صفحه 5 از 137 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 1368

موضوع: پرسشهای مربوط به شروع زندگی در کانادا (مونترال)

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

پیش فرض پاسخ : سوالات مربوط به زندگی‌ در مونترال.

نقل قول نوشته اصلی توسط Nazli نمایش پست ها
    مرسی از وقتی که میگذارید.

رشته من هم شیمی هست. برای پیدا کردن کار باید ابتدا عضو انجمن باشیم. این پروسه هم طولانیه درسته؟ اگه مدرک فوق از دانشگاه های خودشون بگیریم آیا پیدا کردن کار آسونتر میشه یا نه؟ منظورم اینه که عضو شدن در انجام سریعتر پیش میره یا نه؟ در زمان رزومه فرستادن این مدرک رو بیشتر قبول دارن یا نه؟
    سلام
    برای یافتن کار عضویت در انجمن برای همه رشته ها الزامی نیست و عضویت در انجمن زمانبر است بخاطر امتحانات مشکلی که دارند و اکثر کسایی که میشناسم میگن حداقل دوسال زمان میبره تا بشه از پس امتحانات بر امد
    اگر زبان فرانسه خوبی داشته باشید و خصوصا خوب بتونید انشا بنویسید و تسلط خوبی تو مطالب درسیتون داشته باشید کارتون راحتتر پیش میره

Member shamim-b آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    accounting

نقل قول نوشته اصلی توسط $Artin نمایش پست ها
    درود بر شما
    اینکه از ایران میشه اقدام کرد یا نه واقعا مطمئن نیستم چون حتما تمام مدارک باید توسط مترجم رسمی و پروانه دار در کبک تایید بشه و فرم مربوطه پرشه و هزینه بصورت نقد یا با کردیت پرداخت شه و نتیجه به آدرس تو کبک ارسال میشه
    اگر کسی براتون تو کبک انجام بده مقدور است
    دوم اینکه نگران این مسئله نباشید چون کمتر از 6 ماه زمان میبرد(مدارک خودم حدود 2ماه زمان برد)
    سوم اینکه میشه با گرفتن نامه از محل کار یا کالج و... خیلی سریع مدارک ارزیابی کرد و دوره رزومه نویسی نوبت نداره
    چهارم عجله نکنید!
    سلام
    وقتتون بخیر
    با تشکرازاینکه با صبروشکیبایی به همه سوالات صمیمانه جواب میدید
    بله شما درست میفرمایید شاید برای من که هنوزمدیکالم نیومده زودباشه که به این فروم سربزنم
    اما نمیخوام مثل زمان مصاحبه که کلی کاربود که باید انجام میدادم وزمانی برای خوندن اطلاعات مفید فروم نداشتم همیشه پشیمون باشم که چرادیربه قکرافتادم
    بازهم ممنونم
    اگرنمی‌توانی شاه راه باشی، كوره راه باش، اگر نمی‌توانی خورشید باشی، ستاره باش، با بردن و باختن اندازه ات نمی گیرند
    هر آنچه كه هستی، بهترینش باش
    CSQ:28 Feb 2011//FFN:1 Mar 2011//update:11april 2013//Delivery:15may 2013//MEDICAL:16 DES 2013

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

نقل قول نوشته اصلی توسط shamim-b نمایش پست ها
    سلام
    وقتتون بخیر
    با تشکرازاینکه با صبروشکیبایی به همه سوالات صمیمانه جواب میدید
    بله شما درست میفرمایید شاید برای من که هنوزمدیکالم نیومده زودباشه که به این فروم سربزنم
    اما نمیخوام مثل زمان مصاحبه که کلی کاربود که باید انجام میدادم وزمانی برای خوندن اطلاعات مفید فروم نداشتم همیشه پشیمون باشم که چرادیربه قکرافتادم
    بازهم ممنونم
    سلام
    دوست خوبم این خیلی خوبه که از الان به فکر هستید و نشونه داشتن برنامه است
    منظور من از عجله نکنید شما نبود و خطاب به همه دوستان بود
    بیشتر وقتتون رو زبان فرانسه و انگلیسی بزارید نکته مثبت مونترال چند زبانه بودنش است و از طرفی برای ماهایی که انگلیسی و فرانسه و اسپانیولی و... زبان مادری یا حتی دوممون نیست خوب شرایط ساده نیست
    اکثر مهاجرای اینجا اسپانیولی هستند و اکثرا هم انگلیسی خوب صحبت میکنند البته این بحث جاش اینجا نیست و کلی مطلب دارم که توضیح بدم که وقت بشه حتما در اختیارتون قرار میدم
    فقط اینو میگم که تو انتخاب شهر و دانشگاه دقت بیشتری بکنید و مهاجرت خوبه اما نه برای همه!

