به کانادا هستم.
    کلا بدون زبان فرانسه آیا امکان پیدا کردن کار در مونترال وجود دارد.
    شنیده ام در مونترال شرکت در کلاس های تمام وقت فرانسه کمک هزینه دارد.لطفا در این خصوص راهنمایی بفرمائید.
    من انگلیسیم خوب است ولی چیزی از فرانسه نمی دانم آیا با شرکت در این کلاس ها سطح زبان فرانسه به حدی خواهد رسید که بتوان با آن کار کرد.
    چون من ویزای فدرال دارم شنیده ام اگر بعد از لند قبل از سه ماه وارد استان کبک بشوم و SIN را در کبک بگیرم شرایط من مثل شخصی خواهد شد که CSQ دارد.آیا این موضوع صحیح است.
    من مونترال را به دلیل اینکه در بین شهرهای بزرگ کانادا قیمت مسکن مناسب تری دارد و همچنین به دلیل علاقه به یاد گیری زبان فرانسه و داشتن مراکز آموزشی خوب می خواهم انتخاب بکنم آیا این دلایل ارزش آمدن به مونترال را دارد.
    شما چه شهری را برای اسکان بهتر می دانید.

در لینک زیر درآمد کانادایی ها در هر استان آورده شده است:

http://www.parscanada.com/_103579-%D...B3%D8%AA-?ref=

با توجه به لینک فوق آیا اختلاف درآمدها بخصوص بین کبک و آلبرتا واقعی است یعنی درآمد خانوارهای دو نفر و بیشتر در کبک 64 هزار دلار و در انتاریو 73 هزار دلار و در BC 72 هزار دلار و در آلبرتا 92 هزار دلار می باشد. (بطور میانگین) آیا با این وجود آلبرتا شرایط بهتری ندارد (البته تاثیر قیمت نفت در حال حاضر بر اقتصاد آلبرتا را نمی دانم.)

با سپاس
    موفق باشید.
    ویرایش توسط hosein321 : January 11th, 2015 در ساعت 01:24 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط hosein321 نمایش پست ها
    سلام دوستان ساکن مونترال
    لطفا راهنمایی بفرمائید.

شنیده ام در مونترال شرکت در کلاس های تمام وقت فرانسه کمک هزینه دارد.لطفا در این خصوص راهنمایی بفرمائید.
    من انگلیسیم خوب است ولی چیزی از فرانسه نمی دانم آیا با شرکت در این کلاس ها سطح زبان فرانسه به حدی خواهد رسید که بتوان با آن کار کرد.
    چون من ویزای فدرال دارم شنیده ام اگر بعد از لند قبل از سه ماه وارد استان کبک بشوم و SIN را در کبک بگیرم شرایط من مثل شخصی خواهد شد که CSQ دارد.آیا این موضوع صحیح است.
    من مونترال را به دلیل اینکه در بین شهرهای بزرگ کانادا قیمت مسکن مناسب تری دارد و همچنین به دلیل علاقه به یاد گیری زبان فرانسه و داشتن مراکز آموزشی خوب می خواهم انتخاب بکنم آیا این دلایل ارزش آمدن به مونترال را دارد.

با توجه به لینک فوق آیا اختلاف درآمدها بخصوص بین کبک و آلبرتا واقعی است یعنی درآمد خانوارهای دو نفر و بیشتر در کبک 64 هزار دلار و در انتاریو 73 هزار دلار و در BC 72 هزار دلار و در آلبرتا 92 هزار دلار می باشد. (بطور میانگین) آیا با این وجود آلبرتا شرایط بهتری ندارد (البته تاثیر قیمت نفت در حال حاضر بر اقتصاد آلبرتا را نمی دانم.)

با سپاس
    موفق باشید.
    سلام دوست گرامی
    اگر سطح زبان انگلیسی شما در حدی هست که این اعتماد به نفس رو در خودتون میبینید که تو یه مصاحبه کاری بتونید کارفرما رو قانع کنید که شما رو استخدام کنه و همچنین تجربه کار تو رشته خودتون دارید که فکر میکنید تو همین فیلد کاری میتونید تو استانهای انگلیسی زبان کار پیدا کنید اصلا به استان کبک فکر نکنید و هر چی سریعتر تو همون استانها جذب بازار کار بشید که از همه نظر به نفع تون هست ، دانشگاه رفتن فقط باعث میشه کار پیدا کردن سخت تر بشه چون با مدارک تحصیلی بالاتر مشاغل سخت تر به افراد داده میشه . واقعیت من قصد نصیحت ندارم و لطفا از نوشته من ناراحت نشید البته این فقط نظر شخصی منه ولی اگر قضیه علاقه شخصی شما به زبان فرانسه هست شما فقط خودتون میتونید تصمیم بگیرید من فقط برداشت خودم از تجربه سه ماهی که تو مونترال هستم رو براتون نوشتم امیدوارم شما ناراحت نشید و به افراد دیگه ای هم برنخورده باشه که پیشاپیش عذر میخوام .
    مقیم کانادا

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

کلاس زبان فرانسه که رایگان هست از یه پایه ای شروع میشه و شما نمیتونید از صفر شروع کنید.
    کبک ارزونتر از استانهای دیگه هست ولی کار پیدا کردن در کبک سخت تر از استانهای دیگه ست.
    اما درس خوندن در کبک اگه کسی سی اس کیو داشته باشه به صرفه تره نسبت به استانهای دیگه.
    تصمیم گیرنده شما هستید.
    در استانهای دیگه هم امکان یادگیری زبان فرانسه وجود داره. اینترنتی تحقیق کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط hosein321 نمایش پست ها
    سلام دوستان ساکن مونترال
    لطفا راهنمایی بفرمائید.

با سپاس
    موفق باشید.
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

دوستان عزیز آب لوله کشی در مونترال قابل شربه یا خیر؟
    میشه ازش استفاده کرد یا بهتر آب معدنی تهیه کرد؟
    ممنون

به نظر دوستان داروها رو در داخل چمدان بذارم و تحویل قسمت بار بدم مشکلی برای داروها پیش نمیاد؟
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)