صفحه 4 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 75

موضوع: ماندن در خارج از کشور بعد از اتمام دورۀ فوق لیسانس

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ماندن در خارج از کشور بعد از اتمام دورۀ فوق لیسانس

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan_mc نمایش پست ها
    درود ...

بعضی از کشور ها مثل آلمان و سوئد این اجازه رو میدن که بعد از اتمام دورۀ فوق لیسانس ، به مدت 1 سال یا 6 ماه به دنبال کار یا موقعیت دکتری بگردیم ....

میخواستم بدونم برای ما که وثیقه گذاشتیم و از کشور خارج شدیم ، می تونیم از این موقعیت عالی استفاده کنیم و برنگردیم ایران ؟؟ چون شنیدم حتی اگر برگردیم ایران هم باز تو ایران 1 سال تا سربازی رفتن وقت داریم ... درسته ؟؟؟

اگه برنگردیم چی میشه ؟؟؟ وثیقه رو به اجرا میگذارند ؟؟؟ راهش چیه که بشه از این فرصت استفاده کرد ؟؟؟ چون باید درس تموم شه تا بشه دنبال PhD گشت ....
    سلام،
    من فکر می کنم به این سوال دوستمون به دقت پاسخ داده نشده..آیا مطمعن هستین که اینکار شدنیه؟
    قضیه اینجاست که ما هر ترم داریم برای وزارت علوم گواهی اشتغال به تحصیل میفرستیم و وزارت علوم هم تایید میکنه که شما داری خارج درس میخونی. حالا اگه درست تموم بشه و خب قاعدتا هیچ نامه ای هم نمیتونی بدی وزارت علوم. از طرفی هم اون وثیقه در قبال اینکه شما داری درس میخونی صادر شده. حالا مطمعنین که وزارت علوم به نظام وظیفه گزارش نمیده؟ مخصوصا بعد اتمام فوق برگردی ایران و دوباره بخوای برگردی اونجایی که بودی. چون در اون صورت وزارت علوم دیگه نامه خروج به اداره گذر نامه نمیده بهت. و نمیتونی از کشور خارج شی.

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط Shaahin.Ash نمایش پست ها
    ايا كسى اطلاعى داره كه بعد از چندسال غيبت و اقامت در خارج از كشور ميشه سربازى رو خريد؟ اگر امكان خريد هست معمولن بعد از چه مدت اين امكان پديد مياد؟
    بستگی واره چه زمانی خارج شده باشید. یه کم مسخره هستش. اگه قبل از اسفند 82 خارج شده باشید میتونید بخرید. این قانون از اوایل سال 85 به اجرا در اومده ولی با گذشت زمان قانون update نشده و کماکان فقط برای اسفند 82 و قبل از اون صادقه. اگه این شرایط رو دارید سریعا اقدام کنید چون این قانون به زودی لغو خواهد شد.

Junior Member

سلام دوستان
    يك سؤال داشتم، من الآن ٨ ماهه كه فوق ليسانسم تمام شده و مشغول كار هستم در المان. و اعتبار پاسپورتم تا چند ماه ديگه تموم ميشه. ميخواستم بپرسم كه كسي اطلاع داره كه ايا سفارت پاسپورت جديد صادر ميكنه يا نه ؟
    ممنون

Junior Member

Smile پاسخ : ماندن در خارج از کشور بعد از اتمام دورۀ فوق لیسانس

نقل قول نوشته اصلی توسط samansad89 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    يك سؤال داشتم، من الآن ٨ ماهه كه فوق ليسانسم تمام شده و مشغول كار هستم در المان. و اعتبار پاسپورتم تا چند ماه ديگه تموم ميشه. ميخواستم بپرسم كه كسي اطلاع داره كه ايا سفارت پاسپورت جديد صادر ميكنه يا نه ؟
    ممنون
    آره بدون هیچ مشکلی میتونی تمدید کنی نگران نباش:-) اگه پاسپورتت کمتر از ۶ ماه اعتبار داشته باشه میتونی نسبت به تمدیدش اقدام کنی.

خیلی ممنون میشم کمکم کنین چون واقعاً جواب این سوال برام مشخص نیست.

