صفحه 7 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 75

موضوع: ماندن در خارج از کشور بعد از اتمام دورۀ فوق لیسانس

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ماندن در خارج از کشور بعد از اتمام دورۀ فوق لیسانس

سلام دوستان

من ماه نوامبر ۲۰۱۳ از دوره ی فوق لیسانس تو کانادا فارغ التحصیل شدم و ژوئن امسال یعنی ۲۰۱۴ پذیرشی برای دکترا (از یه دانشگاه دیگه تو همون کانادا) گرفتم برای ترم سپتامبر. با این حساب اختلاف بین اتمام فوق و شروع دکترام (طبق نامه ی پذیرش دکترا) کم تر از یک ساله. رو همین اساس اومدم ایران و پرونده ی معافیتم رو تشکیل دادم و الان دارم برمیگردم کانادا.

اما مساله این جاست که احتمال داره به دلایلی مجبور شم بعد از رفتن دوباره به کانادا یک یا دو ترم این پذیرش رو دیفر کنم (به ژانویه یا می). با این حساب شروع واقعی تحصیلم با اون چیزی که الان تو پرونده ام هست تفاوت خواهد کرد. (میشه بیشتر از یه سال بین فوق و دکترا).

به نظر شما این مساله براید معافیت فعلی سربازیم و دوباره مجوز خروج گرفتن در سالهای بعد مشکلی ایجاد نمی کنه؟

ممنون میشم اگر کسی تجربه ی مشابهی داره به من اطلاع بده

Junior Member

تاپیک واقعا خوبی بود اما یه سوال نکته دار داشتم
    من بهمن امسال درسم تموم شد تا بهمن سال دیگه وقت دارم کارامو راستو ریس کنم برم ضمنا می خوام تو کنکور آزادم شرکت کنم
    حالا گیرم من نتونستم تا بهمن سال دیگه برم کارم یه 2 3 ماه بیشر طول کشید اما تو کنکور آزادم قبول بشم همین حین و برم ازاد ثبت نام کنم پس الان دوباره معافیت تحصیلی دارم و مشکلی نیست اما سوال اینجاست می تونم وقتی کارام درست شد از اونجا ازاد انصراق بدم و برم خارج از کشور ؟؟؟ یعنی مشکلی نداره این کار ؟

ApplyAbroad Veteran
    Rezace آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezace نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ شما به سوال دوستمون.
    اما بعذ از فارغ التحصیلی دانشجو قاعدتا 1 سال یا 12 ماه فرصت داره که وضعیتش رو مشخص کنه، نه 3 ماه.
    این تعیین وضعیت یا اقدام برای معافیت تحصیلی مقطع بالاتر، یا معرفی به نظام وظیفه هست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط aminjoon نمایش پست ها
    متاسفانه بعد از فارغ التحصیلی فرصت برای بازگشت همون ۳ ماه هست مگر اینکه مثلا برای مستر به ترم ۵ و ۶ کشیده بشید که قاعدتا باید گواهی اشتغال به تحصیل رو آپلود کنید. شما بعد از ۳ ماه که فرصت دارید برگردید میتونید از بقیه فرجه توی ایران استفاده کنید. شاید الان قانون فرق کرده باشه. پس دوستانی که میرن وزارت علوم لطف کنن بپرسن این قضیه رو و اینجا مطرح کنن.
    دوست خوبم، این تاپیک، تاپیک حساسی هستش، لطفا تا وقتیکه که 100% مطمئن نیستید، برداشت های خودتون رو به عنوان یه قانون جدید مطرح نکنید که میتونه باعث نگرانی خیلی از کاربران بشه.
    کسی که از معافیت تحصیلی (چه داخل، چه خارج) استفاده می کنه، 1 سال از تاریخ ترک تحصیل، فراغت از تحصیل یا انصراف یا اخراج، مهلت داره خودش رو معرفی کنه.
    اینکه توی این یک سال چیکار می کنه، هیچ ربطی به وزارت علوم و نظام وظیفه نداره و هیچ بخش نامه ای براش وجود نداره، من حدود 2-3 ساعت اینترنت رو زیر و رو کردم، لطفا اگر منبعی دارید بذارید.
    اون قانونی که احتمالا شما رو به اشتباه انداخته، قانون زیر هستش که داستانش کاملا جداست (برای خروج از کشور موقت دانشجویان داخل هست، نه معافیت تحصیلی و ...) :
    -فارغ التحصيلان مشمولي که بيش از سه ماه از تاريخ فراغت از تحصيل آنان سپري نشده است مي توانند براي درخواست خروج از کشور با در دست داشتن برگ لغو معافيت به معاونت وظيفه عمومي محل سکونت خود مراجعه نمايند.
    با پوزش فراوان امکان پاسخگویی به پیام های خصوصی را ندارم، در صورت تمایل، پس از بیان پرسش در فروم، لینک آنرا برای من ارسال کنید.
    در نوشته ها و گفتار خویش، تا جاییکه می توانیم از واژه های فارسی استفاده کنیم.
    ثروتمندان Facebook روند و تهیدستان سوی تو آیند، Applyabroad جان!

