صفحه 16 از 137 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 1368

موضوع: پرسشهای مربوط به شروع زندگی در کانادا (مونترال)

پیش فرض پاسخ : سوالات مربوط به شروع زندگی در کانادا (مونترال)

سلام دوستان من 1 dec در تورونتو لند میکنم .ماfederal skilled worker هستیم ایا واسه زندگی در مونترال احتیاج به اخذ CAQ هست؟

Senior Member sebas آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechatronics

نقل قول نوشته اصلی توسط anahita2012 نمایش پست ها
    سلام دوستان من 1 dec در تورونتو لند میکنم .ماfederal skilled worker هستیم ایا واسه زندگی در مونترال احتیاج به اخذ CAQ هست؟
    دوست من،
    طبق تجربه يکي از دوستان Anihoo، شما مي تونيد تو فرودگاه مونترال CSQ درخواست بدين و همونجا براتون صادر مي کنند.

اين اطلاعات جزو شنيده هاي من است و لطفا با تحقيق بيشتر مطمئن تر هم بشيد.
    سي اس کيو : 05 دسامبر 2010..فايل فدرال: 06 دسامبر 2010..آپديت از پاريس: 21 مي 2013..رسيد آپديت: 28 مي 2013..مديکال: 26 اگوست 2013..رسيد مديکال: 03 سپتامبر 2013..پاس ريکويست: 04 دسامبر 2013

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sebas نمایش پست ها
    دوست من،
    طبق تجربه يکي از دوستان Anihoo، شما مي تونيد تو فرودگاه مونترال CSQ درخواست بدين و همونجا براتون صادر مي کنند.

اين اطلاعات جزو شنيده هاي من است و لطفا با تحقيق بيشتر مطمئن تر هم بشيد.
    ممنون دوست عزیز... بله من کسی رو میشناسم که توی فرودگاه درخواست داد ولی ایشون چون توی تورنتو لند میکنن و بعد وارد مونترال میخوان بشن باید به یکی از دفاتر خدمات مهاجرین مراجعه کنند. و البته بهتره که بعد از اینکه مطمئن شدن میتونن سی اس کیو بگیرن برنامه ریزی کنن برای زندگی در کبک ...
    چون بدون سی اس کیو زندگی در کبک سخت میشه هیچ امکانات دولتی تعلق نمیگیره و فکر میکنم حتی برای بیمه ی پزشکی هم نیاز به سی اس کیو باشه چون بیمه ی کیک رو میخوان بگیرن...
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

دوستان من خانوادم از طریقه سرمایه گذاری کبک اقدام کردن که فیله نومبر دوم فدرال رو فبریه ۲۰۱۰ گرفتیم و هم چنان منتظر مدیکال هستیم من ۳ ماه پیش برای این که از درسم عقب نیوفتم ویسا دانشجویی گرفتم و اومدم تورونتو برای ادامه تحصیل. ترم دیگه قصد دارم انتگاحلی بگیرم و به مونترال برام و پذیرش رو هم گرفتم میخواستم ببینم این CSQ من اونجا به دارد میخوره ؟ آیا باهاش میتونم کار کنم ؟ هنوز هم لازم هاست که CAQ بگیرم ؟ در ضمن آیا اونجا میتونم تامدیدش کنم ؟ ممنون میشم از پاسختون

سلام دوستان،

یک استادی توی HEC Montreal یک اوکی نصف و نیمه ای بهم داده. گفته فاندی که هر سال میگیرم بین 17,500 تا 20,000 تا هست.
    بنظر شما با این مقدار فاند میشه اونجا زندگی کرد؟

رشته و دانشگاه
    Mechatronics

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_X123 نمایش پست ها
    سلام دوستان،

یک استادی توی HEC Montreal یک اوکی نصف و نیمه ای بهم داده. گفته فاندی که هر سال میگیرم بین 17,500 تا 20,000 تا هست.
    بنظر شما با این مقدار فاند میشه اونجا زندگی کرد؟
    شما آيا فايل مهاجرتي داري؟؟؟

اگر نداري اين عدد کفاف يکسال هزينه دانشگاهتم به زور ميده.
    سي اس کيو : 05 دسامبر 2010..فايل فدرال: 06 دسامبر 2010..آپديت از پاريس: 21 مي 2013..رسيد آپديت: 28 مي 2013..مديکال: 26 اگوست 2013..رسيد مديکال: 03 سپتامبر 2013..پاس ريکويست: 04 دسامبر 2013

نقل قول نوشته اصلی توسط sebas نمایش پست ها
    شما آيا فايل مهاجرتي داري؟؟؟

اگر نداري اين عدد کفاف يکسال هزينه دانشگاهتم به زور ميده.
    والا نمیدونم این فایل مهاجرتی چی هست. پس قاعدتا ندارمش.
    اما من برای دکترا اقدام میکنم و شهریه ی دکتراش (اونطوری که دانشجوهاش میگن) ترمی 1200 دلار بیشتر نیست.

