صفحه 51 از 137 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 1368

موضوع: پرسشهای مربوط به شروع زندگی در کانادا (مونترال)

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : پرسشهای مربوط به شروع زندگی در کانادا (مونترال)

نقل قول نوشته اصلی توسط Ramtin228 نمایش پست ها
    من واقعا لذت می برم که چنین دوستان دلسوزی توی فروم امثال پاشا و بابک هستن و تجربیات با ارزششون رو در اختیار سایرین قرار می دن.همینجا ازشون صمیمانه تشکر می کنم و اینو صادقانه می گم که وجود شما واقعا نعمت بزرگیه.ممنون از شما
    بابک جان ممنون می شم که در مورد سیم کارت هم توضیح بدی از کدوم اپراتور بهتره گرفت.مرسی
    سلامت باشید، من هم به نوبه خودم از نجربیات پاشای عزیز و دوستان دیگر کلی استفاده کردم، والا پلنها فرق میکنه، کاملاً بستگی به خودتون و شرایط داره، من به این دلیل که مجبور بودم تماسهای زیادی با سایر شهرهای کانادا داشته باشم پلن 45 دلار فایدو رو البته بدون قرارداد انتخاب کردم اما باید بسته به شرایط خودتون انتخاب کنید.

پینوشت: دوستان همونطور که پاشا گفت، حسن کاپشنهای اینجا اینه که چیزی لازم نیست زیرش بپوشید و بسیار هم سبک هستند و ضمناً وقتی یه جای گرم وارد میشید مجبور نیستید 10 تا لباس رو در بیارید تا گرمتون نشه، اما من ترجیح دادم تو یه حراج مناسب بخرم. تصمیم ها رو حتماً بر اساس شرایط خودتون بگیرید.
    رشته: عمران، رشته همسر: معماری
    لوازم و مدارک ضروی برای سفر به کانادا ویرایش:92/11/29(این فایل تنها توسط بنده ویرایش میشود)
    Landed: 2014-jan-25 in montreal *** Moved to Toronto: 2014-Feb-25

Senior Member Ramtin228 آواتار ها

دوستان کاش می شد یه جور مقایسه ای بین مونترال و تورنتو از هر لحاظ انجام داد،مخصوصا از لحاظ مالی و هزینه ای و اینکه کجا بهتره و منطقی تره که زندگی کرد.راستش من همیشه دلم می خواست همون مونترال زندگی کنم ولی نمی دونم چرا اخیرا دارم روی جاهای دیگه هم زوم می کنم.لطفا دوستان نظر بدن.
    و یه سوال فنی و شاید تکراری:اصولا با توجه به اینکه توی فرم های لندینگ،لندینگ رو مونترال نوشته،ایا می شه از همون اول مثلا تورنتو لند کرد یا باید مثلا لند اول مونترال باشه ،بعد هر جا خواستیم بریم؟

در کل خودم فکر می کنم هزینه ها تو مونترال پایینتر و زندگی راحتتره و مزایا بیشتره.ولی در کل دوست دارم نظر بقیه دوستان رو هم بدونم.
    مرسی

سلام. ضمن تشكر از دوستاني كه هميشه تو اين فروم كمك ميكنند،‌
    من يه بار خونده بودم كه اگه اواخر يه ماه ميلادي وارد كانادا بشي بهتره. چ.ن اون ماه هم جزو اون 3 ماه اولي كه بيمه نداري حساب ميشه. ميخواستم بدونم اگه حتي 30 ام ماه هم وارد بشيم و هيچ كار اداري نتيجتا تو اون ماه انجام ندادي. آيا باز هم حساب ميشه؟ مرسي از جوابتون.
    فایل کبکJuly2010تاریخ CSQوریل2012،دریافت مدارکدر سیدنیJuly2012،ایمیلفایل فدرالAUG2012،آپدیتپاریسApr2013،ایمیلمدیکال 22اکتبر2013،ایمیل مصاحبه دوم14جولای2014،مصاحبه دوم21آگوست2014،پاسریکویست12 ژانویه2015 (رشته6امتیازی-متاهل)