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezace نمایش پست ها
    دوست خوبم، این تاپیک، تاپیک حساسی هستش، لطفا تا وقتیکه که 100% مطمئن نیستید، برداشت های خودتون رو به عنوان یه قانون جدید مطرح نکنید که میتونه باعث نگرانی خیلی از کاربران بشه.
    کسی که از معافیت تحصیلی (چه داخل، چه خارج) استفاده می کنه، 1 سال از تاریخ ترک تحصیل، فراغت از تحصیل یا انصراف یا اخراج، مهلت داره خودش رو معرفی کنه.
    اینکه توی این یک سال چیکار می کنه، هیچ ربطی به وزارت علوم و نظام وظیفه نداره و هیچ بخش نامه ای براش وجود نداره، من حدود 2-3 ساعت اینترنت رو زیر و رو کردم، لطفا اگر منبعی دارید بذارید.
    اون قانونی که احتمالا شما رو به اشتباه انداخته، قانون زیر هستش که داستانش کاملا جداست (برای خروج از کشور موقت دانشجویان داخل هست، نه معافیت تحصیلی و ...) :
    -فارغ التحصيلان مشمولي که بيش از سه ماه از تاريخ فراغت از تحصيل آنان سپري نشده است مي توانند براي درخواست خروج از کشور با در دست داشتن برگ لغو معافيت به معاونت وظيفه عمومي محل سکونت خود مراجعه نمايند.
    من الان خارج از کشور هستم اما چون پذیرش دکتری من اومده، وکیل من توی ایران قراز هست بره دنبال کارهای معافیت تحصیلی من. حتما ازش میخوام که این سوال رو هم بپرسن و اینجا مطرح خواهم کرد اما من مطمئنم که خانوم مسئول بخش نظام وظیفه وزارت علوم این نکته رو بهم گوشزد کرد. اگر کسی ازدوستان هم توی آینده نزدیک به وزارت علوم میره ممنون میشیم حتما بپرسه و اینجا مطرح کنه.

سلام
    دانشجوهای فوق باید هر ۶ ماه اشتغال رو تو سایت نشا اپلود کنن
    من ترم آخر ارشدم یادم رفت این کار رو انجام بدم
    تا ۳ ماه دیگه هم یه سال از تمام کردن فوقم میگذره !!! یعنی تا الان بیشتر از یه سال از آخرین وقتی که اشتغال رو آپلود کردم میگذره
    الان پذیرش دکترا دارم میخوام کارای تغییر مقطع رو انجامبدم ولی وثیقم فقط تا مرداد معتبره
    سوال اولم اینه که واسه اون أپلود نکردن ترم اخر به مشکل میخورم(ولی مدرک فوقم مشخص هست که کی فارغ شدم)
    سوال دوم : واسه تغییر مقطع یه سابت معتبر هست مراحلو گفته باشه؟چون یه سری میگن مدرک فوق و پذیرش و ببرم سفارت خودشون میفرستن ایران. یه سری هم میگن خودمون مدرک تایید شده رو باید بفرستیم ایران
    ممنون میشم اگه هر راهنمایی میدونین بکنین چون واقعا نگرانم.مرسی

ApplyAbroad Veteran
    Rezace آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط nimabagheri نمایش پست ها
    سلام
    تا ۳ ماه دیگه هم یه سال از تمام کردن فوقم میگذره !!! یعنی تا الان بیشتر از یه سال از آخرین وقتی که اشتغال رو آپلود کردم میگذره
    الان پذیرش دکترا دارم میخوام کارای تغییر مقطع رو انجامبدم ولی وثیقم فقط تا مرداد معتبره
    سوال اولم اینه که واسه اون أپلود نکردن ترم اخر به مشکل میخورم(ولی مدرک فوقم مشخص هست که کی فارغ شدم)
    سوال دوم : واسه تغییر مقطع یه سابت معتبر هست مراحلو گفته باشه؟چون یه سری میگن مدرک فوق و پذیرش و ببرم سفارت خودشون میفرستن ایران. یه سری هم میگن خودمون مدرک تایید شده رو باید بفرستیم ایران
    سلام،
    1) در اولین فرصت گواهی اشتغال رو برای ترمهایی که اینکار رو انجام ندادید، روی سیستم آپلود کنید که موجود باشه در پروندتون، در اینصورت فکر نمیکنم مشکلی باشه.
    2) روال به همون شکل قبل هست، فقط قبل از شروع فرآیند یه بررسی اجمالی مدارک دوره قبل خواهید داشت، ریزنمرات و اصل مدرک (با تاییدیه سفارت).
    با پوزش فراوان امکان پاسخگویی به پیام های خصوصی را ندارم، در صورت تمایل، پس از بیان پرسش در فروم، لینک آنرا برای من ارسال کنید.

