صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 75

موضوع: ماندن در خارج از کشور بعد از اتمام دورۀ فوق لیسانس

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ماندن در خارج از کشور بعد از اتمام دورۀ فوق لیسانس

دوستان سلام،
    من با معافیت تحصیلی‌ از کشور خارج شدم و بعد از ۲ سال اولین فوق لیسانسم رو گرفتم، سوالی‌ که داشتم اینکه می‌تونم بعد از این فوق لیسانس، یک فوق لیسانس دیگه به مدت ۲ سال بخونم؟

Junior Member

معافیتتون از تاریخ فارغ التحصیلیتون تموم می شه. تو یه مقطع هم فقط یک بار معافیت صادر میشه

Member
    رشته و دانشگاه
    EE, UT

سلام دوستان،

من الان سال دو ارشد در خارج از کشور هستم، واسه سربازی هم 15 تومن وثیقه گذاشتم مثه بقیه. افسری که تو میدون سپاه معافیت تحصیلی به من داد تاریخشو تا 4 سال بعد زد (من شهریور 91 رفتم و اونم تاریخو تا شهریور 95 زد. خودش میگفت که واسه ارشد 3 سال اجازه درس خوندن داری و یک سال هم اجازه رجعت بعد اتمام تحصیلت). قضیه اینه که من خوب دو ساله مسترم رو تموم میکنم. دو تا چیز رو میخوام ببینم درست فهمیدم یا نه، ممنون میشم کمکم کنید:

1- وقتی من ارشدم رو تموم کردم حداکثر تا یک سال بعد باید برگردم به ایران و خودم رو به خدمت معرفی کنم تا غایب محسوب نشم. درسته؟

2-فرض کنید که من اصلا برنگردم بعد دوسال. وثیقه ای که من گذاشتم تا پایان تاریخ معافیتی که به من دادن یعنی دو سال بعد اتمام تحصیلم (یعنی تا شهریور 95) برداشته نمیشه، درسته؟

میخوام بگم که فک میکنم قضیه ی غیبت خوردن و برداشتن وثیقه یه فرق کوچولو با هم دارن. اگه بعد یک سال از اتمام تحصیلت خودتو معرفی نکنی به خدمت، غیبت میخوری ولی وثیقت رو زمانی برمیدارن که تاریخ معافیت تحصیلیت تموم شه.

مخلص

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط amir12lan نمایش پست ها
    سلام دوستان،

من الان سال دو ارشد در خارج از کشور هستم، واسه سربازی هم 15 تومن وثیقه گذاشتم مثه بقیه. افسری که تو میدون سپاه معافیت تحصیلی به من داد تاریخشو تا 4 سال بعد زد (من شهریور 91 رفتم و اونم تاریخو تا شهریور 95 زد. خودش میگفت که واسه ارشد 3 سال اجازه درس خوندن داری و یک سال هم اجازه رجعت بعد اتمام تحصیلت). قضیه اینه که من خوب دو ساله مسترم رو تموم میکنم. دو تا چیز رو میخوام ببینم درست فهمیدم یا نه، ممنون میشم کمکم کنید:

1- وقتی من ارشدم رو تموم کردم حداکثر تا یک سال بعد باید برگردم به ایران و خودم رو به خدمت معرفی کنم تا غایب محسوب نشم. درسته؟

2-فرض کنید که من اصلا برنگردم بعد دوسال. وثیقه ای که من گذاشتم تا پایان تاریخ معافیتی که به من دادن یعنی دو سال بعد اتمام تحصیلم (یعنی تا شهریور 95) برداشته نمیشه، درسته؟

میخوام بگم که فک میکنم قضیه ی غیبت خوردن و برداشتن وثیقه یه فرق کوچولو با هم دارن. اگه بعد یک سال از اتمام تحصیلت خودتو معرفی نکنی به خدمت، غیبت میخوری ولی وثیقت رو زمانی برمیدارن که تاریخ معافیت تحصیلیت تموم شه.

مخلص
    سلام
    نخیر.شما اشتباه متوجه شدین.
    یعنی اینکه اگه حالا فارغ التحصیل شدین و تا یکسال دیگه برنگردید ، هم غیبت میخورید هم وثیقتون ضبط میشه. چرا که ضبط نشدن وثیقه منوط به ادامه داشتن تحصیل هست. به محض اینکه نامه فارغ التحصیلیتون رو تو سایت نشا آپلود کنید(کنتور یه سال از تاریخ فارغی شروع میشه) و یا اینکه دیگه نامه اشتغال به تحصیل آپلود نکنید، وزارت علوم به نظام وظیفه اطلاع میده که تحصیل ایشون قطع شده، نظام وظیفه هم خواه تاریخ معافیتی که براتون زده یعنی سال 95 رسیده باشه خواه نرسیده باشه وثیقتون رو ضبط میکنه.
    موفق باشید

