صفحه 4 از 137 نخستنخست 123456789101112131454104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 1368

موضوع: پرسشهای مربوط به شروع زندگی در کانادا (مونترال)

Member shamim-b آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    accounting

پیش فرض پاسخ : سوالات مربوط به زندگی‌ در مونترال.

نقل قول نوشته اصلی توسط $Artin نمایش پست ها
    دوست عزیز
    حسابداری رشته خوب و مورد نیاز است تو مونترال اگر فرانسه و انگلیسی خوب صحبت کنید میتونید جذب بازار شوید(شهرهای دیگر کانادا اطلاعات دقیق ندارم)
    معمولا هرچه تحصیلات بیشتر شود پیدا کار سخت تر میشود به عنوان مثال کسی که گواهینامه حسابداری یا لیسانس داره احتمال بیشتری برای یافتن کار داره
    یکی از دوستانم که لیسانس حسابداری داشت یه دوره کوتاه مدت گذراند و الانم داره کار میکنه
    برای گذراندن دوره تسلط نسبی به یکی از دو زبان فرانسه یا انگلیسی نیاز است پس حداقل یه زبان خوب بدونید.
    سال پربرکت و پر از موفقیت براتون آرزو دارم
    موفق باشید
    با تشکرازاینکه وقت میگذارید وبه سوالات با حوصله جواب میدید
    منظورتون ازاین دوره ای که گفتید چیه ممنون میشم بیشترتوضیح بدیدمعمولا چه مدتی طول میکشه ؟
    همون زمانی که میرسم میتونم توی اون دوره ثبت نام کنم یا بایدیک مدتی بگذره ؟
    یعنی من که ارشدحسابداری دارم موقعیت کاری برام کمتره ؟
    اگرنمی‌توانی شاه راه باشی، كوره راه باش، اگر نمی‌توانی خورشید باشی، ستاره باش، با بردن و باختن اندازه ات نمی گیرند
    هر آنچه كه هستی، بهترینش باش
    CSQ:28 Feb 2011//FFN:1 Mar 2011//update:11april 2013//Delivery:15may 2013//MEDICAL:16 DES 2013

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shamim-b نمایش پست ها
    منظورتون ازاین دوره ای که گفتید چیه ممنون میشم بیشترتوضیح بدیدمعمولا چه مدتی طول میکشه ؟
    من البته کبک رو نمیدونم ولی در انتاریو فکر میکنم باید شما امتحانات مربوطه رو بدهید تا chartered accountant بشوید. سایت زیر را چک کنید:
    http://www.icao.on.ca
    حسابداری یکی از رشته هائی است که برای کار در اون احتیاج به گرفتن certification از انجمنهای مربوطه دارید.

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

همانطور که دوست خوبمون گفتند هر استانی شرایط خاص خودش را دارد
    اما پیشنهاد من
    -به محض رسیدن به کبک فورا برای تطابق مدارک و ارزشیابی اقدام کنید چون زمانبر است
    پروسه خیلی راحته اول مدارک باید یک مترجم رسمی تایید شود بعد اصل مدرک و ریز نمرات تمامی مقاطع تحصیلی با 105 دلار(ممکن است تغییر کند)به به مرکز ارزشیابی تحویل دهید
    -به مراکز کاریابی کبک Emploi Québec مراجعه کنید و فرم پر کنید ودرخواست دوره رزومه نویسی کنید
    -در کلاسهای فرانسه دولتی شرکت کنید
    -اوردر یا انجمن حسابداری پیدا کنید و درخواست عضویت دهید که معمولا باید در امتحان مربوطه موفق شوید(این کار به عنوان پروژه بلند مدت در نظر بگیرید)
    -در همین حین سعی کنید روی مصاحبه و رزومه و شناسایی تمام کارفرماها کنید
    -وقتی آماده شدید شروع به فرستادن رزومه و به طبع آن شرکت در مصاحبه کنید
    از آنجاییکه احتمال موفقیت زیاد نیست بعد هربار مردودی احتمالی بازخورد تجربه خود را تو تصحیح رزومه و رفع نواقع و اطلاعات انجام دهید
    اگر خوش بین با انگیزه و پیگیر باشید خیلی زود به نتیجه میرسید
    با توجه به تجربه کسب شده حالا دقیق میدونید باید چیکار کنید و چی تو رزومه ننویسید یا بنویسید و کدوم دوره برید
    (گاهی لازمه فوق لیسانس (فعلا) در رزومه نیارید ولی با تجربه کسب شده خودتون خیلی زود راه درست پیدا میکنید و میدونید با کدوم کارفرما و کجا باید مدارک تحصیلی رو کنید)

نکته کلی که به همه عزیزان توصیه میکنم اجتناب از عجله کردن در انتخاب خود است
    تمام اطلاعات بدست بیارید بعد تصمیم بگیرید تو ایران فقط به بهتر کردن زبان فکر کنید
    پروژه کوتاه مدت و دراز مدت برای خودتون تعریف کنید و...