ApplyAbroad Veteran
    Rezace آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط nimabagheri نمایش پست ها
    سلام
    یه نکته رو یادم رفت عرض کنم،
    خودتون باید تاییدیه سفارت رو بگیرید و بعدش حالا یا حضوری یا توسط خانواده به وزارت علوم برسونید.
    سفارت به هیچ وجه چنین کاری رو انجام نمیده و کاملا از محدوده ی کاریش خارج هست.

سلام
    دو تا سوال دارم:
    1-بعد از فارق التحصیلی وقتی ما خارج از کشور بمونیم و برنگردیم بعد از یکسال وثیقه ضبط میشه حالا اگر ما به هر دلیلی باز برگردیم ایران اونوقت با وجود اینکه وثیقه رو ازمون گرفتن بازم اجازه خروج نمیدن؟یا مثلا اگر بتونیم سربازیمون رو بخریم اون وثیقه ضبط شده تکلیفش چی میشه بهمون برنمیگردونن؟یا اگر نزارن خارج شیم و مجبور شیم بریم خدمت چی بازم وثیقه ضبط شده رو برنمیگردونن؟
    2-دوست من میخواد ارشد مجدد تو آلمان بخونه ولی نظام وظیفه برای ارشد مجدد معافیت تحصیلی نمیده امکانش هست تو فرجه یک ساله به هر دلیلی (سفر علمی یا اصلا برای گردش یا هر چیزی) از کشور خارج شه و بره آلمان تو همونجا پذیرش بگیره و ویزاشو به ویزای تحصیلی تبدیل کنه و بدون داشتن معافیت تحصیلی ادامه تحصیل بده؟

خواهش میکنم اگر کسی جواب این سوالا رو میدونه راهنمایی کنه مخصوصا برای سوال دوم و قضیه ارشد مجدد , در ضمن هنوز ارشدو تموم نکرده اگر راهی برای ارشد خوندن تو آلمان هست بگید
    ممنون.

فقط قسمت اول سوالتونو من میدونم: وثیقه شما تضمین بازگشت شما به کشوره. اگه توی اون بازه زمانی مقرر برنگردید پول هاپولی میشه و سربازی هم کماکان سرجای خودش باقیه. قانون غیرمنصفانه‌ایه میدونم.
    2. شما به هر روشی بتونید از کشور خارج شید چه ربطی به آلمان داره که شما چطور خارج شدید و معافیت تحصیلی دارید یا نه؟!
    راه، همان است که تو می‌روی.

Junior Member

سلام خوبید؟

من دقیقن الان سوال شما رو دارم.
    میخواستم ببینم که تکلیف کارتون چی شد شما.

باتشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط a_mahda نمایش پست ها
    سلام دوستان

من ماه نوامبر ۲۰۱۳ از دوره ی فوق لیسانس تو کانادا فارغ التحصیل شدم و ژوئن امسال یعنی ۲۰۱۴ پذیرشی برای دکترا (از یه دانشگاه دیگه تو همون کانادا) گرفتم برای ترم سپتامبر. با این حساب اختلاف بین اتمام فوق و شروع دکترام (طبق نامه ی پذیرش دکترا) کم تر از یک ساله. رو همین اساس اومدم ایران و پرونده ی معافیتم رو تشکیل دادم و الان دارم برمیگردم کانادا.

اما مساله این جاست که احتمال داره به دلایلی مجبور شم بعد از رفتن دوباره به کانادا یک یا دو ترم این پذیرش رو دیفر کنم (به ژانویه یا می). با این حساب شروع واقعی تحصیلم با اون چیزی که الان تو پرونده ام هست تفاوت خواهد کرد. (میشه بیشتر از یه سال بین فوق و دکترا).

به نظر شما این مساله براید معافیت فعلی سربازیم و دوباره مجوز خروج گرفتن در سالهای بعد مشکلی ایجاد نمی کنه؟

ممنون میشم اگر کسی تجربه ی مشابهی داره به من اطلاع بده

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)