صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19

موضوع: نکات لازم برای کسب نمرهٔ بالای ۹۰۰ در GRE سابجکت فیزیک

Junior Member S.Arash آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics Texas A&M University

پیش فرض نکات لازم برای کسب نمرهٔ بالای ۹۰۰ در GRE سابجکت فیزیک

این نمره در گرفتن پذیرش از آمریکا و تا حدی کانادا،نقش کاملا کلیدی دارد. به خصوص برای دانشجویان غیر آمریکایی‌(که معمولا کمیتهٔ پذیرش شناخت کافی‌ از دانشگاه‌ها ندارند)نقش این نمره بارزتر میشود.حداکثر نمرهٔ این آزمون ۹۹۰ است و نمرهٔ بالای ۹۰۰ معمولا نمرهٔ خوبی محسوب میشود. اما چطور میتوان این نمره را کسب کرد؟

۱.این آزمون منبع خاصی‌ ندارد اما معمولا اشاره میشود که مجموعه هالیدی برای این منظور کافیست.توجه داشته باشید برای خواندن این کتاب حتما از نسخهٔ انگلیسی‌ استفاده کنید و نه از ترجمهٔ فارسی؛ چون با کلمات تخصصی فیزیک آشنا خواهید شد و کلمه‌ای برای شما ناآشنا نخواهد بود.فکر کنم منبع انگلیسی‌ را میتوانید در ۲ جلد در بازار پیدا کنید.

۲.مهمترین مجموع سوالات این آزمون همان ۴ سری تستی است که در اینترنت پیدا میشود؛هرچند من شنیدم چینی‌ها با روشهای همیشگی‌‌شان چند سری از سوالات را انتقال دادند و به صورت یک کتاب در آورد‌ند که البته این کتاب به زبان چینیست!!

۳.علاوه بر این شما میتوانید سوالات کلپنر(مکانیک کلاسیک)و نایفه(الکترومغناطیس) و ویدنر&سلر(فیزیک نوین) را حل کنید.سوالات کنکور‌های ارشد هم بد نیست اما توجه داشته باشید معمولا سطح سوالات ارشد (مخصوصا این چند سال)بالاتر از این آزمون است.

۴.مهمترین نکته برای این آزمون، زمان بندی است.همان طور که قسمت Quantitative سولات بسیار راحتی‌ دارد اما نمرهٔ بالا گرفتن فقط به این بستگی دارد تا شما چقدر سریع باشید و تمرین کرده باشید.این آزمون هم(البته سوالاتش به آن آسانی نیست)تقریبا چنین وضعی دارد.سرعت محاسبات خود را بالا ببرید و این با تمرین و تمرین حاصل میشود.تا میتوانید مساله حل کنید حتا مسائل بسیار بدیهی‌ و آسان!

امیدوارم نکاتی‌ که گفتم مفید باشند و همهٔ دوستان نمرهٔ مطلوبی در این آزمون کسب کنند.

ارادتمند همه،آرش
    جهان بانظریه های ریاضی ما درک شدنی است. چرا؟...

Member QUPHAS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PHYSICS

پیش فرض پاسخ : نکات لازم برای کسب نمرهٔ بالای ۹۰۰ در GRE سابجکت فیزیک

ممنون آرش عزیز
    با نمره 900 ، میشه بگید معمولا چه درصدی میاریم(???% below)
    من یک نگاه به نمونه سئوال ها انداختم. به نظر شما برای کوانتومش فیزیک جدیدی مثل سلز کافیه؟ مثلا در حد گاسیوروویچ نیست؟
    laboratory در چه سطحیه؟
    بازم ممنون

Junior Member S.Arash آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics Texas A&M University

نقل قول نوشته اصلی توسط QUPHAS نمایش پست ها
    ممنون آرش عزیز
    با نمره 900 ، میشه بگید معمولا چه درصدی میاریم(???% below)
    من یک نگاه به نمونه سئوال ها انداختم. به نظر شما برای کوانتومش فیزیک جدیدی مثل سلز کافیه؟ مثلا در حد گاسیوروویچ نیست؟
    laboratory در چه سطحیه؟
    بازم ممنون
    Normally,when you get 900, your percentile is 90%
    I think if you read quantum mechanics books,you certainly have a better chance.You should review QM.
    Lab question is about one or two questions and may ask about some instruments or statistic or somethings like them.
    جهان بانظریه های ریاضی ما درک شدنی است. چرا؟...

من یکی از بچه های آمریکایی رو میشناختم که کپی انگلیسی این کتاب چینی رو گفت داره. من دیگه ندیدمش و اون هم از اینجا رفت.

در مورد کوانتم هم یه کتاب فیزیک مدرن کافیه.
    ...زیرا که مردگان این سال عاشق ترین زندگان بوده اند.

Junior Member

سلام
    نتیجه گیری من درسته که ما باید: دو جلد هالیدی انگلیسی+یک منبع فیزیک مدرن+نمونه سوال ها رو کامل پوشش بدیم و خیالمون دیگه راحت باشه؟

Junior Member SANAZHEMMATI آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA

با سلام من یک سری نمونه سوال از توی سایت خود جی‌آرای دانلود کردم ولی فک کنم کافی نیست نمونه سوال‌های دیگری نمی‌شناسید؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک - دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط SANAZHEMMATI نمایش پست ها
    با سلام من یک سری نمونه سوال از توی سایت خود جی‌آرای دانلود کردم ولی فک کنم کافی نیست نمونه سوال‌های دیگری نمی‌شناسید؟
    برای دریافت مجموعه ای از سوالات و راهنمایی ها پیرامون آزمون فیزیک میتونید از این قسمت استفاده کنید.

Member QUPHAS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PHYSICS

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdisadjadi نمایش پست ها
    برای دریافت مجموعه ای از سوالات و راهنمایی ها پیرامون آزمون فیزیک میتونید از این قسمت استفاده کنید.
    دوستان توی کتاب ets نوشته lagrangian dynamics هم میاد. پس میشه یکی دو فصل کتاب های مکانیک تحلیلی رو برای لاگرانژی و همیلتونی اضافه کنیم! نظر شما چیه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics

سلام. دوستان ی سوال . سر امتحان میشه از اماشین حساب استفاده کرد یا نه؟ و اینکه اگه از الان شروع به خودن کنم میتونم واسه ی نمره ی خوب آماده شم؟

Member QUPHAS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PHYSICS

نقل قول نوشته اصلی توسط nur نمایش پست ها
    سلام. دوستان ی سوال . سر امتحان میشه از اماشین حساب استفاده کرد یا نه؟ و اینکه اگه از الان شروع به خودن کنم میتونم واسه ی نمره ی خوب آماده شم؟
    ماشین حساب ممنوعه!
    بستگی داره خودتون چه نمره ای بخواید! اول یک آزمون آزمایشی از خودتون بگیرید ببینید با هدفتون چقدر فاصله داره، بر طبق اون برنامه ریزی کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)