صفحه 14 از 116 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464114 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 1368

موضوع: پرسشهای مربوط به شروع زندگی در کانادا (مونترال)

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض پاسخ : پرسشهای مربوط به شروع زندگی در کانادا (مونترال)

یک سوال:
    در فرودگاه مونترال از تازه مهاجرین سوالات به انگلیسی پرسیده می شود یا فرانسه؟
    و زمانیکه نزد افسری می رویم که مراحل اقامت را توضیح میده اگر توضیحات او را که به فرانسه است متوجه نشویم چه می شود؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ZARIJOON نمایش پست ها
    یک سوال: در فرودگاه مونترال از تازه مهاجرین سوالات به انگلیسی پرسیده می شود یا فرانسه؟ و زمانیکه نزد افسری می رویم که مراحل اقامت را توضیح میده اگر توضیحات او را که به فرانسه است متوجه نشویم چه می شود؟
    امیدوارم این تاپیک هم مثل تاپیک دوستان فدرالی پر بار بشه و مونترالی های ساکن عزیز تجربیاتشون رو دریغ نکن اما جواب شما تا جایی که میدونم افسر به هر دو زبون تسلط داره و بسیار آرام و شمرده شمرده صحبت خواهد کرد نگران نباشید و برای کلاسهای فرانسه هم راهنمایی تون می کنه در ضمن بصورت آنلاین هم از سایت مهاجرت می تونید ثبت نام کنید.

Senior Member sebas آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechatronics

نقل قول نوشته اصلی توسط ZARIJOON نمایش پست ها
    یک سوال:
    در فرودگاه مونترال از تازه مهاجرین سوالات به انگلیسی پرسیده می شود یا فرانسه؟
    و زمانیکه نزد افسری می رویم که مراحل اقامت را توضیح میده اگر توضیحات او را که به فرانسه است متوجه نشویم چه می شود؟
    نگران نباش دوست من،

هيچ جايي شما رو مجبور نمي کنند فرانسه حرف بزني و از بدو ورود ميتوني انگليسي صحبت کني و هيچ تاثير منفي هم نداره
    البته طبق صحبتهايي که من شنيدم اگر در اماکن دولتي کبک به فرانسه صحبت کني بيشتر تحويلت مي گيرند ولي نگران نباش. همه اونجا باهات انگليسي حرف مي زنند.
    سي اس کيو : 05 دسامبر 2010..فايل فدرال: 06 دسامبر 2010..آپديت از پاريس: 21 مي 2013..رسيد آپديت: 28 مي 2013..مديکال: 26 اگوست 2013..رسيد مديکال: 03 سپتامبر 2013..پاس ريکويست: 04 دسامبر 2013

Banned

همگی سلام
    کسی یه چک لیستی آماده داره که آدم چه چیزایی رو باید با خودش ببره ؟ وسایل ضروری روزهای اول؟ وسایل شخصی؟ ظرف و ظروف؟ ممنون می شم

نقل قول نوشته اصلی توسط schazi نمایش پست ها
    همگی سلام
    کسی یه چک لیستی آماده داره که آدم چه چیزایی رو باید با خودش ببره ؟ وسایل ضروری روزهای اول؟ وسایل شخصی؟ ظرف و ظروف؟ ممنون می شم

سلام دوست عزیز.من با سرچ کردن در چندین سایت و وبلاگ لیستی برای خودم توی دفتر تهیه کرده بودم.نمیدونم دقیقا چقدر به درد میخوره ولی فکر کنم الان دیگه هرچه بتونیم ببریم بهتره..امیدوارم کمکت کنه.:

-خوراکی ها:
    برنج(اندازه 5 وعده)
    قند و چای(اندازه یکی دو هفته)
    نان(اندازه 5 وعده)
    شکر(چند روز اول)
    روغن
    ادویه: زعفران/هل/آویشن/ادویه خورشتی/
    نبات
    پسته و تخمه و آجیل
    عسل
    شربت های باز کننده گلو مثل چهار تخم و...خاکشیر
    زرشک
    سبزی خشک خصوصا تره (1-2 کیلو)
    گز و پولکی

-وسایل آشپزخانه:
    قابلمه و ماهیتابه
    بشقاب پلو و خورشت و پیش دستی میوه
    قاشق چنگال و کفگیر و ملاقه و گوشتکوب
    دم کنی و پیشبند و دستکش و دستمال آشپزخونه

بالش و پتو و ملحفه ها

کمی لوازم التحریر

کتب و جزوه های به دردبخور درسی - یا در صورت تمایل قرآن و مفاتیح-حافظ و سعدی

-لباس:
    لباس زیر/جوراب/شلوار جین و لباسهای گرمی که اینجا دارید./زیر شلواری گرم/کلاه و دستکش و شال

-لوازم بهداشتی:مسواک/خمیر دندان/صابون/شامپو/نخ دندان/نرم کننده/دستمال توالت مرطوب(خصوصا برای روزهای اول)

-دمپایی پلاستیکی و کیف و کفش

-شیلنگ آب با شیر سر خود
    -کیسه فریزر
    صنایع دستی ایران

مبدل برق 110 به 220 با توان بالای 400 وات

اسکن کتاب هایتان
    نرم افزارهای مورد نیاز کامپیوتری
    وسایل برقی که همخوانی دارند با 110 ولت..لپ تاپ..دوربین..

باطری قلمی

دارو:استامینوفن/بروفن/داروهای ضد حساسیت / قرص خواب معمولی/پماد ضد سوختگی/داروی معده/آنتی هستامین یا سیتریزین اگه آلرژی دارید/قطره چشم/داروی خاصی اگه مصرف میکنید/شربت سینه/سرما خوردگی شب و روز/آنتی بیوتیک

عکس آماده 3.5 در 4.5 اگه دارید.

