صفحه 105 از 137 نخستنخست ... 5559596979899100101102103104105106107108109110111112113114115 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,041 تا 1,050 , از مجموع 1368

موضوع: پرسشهای مربوط به شروع زندگی در کانادا (مونترال)

پیش فرض پاسخ : پرسشهای مربوط به شروع زندگی در کانادا (مونترال)

دوستانمن واسه فدرال اقدام کردم
    ایا امکانش هست که توی کبک لند کنم و بمونم
    CIO 1/8/2013,PER 4/11/2013,AOR 18/11/2013
    Medical requested 14/10/2014 decision made 18/12/14
    Pass Request:22/12/2014
    Landed:12/5/2015

Junior Member

سلام دوستان. من تقریبا دو هفته دیگه میام مونترال. من و همسرم برای دو ماه یه اتاق یا خونه می خواهیم. یا مرکز شهر (نزدیک مترو) یا کنار دانشگاه مونترال. می شه لطفا اگه کسی خونه یا اتاقی داره که می خواد اجاره بده برای مدت محدود بهمون بگه؟ اگه شرایط خونه خوب باشه ما برای دو سال خونه رو اجاره می کنیم. فعلا چون نمی تونیم اینترنتی جایی رو بگیریم می خواستیم یه جای موقت دو ماهه بگیریم تا یه جای خوب پیدا کنیم برای زندگی.

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Kiarash_212002 نمایش پست ها
    دوستانمن واسه فدرال اقدام کردم
    ایا امکانش هست که توی کبک لند کنم و بمونم
    توصیه میشه جای دیگه ای لند کنید و بعد به کبک بیایید. البته اگه قصد گرفتن سی اس کیو دارید.
    اما اگر براتون سخته جای دیگه ای لندینگ کنید. موقع لندینگ در کبک اظهار کنید که فقط ورودتون از طریق کبک بوده و قصد موندن ندارید. بعد از انجام مراحل لندینگ و دریافت پی آر و سایر مراحل در صورت تمایل وارد مرحله ی بعدی بشید و به دنبال گرفتن سی اس کیو برید. اینجوری دردسرش کمتره.
    وگرنه هیچ مشکلی نیست که شما بخواهید توی کبک بمونید.
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط FATIMA_FATIMA نمایش پست ها
    به نظر دوستان داروها رو در داخل چمدان بذارم و تحویل قسمت بار بدم مشکلی برای داروها پیش نمیاد؟
    ممنون
    اگه داروهاتون چیزی مثل انسولین نیست و فقط قرص و کپسوله بله مشکلی نیست. ولی داروهایی که باید مراقبت بشه از نظر شکستن شیشه و دمای محیط و ... مثل انسولین رو باید با خودتون ببرید و تحویل مهماندار بدید.
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

Junior Member

سلام به دوستان
    سوالی برایم پیش آمده لطفا در این خصوص راهنمایی بفرمائید

برای شخصی که ویزای فدرال دارد اگر مثلا در تورنتو لندینگ داشته باشد و قبل از سه ماه در یکی از شهر های استان کبک تقاضای SIN بکند آیا با وجود اینکه CSQ ندارد می تواند از تمامی امکانات و تسهیلات استان کبک استفاده بکند؟ آیا این موضوع که شخص با این کار رزیدنت کبک خواهد شد اصلا صحت دارد یا راه حل دیگری برای این منظور وجود دارد؟

و در ضمن اگر بعد از گرفتن رزیدنتی کبک شخص مجبور شود برای کار و یا تحصیل به سایر استان ها برود و نتواند در کبک بماند با اینکه رزیدنت کبک است و در جایی به غیر از کبک ساکن است چه مزایای استانی را از استانی که در آن زندگی خواهد کرد از دست خواهد داد.

با سپاس

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hosein321 نمایش پست ها
    سلام دوستان ساکن مونترال
    لطفا راهنمایی بفرمائید.

من با ویزای فدرال در حال آماده کردن مقدمات سفر به کانادا هستم.
    کلا بدون زبان فرانسه آیا امکان پیدا کردن کار در مونترال وجود دارد.
    شنیده ام در مونترال شرکت در کلاس های تمام وقت فرانسه کمک هزینه دارد.لطفا در این خصوص راهنمایی بفرمائید.
    من انگلیسیم خوب است ولی چیزی از فرانسه نمی دانم آیا با شرکت در این کلاس ها سطح زبان فرانسه به حدی خواهد رسید که بتوان با آن کار کرد.
    چون من ویزای فدرال دارم شنیده ام اگر بعد از لند قبل از سه ماه وارد استان کبک بشوم و SIN را در کبک بگیرم شرایط من مثل شخصی خواهد شد که CSQ دارد.آیا این موضوع صحیح است.
    من مونترال را به دلیل اینکه در بین شهرهای بزرگ کانادا قیمت مسکن مناسب تری دارد و همچنین به دلیل علاقه به یاد گیری زبان فرانسه و داشتن مراکز آموزشی خوب می خواهم انتخاب بکنم آیا این دلایل ارزش آمدن به مونترال را دارد.
    شما چه شهری را برای اسکان بهتر می دانید.

