صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 21

موضوع: اصولاً کی باید به فکر بلیط باشیم؟

Senior Member

پیش فرض پاسخ : اصولاً کی باید به فکر بلیط باشیم؟

اگه از الان رزرو کنيم، و بعدا تاريخمونو بخوايم جلو عقب کنيم چي ؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط smirshekari
    اصولاً کی باید به فکر بلیط باشیم؟ من باید اول به شیکاگو برم ان شاء الله. 17 آگوست هم باید دانشگاه باشم. کسی اطلاعاتی داره؟ ممنون میشم اگه از تجربیاتتون در اختیارم بذارین.
    You might try turkish air direct fly from istanbul to chicago, nonstop. 11hours and you are there....z
    Read, Think, then Talk....z

Junior Member

سلام
    من ميخواستم در مورد زمان Arrive in US بپرسم. مثلا براي smirshekari كه بايد در 17َAug دانشگاه باشه بهترين زمان رسيدن به Chicago كيه؟
    يه سوال ديگه هم دارم و اون اينه كه كسي بوده كه بعد از گرفتن Us Visa مستقيم بره سمت آمريكا؟
    مثلا من 14Aug بايد در دانشگاه باشم. من مي تونم 5شنبه 7Aug در آنكارا برم سفارت كه در اين صورت به احتمال زياد 2شنبه 11Aug ويزا دستم خواهد بود. بليط Us هم ميتونم براي سه شنبه 12Aug از استانبول با turkish رزرو كنم. (براي بچه هايي كه قبرس رفتن هم يه چيزي تو همين مايه ها)
    نظر شما چيه؟
    اينجوري خرج ها يه مقدار كمتر ميشه. اينم بگم از زماني كه شماره شما در سايت درج ميشه، شما فقط 3ماه وقت داريد كه براي گرفتن ويزا به سفارت مراجعه كنيد.

Member
    رشته و دانشگاه
    مطالعات خاورمیانه- دانشگاه کلمبیا- نیویورک

نقل قول نوشته اصلی توسط amin792
    سلام
    من ميخواستم در مورد زمان Arrive in US بپرسم. مثلا براي smirshekari كه بايد در 17َAug دانشگاه باشه بهترين زمان رسيدن به Chicago كيه؟
    يه سوال ديگه هم دارم و اون اينه كه كسي بوده كه بعد از گرفتن Us Visa مستقيم بره سمت آمريكا؟
    مثلا من 14Aug بايد در دانشگاه باشم. من مي تونم 5شنبه 7Aug در آنكارا برم سفارت كه در اين صورت به احتمال زياد 2شنبه 11Aug ويزا دستم خواهد بود. بليط Us هم ميتونم براي سه شنبه 12Aug از استانبول با turkish رزرو كنم. (براي بچه هايي كه قبرس رفتن هم يه چيزي تو همين مايه ها)
    نظر شما چيه؟
    اينجوري خرج ها يه مقدار كمتر ميشه. اينم بگم از زماني كه شماره شما در سايت درج ميشه، شما فقط 3ماه وقت داريد كه براي گرفتن ويزا به سفارت مراجعه كنيد.

شما اصولا نمیتونید 30 روز زودتر از تاریخی که توی ای 20 زده وارد آمریکابشید. یعنی اگه تو آی 20 نوشته شروع کلاسها 17 اگوست هست شما زودترین زمانی که میتونید پرواز کنید 17 جولای هست. فکر نکنم مشکلی باشه، چون شما زودتر از ویزاتون که نمیتونید برید و حتما هم باید قبل از کلاسها اونجا باشید که خدایی نکرده تو فرودگاه بهتون گیر ندن.

من سایت ترکیش ایر لاینز رو چک کردم. یه سری بزنین خیلی جالبه. شما میتونی بلیطتو با کارت اعتباری بخری آن لاین.. نکته جالب اینکه شما بازه زمانی که مورد نظرت هستو میدی و اون اگه امکانش باشه به صرفه ترین پرواز رو هم مشخص میکنه. یعنی میگه چه تاریخی بری پرواز ارزو تر در میاد. مثلاً 12 آکوست بهتر از 15 آگوست بود. فکر کنم این به خاطر اینه که هواپیمای اون روز ظرفیتش بالاست و ارزونتر در میاد. راستی کسی میدونه ارزش ریالی این لیره جدید ترکیه چقدره؟ آخه قیمتا همه به این واحد پول بود. فکر کنم TRYبود علامتشم.
    همه چیز به دست خداست و تو دست خدایی...<br />http://sites.google.com/site/saeedmirshekari/home

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

سلام
    من خودم ترکیش رو خیلی دوست دارم. هم آپشن هایی که بهت میده خوبه و هم این که قیمت هاش واقعا مناسبه. اگه از آژانس هم بخرین ( اون موقع که من برای لندن گرفتم قیمت آژانس با سایت یکی بود) برای عوض کردن تاریخ پرواز OK شده، هیچ جریمه ای ازتون نمیگیره. من 2-3 بار خودم تاریخ رو عقب انداختم . زمانی هم که تو استانبول هستین برای کانکشن خیلی کمه و در حد 2-3 ساعت هست. این لیر جدید هم یه چیزی تو مایه های 0.8 دلاره. یه خورده اینور اونور. اگه میخایی دقیق بدونی برو به
    http://www.xe.com/ucc/
    با عرض پوزش از همه دوستان گرامی‌، به دلیل برخورد نامناسب مدیران انجمن، از ادامه فعالیت معذورم

Member
    رشته و دانشگاه
    مطالعات خاورمیانه- دانشگاه کلمبیا- نیویورک

آخرین باری که من ترکیه بودم،‌نوامبر گذشته ،هر لیری تقریبا یه چیزی معادل یه دلار در اومده بود. یه چند سنت شاید کمتر.