خلاصه پرونده های پزشکی/دندانپزشکی و چشم پزشکی تون

- مدارک مهم و ترجمه آنها
    جهت یاد آوری نامه های کاری + اطلاعات جز به جزء دوره هایی که گذراندید +سوابق بیمه ماشینتان +نامه های مرجع شغلی +سند ازدواج+اصل گواهینامه فراموش نشوند.
    از کلیه مدارک 2 سری کپی بگیرید.یک سری را همراهتان در جایی جدا از اصلی ها نگهدارید. و یک سری را ایران نزد خانواده تان بگذارید.

در حقیقت همه ی این ها بنا به سلیقه ی شخصی کم و زیاد میشند.خودم مطمئن نیستم از بردن خیلی چیزها مثل مواد غذایی یا روغن و شامپو..در هر صورت سعی کردم کاملترین لیستی رو که تهیه کردم بنویسم براتون.امیدوارم دوستان با تجربه ی سفر کمک کنند اگه باید چیزی اضافه بشه.

Junior Member zahama آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پرستاری-شهیدبهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal_khan نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.من با سرچ کردن در چندین سایت و وبلاگ لیستی برای خودم توی دفتر تهیه کرده بودم.نمیدونم دقیقا چقدر به درد میخوره ولی فکر کنم الان دیگه هرچه بتونیم ببریم بهتره..امیدوارم کمکت کنه...
    سلام
    میخواستم چند موردی که تجربه کردم رو اضافه کنم: دوشاخه تبدیلی به 110 ولت که خیلی ضروری هست وتقریبا اولین چیزی هست که برای شارژ موبایل و لب تاپ مورد نیازه و اینجا هر کدام 20-2 دلار است!!! پس چندتا بیارید. از همه مدارکتون و ترجمه هاش اسکن تهیه کنید چون برخی جا ها برای اپلای از شما میخوان اسکن مدارکتون رو ارسال کنید(تجربه شده).تن پوش حوله ای که بعضی ها عادت به استفاده دارند اینجا کمی گرونه! من قیمت 99$ دیدم! کتاب گرونه.پس کتابهای مورد نیازتون رو بیارید یا به صورت پی دی اف داشته باشید. ظروف غذا خوری در صورتیکه با کیفیت باشه گرونه پس آنچه که دارید بیارید به صرفه خواهد بود.اگه بچه دارید حتما کتاب و فیلم و اسباب بازی و سرگرمی برایش بیاورید.گوشی موبایل هم حتما بیارید چون اینجا که ما تجربه کردیم(مونتریال) گوشیها قفل دارند و خرید و استفادشون به شرط قرارداد و...هست.اگه عادت به پوشیدن دمپایی روفرشی دارید بهترینش رو از ایران میتونید تهیه کنید که هم طبی باشه هم چرم باشه اینجا دمپایی پلاستیکی (تو مایه های نیکتا)35-15$ است و اون تیپ دمپایی روفرشی هم من ندیدم.
    با آرزوی سلامتی و شادی برای همه
    ویرایش توسط Mehdi79 : May 15th, 2013 در ساعت 11:12 PM دلیل: کوتاه کردن نقل قول

دوستان کسی اطلاعات و یا تجربه ای از عوض کردن اسم و فامیل داره ؟ خواهشا راهنماییم کنید من کل اسم و فامیلیم عربی هست و هر جا رزومه می فرستم و هرکاری میکنم فکر میکنن من عرب هستم و تصمیم گرفتم اسم و فامیلم رو عوض کنم حالا اصلا امکانش هست ؟ اگر بله تو ایران باید این کارو کنم یا کانادا؟ و اینکه مدارک دیگه مثل پاس و مدارک تحصیلی و ..... تکلیفش چی میشه؟
    FN 28 Nov 2011/CSQ 8 Nov 2012/FFN 7 Feb 2013 /in pro 24 Jan 2014/medical 8 Feb 2014

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmood1363 نمایش پست ها
    دوستان کسی اطلاعات و یا تجربه ای از عوض کردن اسم و فامیل داره ؟ خواهشا راهنماییم کنید من کل اسم و فامیلیم عربی هست و هر جا رزومه می فرستم و هرکاری میکنم فکر میکنن من عرب هستم و تصمیم گرفتم اسم و فامیلم رو عوض کنم حالا اصلا امکانش هست ؟ اگر بله تو ایران باید این کارو کنم یا کانادا؟ و اینکه مدارک دیگه مثل پاس و مدارک تحصیلی و ..... تکلیفش چی میشه؟
    تا اونجا که من شنیدم بله میشه عوض کرد ولی نه از ایران... همونجا توی کانادا. در مورد مدارک نمیدونم.
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

سلام دوستان عزیز
    من تازه عضو شدم یه سوال داشتم:
    من قصد موندن تو مونترال رو ندارم میخواستم بدونم با توجه به اینکه به عنوان نیروی ماهر کار اقدام کردم میتونم مستقیما برم ایالت دیگه اصلا مونترال نیام اگر میشه بعد ها مشکل ساز نیست واسه حق شهروندی

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک

اگه از طریق اسکیل ورکر کبک اقدام کردین ، لندینگ تون رو در مونترال انجام بدین بعد برین هرجا که میخواین

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdisoltani75 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    من تازه عضو شدم یه سوال داشتم:
    من قصد موندن تو مونترال رو ندارم میخواستم بدونم با توجه به اینکه به عنوان نیروی ماهر کار اقدام کردم میتونم مستقیما برم ایالت دیگه اصلا مونترال نیام اگر میشه بعد ها مشکل ساز نیست واسه حق شهروندی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)