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

دوستان عزیز
    دورهای کوتاه مدت به زبان فرانسه و انگلیسی برگزار میشود و زمان معمولا با توجه تعداد واحد حداقل تعیین میشود یعنی برای هر دوره ای باید یک تعداد حداقلی را بگذرانید
    (مثلا ممکن است بین 9 تا 18 ماه و بیشتر طول بکشد)
    محدودیتی برای ثبت نام ندارید اما از آنجاییکه نیاز به کارت پی آر دارید و این کارت حداقل دوماه طول میکشد که صادر شود و معمولا در طول سال 2 یا 3 بار ثبت انجام میشود(معمولا قبل آوریل یا ژوئن و نوامبر البته هر رشته و دانشگاه مهلت ثبت نام متفاوت دارند برای اطلاع از تاریخ دقیق به سایت دانشگاه رجوع کنید) قاعدتا یک تاخیری برای ثبت نام وجود دارد
    سوال سومتون بطور کلی هرچه مدرک تحصیلی بالاتر میره حقوق هم افزایش پیدا میکنه (یعنی اجباریه )و کارفرماها هم اصلا دوست ندارند هزینه بیشتر بپردازند پس پست های کمتری برای فوق و دکترا درنظر میگیرند
    تفسیر کارفرماها هم اینه که کاری که یه کارشناس ارشد میکنه میتونیم بر دوش کارشناسامون بندازیم و در هزینه ها صرفه جویی کنیم هرچند تفسیر نادرستیه اما بخاطر بحران اقتصادی و اجبار به صرفه جویی این قضیه وجود داشته
    البته این موضوع فقط بطورکلی گفتم و نگران نباشید هر کارفرمایی به دنبال افراد با تجربه و با لیاقت و کفایت میگرده و هزینه استخدامش را هم میپردازه اگه به حرفه خودتون تسلط داشته باشید با هر مدرکی جذب بازار کار میشوید
    نکته بعدی توجه کنید اورکوالی فای! نشید

موفق باشید

Member shamim-b آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    accounting

نقل قول نوشته اصلی توسط $Artin نمایش پست ها
    اما پیشنهاد من
    -به محض رسیدن به کبک فورا برای تطابق مدارک و ارزشیابی اقدام کنید چون زمانبر است
    پروسه خیلی راحته اول مدارک باید یک مترجم رسمی تایید شود بعد اصل مدرک و ریز نمرات تمامی مقاطع تحصیلی با 105 دلار(ممکن است تغییر کند)به به مرکز ارزشیابی تحویل دهید
    -به مراکز کاریابی کبک Emploi Québec مراجعه کنید و فرم پر کنید ودرخواست دوره رزومه نویسی کنید
    .
    با سلام
    اول ازهمه بایدازتون تشکر کنم به خاطرراهنمایی کاملتون
    ببخشیدمن چندتا سوال دیگه دارم
    من میتونم ازایران برای تطبیق وارزشیابی مدارک اقدام کنم یا اونها ترجمه ایران رو قبول ندارن ؟
    این دوره های رزومه نویسی معمولا چقدرطول میکشه برای ثبت نام باید تو نوبت باشیم ؟
    واقعا ببخشید که دایم این همه سوال میپرسم
    اگرنمی‌توانی شاه راه باشی، كوره راه باش، اگر نمی‌توانی خورشید باشی، ستاره باش، با بردن و باختن اندازه ات نمی گیرند
    هر آنچه كه هستی، بهترینش باش
    CSQ:28 Feb 2011//FFN:1 Mar 2011//update:11april 2013//Delivery:15may 2013//MEDICAL:16 DES 2013