رشته و دانشگاه
    Mechatronics

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_X123 نمایش پست ها
    والا نمیدونم این فایل مهاجرتی چی هست. پس قاعدتا ندارمش.
    اما من برای دکترا اقدام میکنم و شهریه ی دکتراش (اونطوری که دانشجوهاش میگن) ترمی 1200 دلار بیشتر نیست.
    دوست من،

منظورم از فايل مهاجرت داشتن، اين بود که، آيا براي مهاجرت اقدام کردي و CSQ داري و يا صرفا تحصيلي بوده. که گويا تحصيلي اقدام کردي فقط.

وقتي تحصيلي اقدام مي کني، هزينه دانشگاه رو باهات بصورت overseas‌ حساب مي کنند. يعني 3 يا 4 برابر شهريه افرادي که PR دارند.

من از هزينه دوره هاي دکترا خبري ندارم، ولي چند تا پيشنهاد و توصيه دارم برات:

1- تو سايت دانشگاهت برو و حتما خودت با چشم خودت ببين هزينه شهريه دانشگاهت چقدره.
    2- ببين اين 20000 تا رو بابت scholarship بهت ميدن يا Fund . اولي در راه خداست ولي دومي رو بايد پس بدي با شرايطي خاص.
    3- عددي که گفتي به نظرم خيلي کمه و در نتيجه عجيبه. لطفا براي واضح تر شدن موضوع برو تو فروم تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي سوالت رو بپرس، اونجا وارد ترند.
    4- در کل شما براي يک خانواده دو نفره منهاي هزينه دانشگاه، در مونترال حداقل ماهي 1500 تا 2000 بسته به نوع و روش زندگيت، نوع خونه اي که اجاره مي کني، مکانش و ....... خرج داري. حالا بايد ببيني پولي که ميدن بهت چقدر از هزينه دانشگاه و زندگيت رو کاور مي کنه.

سوالي داشتي در خدمتم.
    موفق باشي

سلام دوستان من این سوال رو در قسمت تحصیل در کانادا پرسیدم ولی کسی جوابمو نداد
    سوالم در مورد تحصیل در کالج های کبک بعد از لندینگ هست.من و همسرم از طریق skilled worker وارد کبک میشیم.توی سایت کالج ها که نگاه کردم permenant resident بودن یکی از شرایط ثبت نام کردن هست. حالا با توجه به اینکه کارت های permenant resident ما بعد از حدود 3 ماه به دستمون می رسه ، آیامی تونیم توی همون روزهای اول برای ثبت نام در کالج اقدام کنیم؟یا باید منتظردریافت کارتهامون بشیم
    ( یکی از دوستان من که ازطریق لاتاری به آمریکا رفته میگه چنین چیزی امکان نداره وباید یکسال از ورودت بگذره و tax بدی تا بتونی بری کالج!!!!!!! البته میدونم که با هم فرق دارند ولی من به دوستم کامل توضیح دادم ولی میگه نه نمیشه کانادا هم مثل آمریکا هست)
    مین : کارشناس ارشد شیمی 12 امتیازی / همراه : کارشناس ریاضی کاربردی 6 امتیازی
    ارسال مدارک نوامبر 2010 / مصاحبه فوریه 2012 / فایل نامبر فدرال مارچ 2012 / مدیکال13 آگوست / وصول مدیکال 29 آگوست / پاس ریکوست 10 اکتبر

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط نونا1362 نمایش پست ها
    سلام دوستان من این سوال رو در قسمت تحصیل در کانادا پرسیدم ولی کسی جوابمو نداد
    سوالم در مورد تحصیل در کالج های کبک بعد از لندینگ هست.من و همسرم از طریق skilled worker وارد کبک میشیم.توی سایت کالج ها که نگاه کردم permenant resident بودن یکی از شرایط ثبت نام کردن هست. حالا با توجه به اینکه کارت های permenant resident ما بعد از حدود 3 ماه به دستمون می رسه ، آیامی تونیم توی همون روزهای اول برای ثبت نام در کالج اقدام کنیم؟یا باید منتظردریافت کارتهامون بشیم
    ( یکی از دوستان من که ازطریق لاتاری به آمریکا رفته میگه چنین چیزی امکان نداره وباید یکسال از ورودت بگذره و tax بدی تا بتونی بری کالج!!!!!!! البته میدونم که با هم فرق دارند ولی من به دوستم کامل توضیح دادم ولی میگه نه نمیشه کانادا هم مثل آمریکا هست)
    شما از لحظه لندینگ permanent resident حساب میشید و با همون برگه ای که در فرودگاه بهتون میدن میتونید ثبت نام کنید. ولی این موضوعی که در مورد شرط PR بودن برای ثبت نام درکالج نوشتید خیلی بنظرم عجیب میاد و تابحال در کانادا ندیده ام. همه کالجهای کانادا دانشجوی اینترنشنال قبول میکنند. ممکنه لینک بدید؟

اون دوستتون هم اشتباه میکنه. کالج رو در امریکا همه میتونند ثبت نام کنند ولی برای اینکه شهریه in-state (که مبلغش خیلی پایینتره) بدن باید یکسال در ایالت مربوطه اقامت کرده باشند. در کبک از لحظه لندینگ شما مقیم حساب میشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)