صفحه 125 از 137 نخستنخست ... 2575115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,241 تا 1,250 , از مجموع 1368

موضوع: پرسشهای مربوط به شروع زندگی در کانادا (مونترال)

پیش فرض پاسخ : پرسشهای مربوط به شروع زندگی در کانادا (مونترال)

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_fr نمایش پست ها
    سلام دوستان من شنيدم اگر کسي که ساکن استاني به جز کبک باشه (مثلا از تورنتو) بياد مونترال و از امتيازات خاص دانشگاه بخواد استفاده کنه، بايد CSQ بگيره؟ اگر اينطور هست، شرايط گرفتن CSQ چطوريه..ممنون ميشم
    اصلا CSQ چه ربطی به درس خوندن داره؟
    .Making a big life change is pretty scary
    ?But, know what's even scarier
    !Regret

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ca_student نمایش پست ها
    اصلا CSQ چه ربطی به درس خوندن داره؟
    CSQ داشتن یعنی شما ساکن کبک هستید که در نتیجه شهریه تون در دانشگاههای کبک خیلی پایین تر میاد.
    در کبک برخلاف بقیه استانهای کانادا سه نوع شهریه وجود داره: شهریه اینترنشنال، شهریه کانادایی و شهریه کبکی. شهریه افراد مقیم کبک برای مقطع لیسانس تقریبا نصف شهریه کانادایی هایی است که از بقیه کانادا برای تحصیل به کبک میایند. شهریه اینترنشنال ها هم که چندین برابر بیشتر است.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Dan نمایش پست ها
    یه روزنامه ایرانی تو مونترال منتشر میشه که پر از آگهی و مشاغل ایرانیه. از اینترنت میشه فایل پی دی اف را دانلود کنی. روزنامه هفته
    در مرکز تجاری ایرانیان وست مونت یک سلمانی مردانه ایرانی هست.البته من تجربه ای ندارم.در آن مرکز بودم و شنیدم یک هم وطن ادرسش رو میپرسید
    موفق باشید

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    CSQ داشتن یعنی شما ساکن کبک هستید که در نتیجه شهریه تون در دانشگاههای کبک خیلی پایین تر میاد.
    در کبک برخلاف بقیه استانهای کانادا سه نوع شهریه وجود داره: شهریه اینترنشنال، شهریه کانادایی و شهریه کبکی. شهریه افراد مقیم کبک برای مقطع لیسانس تقریبا نصف شهریه کانادایی هایی است که از بقیه کانادا برای تحصیل به کبک میایند. شهریه اینترنشنال ها هم که چندین برابر بیشتر است.
    خوب هر كسي براي تحصيل به كبك بياد قاعدتا بايد در آنجا ساكن بشه و اگه شرط كبكي بودن قصد سكونت بيش از يك سال در كبك باشه براي هر مقطع تحصيلي (حتي فوق كه كوتاهترينه) اين قصد لازمه، در اين صورت اين تمايز كبكي و كانادايي براي چيه؟
    مگر اينكه فقط قصد موندن كافي نباشه و شرطش گذشتن يك سال از حضور باشه. درسته؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sh00ca نمایش پست ها
    خوب هر كسي براي تحصيل به كبك بياد قاعدتا بايد در آنجا ساكن بشه و اگه شرط كبكي بودن قصد سكونت بيش از يك سال در كبك باشه براي هر مقطع تحصيلي (حتي فوق كه كوتاهترينه) اين قصد لازمه، در اين صورت اين تمايز كبكي و كانادايي براي چيه؟
    برای کانادایی ها حضور در حین تحصیل را حساب نمیکنند و باید قبل از شروع به تحصیل یک سال حضور داشته باشند و محل اقامت شان را در مدارک رسمی (کارت پزشکی و گواهینامه و فرم های مالیاتی و غیره) رسما به کبک تغییر داده باشند.
    برای مهاجرین جدید راستش نمیدونم. شنیدم شرایطی هست که کمتر از یکسال هم بتونند CSQ بگیرند و در این صورت کبکی حساب بشوند.

شرایط مشمول شهریه کبکی شدن را در لینک زیر میتوانید پیدا کنید. باید یکی از چهارده شرط زیر در موردتان صدق کند:
    http://www.concordia.ca/admissions/t...ituations.html

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط sh00ca نمایش پست ها
    همون اپتدا نمیتونی درخواست دانشگاه بدی و سی اس کیو ، باید ثابت کنی که تو کبک می مونی ، مثل سرچ کاری ، گرفتن گواهینامه ،.... بعد چند ماه درخواست برای دانشگاه بدی

نقل قول نوشته اصلی توسط hiver نمایش پست ها
    همون اپتدا نمیتونی درخواست دانشگاه بدی و سی اس کیو ، باید ثابت کنی که تو کبک می مونی ، مثل سرچ کاری ، گرفتن گواهینامه ،.... بعد چند ماه درخواست برای دانشگاه بدی
    متشکر از Hiver و Ghlobe و اطلاعات همه دوستان..آيا ميشه مستندات دقيقي از اينکه چطور ميشه CSQ گرفت رو جايي پيدا کنم؟(براي يک نفر که از طريق فدرال اقدام کرده و ساکن کبک نيست ) مثلا سايتي هست که اين شرايط نوشته شده؟

متشکر از Hiver و Ghlobe و اطلاعات همه دوستان..آيا ميشه مستندات دقيقي از اينکه چطور ميشه CSQ گرفت رو جايي پيدا کنم؟(براي يک نفر که از طريق فدرال اقدام کرده و ساکن کبک نيست ) مثلا سايتي هست که اين شرايط نوشته شده؟
    بعید میدونم که همچین اطلاعاتی خاص افرادی که از طریق فدرال PR گرفته اند توی سایت کبک باشه. تا اونجایی که من میدونم شما هم باید از راهی که همه اپلای میکنن باید اپلای کنین.
    .Making a big life change is pretty scary
    ?But, know what's even scarier
    !Regret

Senior Member

http://www.immigration-quebec.gouv.q...rms/index.html
    سلام
    شاید در این سایت بتونید اطلاعات مورد نظرتون رو پیدا کنید
    موفق باشید

سلام..من هم fedral skill worker بودم و دو ماهه در کلگری هستم ...وا لان برای دانشگاه مونترال پذیرفته شده ام و می خوام برم...طبق اون 14 شرط , شرط شماره 8 میشه و اینه که شما باید سه ماه در مونترال باشید و بیشتر از سه ماه از زمان لندینگ تان در هیچ استان دیگه ای اقامت نکرده باشید...من ورودم 13 سپتامبر بود .اگر تا قبل از 13 دسامبر وارد مونترال شم بعد از 3 ماه می تونم برای فاند دولت اقدام کنم و همچنین شهریه برای ترم دو به بعدم کبکی حساب می شود.البته من نمی دونم از کجا باید CSQ گرفت و اینکه آیا باید CSQ گرفت...؟؟؟
    - FSW 2014 رشته الکترونیک (کد 2133) - ارسال مدارک 20/07/2014 - رسیدن مدارک به CIC کانادا 24/07/2014 - دریافت فایل نامبر : 19/11/2014- دریافت AOR از سفارت پاریس 10/12/2014 - مدیکال ریکوئست 16/12/2014 -پاسپورت ریکوست 30/03/2015

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)