Senior Member Ramtin228 آواتار ها

برای خود من همیشه این سوال بوده که مثلا اگه من قرار باشه 10 هزار دلار با خودم ببرم کانادا و با توجه به هزینه ها و همینطور اجاره خونه که دوستان فرمودن حدود 700 تا 1000 هستش،اگه واقعا نتونم کار حتی جنرال پیدا کنم تکلیف چیه؟باید دست از پا درازتر برگردم؟باید مثل دوره گردا تو مترو بخوابم ؟باید از ایران در خواست پول کنم؟
    یعنی واقعا جوری هستش که همون 2 سه ماه اول یه کار حتی شده جنرال پیدا کرد یا اینم شانسیه؟

ApplyAbroad Hero پاشا آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Metallurgist/Msc

نقل قول نوشته اصلی توسط nili_1977 نمایش پست ها
    سلام. ضمن تشكر از دوستاني كه هميشه تو اين فروم كمك ميكنند،‌
    من يه بار خونده بودم كه اگه اواخر يه ماه ميلادي وارد كانادا بشي بهتره. چ.ن اون ماه هم جزو اون 3 ماه اولي كه بيمه نداري حساب ميشه. ميخواستم بدونم اگه حتي 30 ام ماه هم وارد بشيم و هيچ كار اداري نتيجتا تو اون ماه انجام ندادي. آيا باز هم حساب ميشه؟ مرسي از جوابتون.
    یادتان باشه در زمان ورود افیسر رسما در برگه لندیگ شما تاریخ ورود را ثبت می کنه و تمام تاریخ ها از زمان لندیگتان از منتج میشه و مشکلی نیست
    ضمنا در زمان اقدام برای بیمه حتما باید از نظر سکونت در کبک مدرکی داشته باشید وگرنه ثبت نام مشروط میکنند تا شما مدرک سکونت در کبک را در زمان مشخص ارائه کنید یکی از مدارک سکونت در کبک قرارداد اجاره یاLease Contract هست یا 1 نفر که ساکن کبک هست در مراکز رسمی مثل شهرداری بعنوان شاهد سکونت شما را در کبک تایید کنه

ApplyAbroad Hero

دوستان کاش می شد یه جور مقایسه ای بین مونترال و تورنتو از هر لحاظ انجام داد،مخصوصا از لحاظ مالی و هزینه ای و اینکه کجا بهتره و منطقی تره که زندگی کرد.راستش من همیشه دلم می خواست همون مونترال زندگی کنم ولی نمی دونم چرا اخیرا دارم روی جاهای دیگه هم زوم می کنم.لطفا دوستان نظر بدن.
    و یه سوال فنی و شاید تکراری:اصولا با توجه به اینکه توی فرم های لندینگ،لندینگ رو مونترال نوشته،ایا می شه از همون اول مثلا تورنتو لند کرد یا باید مثلا لند اول مونترال باشه ،بعد هر جا خواستیم بریم؟

در کل خودم فکر می کنم هزینه ها تو مونترال پایینتر و زندگی راحتتره و مزایا بیشتره.ولی در کل دوست دارم نظر بقیه دوستان رو هم بدونم.
    مرسی

رامتین جان این مقایسه تقریباً غیر ممکن هست، همونطور که شما نمیتونید بگید تو ایران برای زندگی مثلاً اصفهان بهتره یا مشهد؟ کاملاً به شرایط شما، سطح زبان فرانسه، رشته تحصیلی و هزار تا پارامتر دیگه بستگی داره، من خیلی سعی کردم مونترال بمونم اما الآن با توجه به شرایط شخصی خودم و همسر جان مجبوریم بریم تورنتو.
    لوازم و مدارک ضروی برای سفر به کانادا ویرایش:92/11/29(این فایل تنها توسط بنده ویرایش میشود)