Member shamim-b آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    accounting

سلام
    دوست خوبم این خیلی خوبه که از الان به فکر هستید و نشونه داشتن برنامه است
    اکثر مهاجرای اینجا اسپانیولی هستند و اکثرا هم انگلیسی خوب صحبت میکنند البته این بحث جاش اینجا نیست و کلی مطلب دارم که توضیح بدم که وقت بشه حتما در اختیارتون قرار میدم
    فقط اینو میگم که تو انتخاب شهر و دانشگاه دقت بیشتری بکنید و مهاجرت خوبه اما نه برای همه!
    سلام
    واقعا ممنونم به خاطرراهنماییهای مفیدتون
    منظورتون ازاینکه مهاجرت خوبه اما نه برای همه چیه ؟ میشه بیشترتوضیح بدید یعنی اونجا ناامیدمیشن ؟
    اگرنمی‌توانی شاه راه باشی، كوره راه باش، اگر نمی‌توانی خورشید باشی، ستاره باش، با بردن و باختن اندازه ات نمی گیرند
    هر آنچه كه هستی، بهترینش باش
    CSQ:28 Feb 2011//FFN:1 Mar 2011//update:11april 2013//Delivery:15may 2013//MEDICAL:16 DES 2013

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    شیمی کاربردی-دانشگاه دولتی یزد

کاملا درست میفرمایید
    یافتن کار تو مونترال یکم پیچیده است و به عوامل زیادی بستگی داره و باید از نزدیک این شرایط تجربه کرد در عین حال ناامید هم نباشید ولی باید توقعتون بیارید پایین
    خیلی ها بعد از مدتی مجبور به تغییر رشته و شروع مجدد به تحصیل یا کلا کنار گذاشتن تحصیل و کارهای جنرال شده اند عده معدودی هم تونستند کم ما بیش تو رشته تخصصی خودشون کار پیدا کنند
    در حال شرایط در بدو ورود تا چند سال اول ساده نیست.

سلام
    لطفا بیشتر راجع به کارای جنرال صحبت کنید.من خودم در دوران تحصیلم کارهائی مثل آشپزی آرایش مو و تاتو رو یاد گرفتم البته بدون مدرک.بنظرتون میشه برای اول روی این کارا حسابی باز کرد؟
    آیا مدرک این دوره ها چون از ایرانه بدرد می خوره
    ممنونم

Member
    رشته و دانشگاه
    شیمی کابردی - دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

سلام

من یه سوال ساده و پیش پا افتاده از دوستانی که الان مونترال هستند دارم.
    آب شهر مونترال قابل آشامیدنه یا نه؟
    اینکه دمای هوا تا منفی چهل درجه پایین میاد با احتساب باد و سوز هست؟ یعنی دمایی هست که احساس میشه یا دمایی هست که دماسنج نشون میده و در واقع حتی از این هم سردتره؟
    چون من شنیدم اونجا سوز و بوران شدیده.
    ویرایش توسط Nazli : April 9th, 2011 در ساعت 04:03 PM
    تاریخ فایل نامبر: 15 سپتامبر 2010
    تاریخ باز کردن فایل فدرال و مصاحبه کبک: 21 فوریه 2011
    تاریخ مدیکال: 18 آپریل 2011
    تاریخ نامه پای ریکویست: 19 جولای 2011

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

نقل قول نوشته اصلی توسط Nazli نمایش پست ها
    سلام

من یه سوال ساده و پیش پا افتاده از دوستانی که الان مونترال هستند دارم.
    آب شهر مونترال قابل آشامیدنه یا نه؟
    اینکه دمای هوا تا منفی چهل درجه پایین میاد با احتساب باد و سوز هست؟ یعنی دمایی هست که احساس میشه یا دمایی هست که دماسنج نشون میده و در واقع حتی از این هم سردتره؟
    چون من شنیدم اونجا سوز و بوران شدیده.
    سلام
    دما معمولا بدون احتساب باد منفی 10 تا 25 در طول شبانه روز متغییره و فقط چند روز منفی 30 تا 35 هست و خیلی زود عادت میکنید به این دما
    آب شهر معمولا قابل آشامیدن هست بغیر از بعضی روزها که کمی تغییر رنگ میده
    چون آب ارزونه من برای آشامیدن از بطری های 4 لیتری یا 8 لیتری استفاده میکنم
    ویرایش توسط saman_shahin : April 13th, 2011 در ساعت 04:24 PM دلیل: با احترام زیادی که نسبت به آرتین عزیز قائلم ... تبلیغ یک فروم در اینجا