Junior Member FDR آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Ich_Liebe_Dich نمایش پست ها
    سلامنخیر.شما اشتباه متوجه شدین.یعنی اینکه اگه حالا فارغ التحصیل شدین و تا یکسال دیگه برنگردید ، هم غیبت میخورید هم وثیقتون ضبط میشه. چرا که ضبط نشدن وثیقه منوط به ادامه داشتن تحصیل هست. به محض اینکه نامه فارغ التحصیلیتون رو تو سایت نشا آپلود کنید(کنتور یه سال از تاریخ فارغی شروع میشه) و یا اینکه دیگه نامه اشتغال به تحصیل آپلود نکنید، وزارت علوم به نظام وظیفه اطلاع میده که تحصیل ایشون قطع شده، نظام وظیفه هم خواه تاریخ معافیتی که براتون زده یعنی سال 95 رسیده باشه خواه نرسیده باشه وثیقتون رو ضبط میکنه.موفق باشید
    اِه آقا مطمئنی؟ یعنی بعد تموم شدن درس فرصت یکساله‌ای که تو ایران داریم رو نداریم اون‌جا؟ و برای وثیقه درجا باید برگردیم ایران؟؟؟
    شکست، نردبان پیروزی است.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط FDR نمایش پست ها
    اِه آقا مطمئنی؟ یعنی بعد تموم شدن درس فرصت یکساله‌ای که تو ایران داریم رو نداریم اون‌جا؟ و برای وثیقه درجا باید برگردیم ایران؟؟؟

بعد از اتمام تحصیل یک سال فرست دارد که دفترچه عزم به خدمت را پست کنید (به سفارت یا خود نظام وظیفه) این یک سال را هم اگر خارج باشد میتونید همانجا بمونید.
    ...Gelecek bizimdir

Member
    رشته و دانشگاه
    EE, UT

مرسی دوست عزیز بابت جوایت،

شما یه منبع رسمی، چیزی دارید واسه حرفاتون؟ خیلی مسخرس، من کانادام و نمیتونم سایت police.ir رو باز کنم از اینجا! اگه بتونید یه منبع رسمی بدید واسه حرفتون، خیلی عالی میشه. مرسی.

نقل قول نوشته اصلی توسط Ich_Liebe_Dich نمایش پست ها
    سلام
    نخیر.شما اشتباه متوجه شدین.
    یعنی اینکه اگه حالا فارغ التحصیل شدین و تا یکسال دیگه برنگردید ، هم غیبت میخورید هم وثیقتون ضبط میشه. چرا که ضبط نشدن وثیقه منوط به ادامه داشتن تحصیل هست. به محض اینکه نامه فارغ التحصیلیتون رو تو سایت نشا آپلود کنید(کنتور یه سال از تاریخ فارغی شروع میشه) و یا اینکه دیگه نامه اشتغال به تحصیل آپلود نکنید، وزارت علوم به نظام وظیفه اطلاع میده که تحصیل ایشون قطع شده، نظام وظیفه هم خواه تاریخ معافیتی که براتون زده یعنی سال 95 رسیده باشه خواه نرسیده باشه وثیقتون رو ضبط میکنه.
    موفق باشید

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amir12lan نمایش پست ها
    مرسی دوست عزیز بابت جوایت،

شما یه منبع رسمی، چیزی دارید واسه حرفاتون؟ خیلی مسخرس، من کانادام و نمیتونم سایت police.ir رو باز کنم از اینجا! اگه بتونید یه منبع رسمی بدید واسه حرفتون، خیلی عالی میشه. مرسی.
    امیر جان برای کدوم قسمت حرف هاشون منبع می خواید؟ آخه اگه نتونید از اونجا سایت پلیس رو باز کنید بهتون منبع هم بدن فایده نداره !

وثیقه ای که گذاشتید برای معافیت تحصیلی تونه. بالطبع هر وقت تحصیل تون تموم بشه، معافیت تحصیلی تون هم تموم میشه و اگر برنگردید وثیقه ضبط میشه! (البته حتما روند اداریش مدتی طول میکشه)
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

Member
    رشته و دانشگاه
    EE, UT

سلام حمید جان،

من واسه همون قسمت که میگه وثیقه ضبط میشه، میخواستم مطمئن شم فقط. در مورد منبع هم گفتم شاید بشه فایل PDF چپزی از تو سایت دانلود کرد و فرستاد

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid_110 نمایش پست ها
    امیر جان برای کدوم قسمت حرف هاشون منبع می خواید؟ آخه اگه نتونید از اونجا سایت پلیس رو باز کنید بهتون منبع هم بدن فایده نداره !

وثیقه ای که گذاشتید برای معافیت تحصیلی تونه. بالطبع هر وقت تحصیل تون تموم بشه، معافیت تحصیلی تون هم تموم میشه و اگر برنگردید وثیقه ضبط میشه! (البته حتما روند اداریش مدتی طول میکشه)

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

امیر جان برای این که خیالت کاملا راحت بشه با مرکز شبانه روزی رسیدگی به امور ایرانیان خارج از کشور تماس بگیر.
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)