ApplyAbroad Hero

برای خود من همیشه این سوال بوده که مثلا اگه من قرار باشه 10 هزار دلار با خودم ببرم کانادا و با توجه به هزینه ها و همینطور اجاره خونه که دوستان فرمودن حدود 700 تا 1000 هستش،اگه واقعا نتونم کار حتی جنرال پیدا کنم تکلیف چیه؟باید دست از پا درازتر برگردم؟باید مثل دوره گردا تو مترو بخوابم ؟باید از ایران در خواست پول کنم؟
    یعنی واقعا جوری هستش که همون 2 سه ماه اول یه کار حتی شده جنرال پیدا کرد یا اینم شانسیه؟

نگران نباش، با توجه به کمکهایی که دولت میکنه و اینکه کار جنرال اگه اهلش باشی زیاد پیدا میشه مشکلی نخواهی داشت، همین دیروز تو روزنامه های فارسی هم کلی آگهی بود چه برسه به غیر ایرانی ها.

رشته و دانشگاه
    Metallurgist/Msc

نقل قول نوشته اصلی توسط babak_bahrami نمایش پست ها

رامتین جان این مقایسه تقریباً غیر ممکن هست، همونطور که شما نمیتونید بگید تو ایران برای زندگی مثلاً اصفهان بهتره یا مشهد؟ کاملاً به شرایط شما، سطح زبان فرانسه، رشته تحصیلی و هزار تا پارامتر دیگه بستگی داره، من خیلی سعی کردم مونترال بمونم اما الآن با توجه به شرایط شخصی خودم و همسر جان مجبوریم بریم تورنتو.
    برو بابک جان مطمئن باش کار درستی میکنی
    در واقع دوستان مهندسی 1 کم مشکل پیدا کردن کار دارند خصوصا اگه فرانسه هم مسلط نباشد بهتر شانس و آشنا را بگذاریم کنار و واقعیت ها در نظر بگیریم
    من هم خودم نمی دونم فردا اینجا می مونم یا نه

Junior Member

سلام به همه
    من از اپریل تا جون در مونترال میخام باشم ، چند تا سوال داشتم
    1- من هنوز جایی ندارم برای آدرس دادن کارت پی آر ، تو فرودگاه چی کار باید کرد.
    2- از دوستان کسی اطلاع داره برای گرفتن محل موقت 2 ماهه چه با ید کرد ؟ از ایران میشه اقدام کرد که اونجا سرگردون نباشیم ؟ لطفا" اگر کسی تجربه ای داره بگه ممنون میشم

رشته و دانشگاه
    Metallurgist/Msc

نقل قول نوشته اصلی توسط saman1550 نمایش پست ها
    سلام به همه
    من از اپریل تا جون در مونترال میخام باشم ، چند تا سوال داشتم
    1- من هنوز جایی ندارم برای آدرس دادن کارت پی آر ، تو فرودگاه چی کار باید کرد.
    2- از دوستان کسی اطلاع داره برای گرفتن محل موقت 2 ماهه چه با ید کرد ؟ از ایران میشه اقدام کرد که اونجا سرگردون نباشیم ؟ لطفا" اگر کسی تجربه ای داره بگه ممنون میشم
    در فرودگاه بگید ادرس را بعدا اعلام میکنید اگرچه در رسیدن کارت پی ارتان امکان دارد اعلام کردن دیر ادرس چند روز ی تاخیر ایجاد کند
    من مدتی ادر 1 مسافر خانه بودن هفته ای 120 دلار با حمام و دستشویی مشتر در مرکز شهر بود اگه می خواهی آدرسش را پیدا کنم برایت ضمنا فکر کنم همیشه جا داره ولی هفته ای جا اجار میده نه روزی و از شنبه تا شنبه هست

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)