Banned

دوستان من باید 24 آگوست در هاوایی باشم و می خواهم 10-12 آگوست اونجا باشم. سوالی که هست اینه که:
    1 - از کی برم دنبال بلیط خوبه؟ خصوصاً که هاوایی خود high season محسوب میشه از بیخ و بن!
    2 - مسیر روی اروپا بهتره برای رفتن به اونجا یا مسیر روی اقیانوس آرام؟ بعضی از دوستام گفتند airfolute روسیه قیمت های خوبی دارد و می ارزه که از روی روسیه برم سیبری و از اون بالا برم هاوایی. من این مسیرو هنوز چک نکردم و می خوام بدونم overall کدوم جهت بهتره؟ به نظر حودم چون مسیر روی اروپا پرمسافرتره، احتمالاً بلیط هاش مقرون به صرفه تر خواهد بود و دردسر کمتری خواهم داشت. نظر شما چیه؟ ???
    3 - پارسال یکی از ایرانی ها با ایران ایر رفته لندن، از اونجا با دوتا پرواز United رفته سان فرانسیسکو و از اونجا رفته هونولولو و کلاً حدود 1000000 تومن خرجش شده، امسال هم یکی از ایرانی ها داره از مسیر دبی با امارات میره لس آنجلس و از اونجا میره هونولولو که 1200000 خرجش میشه. به نظرتون کدوم مسیر بهتره؟ این پرواز دومی گویا داره پرمیشه و من هیچی از رزرو پروازهای بین المللی نمیدونم!

دوستان سلام

امروز قیمت پرواز لوفتهانزا مسیر تهران-فرانکفورت-میامی رو چک کردم. رفت 9 آگوست 2013 و برگشت 15 مارس 2014، 6/630/000 تومان. سایت لوفتهانزا قیمت زده 1842$. درصورت کنسل یا تعویض زمان سفر 50$ جریمه داره. هنوز برام I-20 صادر نشده. نظرتون چیه؟ بگیرم؟
    در مورد تغییر دادن زمان سفر به من گفتند ممکنه شامل جریمه های زیر بشید:
    1- تغببر کلاس قیمتی (چند قیمت پروازهای اکونومی وجود داره و حتی ممکنه اکونومی به کل پر بشه و مجبور بشید بیزنس بگیرید.)
    2- جریمه تغییر زمان سفر (50$)
    3- تغییر برابری قیمت دلار به ریال (این رو دوستان در قسمت دیگری از فروم نوشته اند که نباید شامل حال مان گردد. و آژانس ها سودجویی میکنند)

ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc in medical biotechnology

مسافران مقصدهای نزدیک و دور همیشه رویای خرید ارزان ترین بلیط ها را دارند و در رسانه ها تئوری های متعددی برای کمک به آنها مطرح شده است .
    یکی از مشهورترین تئوری ها برای خرید ارزان ترین بلیط که محاسباتی هم در مورد آن صورت صورت گرفته ،از خرید 57 روز قبل از مسافرت حکایت دارد.شرکت Airlines Reporting Corp -فروشنده بلیط به آژانس های مسافرتی – ، تاکید دارد 57 روز قبل از مسافرت متوسط زمانی است که شما می توانید ارزان ترین بلیطها را بیابید با این حال اشاره می کند برخی از بلیطها بین 50 تا 100 روز پیش از پرواز قیمتهای ثابتی دارند.در مورد پروازهای بین المللی توصیه این شرکت 171 روز پیش از پرواز است.وب سایت معتبر و محبوب CheapAir.com ( از موتورهای جستجوی فروش بلیط آنلاین) درمورد پروازهای کانادا به آمریکا ، 47 روز قبل از پرواز را برای خرید بلیط ارزان قیمت توصیه می کند.در مورد ارزان ترین روز برای پرواز اما تقریبا تمامی وب سایت ها و شرکت ها بر روز سه شنبه تاکید دارند و پس از آن روز چهارشنبه قرار می گیرد.از دیگر راه های مهم خرید بلیط ارزان قیمت خرید در زمان عرضه بلیط هایی با قیمت پایین تر از سوی خطوط هوایی است که معمولا در دوره های زمانی سه روزه صورت می گیرد. البته همه خطوط هوایی شامل این قانون نمی شوند. برای مثال خط هوایی Virgin America هر سال شش بار فروش های فوق العاده دارد که تنها چند ساعتی برقرار هستند.برخلاف توصیه برخی ، انتظار برای خرید بلیط ارزان قیمت در آخرین ساعات همیشه کارساز نیست چون ممکن است پرواز پر شده باشد و گاهی اوقات بهای بلیط تفاوت چندانی با هفته ها قبل از پرواز ندارد. همچنین اگر در تعطیلات عمومی قصد پرواز دارید ، خرید زودهنگام بلیط به ندرت به جیب شما کمکی خواهد کرد چون خطوط هوایی از پر شدن پروازها و کثرت مسافران مطمئن هستند و قیمتها را بالا نگاه می دارند.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)