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

نقل قول نوشته اصلی توسط atieh1982 نمایش پست ها
    سلام
    لطفا بیشتر راجع به کارای جنرال صحبت کنید.من خودم در دوران تحصیلم کارهائی مثل آشپزی آرایش مو و تاتو رو یاد گرفتم البته بدون مدرک.بنظرتون میشه برای اول روی این کارا حسابی باز کرد؟
    آیا مدرک این دوره ها چون از ایرانه بدرد می خوره
    ممنونم
    سلام
    البته میشه بطور کلی روی کارهای جنرال حساب کرد ولی خوب درآمد پایین و حداقلی دارند و بیشتر کارهای سنگین و به قولی یدی هستند و زبان هم تا حدودی باید بلد باشید
    فکر کنم بدون گواهینامه رسمی مجاز به کارکردن به عنوان آشپز و آرایش نیستید
    مدرک ایران بدرد نمیخوره اما تجربه خوب کاریش حتما مفیده

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

نقل قول نوشته اصلی توسط shamim-b نمایش پست ها
    سلام
    واقعا ممنونم به خاطرراهنماییهای مفیدتون
    منظورتون ازاینکه مهاجرت خوبه اما نه برای همه چیه ؟ میشه بیشترتوضیح بدید یعنی اونجا ناامیدمیشن ؟
    سلام
    حقیقتش پس از مدتی از مهاجرت مزایای زندگی جدید رفته رفته کم رنگ میشه و معایب محیط جدید نمایان.
    تا مهاجرت نکنی و از نزدیک تجربه نکنی تمیتونی مطمئن باشی که آیا مهاجرت خوب بوده یا نه؟ بطور کلی تو ایران یه زندگی آروم و متوسط و در کنار خانواده بهتر از مهاجرت و زندگی در شرایط سخته
    برای من زوده که اظهار نظر کنم چون حدود 8 ماه اینجام و تا الان راضی بودم ولی خوب مشکلات زندگی اینجا روز به روز بیشتر احساس میکنم اما همچنان با قدرت و امید به آینده نگاه میکنم
    البته برای هرکس تجربه زندگی تو محیط جدید و اشنایی با فرهنگ ها و ادمهای جدید لذتبخشه و برای عده ای چاره ای جز مهاجرت نیست...
    من بیشتر مسئله سن و سال تو داشتن احساس خوب از مهاجرت دخیل میدونم هرچی سن پایینتر باشه راحتتر میشه تغییر را پذیرفت و با جامعه جدید اخت شد
    در کل فقط میشه گفت بستگی داره.....
    برای هرکس مهاجرت مزایا و معایبی بهمراه داره کافیه تو ترازوی وجدان خودتون سبک سنگین کنید و بعد پای تصمیمتون باستید و امیدتون از دست ندید و باید خیلی قوی باشید
    بعد مطمئن باشید که موفق میشید
    ویرایش توسط Artin Raad : April 9th, 2011 در ساعت 05:35 PM

ApplyAbroad Guru

سلام
    دما معمولا بدون احتساب باد منفی 10 تا 25 در طول شبانه روز متغییره و فقط چند روز منفی 30 تا 35 هست و خیلی زود عادت میکنید به این دما
    آب شهر معمولا قابل آشامیدن هست بغیر از بعضی روزها که کمی تغییر رنگ میده
    چون آب ارزونه من برای آشامیدن از بطری های 4 لیتری یا 8 لیتری استفاده میکنم
    تو این لینک تجربه خودم از اولین سرمای مونترال نوشتم.
    یک تحقیق اخیر CBC نشون داد که اون آبهای توی بطری هم عموما از نظر کیفیت با آب شیر آب فرقی ندارند!!
    کلا در کانادا آب شهر قابل آشامیدنه.

از نظر عادت کردن به هوای سرد و بیماریها هم اگر از تهران می آئید احتمالا مشکل زیادی ندارید چون با اون آلودگی هوا و آب و غیره سیستمهای ایمنی بدنتون چنان ضد ضربه شده که میکروبهای اینجا هیچ کاری به شما نمیتونند بکنند! من سه سال اولی که اینجا بودم با این سرمای هوا حتی یکبار هم مریض نشدم. فکر کنم هروقت میکروبی وارد میشد گلبولهای سفیدم شروع میکردند قاه قاه خندیدن که برو بچه بزار باد بیاد! بعد از سه چهار سال که دیگه به هوای تمیز عادت کرده بودم مقاومت طبیعی بدنم هم شروع کرد افت کردن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)