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

با سلام
    اول ازهمه بایدازتون تشکر کنم به خاطرراهنمایی کاملتون
    ببخشیدمن چندتا سوال دیگه دارم
    من میتونم ازایران برای تطبیق وارزشیابی مدارک اقدام کنم یا اونها ترجمه ایران رو قبول ندارن ؟
    این دوره های رزومه نویسی معمولا چقدرطول میکشه برای ثبت نام باید تو نوبت باشیم ؟
    واقعا ببخشید که دایم این همه سوال میپرسم
    درود بر شما
    اینکه از ایران میشه اقدام کرد یا نه واقعا مطمئن نیستم چون حتما تمام مدارک باید توسط مترجم رسمی و پروانه دار در کبک تایید بشه و فرم مربوطه پرشه و هزینه بصورت نقد یا با کردیت پرداخت شه و نتیجه به آدرس تو کبک ارسال میشه
    اگر کسی براتون تو کبک انجام بده مقدور است
    دوم اینکه نگران این مسئله نباشید چون کمتر از 6 ماه زمان میبرد(مدارک خودم حدود 2ماه زمان برد)
    سوم اینکه میشه با گرفتن نامه از محل کار یا کالج و... خیلی سریع مدارک ارزیابی کرد و دوره رزومه نویسی نوبت نداره
    چهارم عجله نکنید!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    شیمی کاربردی-دانشگاه دولتی یزد

سلام
    واقعا از راهنمائیهای جامعتون ممنونم
    من شیمی خوندم و می دونم انجمن دارم با اوصافی که گفته شد و با توجه به دیمند بودن من این برداشت رو کردم که تا 5 6 ماه اول من نمی تونم کار توی تخصص خودم پیدا کنم درسته؟
    اگه جواب مثبته من توی مونترال از چه کار هائی می تونم شروع کنم؟چه تخصصهائی رو باید بلد باشم که بتونم از پس خرجها اولیه خودم در کنار پولی که با خودم می یارم بر بیام.این مسئله خیلی خیلی فکرما مشغول کرده
    بازم ممنونم اگه راهنمائی بفرمائید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط atieh1982 نمایش پست ها
    سلام
    واقعا از راهنمائیهای جامعتون ممنونم
    من شیمی خوندم و می دونم انجمن دارم با اوصافی که گفته شد و با توجه به دیمند بودن من این برداشت رو کردم که تا 5 6 ماه اول من نمی تونم کار توی تخصص خودم پیدا کنم درسته؟
    اگه جواب مثبته من توی مونترال از چه کار هائی می تونم شروع کنم؟چه تخصصهائی رو باید بلد باشم که بتونم از پس خرجها اولیه خودم در کنار پولی که با خودم می یارم بر بیام.این مسئله خیلی خیلی فکرما مشغول کرده
    بازم ممنونم اگه راهنمائی بفرمائید
    من در مورد شیمی اطلاع دقیقی ندارم ولی بطور کلی پنج شش ماه خیلی خوشبینانه اس. برای اکثر رشته ها در حالت عادی روی 12 تا 18 ماه حساب کنید. باید با هرکاری که گیر می آورید شروع کنید.

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    من در مورد شیمی اطلاع دقیقی ندارم ولی بطور کلی پنج شش ماه خیلی خوشبینانه اس. برای اکثر رشته ها در حالت عادی روی 12 تا 18 ماه حساب کنید. باید با هرکاری که گیر می آورید شروع کنید.
    کاملا درست میفرمایید
    یافتن کار تو مونترال یکم پیچیده است و به عوامل زیادی بستگی داره و باید از نزدیک این شرایط تجربه کرد در عین حال ناامید هم نباشید ولی باید توقعتون بیارید پایین
    خیلی ها بعد از مدتی مجبور به تغییر رشته و شروع مجدد به تحصیل یا کلا کنار گذاشتن تحصیل و کارهای جنرال شده اند عده معدودی هم تونستند کم ما بیش تو رشته تخصصی خودشون کار پیدا کنند
    در حال شرایط در بدو ورود تا چند سال اول ساده نیست.

Member
    رشته و دانشگاه
    شیمی کابردی - دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

مرسی از وقتی که میگذارید.

رشته من هم شیمی هست. برای پیدا کردن کار باید ابتدا عضو انجمن باشیم. این پروسه هم طولانیه درسته؟ اگه مدرک فوق از دانشگاه های خودشون بگیریم آیا پیدا کردن کار آسونتر میشه یا نه؟ منظورم اینه که عضو شدن در انجام سریعتر پیش میره یا نه؟ در زمان رزومه فرستادن این مدرک رو بیشتر قبول دارن یا نه؟
    تاریخ فایل نامبر: 15 سپتامبر 2010
    تاریخ باز کردن فایل فدرال و مصاحبه کبک: 21 فوریه 2011
    تاریخ مدیکال: 18 آپریل 2011
    تاریخ نامه پای ریکویست: 19 جولای 2011

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)