من برای پی اچ دی دایرکت از لیسانس اومدم (فوق لیسانس نداشتم) و وثیقه م تا سال 96 اعتبار داره. حالا تصمیم گرفتم فوق لیسانسمو بگیرم و دانشگامو برای پی اچ دی عوض کنم یا این که یه سالی برم سر کار و بعد دوباره برم روی پی اچ دی. اگه برم روی پی اچ دی دوست دارم بعد یک سال برم ایران، برای خروج از گشورم این طوری مشکل درست میشه؟ دفتر حفاظت برام مهر خروج می زنه؟ تو ایران جایی، گیر نمیده که چیکار می کردی؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط officer نمایش پست ها
    مگر بعد از تحصیل گذرنامه ی ما باطل نمیشود؟ پس چگونه میتوان در مثلا آلمان ماند و بازنگشت؟ آیا باید پناهنده شد؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط artabel نمایش پست ها
    پاسپورت باطل نمیشود . در صورتی که خدمت سربازی را تمام نکرده باشید فقط اجازه خروج شما باطل میشود
    با این شرایط چطوری میشه تمدیدش کرد,مگه یکی از مدارک مورد نیاز برای تمدید پاسپورت برای افراد زیر 50 سال, کارت پایان خدمت نیست؟

Junior Member

با سلام
    من 8 ماه پیش از یه دانشگاه خارج از ایران در مقطع ارشد فارغ التحصیل شدم.الان ایرانم.تا الان 2 سال از معافیت تحصیلی رو استفاده کردم.می خوام از سال سوم ش هم استفاده کنم وخودم رو معرفی نکنم.نظام وظیفه از کجا میخاد بدونه من 8 پیش فارغ التحصیل شدم که بخواد از 4 ماه دیگه که خودم رو معرفی نمیکنم واسم غیبت بزنه؟
    ممنون از کمکتون

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    PhD Computer Science - University of Southampton

نقل قول نوشته اصلی توسط omid_omid نمایش پست ها
    با سلام
    من 8 ماه پیش از یه دانشگاه خارج از ایران در مقطع ارشد فارغ التحصیل شدم.الان ایرانم.تا الان 2 سال از معافیت تحصیلی رو استفاده کردم.می خوام از سال سوم ش هم استفاده کنم وخودم رو معرفی نکنم.نظام وظیفه از کجا میخاد بدونه من 8 پیش فارغ التحصیل شدم که بخواد از 4 ماه دیگه که خودم رو معرفی نمیکنم واسم غیبت بزنه؟
    ممنون از کمکتون
    دوست عزیز! شما نمی توانید این کار را بکنید و غیبت می خورید. درسته که برای شما سه سال(یا چهارسال) معافیت تحصیلی صادر شده ولی شما بعد از فارغ التحصیلی، فقط یک سال فرصت دارید تا خودتون رو برای خدمت معرفی کنید. غیبت هم اینطوری نیست که نظام وظیفه نشسته باشه بعد دقیقا سر یک سال ببینن شما اومدی خودت رو معرفی کنی یا نه، بعد اگه نیومدی برات غیبت بزنن. نه! وقتی می خوای بری تکلیف وضعیت خدمتت رو مشخص کنی، اونجا بهت می گن مدرک فارغ التحصیلیت رو ارائه بده. شما هم ارائه می دی و نظام وظیفه می فهمه شما بیش از یک سال از فراغت از تحصیلت گذشته و برات غیبت میزنه. به همین راحتی.
    *ارسال پست تنها به منظور تشکر/تبریک/تسلیت/آرزو/تنفر/تاکید/تایید برخلاف قوانین فروم می باشد، لطفا از تکمه ی +/- استفاده نمایید*
    قبل از ارسال سوال جدید حتما موضوعات مرتبط را جستجو کنید.
    نتایج پذیرش خود را در قسمت نتایج پذیرش وارد کنید!
    به قوانین انجمن احترام بگذاریم.

Junior Member

سلام من با معافیت تحصیلی فوقم را تمام کردم دیگه نمی خواهم برگردم پاسم تا 5 ماه دیگه باطل می شه سفارت پاس جدید صادر می کنه؟ممنون

ApplyAbroad Senior Veteran
    hatefrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Politecnico di Torino graduate in Networks Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ali46reza نمایش پست ها
    سلام من با معافیت تحصیلی فوقم را تمام کردم دیگه نمی خواهم برگردم پاسم تا 5 ماه دیگه باطل می شه سفارت پاس جدید صادر می کنه؟ممنون
    بله سفارت و کنسولگری وظیفه دارند که برای ایرانی‌ها پاسپورت جدید صادر کنند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)