در لینک زیر درآمد کانادایی ها در هر استان آورده شده است:

http://www.parscanada.com/_103579-%D...B3%D8%AA-?ref=

با توجه به لینک فوق آیا اختلاف درآمدها بخصوص بین کبک و آلبرتا واقعی است یعنی درآمد خانوارهای دو نفر و بیشتر در کبک 64 هزار دلار و در انتاریو 73 هزار دلار و در BC 72 هزار دلار و در آلبرتا 92 هزار دلار می باشد. (بطور میانگین) آیا با این وجود آلبرتا شرایط بهتری ندارد (البته تاثیر قیمت نفت در حال حاضر بر اقتصاد آلبرتا را نمی دانم.)

با سپاس
    موفق باشید.
    دوست عزیز من هم با داشتن ویزا از فذرال در تورنتو لند کردم سین نامبر گرفتم و بعد از چند رور به مونترال اومدم و برای بیمه اقدام کردم. برای فرزند کوچکترم کالج اجاره نامه و بیمه آپارتمان را پذیرفت وبعنوان رزیدنت کبک با شهریه پایین تر ثبت نام کرد.
    دانشگاه فرزند اولم بعد از دریافت کارت بیمه یا گذشتن سه ماه از اقامت در مونترال شهریه را معادل رزیدنت کبک در نظر خواهد گرفت. برای کلاس تمام وقت فرانسه هم اپلیکیشن را پر کرده ( در فرم سوال شده بود آیا کمک هزینه می خواهید و ولی نمی دونم به ما تعلق می گیره یا نه )منتظر تماس برای شروع کلاس هستیم . تمامی این موارد بدون داشتن سی اس کیو انجام شد. شنیده ها حاکی از بد بودن بازار کار در مونترال است که با ندانستن زبان فرانسه بمراتب شرایط سخت تر خواهد شد.

Junior Member

سلام دوستان لطفا هرکی می تونه من رو راهنمایی کنه. ما ده روز دیگه بلیت داریم و هیچ ایده ای نداریم که کجا بریم. لطفا اگه کسی اتاقی برای اجاره داره ای جایی رو می شناسه برای شروع بهمون معرفی کنه تو شهر مونترال

نقل قول نوشته اصلی توسط Arina نمایش پست ها
    سلام دوستان. من تقریبا دو هفته دیگه میام مونترال. من و همسرم برای دو ماه یه اتاق یا خونه می خواهیم. یا مرکز شهر (نزدیک مترو) یا کنار دانشگاه مونترال. می شه لطفا اگه کسی خونه یا اتاقی داره که می خواد اجاره بده برای مدت محدود بهمون بگه؟ اگه شرایط خونه خوب باشه ما برای دو سال خونه رو اجاره می کنیم. فعلا چون نمی تونیم اینترنتی جایی رو بگیریم می خواستیم یه جای موقت دو ماهه بگیریم تا یه جای خوب پیدا کنیم برای زندگی.

ببخشید دوستان، پرسشی داشتم که پاسخ های ضد و نقیض دریافت کرده ام. بیمه پزشکی در مونترال از همان روز نخست برقرار است یا آن که مانند بیشتر جاهای کانادا باید سه ماه برایش صبر کرد؟
    آدمی چون کشتی است و بادبان////تا کی آرد باد را آن بادران

Senior Member anthelion آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi059 نمایش پست ها
    ببخشید دوستان، پرسشی داشتم که پاسخ های ضد و نقیض دریافت کرده ام. بیمه پزشکی در مونترال از همان روز نخست برقرار است یا آن که مانند بیشتر جاهای کانادا باید سه ماه برایش صبر کرد؟
    مثل بیشتر جاهای کانادا باید 3 ماه صبر کرد به استثنای خانم باردار که از همون روز اول بیمه است. (این استثنا مخصوص ایالت کبک است)
    شروع پروسه: اکتبر 2010 - CSQ: نوامبر 2012 - فایل نامبر فدرال: 12 فوریه 2013 - مدیکال: 18 فوریه 2014 - پاس ریکوئست اول می 2014 - پاس ریکوئست دوم 28 نوامبر 2014
    (رشته 6 امتیازی) -- ویزانما

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط anthelion نمایش پست ها
    مثل بیشتر جاهای کانادا باید 3 ماه صبر کرد به استثنای خانم باردار که از همون روز اول بیمه است. (این استثنا مخصوص ایالت کبک است)
    ببخشید یه سوال داشتم، تو این مدت سه ماه که بدون بیمه هستیم، چطور میتونیم خودمون رو بیمه کنیم؟ هزینه اش چقدره و شامل چه درمانهایی میشه؟
    و اگه ما پرونده و لندینگمون کبک باشه ولی سریعا بریم برای زندگی تورنتو، باید از همون تورنتو برای بیمه اقدام کنیم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)